abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_33015837
quote:
Op maandag 12 december 2005 15:23 schreef Xebrozius het volgende:
Bij de verlenging hoort altijd een schriftelijke bevestiging die je moet gelezen hebben, als jij die brief niet ontvangen hebt laat ze het dan maar bewijzen dat zij die gestuurd hebben...
ik weet in ieder geval 100% zeker dat ik geen melding van verlenging heb gekregen. maar dat is volgens mij ook niet verplicht bij dit soort stilzwijgende verlengingen. Kijk ik had ook kunnen zeggen dat ik die aanmaningen niet heb gehad. Want die waren allemaal met gewone post verstuurd
Even a broken clock is right twice a day.
pi_33016525
wat ik ook vreemd vind, nu ik het nareken, dat is dat de periode 17 aug - 17 feb me ¤271,- kostten wat uitkomt op 45,16 p/m

de volgende periode van 17 feb - 17 nov kost me ¤310,50 wat uitkomt op 34,50 p/m

Mijn voorstel wat ik morgen ga doen is, ik betaal de periode 17 aug - 17 feb. Wat uitkomt tegen normale abbonementsprijs per maand op ¤171 ik gooi daar nog 35 euro administratiekosten op. Dus een bedrag van ¤206.

Kan iemand die hier enigzins verstand van heeft dit beoordelen? Merci
Even a broken clock is right twice a day.
pi_33019538
Ondanks dat het wellicht in de algemene voorwaarden staat, ben ik van mening dat het niet geheel netjes is. Bij het centrum waar ik fitness, doen ze het gelukkig niet op deze manier. Als je een kwartaalabo neemt, loopt dit gewoon af. Mocht je na bijvoobeeld een maandje toch weer een abo nemen, ben je ook niks verschuldigd over die ene maand. Wel zo netjes (Y)
pi_33020263
quote:
Op maandag 12 december 2005 13:07 schreef YoYootje het volgende:
Tja gewoon stom van je. Je had kunnen weten dat abonnementen automatisch verlengt worden, tenzij je een maand van tevoren jouw abonnement opzegt. Ze staan zelfs in ieder recht om 600 euro te eisen.
Nou heb ik toch echt al vaak sportabbo's gehad in sportschool/zwembad etc. Maar ik heb nog nooit een stilzwijgende verlening mee gemaakt.
Altijd gewoon alleen voor de periode dat je het abbo koopt. En als die verliep kocht je een nieuwe of niet.
pi_33022224
quote:
Abonnementen van langer dan drie maanden mogen niet meer stilzwijgend worden verlengd. Om dat te bereiken dient de PvdA maandag 12 december 2005 een wetsontwerp in bij de Tweede Kamer, zo liet PvdA-kamerlid Martijn van Dam weten in Kassa.

Uitgevers en aanbieders van diensten mogen volgens dit wetsontwerp dit soort abonnementen na afloop van de looptijd alleen nog omzetten in contracten voor onbepaalde tijd, die direct opzegbaar zijn. Dit betekent onder andere dat sportscholen niet langer een jaarabonnement stilzwijgend mogen verlengen. De maximum opzegtermijn wordt teruggebracht van drie maanden naar één maand. Ronald Wouters, directeur van brancheorganisatie Fit!vak liet weten dat de sector binnenkort met een eigen gedragscode komt. Een nieuwe wet maakt een dergelijke gedragscode echter overbodig.

Het wetsontwerp is onder andere het gevolg van een onderzoek dat Kassa eerder dit jaar liet houden, waaruit bleek dat 40 % van de ondervraagden een abonnement heeft op een tijdschrift, krant of internetdienst alleen omdat men is vergeten het abonnement tijdig op te zeggen.

Verenigingen zonder winstoogmerk mogen in de toekomst wel het lidmaatschap automatisch verlengen. Zij worden in de nieuwe wet wel verplicht om de leden/abonnees tijdig te waarschuwen dat zo’n verlenging eraan zit te komen, zodat men nog desgewenst op kan zeggen.

Het wetsontwerp regelt ook dat abonnementen op dezelfde manier kunnen worden opgezegd als ze kunnen worden aangegaan. Dus een abonnement dat via internet is besteld, moet ook via dat medium kunnen worden opgezegd en niet per brief, zoals nu vaak geëist wordt.

Het wetsontwerp sluit aan bij de regelgeving zoals die nu geldt voor de energie- en telefonie-bedrijven. Het Ministerie van Economische Zaken is bezig om een soortgelijke regeling te maken voor onder meer de ADSL-aanbieders. Maar voor andere sectoren, zoals de uitgeverijen, rekent het ministerie vooralsnog op zelfregulering, zo blijkt uit een schriftelijke reactie die het Ministerie aan Kassa gaf.
bron
pi_33023364
ja leuk zon wetsontwerp maar ja voordat het een echte wet is ben ik al een arme jongen
Even a broken clock is right twice a day.
  maandag 12 december 2005 @ 19:30:49 #32
36304 Christine
Da's toch ideaal?!
pi_33023424
Heb je in die tijd geen pasje gehad?
pi_33024220
nee, zo weinig ben ik er geweest dat ik dat niet eens heb gehad
Even a broken clock is right twice a day.
  maandag 12 december 2005 @ 19:58:38 #34
36304 Christine
Da's toch ideaal?!
pi_33024283
Dus je hebt een pasje gehad voor drie maanden. Heb je daarna geen bericht gehad dat je je nieuwe pasje kon ophalen? Volgens mij moet je even de algemene voorwaarden erop napluizen, maar anders vind ik het nogal absurd dat je moet betalen voor diensten die zij niet geleverd hebben (inclusief een pasje die zij nooit hebben aangeboden).

hoi trouwens
pi_33026213
tsja het gaat mij er nu om, of het abonnement gewoon doorloopt bij het sturen van een aanmaning, en of dus die kosten van februari tot december (waar de schuldeiser geen contact in heeft opgenomen) mij ook kunnen worden aangerekend.

Ik heb plichten, maar de schuldeiser ook en dat ben ik nu aan het uitzoeken

Ik heb trouwens nooit een pasje gehad, ben daar bijna nooit geweest in die 3 maanden, maarja dat is mijn eigen keus natuurlijk.

ook hallo trouwens
Even a broken clock is right twice a day.
pi_33026234
Ik heb dit ook min of meer geloof ik, even een tvp .
slettebak [@] gmail.com
  maandag 12 december 2005 @ 22:44:45 #37
21560 dr.dunno
shrivel me testes!
pi_33029957
quote:
Op maandag 12 december 2005 20:56 schreef danos het volgende:
tsja het gaat mij er nu om, of het abonnement gewoon doorloopt bij het sturen van een aanmaning, en of dus die kosten van februari tot december (waar de schuldeiser geen contact in heeft opgenomen) mij ook kunnen worden aangerekend.

Ik heb plichten, maar de schuldeiser ook en dat ben ik nu aan het uitzoeken

Ik heb trouwens nooit een pasje gehad, ben daar bijna nooit geweest in die 3 maanden, maarja dat is mijn eigen keus natuurlijk.

ook hallo trouwens
als je nou gewoon eens antwoord geeft op mijn vragen, dan kan ik je misschien nog wel helpen; zoals je in m'n profiel kunt zien weet ik wel waar ik over praat.
Wie haar benen spreidt, spreidt gezelligheid.
pi_33030864
quote:
Op maandag 12 december 2005 15:07 schreef dr.dunno het volgende:

[..]

strikt genomen niet, tenzij het onderdeel was van het contract (en de sportschool dus kan bewijzen dat de voorwaarden ook daadwerkelijk ter hand zijn gesteld aan de klant en deze ook daadwerkelijk heeft ingestemd met deze in het contract; een simpele verwijzing is niet voldoende.
Je haalt twee aspecten van de algemene voorwaarden door elkaar.

Voor de vraag of zij deel uitmaken van de overeenkomst, is van belang of TS met die voorwaarden heeft ingestemd. Of TS van de inhoud van die voorwaarden op de hoogte was, is niet van belang.

Voor de vraag of zij vernietigbaar zijn, is van belang of zij door de fitnessschool ter hand zijn gesteld. Die vraag is echter niet van belang voor de bindende kracht van de voorwaarden.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
  woensdag 14 december 2005 @ 02:05:26 #39
111171 Richie_Rich
Rich Industries©
pi_33063065
Beetje frappant dat er een duidelijke periode is afgesproken (3 maanden) en dat ook vooruit is betaalt (¤90) dat ze het daarna gooien op automatische verlenging
  woensdag 14 december 2005 @ 06:34:33 #40
81415 Fok_Bak
zuid ruimend zuidwest 8
pi_33064039
Ok, een aantal dingen zijn al voorbijgekomen, maar toch wil ik ze even noemen:

  • Algemene voorwaarden: wanneer en hoe heb je die gekregen? Heb je contract getekend waarin de AV werden vermeld, of kreeg je er pas van te horen ná betaling? In het laatste geval zijn de AV dus NIET van toepassing.
  • Kun je een beetje bluffen? Zo ja, zou ik zeggen dat de medewerker heeft gezegd dat het een kwartaalabonnement betrof dat gewoon automatisch afloopt. Probeer je te herinneren wie die medewerker was.
  • De maanden dat jij niet op de sportschool bent geweest is er dus ook geen dienst en/of product geleverd. Waarom zou je die dan betalen? Ok, ze noemen het dan wel abonnement, maar wat zijn voor hun de kosten geweest? Je kunt hooguit bereid zijn tot het betalen van enige administratieve kosten, maar niet meer. Kijk, als je nu een abonnement op de Donald Duck hebt, dan wordt deze elke maand geleverd. Hetzelfde geld voor en internetabonnement. Maar als jij je product niet hebt afgenomen, heeft de sportschool er ook geen kosten aan gehad.
  • Waarom krijg jij pas zo laat een rekening? Als het abonnement automatisch verlengd wordt, valt er toch meteen in de maand na jouw geplande 3 maanden een ac-tje in de bus? Er is dus sprake van nalatigheid van de sportschool.
  • pi_33064861
    quote:
    Op woensdag 14 december 2005 06:34 schreef Fok_Bak het volgende:

  • De maanden dat jij niet op de sportschool bent geweest is er dus ook geen dienst en/of product geleverd. Waarom zou je die dan betalen? Ok, ze noemen het dan wel abonnement, maar wat zijn voor hun de kosten geweest? Je kunt hooguit bereid zijn tot het betalen van enige administratieve kosten, maar niet meer. Kijk, als je nu een abonnement op de Donald Duck hebt, dan wordt deze elke maand geleverd. Hetzelfde geld voor en internetabonnement. Maar als jij je product niet hebt afgenomen, heeft de sportschool er ook geen kosten aan gehad.
  • De dienst bestaat in het verschaffen van het gebruik van de fitnessruimten en apparatuur. Dat TS daarvan geen gebruik maakt, betekent niet dat er geen dienst is geleverd en betekent ook niet dat TS minder abonnementsgeld zou hoeven te betalen.
    When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
    pi_33065754
    naja goed, ik ben gister dus helemaal vanaf dordrecht naar apeldoorn gereisd omdat ik met die man tussen 19.00 en 21.15 een afspraak had. Kom ik daar aan om 7 uur, ja hij is net weg . Normaal gesproken is ie er altijd maar nu had ie opeens wat anders.

    Sure, nu betaal ik helemaal niks zonder ik mijn contract heb gezien, misschien is die die wel kwijt
    Even a broken clock is right twice a day.
    pi_33126740
    ik moet nu ook 210 euro betalen omdat ik vergeten was op te zeggen

    Ik betaal maar zometeen, maar ik heb er niet eens gebruik van gemaakt... kut sportscholen ook.

    ik had wel duidelijke voorwaarden, maar die had ik pas gelezen nadat ik had opgezegd
      vrijdag 16 december 2005 @ 10:37:22 #44
    81415 Fok_Bak
    zuid ruimend zuidwest 8
    pi_33126961
    quote:
    Op vrijdag 16 december 2005 10:29 schreef snoekiesnoek het volgende:
    ik had wel duidelijke voorwaarden, maar die had ik pas gelezen nadat ik had opgezegd
    Het gaat erom wanneer ze je zijn aangeboden. Soms koop je iets in een winkel en staan achterop de factuur de algemene voorwaarden. Dan zijn deze weliswaar geldig, maar niet van toepassing. Algemene voorwaarden moeten je als consument vóór de aankoop worden aangeboden. Dit mag ook door er na te verwijzen. Ze moeten dan wel eenvoudig te vinden zijn.
    pi_33128084
    quote:
    Op vrijdag 16 december 2005 10:37 schreef Fok_Bak het volgende:

    [..]

    Het gaat erom wanneer ze je zijn aangeboden. Soms koop je iets in een winkel en staan achterop de factuur de algemene voorwaarden. Dan zijn deze weliswaar geldig, maar niet van toepassing. Algemene voorwaarden moeten je als consument vóór de aankoop worden aangeboden. Dit mag ook door er na te verwijzen. Ze moeten dan wel eenvoudig te vinden zijn.
    De bepaling is toch dat algemene voorwaarden voor of bij de overeenkomst aangeboden moeten worden (ev. mogelijkheid geboden)?
    Indien bij de ovk. aangeboden zijn de Algemen Voorwaarden toch gewoon van toepassing?
      vrijdag 16 december 2005 @ 11:21:22 #46
    37248 BertV
    Klei indiaan
    pi_33128219
    quote:
    Op woensdag 14 december 2005 09:09 schreef Argento het volgende:

    [..]

    De dienst bestaat in het verschaffen van het gebruik van de fitnessruimten en apparatuur. Dat TS daarvan geen gebruik maakt, betekent niet dat er geen dienst is geleverd en betekent ook niet dat TS minder abonnementsgeld zou hoeven te betalen.
    Die zaken draaien op mensen die wel betalen maar niet komen.
    Ze hebben een probleem als iedereen vaak komt.

    ...nog bedankt voor de bijdrage!
    Handgemaakt | Doggerlandvluchteling
      vrijdag 16 december 2005 @ 11:56:50 #47
    81415 Fok_Bak
    zuid ruimend zuidwest 8
    pi_33129292
    quote:
    Op vrijdag 16 december 2005 11:17 schreef Morrigun99 het volgende:

    [..]

    De bepaling is toch dat algemene voorwaarden voor of bij de overeenkomst aangeboden moeten worden (ev. mogelijkheid geboden)?
    Indien bij de ovk. aangeboden zijn de Algemen Voorwaarden toch gewoon van toepassing?
    Inderdaad. Maar als je in een winkel iets koopt is de koopovereenkomst eigenlijk gesloten als jij de koop aanvaardt (winkel biedt iets aan tegen een prijs, jij gaat akkoord). Vervolgens betaal je aan de kassa en krijg je een factuur. Bij thuiskomst (of desnoods nog inde winkel) zie je achterop de factuur een bepaling waarmee jij het niet eens bent. De verkoper zal zich dan op de AV wijzen, die dus niet gelden voor jou, omdat ze je pas NA de kkop zijn overhandigd.

    Verder zijn er ook bepalingen die helemaal niet mogen voorkomen in de AV. Deze staan in het BW op een zogenaamde zwarte en grijze lijst.
    pi_33130473
    quote:
    Op vrijdag 16 december 2005 11:56 schreef Fok_Bak het volgende:
    Verder zijn er ook bepalingen die helemaal niet mogen voorkomen in de AV. Deze staan in het BW op een zogenaamde zwarte en grijze lijst.
    Zwarte lijst = zondermeer onredelijk bezwarend en dus zondermeer vernietigbaar
    Grijze lijst = wordt vermoed onredelijk bezwarend te zijn (bewijslast op gebruiker)

    Dat betekent nog niet dat die bepalingen niet in AV zouden mogen voorkomen. Het betekent ook niet dat ze (van rechtswege) niet van toepassing zijn. De wederpartij zal daarvoor in ieder geval zich op de vernietigbaarheid van die bedingen moeten beroepen.
    When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
    pi_33130538
    quote:
    Op vrijdag 16 december 2005 10:37 schreef Fok_Bak het volgende:

    [..]

    Het gaat erom wanneer ze je zijn aangeboden.
    Ik kreeg ze voor de koop en moest ze ook ondertekenen. Ze hebben ook gelijk en krijgen gewoon hun geld. Maar het is wel balen dat je 3 maanden extra moet betalen terwijl je nooit bent gaan sporten... maarja, had ik maar niet zo lui moeten zijn met opzeggen. Ik wilde het namelijk al een tijd doen, maar had er steeds geen zin in.
    pi_33138037
    quote:
    Op vrijdag 16 december 2005 11:56 schreef Fok_Bak het volgende:

    [..]

    Inderdaad. Maar als je in een winkel iets koopt is de koopovereenkomst eigenlijk gesloten als jij de koop aanvaardt (winkel biedt iets aan tegen een prijs, jij gaat akkoord). Vervolgens betaal je aan de kassa en krijg je een factuur. Bij thuiskomst (of desnoods nog inde winkel) zie je achterop de factuur een bepaling waarmee jij het niet eens bent. De verkoper zal zich dan op de AV wijzen, die dus niet gelden voor jou, omdat ze je pas NA de kkop zijn overhandigd.

    Verder zijn er ook bepalingen die helemaal niet mogen voorkomen in de AV. Deze staan in het BW op een zogenaamde zwarte en grijze lijst.
    Oh zo. Ja wist niet precies waar je op doelde.

    Ik ken m'n stof verder hoor.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')