FOK!forum / Wetenschap, Filosofie, Levensbeschouwing / Afstand meten door de tijd...
rudeonlinevrijdag 16 december 2005 @ 17:30
Ik doe maar gewoon een poging waarmee ik denk dat je je afgelegde weg door het heelal kunt bepalen. Ik zal geen ander topic verstoren met mijn eigen ideeen.

We wisten al dat waarnemers verschillende tijden op hun klok kunnen meten. Een bewegende klok loopt langzamer terwijl de lichtsnelheid altijd gelijk blijft. We kunnen nu een test doen die zo simpel is dat je het niet gaat geloven. Stiom dat ik hier niet eerder aan gedacht heb..

1 persoon blijft achter op aarde terwijl een tweede een ruimtereis gaat maken.
Ik wil nu weten wie de meeste km af gaat leggen omdat je niet zomaar kunt stellen dat 1 van de 2 stilstaat en de ander beweegt. Alles beweegt, ook de aarde.

Ze spreken het volgende af..

Iedere seconde rollen ze 1 meter touw af. Nu vertrekt er 1 met 80% van de lichtsnelheid naar een planeet 5 lichtjaar hier vandaan. Als hij terugkomt meten beide waarnemers de lengte van het touw op. Wie heeft het langste stuk touw in handen?
Doffyvrijdag 16 december 2005 @ 17:46
Nee rude, geen rudeonline-topics meer, weet je nog? Je hebt je topic in TRU nog, en er loopt een relativiteit in de praktijk-draad - al wordt daar overigens óók niet over jouw theorie gesproken. Maar daar kan je wel terecht met vragen over die theorie; en dus niet de jouwe.

Op slot, dus.