Vroegâh, toen waren de Europeanen een verzameling van trotse volkeren.
Wij zeilden de hele wereld over, stichtten kolonieen, dreven handel. Wij heersten over de wereld.
Dit kon alleen maar gebeuren dankzij lef, ondernemingszin, intelligentie en hard werken.
Door slim management waren wij in staat om ver van huis met een klein groepje mensen gebieden te besturen die vele malen groter waren en een veel grotere bevolking hadden dan ons eigen land.
Als je vandaag de dag naar ons (Europeanen) kijkt, dan zie je een zielig clubje dat in een sprookjeswereld leeft. We teren nog op onze vroegere successen en zijn daarom nog steeds een welvarende natie. Maar we zijn onmiskenbaar in verval. Keer op keer zie je hoe we links en rechts worden ingehaald door anderen en zelf kijken we apatisch toe. We hebben niet de kracht om de noodzakelijke veranderingen door te voeren om mee te kunnen met de rest van de wereld.
We zijn te veel gehecht en te afhankelijk van onze 38-urige werkweek, partime banen, pret studies (door de staat betaald) en we zijn niet meer gewend aan eigen verantwoordelijkheid. "
Ze moeten er maar voor zorgen dat....".
Wij Europeanen zijn een stelletje mietjuhs geworden !
![]()
We moeten eens een schop onder onze kont krijgen !