FOK!forum / Sport Algemeen / De Nijmeegse Vierdaagse
MrBigdonderdag 15 november 2001 @ 19:42
Yeps, ik heb besloten om in juni 2002 met een aantal vrienden de Nijmeegse Vierdaagse te gaan lopen voor de 4x50 km. Nu heb ik zelf al een beetje rondgeneusd op vierdaagse.nl en daar het een en ander gelezen over de trainingschema's en inschrijvingen. Zijn er hier mensen die zelf de Vierdaagse hebben gelopen of meegemaakt en die meer over hun persoonlijke voorbereiding kunnen vertellen voor dit evenement. En zijn er zaken waar ik rekening mee moet houden? Kortom, verhalen en tips please...
the_undertakerdonderdag 15 november 2001 @ 19:42
houd rekening met blaren
MrBigdonderdag 15 november 2001 @ 19:44
quote:
Op donderdag 15 november 2001 19:42 schreef the_undertaker het volgende:
houd rekening met blaren
Hehe, sokken zonder naden en stevige wandelschoenen.
plokdonderdag 15 november 2001 @ 20:15
Kilometers maken. Begin met een tijdje 15 a 20 km op een dag, bijvoorbeeld in de weekenden. Doordeweeks 1 a 2 keer een uurtje of 2 wandelen.
Als je dit doet zal je zien dat je huid van je voetzolen steviger wordt (beetje eelt). Als je dit kan lopen zonder blaren dan afstanden opvoeren tot 30 km (1 keer per week).
Zo'n 3 maanden voor de wedstrijd moet je dan in staat zijn om een keertje 40 a 50 km te lopen. Op dit moment moet de al zeker 3 keer per week 10 km lopen om ritme te krijgen.
Kan je de 50 km een keer lopen dan doorbreek je de mentale barriere. Dat is goed voor het zelfvertrouwen. Je weet dat je het kan. Je weet dus nog niet of je dit ook 4 dagen achter elkaar kan, maar daar kom je tijdens de 4daagse wel achter. Kan je het niet dan moet je goed bijhouden waar het mis gaat (afstand) en waarom (conditie, blaren, mentaal kapot, te langzaam gelopen, te hard gelopen). Dan heb je dus op dat moment nog 3 maanden de tijd om aan die zwakke punten te werken:
- conditie: meer sporten, kan dus ook zwemmen en fietsen zijn.
- blaren: koop in ieder geval bij de drogist of outdoorzaak iets als Compeed of Second Skin. Zijn je schoenen en sokken wel OK? Heb je te weinig eelt, meer lopen. Is er wel eelt maar is je huid te zacht, insmeren met kamferspiritus.
mentaal kapot: loop niet alleen maar met andere lotgenoten met ongeveer hetzelfde niveau. Die kunnen je steunen. Verschil tussen dag en nacht.
te langzaam gelopen: tandje hoger, maar loop jezelf niet stuk. Kijk of je 5 km achter elkaar wat sneller kan lopen. Is je hardslag niet sterk aan het oplopen en ga je niet hijgen dan kan het. Anders toch gebrek aan conditie.
te hard gelopen: de man met de hamer tegengekomen. Hardlopers zijn doodlopers. Het is geen wedstrijd om het hardst, maar een wedstrijd tegen jezelf. Loop dus wat rustiger.

Ik lijk wel een sportarts. Heb nog nooit de 4e daagse gelopen, maar wandel wel regelmatig. Heb echter nog nooit meer dan 25 km op een dag gelopen en 45 km in een weekend. Maar ben wel ooit begonnen met ervaring is 0 en conditie is 0. Weet dus wel wat het is om schema's te lopen.

Ik wens je veel succes en heel veel wandelplezier.

Beatricedonderdag 15 november 2001 @ 20:20
en kijk vooral ook even hier: 4 daagse
boud2kdonderdag 15 november 2001 @ 20:21
ik heb hem 3 keer gelopen.. wat ik me van de voorbereiding kan herinneren is dat ik in januari begon met 10 kilometer en dat dan gewoon opbouwen.. tegen april/mei moet je dan op 50 zitten. En eigenlijk ieder weekend lopen of om de week ofzo. Dan heb je de perfecte voorbereiding eigenlijk. Gewoon kijken in van die krantjes want iedere week is er wel een wandeltoch van een of andere vereniging.
Soep v/d Dagdonderdag 15 november 2001 @ 20:22
doe het op rolschaatsen...
the-Odonderdag 15 november 2001 @ 20:24

Moedig besluit, Mr.Big.
Ik zal je nu alvast de tip geven om 's avond naar het Valkhof te gaan. Slaap maar veel in de week ervoor.

Ik zal je aanmoedigen.

MrBigdonderdag 15 november 2001 @ 20:26
Gave tips. Ik ga even wat wandelsites afspeuren!
Harrie20donderdag 15 november 2001 @ 20:43
Trainen is voor mietjes!
knepdonderdag 15 november 2001 @ 23:28
* knep wil ook een keer de vierdaagse lopen

heb tot nu toe alleen Kennedymarsen gelopen en dat ging goed

calvobbesdonderdag 15 november 2001 @ 23:30
He een mod die een dubbel topic opent (zoals Beatrice al melde)

Foei!!!

raikkonenvrijdag 16 november 2001 @ 13:22
ik heb vorig jaar juli de 4daagse gelopen en moet zeggen best pittig voor de eerste keer en je moet zeker al in januari beginnen met trainen en flink wat kilometers maken en zorgen voor goeie wandelschoenen en sokken zonder naden zoals hier al eerder werdt genoemt en je moet zeker geen zwakke knienen hebben want dan haal je het nooit en de nimmer (dat heb ik wel gemerkt vorig jaar)

ik ben in de 2e dag uitgevallen met 1 knie die niet meer vooruit ging en na 3 uur was het over ik deed de 50 km met een redelijke voorbereiding in januari na mijn verjaardag start ik met de training en loop ik bijna elke dag van zwolle na zwartsluis das ongeveer 25 km en dat 4 dagen in de week en wat weekenden

KingShakurvrijdag 16 november 2001 @ 13:30
quote:
Op donderdag 15 november 2001 20:26 schreef MrBig het volgende:
Gave tips. Ik ga even wat wandelsites afspeuren!
Na de vierdaagse ben je ook klaar voor de dodentocht.

Drie keer gelopen en ^%$&^%$&^%$ maar wel kicken!

Da hopmanvrijdag 16 november 2001 @ 14:09
quote:
Op donderdag 15 november 2001 19:42 schreef MrBig het volgende:
Yeps, ik heb besloten om in juni 2002 met een aantal vrienden de Nijmeegse Vierdaagse te gaan lopen voor de 4x50 km. Nu heb ik zelf al een beetje rondgeneusd op vierdaagse.nl en daar het een en ander gelezen over de trainingschema's en inschrijvingen. Zijn er hier mensen die zelf de Vierdaagse hebben gelopen of meegemaakt en die meer over hun persoonlijke voorbereiding kunnen vertellen voor dit evenement. En zijn er zaken waar ik rekening mee moet houden? Kortom, verhalen en tips please...
Gouwe tip nr. 1: Loop hem in juli. Dat is een stuk gezelliger en dan krijg je ook nog een gouwe kruisje ook nog.

Mischien zie je mij ook nog wel. Waarschijnlijk sta ik weer 's nachts langs de kant met een aantal andere zatte apen jullie uit te zwaaien. Ik prefereer namelijk nog steeds de zomerfeesten boven de vierdaagse. Succes ermee.

Beatricevrijdag 16 november 2001 @ 17:53
quote:
Op vrijdag 16 november 2001 14:09 schreef Da hopman het volgende:
Gouwe tip nr. 1: Loop hem in juli.
calvobbesvrijdag 16 november 2001 @ 17:55
Nog steeds geen slotje
Liejannuhmaandag 19 november 2001 @ 12:02
Gezellig MrBig!
Ga ik ook doen! Misschien de 4x50.
Heb gister weer een rondje gedaan van zo'n 25 km en kon daarna ook nog gewoon lopen, dus ik denk dat ik de 4x50 wel ga halen!

Dit had je trouwens ook in het topic kunnen zetten dat ik een paar weken geleden heb geopend over de 4 daagse!

Machieldinsdag 20 november 2001 @ 00:05
Had die link die Beatrice al in dit topic zette ook ff niet gezien Gaat hier toch alsnog een slotje op (wordt ik nou ontmod Bigie? )