FOK!forum / Sport Algemeen / C1 Cursus Alpiene Klimmen
Roel_spaarndamzaterdag 3 december 2005 @ 00:39
Beste fokkers,

Al sinds m'n 4e wandel ik elk jaar in de alpen. Ik heb dit altijd met veel plezier gedaan en doe dit nu ook nog. Ik zou nu alleen ook wel eens de echte toppen willen gaan beklimmen, en niet alleen maar braaf op de paadjes blijven wandelen.



Omdat hier toch de nodige risico's aan verbonden zijn, zoals: Gletschers oversteken en stukken rotsklimmen is het toch verstandig om hier een soort opleiding voor te volgen. Nu kan je dit doen door zelf een gids te huren, en die je de technieken bij te laten brengen, maar je kan ook deelnemen aan een cursus die door de NKBV (Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging ) gegeven wordt.
Omdat er in mijn omgeving weinig mensen zijn die hier interesse voor hebben leek het mij leuk om eens te kijken of het mogelijk was om een cursus te volgen met een aantal mensen van het forum.

Het zou het makkelijkste zijn als we een cursus van de NKBV zouden volgen, dit omdat alles hier al geregeld is. Zelf een gids huren is ook wel mogelijk, alleen moet dan iedereen ze eigen materiaal kopen of huren, en dat is nogal aan de prijs.

Bij de NKBV zijn er een aantal verschillende mogelijkheden qua cursussen:

  • C1 Cursus (7 dagen) : Hierbij leer je de basisprincipes die je nodig hebt voor het alpinisme, zoals reddingstechnieken, knopen, gletsjer wandelen etc.
  • C1 Cursus + tour (10 dagen) : Hierbij leer je hetzelfde als een C1 cursus alleen doe je er hierna nog een tour bij waarbij de alles dat je geleerd hebt zelf in de praktijk kunt brengen.
  • C1 Cursus Rots+sneeuw+ijs) : Hierbij leer je naast de basis alpine vaardigheden ook nog wat extra rots technieken.

    Bij al deze tochten brengt men de nacht door in een berghut. Hier vandaan worden ook de tochten naar enkele mooie toppen in de omgeving gestart. Tijdens het beklimmen van de bergen leert men de technieken dus eigenlijk. Een 3000'er zit er bijna altijd wel tussen.

    Zoals ik eerder al zij is het voordeel van deze cursus dat voor het grootste gedeelte van het materiaal gezorgd wordt door de NKBV,zoals: Touw, stijgijzers, pikkel, gordel, helm etc.

    Het enige waar men zelf voor moet zorgen is:

  • Schroefkarabiner (8 euro)
  • HMS karabiner (8 euro)
  • Karabiner (8 euro)
  • Stijgijzervaste schoenen (Type C of D) (200 euro)
  • en natuurlijk de gebruikelijke dingen zoals kleding en een rugzak



    Het vervoer gebeurt op eigen gelegenheid, maar met een groep moet wel iets te regelen zijn.
    Ook moet men zelf nog eten aanschaffen, maar dit is ook heel goed zelf mee te nemen.

    De prijs van de cursus zelf zal zo rond de 800 euro liggen voor 7 dagen, en voor 10 dagen rond de 950. (alles prijzen zijn onder voorbehoud, en soms zit eten hier ook al bij in)

    Het enige wat je nodig hebt om deel te kunnen nemen is
  • een goede conditie
  • lid zijn van de NKBV (40 euro per jaar)
  • aardig veel geld

    Mochten er mensen interesse hierin hebben, laat het dan maar even weten hier. Als de nieuwe cursusdagen en plaatsen bekend zijn gemaakt dan zouden we eventueel verder kunnen gaan kijken naar wat er allemaal mogelijk is. Vragen mogen ook gesteld worden natuurlijk .

    MVG, Roel


  • Roel_spaarndamzondag 4 december 2005 @ 22:27
    De groep kan trouwens maximaal bestaan uit 12 mensen, maar we zouden ons eventueel ook bij een groep met andere mensen kunnen voegen als er weinig interesse is. En daar lijkt het verdacht veel op
    Bruce117maandag 5 december 2005 @ 10:38
    Volgens mij heb je ook nog een aparte verzekering nodig.
    Een redding met een heli in de alpen is geen goedkoop geintje.
    Roel_spaarndammaandag 5 december 2005 @ 13:04
    quote:
    Op maandag 5 december 2005 10:38 schreef Bruce117 het volgende:
    Volgens mij heb je ook nog een aparte verzekering nodig.
    Een redding met een heli in de alpen is geen goedkoop geintje.
    Klopt, maar sommige verzekeringen dekken het wel al. En anders kan je een reisverzeking afsluiten bij de NKBV voor 20,50. Je hebt dan meteen geen andere reisverzekering meer nodig, en ski ongevallen en andere buitensport dingen worden ook gedekt.

    maar echt goedkoper wordt het er niet op
    Bruce117maandag 5 december 2005 @ 14:41
    quote:
    Op maandag 5 december 2005 13:04 schreef Roel_spaarndam het volgende:

    maar echt goedkoper wordt het er niet op
    Klopt, maar als je niet goed verzekerd bent, dan ben je als er iets gebeurd nog verder van huis.

    Heb je al een idee naar welk gebied je wil ?
    Zelf vind ik Wallis, en dan met name de dalen van Zermatt en Saas Fee, de mooiste stukken van de Alpen. Heb er al menige tour gemaakt.
    Roel_spaarndammaandag 5 december 2005 @ 16:12
    quote:
    Heb je al een idee naar welk gebied je wil ?
    Nee, nog niet echt. Zelf ben ik veelal naar de franse alpen geweest, vaak in het nationale park de la Vanoise en de ecrin. Ook ben ik wel in zwitserland geweest. In de omgeving van Lenk hebben we een keer gezeten, en verder kan ik er niet echt op komen.

    De meeste cursussen worden gehouden in Oostenrijk en dan voornamelijk het Oetztal of het Zillertal. Mssn dat er dit jaar meer verschillende lokaties zijn, maar de nieuwe data en lokaties moeten nog bekend worden gemaakt.
    quote:
    Heb er al menige tour gemaakt.
    Heb je hiervoor ook eerst een cursus gevolgd, of heb je het zelf op een andere manier geleerd ?
    Lortnocdinsdag 6 december 2005 @ 15:47
    Mooie OP, heb zelf C1 via de NKBV gedaan en C2 via de NSAC. Moet zeggen dat de kwaliteit bij de NSAC toch een stuk hoger is.

    Ik weet niet of je student bent maar anders is het misschien een idee om je aan te sluiten bij de SAC in jouw buurt.
    Roel_spaarndamdinsdag 6 december 2005 @ 19:13
    quote:
    Op dinsdag 6 december 2005 15:47 schreef Lortnoc het volgende:
    Ik weet niet of je student bent maar anders is het misschien een idee om je aan te sluiten bij de SAC in jouw buurt.
    Ik was een student ja , ben nu net gestopt met me studie. Je kan ook pas weer inschrijven in februari (ASAC) dus dat wordt niks meer. Volgend jaar met me nieuwe studie kan ik weer lid worden.

    Ik wil het liefste dit jaar C1 en C2 doen, maar ik moet dit dus wel bij de NKBV doen, of zelf iets regelen
    Bramvanlithdinsdag 6 december 2005 @ 19:24
    Je kan je toch ook gewoon zelf inschrijven op die cursus, je hoeft niet percee als groep in te schrijven toch..

    Dit jaar voor het eerst gedaan, de Zugspitze beklommen vanuit het oetztal, best vette tocht , vooral omdat het ook mijn eerste gletsjer ervaring was..(dit was met school btw FSH)
    Roel_spaarndamdinsdag 6 december 2005 @ 19:31
    quote:
    Op dinsdag 6 december 2005 19:24 schreef Bramvanlith het volgende:
    Je kan je toch ook gewoon zelf inschrijven op die cursus, je hoeft niet percee als groep in te schrijven toch..
    Klopt, maar met een groep is het leuker, dan dat je in je eentje tussen allemaal oudere mensen zit. Of dat jij als enige bij een andere "groep" wordt gezet.
    Bramvanlithdinsdag 6 december 2005 @ 22:26
    true, misschien dat je dat anders kan aangeven bij je inschrijving ofzo?, zal wel toch...
    Roel_spaarndamdinsdag 6 december 2005 @ 23:31
    Ik heb welleens gehoord dat als je een groep hebt die groot genoeg is, de NKBV nog wel eens een cursus voor die groep appart wil organiseren. Helemaal zeker weet ik dat alleen niet.

    Maar mij lijkt het gewoon leuk om het met een groep jongeren te doen.
    Bruce117dinsdag 6 december 2005 @ 23:42
    quote:
    Op dinsdag 6 december 2005 23:31 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Ik heb welleens gehoord dat als je een groep hebt die groot genoeg is, de NKBV nog wel eens een cursus voor die groep appart wil organiseren. Helemaal zeker weet ik dat alleen niet.

    Maar mij lijkt het gewoon leuk om het met een groep jongeren te doen.
    Klinkt me onbekend in de oren.
    Volgens mij zijn de cursussen en tochten vooraf vastgesteld, en kan er hooguit een cursus gevuld worden met 1 groep.

    Er zijn tegenwoordig ook wel een aantal hoogwaardig commerciele organisaties die dit soort dingen doen, daar zullen ze eerder iets apart voor je regelen.
    Roel_spaarndamwoensdag 7 december 2005 @ 00:11
    Ik heb ooit wel eens op het forum van de NKBV gelezen, dat er nog mensen werden gezorgt voor bij een groep mensen die deel gingen nemen aan een extra cursus. Vandaar dat ik dacht dat er vast nog wel een extra cursus te regelen moet zijn.
    Roel_spaarndamdonderdag 8 december 2005 @ 19:17
    Voor degene die enige interesse hebben, is het mogelijk om de gids met de activiteiten van 2006 alvast aan te vragen.Hierin staan alle cursussen en touren die in 2006 gehouden gaan worden. Er word nu nog wel aan gewerkt nu, maar dan heb je um iig op tijd binnen

    http://www.nkbv.nl/reisprogramma/gidsaanvraag

    [ Bericht 9% gewijzigd door Roel_spaarndam op 08-12-2005 19:24:55 (typo) ]
    Lortnocdonderdag 8 december 2005 @ 22:44
    Volgens mij heb je ook speciale 18-25 cursussen oid, staat iig in de gids. Ook een optie misschien.
    Bruce117donderdag 8 december 2005 @ 23:01
    quote:
    Op donderdag 8 december 2005 19:17 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Voor degene die enige interesse hebben, is het mogelijk om de gids met de activiteiten van 2006 alvast aan te vragen.Hierin staan alle cursussen en touren die in 2006 gehouden gaan worden. Er word nu nog wel aan gewerkt nu, maar dan heb je um iig op tijd binnen

    http://www.nkbv.nl/reisprogramma/gidsaanvraag
    * Bruce117 hoeft hem niet aan te vragen, krijgt hem als lid vanzelf wel thuisgestuurd
    Roel_spaarndamvrijdag 9 december 2005 @ 23:21
    quote:
    Op donderdag 8 december 2005 22:44 schreef Lortnoc het volgende:
    Volgens mij heb je ook speciale 18-25 cursussen oid, staat iig in de gids. Ook een optie misschien.
    Had ik idd ook al aan zitten denken, maar toch lijkt het me leuk als er nog een paar andere mensen met me mee zouden gaan, die ik van te voren al zou kunnen leren kennen. Anders ben ik zo alleen

    Als er iemand trouwens een keer wil klimmen op de buitenmuur in spaarnwoude dan kan dat ook wel een keer. Meestal ben ik daar solo aan het klimmen, en al helemaal in deze tijd van het jaar.

    Als mensen nog wat informatie hebben over de C1 en C2 cursussen dan zou ik dit ook graag willen horen. Kan ik me een beetje voorstellen hoe het zal worden, want ik heb veel positieve, maar ook enkele negatieve reacties gehoord.
    Lortnoczaterdag 10 december 2005 @ 19:09
    Solo? Pas op met wat je zegt he, solo klimmen/soleren is ongezekerd klimmen. Of doe je dat ook
    Roel_spaarndamzaterdag 10 december 2005 @ 22:16
    quote:
    Op zaterdag 10 december 2005 19:09 schreef Lortnoc het volgende:
    Solo? Pas op met wat je zegt he, solo klimmen/soleren is ongezekerd klimmen. Of doe je dat ook
    Klopt,
    dan maken we er "alleen" van, of gezekerd soloklimmen (zoals ze het in de onderstaande link noemen)

    gezekerd soloklimmen

    [ Bericht 11% gewijzigd door Roel_spaarndam op 10-12-2005 22:47:07 ]
    Grippermaandag 12 december 2005 @ 11:06
    quote:
    Op dinsdag 6 december 2005 19:31 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Klopt, maar met een groep is het leuker, dan dat je in je eentje tussen allemaal oudere mensen zit. Of dat jij als enige bij een andere "groep" wordt gezet.
    Als je je daar zorgen om maakt zou je samen met een klimmaat in kunnen schrijven. Ik weet niet of je een vaste klimmaat hebt, en of je ook rots klimt? (zag dat je ook weleens aan het beton in spaarnwoude hangt) Een vaste klimmaat, in wie je grenzeloos vertrouwt is zo'n beetje het belangrijkste bij het alpine klimmen. Ik heb zelf met mijn klimmaat afgelopen zomer weer wat bijgeleerd, en met die jongen klom ik al 3 jaar in de rots en in de hal. Het vertrouwen is er bij ons dus alvast

    Je kunt natuurlijk altijd in je eentje deelnemen in de hoop dat je in de groep iemand treft met wie het klikt, maar ik zou daar zelf niet op gokken. Je leert zoveel meer als je samen met iemand de cursus volgt, en daarna samen op pad gaat. Meteen oefenen, en veel!

    Ik zag ook ergens staan dat je C1 en C2 wilt doen in 1 jaar. Mijn advies: niet doen! Je hebt er weinig aan, en neemt waarschijnlijk teveel hooi op je vork. Staar jezelf niet blind op die papiertjes, in de bergen vraagt niemand daarnaar. Wat je daadwerkelijk kunt, dat telt! Na een c1 cursus ben je in staat je te bewegen in eenvoudig terrein, rots en sneeuw, en je kunt over vlakke tot licht glooiende gletschers lopen. Je leert wat zekeringstechnieken in rots en ijs, en het niveau van de tochten loopt niet verder dan PD (de laagste 2 niveaus dus, F en PD) Doe dit een paar jaar, maak veel tochten, en zorg dat je veel PD'tjes klimt. Dan heb je wat ervaring, en dan kun je eens een C2 gaan doen. Vaak zul je zien dat je alles wat je daar leert al kunt, omdat je het zelf wel uitgedokterd hebt, of van meer ervaren klimmers hebt geleerd.
    Zorg zowiezo dat je regelmatig met ervaren klimmers op pad kunt. Die kunnen jou behoeden voor misstappen die je geheid gaat maken met je gebrek aan ervaring.
    En je kunt niet vaak genoeg de bergen in gaan: lange weekends als je vakanties niet toereikend zijn. Ik kar regelmatig op donderdagavond naar zwitserland, en kom zondagavond erg laat weer terug. Verre van optimaal, maar we wonen nou eenmaal ver bij de bergen vandaan...

    Zelf heb ik nooit een NKBV cursus gevolgd, mijn klimmaat en ik zijn samen met een prive gids op pad geweest. Dat heeft veel voordelen, en 1 klein nadeel.

    Eerst even het voordeel van privecursussen:
    Bij de C1 cursus die jij gaat volgen, kom je mensen tegen die willen kijken of deze vorm van bergsport iets voor ze is. Of mensen die gewoon weleens een actieve vakantie willen, en daar graag 800 euro voor neerleggen. Nooit eerder op deze manier in de bergen geweest, maar met die vorige week splinternieuw gekochte D-schoenen en GTX pakje moet het lukken toch? DAt zijn de typjes die als eerste opgeven omdat de lucht toch wel ijl is, de schoenen stug zijn, blaren geven, spierpijn, enz. Aangezien je als groep onderweg bent, kunnen zulke elementen voor jou de dure cursus verkloten.

    Als je prive met een gids op pad gaat, en dat doet met je eigen klimmaatje(s) weet je wat je aan elkaar hebt, en met welke instelling je gaat. Bovendien kun je het programma afstemmen op je eigen wensen.
    Wij zijn zelf niet bij een officieel UIAA gediplomeerde gids geweest. Dat is mij persoonlijk ook egale worst, wat voor mij telt is zijn 18 jaar ervaring in de bergen. Dat vertelt me meer dan een gidsen-badge op z'n jas.
    De voordelen van onze gids zijn dat we goedkoper uit waren (250 pp voor 5 dagen) en dat we slechts met 3 man op pad waren. dus snel, en mobiel, en veel persoonlijke aandacht (1 gids op 2 man haal je nooit bij C-cursussen van de NKBV, daar is het vaak 1 gids op 5 of 6 man)

    het enige nadeel van onze constructie is de aansprakelijkheid: onze gids kan niet overal rondbazuinen dat hij gids is. Als er iets ernstigs gebeurt, zou hij meteen aansprakelijk zijn, en dat levert waarschijnlijk juridische problemen op als hij geen gids is, terwijl hij wel pretendeert er een te zijn. Hij zou er dus flink door in de problemen kunnen komen. Daarom zet ik niet z'n website of email zomaar hier neer, als je daarin geinteresseerd bent moet je maar even mailen (adres in m'n FB) We hebben alles onder de noemer "vriendentripje" gedaan, en dan ben je van alle rompslomp af. Ik zei tijdens die vakantie ook niet in elke berghut: "Die man daar, dat is onze gids"
    Voor wat fotootjes van die cursus-trip, kijk hier
    We hebben er na die cursus meteen een week klimmen achteraan geplakt zonder onze gids, doe dat ook: ga meteen het geleerde in praktijk brengen!

    Zo, dat was weer een heel verhaal. Wil je meer weten, dan zien we het wel.

    [ Bericht 0% gewijzigd door Gripper op 12-12-2005 17:32:54 ]
    Roel_spaarndamdinsdag 13 december 2005 @ 22:46
    quote:
    Op maandag 12 december 2005 11:06 schreef Gripper het volgende:

    [..]
    bedankt voor je uitgebreide reactie Gripper,

    Zoals je hierboven al aangeeft, is het heel belangrijk om voor het klimmen een goede klim-maat te hebben. Het probleem bij mij is alleen dat niemand in me omgeving interesse heeft voor het klimmen. Een klim-maat vinden is daardoor nog een hele opgave, aangezien ik ook niet in de hal klim. (in de toekomst misschien nog) Mijn oplossing voor dit probleem was dus om te kijken, of het met een aantal mensen van het forum niet mogelijk zou zijn om een cursus te gaan volgen, en zo een aantal klim-maten te vinden. Het voordeel van het forum is dat je al enig zins kan zien of iemand gemotiveerd is, en zo voorkom je dat je met allemaal mensen komt te zitten die het eigenlijk toch maar niks vinden in de bergen.

    Ik zou het het liefste na afronding van de cursus ook nog enkele tochten maken, en zo nog wat meer ervaring opdoen. Nu hoor je vaak dat een touwgroep bestaande uit 2 personen niet veilig zou zijn, maar als ik de verhalen zo hoor, is het best te doen allemaal. Maar ook hier is er weer een probleem. Voor het zelf ondernemen van tochten moet je wel zelf het materiaal hebben. Nu heb ik zelf al het materiaal, zoals stijgijzers, pickel, touw, gordel etc. wel, maar ook je klimpartner heeft dit nodig.

    Waar ik de cursus volg maakt mijzelf niet zoveel uit, hoewel een eigen gids wel voordelen heeft. Je hoeft bv. geen rekening te houden met andere, wat soms wel erg handig is. Alleen tegen het regelen van dit alles zie ik dan een beetje op, mede doordat ik niet echt goed in Frans of Duits ben (meestal gesproken).

    Het enige wat ik dus eigenlijk nodig heb is een gemotiveerde klimpartner. De rest volgt, als alles goed gaat , dan vanzelf wel.
    Lortnocwoensdag 14 december 2005 @ 13:41
    Twee/drie vrienden van mij willen ws. ook een C1 gaan doen, de plannen zijn nog niet super concreet maar ik zal je op de hoogte houden. Misschien kunnen jullie samen wat regelen.
    Gripperwoensdag 14 december 2005 @ 14:34
    quote:
    Op dinsdag 13 december 2005 22:46 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Een klim-maat vinden is daardoor nog een hele opgave, aangezien ik ook niet in de hal klim. (in de toekomst misschien nog) Mijn oplossing voor dit probleem was dus om te kijken, of het met een aantal mensen van het forum niet mogelijk zou zijn om een cursus te gaan volgen, en zo een aantal klim-maten te vinden.
    Ik zou voor de hal optie gaan. De mensen van het forum wonen verspreid over het land, dus daar kun je niet meerdere keren per week mee klimmen. In de hal klimmen bouwt ook al contacten op met mogelijke alpine maatjes. Kun je ook alvast inschatten hoe serieus iemand is... Dus, ga eens naar een hal, plaats eventueel een oproepje op een prikbord in de hal zelf, of zoek naar klimmaten op het prikbord van climbing.nl of van de nkbv. Daar kun je nog iets doelgroep-specifieker zoeken dan hier
    quote:
    Het voordeel van het forum is dat je al enig zins kan zien of iemand gemotiveerd is, en zo voorkom je dat je met allemaal mensen komt te zitten die het eigenlijk toch maar niks vinden in de bergen.
    Zal best.. maar als je een half jaar met een vast maatje klimt kun je dat beter inschatten dan na 1 of 2 fokklimmeets (die ik trouwens best eens wil organiseren, eens de gezichten achter de avatars bekijken??)
    quote:
    Ik zou het het liefste na afronding van de cursus ook nog enkele tochten maken, en zo nog wat meer ervaring opdoen. Nu hoor je vaak dat een touwgroep bestaande uit 2 personen niet veilig zou zijn, maar als ik de verhalen zo hoor, is het best te doen allemaal.
    Ja hoor, gidsen maken je wel bang met spookverhalen, maar als je met 2 man een gletscher op gaat kan het best relatief veilig. 15 meter uit elkaar, 5 remknopen in het touw, en bij alles wat ook maar een spleet zou kúnnen zijn is de achterste alert en houdt het touw strak. Echter, het is nooit zo veilig als met 3 of meer man. Ik ben tot nu toe nog niet met z'n tweeën een sneeuwbedekte gletscher over geweest: mijn klimmaat ziet dat niet zitten. Apere gletschers doen we vaak zonder touw: als er een valt kan de ander op het harde ijs toch amper remmen, dus je kunt net zo goed niet inbinden. Als je valt is dat je eigen schuld en blijft de schade beperkt tot 1 persoon.
    quote:
    Waar ik de cursus volg maakt mijzelf niet zoveel uit, hoewel een eigen gids wel voordelen heeft. Je hoeft bv. geen rekening te houden met andere, wat soms wel erg handig is. Alleen tegen het regelen van dit alles zie ik dan een beetje op, mede doordat ik niet echt goed in Frans of Duits ben (meestal gesproken).
    Die gids van ons was nederlander, en daar hebben we ook bewust op geselecteerd: mijn talen zijn goed genoeg, maar nooit zo goed als m'n nederlands. Ik wil tijdens zo'n cursus liever geen moeite verdoen met proberen een moeilijk verstaanbare ratelende fransman proberen te verstaan.
    Roel_spaarndamwoensdag 11 januari 2006 @ 16:22
    Aangezien de verschillende cursussen voor volgend jaar nu ook op de NKBV site staan lijkt het me handig om ook een paar van mijn voorkeuren te laten zien. Ik heb ff een kort overzicht in elkaar geflanst met de cursussen die mijn voorkeur hebben

    Optie 1

    Soort: Cursus + tour
    Waar: Oetztaler Alpen, Oostenrijk
    Aantal dagen: 12 dagen
    Prijs: 920.-
    Inclusief: Half Pension , Materiaal , Gidskosten
    Link: klik / Verslag

    Samenvatting:

    Oetztaler Alpen
    Een cursus voor iedereen die het leren van bergbeklimmen wil combineren met mooie alpentouren. Op dinsdagmiddag ontmoeten we elkaar in het huis van de gids in het hoog gelegen dorpje Vent (1900 m).

    De eerste dagen is dit onze uitvalsbasis. We beginnen met een aantal echte cursusdagen. We leren de touwtechnieken, rotsklimmen en doen oefeningen in sneeuw en ijs. Op de zesde dag gaan we naar de Vernagt-hütte (2766 m). Bij goede omstandigheden beklimmen we de Wildspitze (3774 m). Dit is de op één na hoogste berg van Oostenrijk. Vervolgens gaan we naar een van de hoogst gelegen hutten in Oostenrijk: het Brandenburgerhaus (3272 m). ’s Avonds beklimmen we de Dahmanspitze om daar te genieten van de zonsondergang. De tocht voert verder over mooie toppen, zoals de Fineilspitze (3514 m) en de Similaun (3606 m). Zaterdagmiddag zijn we weer terug in Vent. We zijn dan ongetwijfeld een hele ervaring rijker. Voor deze cursus & tour is een goede conditie beslist noodzakelijk!

    _______________________________________________________________________________

    Optie 2

    Soort: Cursus Rots Sneeuw en ijs
    Waar: Zillertaler Alpen, Oostenrijk
    Aantal dagen: 10 dagen
    Prijs: 552.-
    Inclusief:Materiaal , Gidskosten (Zelf zorgen voor: eten, overnachting)
    Link: klik

    Samenvatting

    De Zillertaler Alpen in het hartje van Tirol, is een prachtiggebied met woeste gletsjers en fikse drieduizenders. Daarnaast biedt het vaste oergesteente een ruime keus aan mooie rotsbeklimmingen.

    Tijdens de eerste vijf dagen in het Furtschaglhaus zal er veel geoefend worden in alle soorten terrein (blokwerk, grashellingen, geröll, rots, sneeuw en ijs). Rotsklimmen en rotsklimtechnieken doen we in het gebied van Talköpfe, Grosser Greiner en Furtschaglspitze. Uiteraard staat er ook een aantal beklimmingen op het programma zoals de Breitnock (3215 m) en één van de mooiste toppen van de Zillertaler Alpen: de Großen Möseler (3478 m). Via de Berliner Höhenweg gaan we over naar de Berlinerhütte.

    De cursusdagen bestaan verder uit een beklimming, b.v. Rossruggspitze (3304 m), Berlinerspitze (3253 m), Schwarzenstein (3368 m), in combinatie met oefeningen. Indien de omstandigheden het toelaten kan eventueel voor een volledige tourendag gekozen worden en de Turnerkamp II (3418 m) of de Zigmondyspitze II (3087 m) beklommen worden. Voor een 10-daags verblijf in hoogalpien terrein is uiteraard een zeer goede conditie noodzakelijk.

    _______________________________________________________________________________


    Optie 3

    Soort: Cursus Sneeuw en ijs
    Waar: Wallis, Zwitserland
    Aantal dagen: 7 dagen
    Prijs: 745.-
    Inclusief: Half Pension, Materiaal, Gidskosten
    Link: klik

    Samenvatting

    Wie direct een pittige start wil maken met zijn bergsportcarrière kiest voor de cursus in het Wallis, beroemd om zijn vele vierduizenders.

    De cursus begint in Arolla, waar we twee nachten verblijven.
    De eerste dag worden in de klimtuin klimoefeningen gedaan en de touwtechnieken behandeld.
    De tweede dag staan stijgijzeroefeningen en remoefeningen op de Arollagletsjer op het programma. Zo gaan we goed voorbereid op pad naar de cabane des Aiguilles Rouges op 2810 meter hoogte.
    De volgende dag gaan we via de Col des Ignes (3181 m) naar de op 2928 meter hoogte gelegen cabane des Dix.
    De rest van de week maken we pittige tochten, bij goede omstandigheden kunnen zelfs de Pigne d’Arolla (3796 m) en de Luette (3548 m) beklommen worden. Natuurlijk komen onderweg de alpiene technieken uitgebreid aan bod. De laatste dag dalen we via de Col de Chèvre af naar Arolla.

    De cursus is conditioneel wat zwaarder dan de andere cursussen.

    _______________________________________________________________________________


    Voor een overzivht van alle verschillende cursussen kan je hier kijken. Ik hoor wel of er nog een beetje animo is voor deze activiteiten .

    MVG, Roel


    Gripperwoensdag 11 januari 2006 @ 22:34
    Ik heb aan die cursussen niks, want het is allemaal al bekende info, en dus zonde van het geld. De tocht in Arolla, en de beschreven toppen zijn leuk! Pigne, La Luette en ook de Mont Blanc de Cheillon heb ik zelf beklommen. Als je wat info wilt, en foto's wilt zien zul je toch naar de meet moeten komen
    Roel_spaarndamdonderdag 12 januari 2006 @ 13:08
    Ik zou echt heel graag naar de meeting komen, maar ik denk dat ik toch maar voor mijn prive meeting in la plagne ga Je komt anders nog maar een keer een middag naar spaarnwoude toe dat is ook altijd gezellig.

    [ Bericht 2% gewijzigd door Roel_spaarndam op 12-01-2006 17:34:07 ]
    EPWKmaandag 30 januari 2006 @ 14:20
    Waarom wordt het niks met de ASAC? De inschrijving start vanavond en de indelingsdag voor de NSAC zomercursussen is in april. Tijd zat om te trainen voor de indelingsdag.
    Voordelen: leeftijdsgenoten, veel leerzamer dan C-I, minimumconditie gegarandeerd
    Nadelen: prijs? NSAC is veel goedkoper!
    Kortom word lid van de ASAC (www.asac.climbing.nl). Voor alpinisten en enthousiaste klimmers is altijd plek.
    P.S. ik vertoon mij verder nooit op dit forum en heb mij speciaal voor jou moeten registreren. Voor vragen heb je mijn e-mailadres.
    Roel_spaarndammaandag 30 januari 2006 @ 17:45
    Ik zou ook graag met de asac meegaan, alleen moet ik dan wel lid zijn. maar ik zal je wel ff proberen te mailen. (als ik ja mail iig kan vinden via google, want in je profiel staat ie niet )

    [ Bericht 9% gewijzigd door Roel_spaarndam op 30-01-2006 19:56:04 ]
    Sport_Lifewoensdag 1 maart 2006 @ 15:29
    quote:
    Op dinsdag 6 december 2005 15:47 schreef Lortnoc het volgende:
    Mooie OP, heb zelf C1 via de NKBV gedaan en C2 via de NSAC. Moet zeggen dat de kwaliteit bij de NSAC toch een stuk hoger is.

    is het ook goedkoper bij de NSAC? Mij lijkt me deze cursus ook wel erg leuk, heb zelf meerdere cursussen buiten klimmen gedaan (incl. reddingstechnieken, meerdere touwlengtes, etc), maar dit lijkt me ook wel gaaf. Alleen is het zo duur , dus dat wordt dan misschien in de zomer van 2007. Vrienden van me hebben C1 en C2 gedaan, dus ik weet wat het inhoudt .

    [ Bericht 4% gewijzigd door Sport_Life op 01-03-2006 15:43:05 ]
    Gripperwoensdag 1 maart 2006 @ 15:40
    quote:
    Op woensdag 1 maart 2006 15:29 schreef Sport_Life het volgende:

    [..]

    Krijg je ook nog korting bij de NSAC? Mij lijkt me deze cursus ook wel erg leuk, heb zelf meerdere cursussen buiten klimmen gedaan (incl. reddingstechnieken, meerdere touwlengtes, etc), maar dit lijkt me ook wel gaaf. Alleen is het zo duur , dus dat wordt dan misschien in de zomer van 2007. Vrienden van me hebben C1 en C2 gedaan.
    Korting? komkom... de cursussen worden door gidsen van de NSAC zelf gegeven en zijn dus al fiks goedkoper dan dew NKBV. Zo'n studenten alpine club is geen liefdadigheidsinstelling die zichzelf in de schulden gaat steken om jou te leren klimmen he... Als je echt gratis wilt, zul je moeten zien dat je met een groepje ervaren lui meekan, maar de cursussen van de SACs zijn echt al heel concurrerend geprijsd.
    Sport_Lifewoensdag 1 maart 2006 @ 15:42
    quote:
    Op woensdag 1 maart 2006 15:40 schreef Gripper het volgende:

    [..]

    Korting? komkom... de cursussen worden door gidsen van de NSAC zelf gegeven en zijn dus al fiks goedkoper dan dew NKBV. Zo'n studenten alpine club is geen liefdadigheidsinstelling die zichzelf in de schulden gaat steken om jou te leren klimmen he... Als je echt gratis wilt, zul je moeten zien dat je met een groepje ervaren lui meekan, maar de cursussen van de SACs zijn echt al heel concurrerend geprijsd.
    Sorry ik was niet duidelijk, ik bedoelde of het goedkoper was dan die van de NKBV. Maar je hebt dus al antwoord gegeven.
    Bruce117woensdag 1 maart 2006 @ 17:07
    quote:
    Op woensdag 1 maart 2006 15:40 schreef Gripper het volgende:

    [..]

    Korting? komkom... de cursussen worden door gidsen van de NSAC zelf gegeven en zijn dus al fiks goedkoper dan dew NKBV. Zo'n studenten alpine club is geen liefdadigheidsinstelling die zichzelf in de schulden gaat steken om jou te leren klimmen he... Als je echt gratis wilt, zul je moeten zien dat je met een groepje ervaren lui meekan, maar de cursussen van de SACs zijn echt al heel concurrerend geprijsd.
    Dat zijn volgens mij geen gediplomeerde berggidsen.
    Die hebben we er in nederland maar een handvol van en die zijn naar mijn weten geen actief lid meer van de NSAC.
    Sport_Lifewoensdag 1 maart 2006 @ 17:10
    Nou nou het zijn er echt wel meer dan een handjevol hoor...
    Gripperwoensdag 1 maart 2006 @ 17:12
    quote:
    Op woensdag 1 maart 2006 17:07 schreef Bruce117 het volgende:

    [..]

    Dat zijn volgens mij geen gediplomeerde berggidsen.
    Die hebben we er in nederland maar een handvol van en die zijn naar mijn weten geen actief lid meer van de NSAC.
    Persoonlijk zal het mij aan m'n anus corroderen of degene die mij wat bijleert wel of geen hippe UIAA-gidsenbadge op z'n jas heeft. Ik heb ook niet alpien leren klimmen van een gediplomeerd berggids, maar die man heeft wél 20 jaar ervaring in de bergen. Dat is ook wat waard

    Ik bedoel maar, als je aan papiertjes hecht moet je vooral een NKBV, DAV of weetikveel wat voor gecertificeerd gids zoeken, maar het hóeft niet perse. En het scheelt ook nog eens de helft van de kosten van een NKBV cursus...
    Bruce117woensdag 1 maart 2006 @ 20:57
    quote:
    Op woensdag 1 maart 2006 17:10 schreef Sport_Life het volgende:
    Nou nou het zijn er echt wel meer dan een handjevol hoor...
    Ga ze dan maar eens tellen, het zijn er erg weinig, die officieel gediplomeerd berggids zijn.
    Roel_spaarndamdonderdag 2 maart 2006 @ 00:56
    Tsjongejonge wat een drukte opeens

    Aangezien ik toch nog lid ben kunnen worden heb ik me ingeschreven voor een zomercursus C1 bij de NSAC. Het zijn inderdaad geen erkende gidsen, maar ze zullen heus niet iemand neerzetten die er niks van bakt Wat ik ook wel handig vind, is dat je eerst door een soort selectie-ronde heen moet. Ze testen dan je conditie, en kijken of de de touwtechnieken voor de cursus al onder de knie hebt. (prussikknoop, (halve)mastworp, seilrolle etc.)

    Ik hoop dat ik de cursus voor 15 juli afgerond kan hebben, want daarna heb ik mijn eigen vakantie gepland. Dit jaar ga ik naar de Ecrin, en tot mijn verbazing zit er precies op dezelfde datum ook het bergsportkamp van de NKBV op die camping (la courounba in Les Vigneuax) Mssn zitten er dus ook nog paar alpiene tochten in.

    Maja, eerst maar eens door de selectie-ronde heen zien te komen, en nog een rugzak en een lakenzak aanschaffen. En als dat allemaal gelukt is dan zijn we alweer een heel stuk verder.
    Sport_Lifezondag 5 maart 2006 @ 00:23
    quote:
    Op donderdag 2 maart 2006 00:56 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Tsjongejonge wat een drukte opeens

    Aangezien ik toch nog lid ben kunnen worden heb ik me ingeschreven voor een zomercursus C1 bij de NSAC. Het zijn inderdaad geen erkende gidsen, maar ze zullen heus niet iemand neerzetten die er niks van bakt Wat ik ook wel handig vind, is dat je eerst door een soort selectie-ronde heen moet. Ze testen dan je conditie, en kijken of de de touwtechnieken voor de cursus al onder de knie hebt. (prussikknoop, (halve)mastworp, seilrolle etc.)

    Ik hoop dat ik de cursus voor 15 juli afgerond kan hebben, want daarna heb ik mijn eigen vakantie gepland. Dit jaar ga ik naar de Ecrin, en tot mijn verbazing zit er precies op dezelfde datum ook het bergsportkamp van de NKBV op die camping (la courounba in Les Vigneuax) Mssn zitten er dus ook nog paar alpiene tochten in.

    Maja, eerst maar eens door de selectie-ronde heen zien te komen, en nog een rugzak en een lakenzak aanschaffen. En als dat allemaal gelukt is dan zijn we alweer een heel stuk verder.
    Volgens mij valt die toelatingstest goed te doen, beetje knopen leggen (prusik, halve mastworp) etc moet geen probleem zijn en ook de condititietest stelt niet zoveel voor (6 KM binnen een half uurtje). Heb je al iemand gevonden om mee te nemen of ga je alleen? Ik ga waarschijnlijk begin augustus naar Les Ecrins, maar dan voornamelijk om te sportklimmen en een beetje canyonning/kayakken etc.
    Lortnoczondag 5 maart 2006 @ 12:06
    Je moet wel allerlei takels kennen hoor, niet alleen de knopen. En er zakken echt mensen op die dag dus je moet het niet onderschatten. Maar als je er idd goed voorbereid naartoe gaat is het zeker te doen.
    Roel_spaarndamzondag 5 maart 2006 @ 19:40
    quote:
    Op zondag 5 maart 2006 00:23 schreef Sport_Life het volgende:

    [..]

    Volgens mij valt die toelatingstest goed te doen, beetje knopen leggen (prusik, halve mastworp) etc moet geen probleem zijn en ook de condititietest stelt niet zoveel voor (6 KM binnen een half uurtje). Heb je al iemand gevonden om mee te nemen of ga je alleen? Ik ga waarschijnlijk begin augustus naar Les Ecrins, maar dan voornamelijk om te sportklimmen en een beetje canyonning/kayakken etc.
    Zal ook wel goed te doen zijn denk ik, en ik ga waarschijnlijk ook alleen .
    Alleen moet ik nog ff kijken wanneer de cursus gehouden gaat worden, want ik wil graag voor 13 juli weer terug zijn voor mijn eigen vakantie. Maja, ik kan altijd nog naar de NKBV als het nodig is

    Ik ben van plan om ook enkele via ferrata's te gaan doen, en als het kan wil ik ook best nog wel ff een paar daagjes sportklimmen. Maar als het goed is dan gaat het alpiene klimmen de boventoon voeren.
    quote:
    Op zondag 5 maart 2006 12:06 schreef Lortnoc het volgende:
    Je moet wel allerlei takels kennen hoor, niet alleen de knopen. En er zakken echt mensen op die dag dus je moet het niet onderschatten. Maar als je er idd goed voorbereid naartoe gaat is het zeker te doen.
    De enige takel die je moet kunnen is de seilrolle, en die is wel te doen (denk ik, want ik heb hem nog nooit gemaakt ). En aangezien ik ook de flachenzuch en de seilrolle-flachenzuch ken van het sportklimmen, verwacht ik niet al te veel problemen.
    Grippermaandag 6 maart 2006 @ 09:56
    quote:
    Op zondag 5 maart 2006 19:40 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    De enige takel die je moet kunnen is de seilrolle, en die is wel te doen (denk ik, want ik heb hem nog nooit gemaakt ). En aangezien ik ook de flachenzuch en de seilrolle-flachenzuch ken van het sportklimmen, verwacht ik niet al te veel problemen.
    We kunnen natuurlijk best een keer een dagje aan de muur in Spaarnwoude gaan hangen om de zaken op te frissen. Vandaag zou mooi zijn, dan is het tenminste échte Alpinkletterei!
    Sport_Lifedinsdag 7 maart 2006 @ 18:03
    quote:
    Op zondag 5 maart 2006 19:40 schreef Roel_spaarndam het volgende:

    [..]

    Zal ook wel goed te doen zijn denk ik, en ik ga waarschijnlijk ook alleen .
    Alleen moet ik nog ff kijken wanneer de cursus gehouden gaat worden, want ik wil graag voor 13 juli weer terug zijn voor mijn eigen vakantie. Maja, ik kan altijd nog naar de NKBV als het nodig is

    Ik ben van plan om ook enkele via ferrata's te gaan doen, en als het kan wil ik ook best nog wel ff een paar daagjes sportklimmen. Maar als het goed is dan gaat het alpiene klimmen de boventoon voeren.
    Nou voor Klettersteige zit je iig goed in Les Ecrins, echt hele mooie heb je daar! .
    Roel_spaarndamdinsdag 7 maart 2006 @ 18:38
    quote:
    Op dinsdag 7 maart 2006 18:03 schreef Sport_Life het volgende:

    [..]

    Nou voor Klettersteige zit je iig goed in Les Ecrins, echt hele mooie heb je daar! .
    Heb je nog een paar tips ? In Les Vigneaux zit ik.
    Dan kan ik me iig weer een paar uur vermaken met het zoeken van plaatjes en verhalen
    Sport_Lifedinsdag 7 maart 2006 @ 18:48
    Ik heb in dat gebied maar 1 via ferrata gedaan, geen idee hoe die heette. Kwam bij een soort waterput uit, groot stuk heb ik gedaan met klimschoentjes trouwens . Maar vrienden van me gingen een hele week daar via ferrata's klimmen en ik heb mooie verhalen en foto's gezien, super mooi daar! Zal binnenkort eens vragen naar leuke via ferrata's. Gebiedjes weet ik zo even niet, dan zou je even een topo moeten kopen (ik heb alleen een klimtopo van dat gebied), daar staat alles wel in en steun je gelijk het gebied een beetje .
    Roel_spaarndamvrijdag 12 mei 2006 @ 11:16
    Zo..... Het is wel weer eens tijd voor een update dacht ik zo.

    Laatst heb ik te horen gekregen dat ik mee mag met de NSAC op C1 cursus . Waar we heen gaan en wanneer enzo is allemaal nog niet bekend, maar het zal wel een niet al te moeilijk gebied worden. Ook heeft de NSAC een gratis zomer-camping geregeld, dus misschien dat ik voor me cursus daar heen ga, om alvast een beetje in te lopen etc. Maar dit hangt allemaal af van de datum van de cursus.

    Wel ga ik sowieso naar de ASAC week, die van 29 juli tot 5 augustus in Ailefoide gehouden wordt. Dan kan ik daar mooi een beetje de geleerde cursus technieken in de praktijk brengen, en misschien zelfs wel mijn eerste 4000er beklimmen, de Dome de Neige : Facile (4015m). En anders is er altijd de Roche Faurio nog met 3730m. De kaarten van het gebied heb ik iig al op me pc staan zodat ik al lekker ideeën op kan doen. (die meestal toch (nog) niet te doen zijn ).

    Ook zit ik te kijken naar wat ik nog allemaal aan moet schaffen voor de cursus. Ik heb al aardig wat materiaal aangeschaft in het afgelopen jaar, zodat ik niet voor extreme kosten kom te staan als ik alles in ene zou moeten kopen. Hieronder heb ik een linkje geplaatst met alles wat ik nu bezit, misschien zouden jullie hier eens naar willen kijken, en zeggen wat jullie er van denken, wat ik nog moet kopen, etc. Iig staat een bivakzak nog op het programma en misschien een slaapzak maar dat moet ik nog even bekijken.

    Klimgerief
    Lortnocvrijdag 12 mei 2006 @ 12:35
    Gefeliciteerd! Ik wist het stiekem al

    Cheap ass bivakzak kan geen kwaad en op de camping kun je niet in je lakenzak pitten dus dat is wel handig. Verder is je uitrusting erg kompleet. Zag alleen geen gletscherbril staan volgens mij, dat is echt essentieel. Verder kan ik een buff sjaaltje erg aanraden tegen zon en kou.
    Grippervrijdag 12 mei 2006 @ 12:56
    quote:
    Op vrijdag 12 mei 2006 11:16 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Wel ga ik sowieso naar de ASAC week, die van 29 juli tot 5 augustus in Ailefoide gehouden wordt. Dan kan ik daar mooi een beetje de geleerde cursus technieken in de praktijk brengen, en misschien zelfs wel mijn eerste 4000er beklimmen, de Dome de Neige : Facile (4015m). En anders is er altijd de Roche Faurio nog met 3730m. De kaarten van het gebied heb ik iig al op me pc staan zodat ik al lekker ideeën op kan doen. (die meestal toch (nog) niet te doen zijn ).

    Hieronder heb ik een linkje geplaatst met alles wat ik nu bezit, misschien zouden jullie hier eens naar willen kijken, en zeggen wat jullie er van denken, wat ik nog moet kopen, etc. Iig staat een bivakzak nog op het programma en misschien een slaapzak maar dat moet ik nog even bekijken.
    Klimgerief
    Als je nog eens wat foto's van aillefroide wilt bekijken... Moet je maar even roepen!
    De roche faurio en de dome zijn leuke bergen om te beklimmen. Ik neem aan dat die Nsac cursus plaatsvindt voor de Asac week, en dat je dus niet onervaren de glacier blanc op gaat? Er zitten aardig wat spleten in... Sowieso is je eerste ervaring in alpien klimmen in dat deel van de ecrins niet zo handig, er liggen niet zoveel makkelijke bergen rondom aillefroide. Montagne des agneaux kun je doen (lange tour) en de Neige cordier kan ook wel. Verder houdt het aardig snel op, en gaat het richting AD en D. Wil je meer keuze in F-jes (en echt: daar moet je er gewoon veel van doen de eerste 2 jaar, ook al lijken ze je niet cool) dan kun je beter wat naar het westen gaan: je zit dan nog steeds in de ecrins, bij la berarde. Daar kun je ook wat leuke alpine rotstouren doen, mits je wat nuts en friends meebrengt: de aiguille dibona. Prachtig scherpe rotsnaald. Ook de Gioberney is een leuke Facile, te doen vanuit de Pilattehut (de enige franse hut die ik ken met eigen jeu de boules baan & biertap)

    je klimmateriaal: aan sportklimsetjes heb je niet zoveel in alpien terrein. Sowieso heb je eigenlijk amper materiaal nodig voor sneeuwbergen als de roche faurio en de dome. beter is het om alpine setjes te bouwen van een 60 cm slinge, en twee snappers. Dan moet je er dus wat slinges bijkopen. Je hebt nu een korte en een lange prusik, koop er nog een metertje of 4 bij, kun je in kleine stukjes knippen, altijd handig om wat bij je te hebben om bijvoorbeeld als opofferingstouwtje te gebruiken. Scheelt weer een dure ijsboor, nut of friend achterlaten
    Misschien dat 1 extra ijsboor nog handig kan zijn. Je hebt er nu 1, dat is niet optimaal voor een eventuele reddingsactie. Ook mis ik wat karabiners op je lijst, er staan nu 2 schroefbiners op? Voor een gletschertocht heb je er sowieso wat meer nodig, een stuk of 3 schroefkara's: 1 voor inbinden, 2 voor reddingen, abseilen, etc. Je improviseert vaak wel een beetje daarmee, voor dingen waar je eigenlijk een schroefkara voor zou moeten gebruiken pak je soms wel eens een gewone snapper, ook te gebruiken bij een redding. Dat je ze niet kunt dichtschroeven maakt op zo'n moment weinig uit.
    Ook nodig, naast je korte prusik (die van 1 m) en je lange van 5 meter: een meter of 4 los prusiktouw om een gestoken prusik om het touw te kunnen leggen.
    Je touw: zwaar en dik. Als er iemand bij is met een dubbeltouw, neem dat mee! Je kunt de last verdelen als 2 mensen allebei een streng dragen, en voor een gletschertocht volstaat 1 streng van het touw. In praktijk beklim je F jes en PD's altijd aan 1 streng, zolang er geen rots of ijsklimwerk in voorkomt.

    Mere vragen, roept u maar!


    Als je in de hut gaat zitten: alleen lakenzak mee natuurlijk.
    Roel_spaarndamvrijdag 12 mei 2006 @ 21:59
    Owke........ bedankt voor de adviezen. Gletscherbril was ik idd al van plan om te gaan kopen, (een gewone "sport" zonnebril voldoet toch ook wel ) Wat betreft de de prussiktouwtjes en de de schroefkarabiners: ik heb 4 schoefkarabiners, en 2 HMS schroef. Ook heb ik nu 1 korte prussik en 2 van 5 meter. (het lijstje is ook niet helemaal recht zag ik al ) Ik heb ook gewoon me sportklimspullen allemaal mee, aangezien ik dit vast ook nog wel zal gaan doen. Ik moet ook 5 weken achter elkaar overleven in de alpen ,dus ik moet wel alles meenemen .

    Als me salaris binnen is dan zal ik ook nog ff een aantal bandslinges aanschaffen, en nog een paar meter extra prussik. Belay Master kan ik gebruiken voor het inbinden, dus dan heb ik daar geen 2 normale schoefbiners voor nodig.

    De cursus is idd voor de ASAC week, dan kan ik in de ASAC week met meer ervaren mensen een paar beklimmingen doen, want om meteen alles zelf te gaan doen is ook nog niet echt verantwoord. Ik zal sowieso niet snel iets doen wat mij niet verantwoord lijkt, aangezien je je dan snel onzeker gaat voelen, en sneller fouten gaat maken.

    @ Lortnoc
    Heb jij, als insider , toevallig al enig idee waar de cursus plaats zal gaan vinden, en wanneer er meer bekend word over met wie je gaat, en wanneer etc.
    Roel_spaarndamdonderdag 18 mei 2006 @ 22:38
    @ gripper

    Welke maat slinge raad je aan 60 of 120 cm. of gewoon van alles een paar?
    Grippervrijdag 19 mei 2006 @ 10:18
    quote:
    Op donderdag 18 mei 2006 22:38 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    @ gripper

    Welke maat slinge raad je aan 60 of 120 cm. of gewoon van alles een paar?
    Een 120 cm slinge kun je altijd dubbel nemen, en dan is het ook 60 cm. Ik zou gaan voor 1 korte (standplaats of zelfzekering) en 2 lange, kun je mooi om rotspuntjes gooien, en je kunt er ook een standplaats mee bouwen.
    Van alles wat komt altijd van pas, ik heb ook een zak vol met van die dingen. Minstens 4 60 cm slinges, ook 4 van 120, en een hele lange van 240. Die gooi je in z'n geheel om een groot rotsblok, en voila, standplaats. Ook handig als je een standplaats wilt maken op 3 punten, die ook nog eens ver uit elkaar liggen. Dan heb je die lengte wel nodig.
    Sport_Lifevrijdag 19 mei 2006 @ 20:07
    * Sport_Life is een beetje jaloers op je equipment .. .
    Lortnocvrijdag 19 mei 2006 @ 22:17
    De cursusindeling is zover klaar maar waar en wanneer wordt door je instructeurs bepaald. Veel cursussen vinden plaats in de Urner Alpen. Dat is echt een mooi gebied met relatief korte aanlopen, redelijk vlakke gletschers en prachtig vast graniet.
    Roel_spaarndamdonderdag 15 juni 2006 @ 23:40
    Ik zit weer ff een paar vraagjes. Ben me spullen voor me cursus een beetje aan het uitzoeken, en kwam toen tot de ontdekking dat ik helemaal nog geen onderkleding heb.

    Wat ik dus nodig heb zijn een paar t-shirts (boxershorts???) voor onder me softshell, nu heb ik gelezen dat dit wel ademende shirts moeten zijn omdat anders de hele ademende werking van Gore-Tex teniet gedaan wordt. Nu is dus mijn vraag wat voor een shirts ik het best kan kopen? Lange mouwen/korte mouwen, hoeveel etc. Zelf zat ik bijvoorbeeld te denken aan van die Craft Thermogevallen. Ik vroeg me ook af waar jullie zoal in lopen als het te warm is voor een softshell, gewoon in je ondershirt

    Wat ik ook nog zag waren een paar mooie dunne handschoentjes, ook van Craft. Of kan ik beter gewoon me dikke ski handschoenen meenemen?

    Kortom, ik zou graag weten wat jullie zoal aanhebben / meenemen als jullie 9 dagen de alpen in gaan. Alle tips & tricks zijn welkom, ik ben namelijk niet zo'n voorstander van dingen aanschaffen zonder dat ik ze ook echt nodig heb, maar kwaliteit spul dat ik gebruik mag dan ook wel wat kosten.

    Bedankt alvast
    Grippervrijdag 16 juni 2006 @ 09:29
    quote:
    Op donderdag 15 juni 2006 23:40 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    <bestellijst>
    Onderkleding is wel handig ja Je gaat in de zomer op pad, maar wilt het ook graag licht houden neem ik aan, je neemt in de bergen niet voor elke dag een schoon shirt mee. Ik heb zelf een stuk of 5 thermoshirts van verschillende merken, diktes, lange&korte mouwen. Voor een week cursus heb je genoeg aan 1 shirt op het lijf, en eentje mee. Je kunt ze makkelijk even uitspoelen 's avonds, ze drogen toch in een wip.
    Craft shirtjes zijn erg fijn, licht, ademen heel goed, houden je koel als het warm is en houden je warm als het koel is. Ik heb er 2: een dunne (korte mouwen, klein colletje) en een dikke (lange mouwen, hoge oprolbare kraag)
    En, belangrijk: ze stinken niet, ook niet nadat je er een week in geleefd hebt. Wel zo fijn voor anderen. Dit in tegenstelling tot Smelly Hanson shirts, twee keer raden waarom die zo genoemd worden....

    Andere merken om naar te kijken:
    INQ (perry sport, goedkoop en goed)
    Odlo (goed, duur)
    Icebreaker (heel duur, maar het zit lekker jongens, lekker!!!)

    Denk ook eventueel aan een lange onderbroek (longjohns) voor als het echt koud is. Als je een goede klimbroek hebt, eigenlijk niet nodig bij zomeralpinisme.

    Aangezien je op pad bent in de zomer: koop niet de dikste T-shirts die er zijn, maar lekkere dunne. Odlo biedt bijvoorbeeld 3 kwaliteiten aan, light, mid-layer & heavy. Die heavy is echt warm, puur voor winterkamperen en winterklimmen bedoeld. neem er 1 met lange mouwen en een met korte mouwen, maar kies dan wel dunne stof voor degene met lange mouwen: anders heb je zo'n prop onder je oksels als je de mouwen opstroopt.
    Ik loop vaak alleen in een T-shirt: op een gletscher waar de zon van alle kanten op je afkomt is het vreselijk warm om 13 uur 's middags. Vergeet de zonnebrand niet, zo'n shirtje van gaasmateriaal is zo dun dat je verbrand alsof je gewoon in je blote bast op het strand ligt. Je rug is beschermd door je rugzak, maar je nek, hals, schouders (heel erg fijn als je je rugzak moet dragen op verbrande schouders) en het puntje van je neus moet je heel erg goed insmeren. Maar dit is vast ten overvloede

    Nadeel: als je valt heb je maar een dun shirtje aan wat je niet echt beschermt en doe je je pijn, en als je in een spleet valt of springt, is dat shirtje ineens te koud. Echter, met een softshell aan zweet ik zo hard dat ik niet meer efficiënt kan bewegen. Hij gaat bij mij dus eigenlijk altijd uit. Bedenk dat dat moeilijk aan en uit te trekken is, omdat je je gordel eroverheen draagt. Je kunt dus beter bij de hut weggaan in alleen je shirt en het dan koud hebben, dan lekker comfortabel warm bij de hut weggaan: je loopt je toch zo warm. En met een buff (zo'n sjaaltje) en het oprollen van de mouwen kun je de temperatuur voldoende reguleren.
    Ander ondergoed, mocht je dat nog nodig hebben: onderbroeken van microvezel, geen katoen. Je kunt duur buitensportondergoed kopen, maar boxershorts van de hema van microfiber voldoen even goed, en zijn 3x goedkoper. Ik draag graag strakke, en volgens mij zijn er ook geen losse te krijgen van microvezel. Wel zo fijn ook: alles wat niet hangt te slingeren levert ook geen schuurplekken op. Ook daarvoor geldt: 1 aan, en hooguit twee mee.

    handschoenen: dat zijn contacthandschoentjes, die je normaal alleen onder je buitenhandschoen draagt als het heel erg koud is, of zonder buitenhandschoen eroverheen als je koude dingen wilt vastpakken. Eigenlijk moet je op de gletscher altijd handschoenen aan, als je zou vallen en moest remmen met je handen in het harde ijs, ben je tot op het bot kaal. Die dunne handschoentjes helpen dan toch niet. Ik heb ze eigenlijk alleen in de winter aan, met winterkamperen: koude pannetjes en tentstokken vastpakken, zonder dat je vingers vastvriezen. Je kunt natuurlijk met zulke handschoentjes wel veel fijner dingen vastpakken dan met grote handschoenen, meer gevoel. Ik zou zeggen, koop er een paar, ze wegen geen drol, en ze zijn fijn voor als je in de kou zit, of 's avonds buiten bij de hut. Koop niet de onderhandschoentjes van odlo of craft, die zijn erg dun en kwetsbaar, en 12 euro. Bever verkoopt van met mer extremities ook zulke handschoentjes, en die zijn steviger, warmer, iets duurzamer (gaan ongeveer 2 jaar mee, tegen 1 seizoen voor craftjes) en kosten maar 8 euro.

    Damn, ik had bij bever moeten gaan werken als verkoopadviseur...
    Roel_spaarndamvrijdag 16 juni 2006 @ 10:32
    Owke , ik zal er dan maar is op uit trekken vandaag en kijken waar ik mee thuis kom. iig bedankt voor de heldere uitleg.

    Ik zag trouwens dat je dezelfde camera als mij hebt S5600 perfect ding, en ik neem hem ook zeker mee op cursus.
    Grippervrijdag 16 juni 2006 @ 10:51
    quote:
    Op vrijdag 16 juni 2006 10:32 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Owke , ik zal er dan maar is op uit trekken vandaag en kijken waar ik mee thuis kom. iig bedankt voor de heldere uitleg.

    Ik zag trouwens dat je dezelfde camera als mij hebt S5600 perfect ding, en ik neem hem ook zeker mee op cursus.
    neem je dat verhaaltje van mij dan uitgeprint mee?
    Prima toestelletje inderdaad, ben er erg blij mee, dat zullen mooie foto's worden deze zomer. En m'n rug ook: tot nu toe altijd met een 1 kilo zware antieke SLR op pad geweest
    Roel_spaarndamvrijdag 16 juni 2006 @ 16:07
    Zo, weer terug van weggeweest met als resultaat:

  • 2x Craft thermoshirt lange mouwen
  • 2x Craft thermoshirt kort mouwen
  • 2x Bridgedale trekking sokken
  • 2x Boxers micro (Hema)
  • 2x Mammut slinge 120cm
  • 1x Nikwax

    Ben toch wel weer tevreden met mijn aankopen. Alleen nog een gletscherbril, maar ik vind 115 euro voor de Oakley, die het beste zat, toch wel aardig aan de prijs.
  • Grippervrijdag 16 juni 2006 @ 16:24
    quote:
    Op vrijdag 16 juni 2006 16:07 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Zo, weer terug van weggeweest met als resultaat:

  • 2x Craft thermoshirt lange mouwen
  • 2x Craft thermoshirt kort mouwen
  • 2x Bridgedale trekking sokken
  • 2x Boxers micro (Hema)
  • 2x Mammut slinge 120cm
  • 1x Nikwax

    Ben toch wel weer tevreden met mijn aankopen. Alleen nog een gletscherbril, maar ik vind 115 euro voor de Oakley, die het beste zat, toch wel aardig aan de prijs.
  • Mooi zo, prima spul! Van craft krijg je geen spijt, ik bespeurde pas het eerste gaatje in mijn korte mouwen shirtje. Daar wordt al 4 jaar lang elke week minstens 1 keer in gemountainbiked, en in de vakanties in gelopen en geklommen...

    Koop een gletscherbril bij Decathlon, 30 euro (let erop dat ze categorie 4 zijn)
    twee winkels in NL, kijk even op www.decathlon.nl. Erg goed, en als er eens een krast, is het minder pijnlijk dan een oakley....
    Roel_spaarndamvrijdag 16 juni 2006 @ 16:28
    Ik zal is gaan kijken bij de decathlon dan, het probleem bij mij is alleen dat ik een vrij groot hooifd heb, en daarom heb ik vaak dat de pootjes niet goed passen. Heb je trouwens echt cat. 4 nodig bij bever zeiden ze dat cat.3 zeker wel voldoende is.
    Grippervrijdag 16 juni 2006 @ 16:41
    quote:
    Op vrijdag 16 juni 2006 16:28 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Ik zal is gaan kijken bij de decathlon dan, het probleem bij mij is alleen dat ik een vrij groot hooifd heb, en daarom heb ik vaak dat de pootjes niet goed passen. Heb je trouwens echt cat. 4 nodig bij bever zeiden ze dat cat.3 zeker wel voldoende is.
    Als de zon goed fel is, dan heb je aan een cat 3 bril niet genoeg, er komt dan nog steeds zoveel licht binnen via de sneeuw dat je er alsnog hoofdpijn van krijgt. Je hebt die bril echt de hele dag op hè...
    Een belangrijk voordeel van cat4 is ook dat je er wel recht mee in de zon kunt kijken zonder dat dat pijn doet, met een cat3 bril niet. met een cat 4 bril autorijden is dan wel weer erg moeilijk, omdat ze zo donker zijn. Het kan wel, maar officieel is het ook niet toegestaan.
    Wat raar dat ze bij bever specifiek categorie 3 aanraden voor iemand die alpien terrein ingaat....

    Ik zou absoluut voor de cat4 bril gaan, zeker omdat je bij decathlon twee brillen kunt kopen voor de prijs van 1 bij bever!

    Ik heb zelf ook een aardig grote kop, en mij zit m'n bril als gegoten. Hij staat op diverse foto's in m'n fotoboek
    Oh ja: koop er voor 3 euro een touwtje bij. Je zal in een spleet vallen en die bril stuitert door...
    -LadyJane-dinsdag 20 juni 2006 @ 08:50
    tering wat een bedragen
    tip: huur een local voor een paar dagen als gids, betaal je overnachtingskosten zelf en je bespaart zo een paar honderd euries
    zo heb ik alpiene geleerd en goed ook!
    (zit nu op niveau c2 ijs)
    Gripperdinsdag 20 juni 2006 @ 10:10
    quote:
    Op dinsdag 20 juni 2006 08:50 schreef -LadyJane- het volgende:
    tering wat een bedragen
    tip: huur een local voor een paar dagen als gids, betaal je overnachtingskosten zelf en je bespaart zo een paar honderd euries
    zo heb ik alpiene geleerd en goed ook!
    (zit nu op niveau c2 ijs)
    Als je een local huurt, ben je niet heel veel minder kwijt hoor.. Zeker UIAGM gecertificeerde gidsen moeten toch hun bammetjes ermee verdienen, en vragen dan ook behoorlijke bedragen. Ik denk dat als je alles zelf zou regelen (vanuit Nederland, en zonder de juiste contacten: veel rompslomp) je misschien 150 euro zou kunnen besparen op alles, en redelijk wat meer als je niet op de hut slaapt, maar zelf de tent meesjouwt, en zelf kookt inplaats van huttenvoer eet. Dat samen eten en samen slapen is tijdens een C-1 cursus trouwens erg goed voor de groepscohesie.

    Echter, we moeten even bedenken dat wij allebei al wat contacten in het alpine wereldje hebben, en dus ook makkelijk eens met meer ervaren vrienden meekunnen, da's helemaal gratis. Roel heeft dat geluk nog niet, want die begint net met alpin prutzerei. Dan is zo'n NKBV cursus, waar je misschien ook nog wel eens je toekomstige klimmaatjes vind (allemaal Nederlanders, dat moet je bij een cursus die je regelt in het buitenland nog maar afwachten) z'n extra geld wel waard denk ik.
    Roel_spaarndamdinsdag 20 juni 2006 @ 17:47
    Gelukkig ga ik nu ook met de NSAC ipv. de NKBV. Het niveau schijnt bij de NSAC hoger te zin dan bij de NKBV, zo moet je bijvoorbeeld al een aantal knopen beheersen, voorklimmer zekeren, en een seilrolle kunnen uitvoeren. Dit zorgt er voor dat je iig met mensen gaat die wel enig verstand hebben van klimmen, en niet met allemaal mensen die voor het eerst naar de alpen gaan. Bovendien scheelt het ook de helft qua geld, ik betaal nu 535 euro incl. gids en overnachtingen, voor 9 dagen.

    Een bijkoment voordeel is dat je met allemaal leeftijdsgenoten de cursus volgt, ook leuk als je in de toekomst samen beklimmingen wilt gaan doen. Vanavond moet ik naar de voorbespreking om de de locatie etc. allemaal te bespreken, en 13 juli begint de cursus. Ik heb er iig heel veel zin in.
    Roel_spaarndamvrijdag 30 juni 2006 @ 19:27
    Zo.... vandaag ff naar de Decathlon geweest voor een zonnebril, en zoals Pieter al zei hadden ze hier goedkope maar toch goed zittende brillen. (bedankt voor de tip ) Nu heb ik iig een Cat. 4 bril, enzonder dat het me klauwen met geld kost. Ook meteen maar een paar winddichtte fleece handschoentjes gekocht met verstevigde handpalm, voor op de gletscher.

    Toen ook nog ff langs de Bever geweest voor een Therm-a-rest Prolite 3 Regular en een reverso. Laatst heb ik namelijk ook een mooie dons slaapzak op de kop weten te tikken, maar daar moet natuurlijk wel een matje onder. Er zijn zelfs al beginnende plannen voor een bivak op de Glacier Blanc, om vervolgens door te gaan naar de Dome des Neige (4015m.) of de Barre des Ecrins (4201m.)

    Maja eerst maar eens de C1 cursus volgen, waarschijnlijk vertrek ik vrijdag zaterdag of zondag naar Chamonix, en zoals het er nu naar uitziet ga ik dit per vliegtuig doen. Eerst naar Geneve, en dan met de bus of de trein naar Chamonix zelf. Iemand nog tips Eerst dan nog een paar dagen inlopen, en vanaf 13 juli begint de cursus dan. Ik heb er iig veel zin in, en hoop dat we een beetje goed weer zullen hebben.
    Lortnocvrijdag 30 juni 2006 @ 20:43
    Ga liften is mijn tip, net zo snel en een stuk goedkoper
    Roel_spaarndamzondag 2 juli 2006 @ 22:01
    Vandaag mijn vliegticket geboekt Ik vlieg op zondag 9 juli om 8.40 vanaf schiphol, met Easyjet, naar Geneve. Vanaf daar zal ik dan verder moeten met de bus of de trein, weet een van jullie mssn wat het handigste (goedkoopste ) is?

    Ook vraag ik me af hoe het zit met het vervoer van me pickel en stijgijzers. Moet ik deze nog apart verpakken of kan het gewoon in de rugzak?

    In me rugzak mag ik maximaal 20 kilo meenemen en dan nog de handbagage erbij, maar aangezien ik een tent, slaapzak, matje, klimspullen, en kleding mee moet nemen zal dit waarschijnlijk nogal krapjes worden. Maar met alles een beetje strak aansnoeren moet ik toch wel een heel eind gaan komen denk ik.
    Bruce117zondag 2 juli 2006 @ 22:26
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:01 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Vandaag mijn vliegticket geboekt Ik vlieg op zondag 9 juli om 8.40 vanaf schiphol, met Easyjet, naar Geneve. Vanaf daar zal ik dan verder moeten met de bus of de trein, weet een van jullie mssn wat het handigste (goedkoopste ) is?

    Ook vraag ik me af hoe het zit met het vervoer van me pickel en stijgijzers. Moet ik deze nog apart verpakken of kan het gewoon in de rugzak?

    In me rugzak mag ik maximaal 20 kilo meenemen en dan nog de handbagage erbij, maar aangezien ik een tent, slaapzak, matje, klimspullen, en kleding mee moet nemen zal dit waarschijnlijk nogal krapjes worden. Maar met alles een beetje strak aansnoeren moet ik toch wel een heel eind gaan komen denk ik.
    Goedkoopste vervoer zal liften zijn.

    pickel, stijgijzers en eventuele ijsboren mogen uiteraard niet in de handbagage en misschien moet je gewoon even van te voren bellen en vragen wat je moet doen.

    Ik zou het zeker aangeven bij het inchecken dat je dat soort materiaal bij je hebt.
    Roel_spaarndamzondag 2 juli 2006 @ 22:54
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:26 schreef Bruce117 het volgende:

    [..]

    Goedkoopste vervoer zal liften zijn.

    pickel, stijgijzers en eventuele ijsboren mogen uiteraard niet in de handbagage en misschien moet je gewoon even van te voren bellen en vragen wat je moet doen.

    Ik zou het zeker aangeven bij het inchecken dat je dat soort materiaal bij je hebt.
    Liften zal idd het goedkoopste zijn, maar aangezien ik alleen ben, en niet echt een lift-fan ben pak ik toch liever even de bus/trein.

    Wat betreft me bagage: ik ga gewoon vroeg heen, en vraag dan wat waar wel en niet mag, en dan moet het toch wel goed komen. Denk niet dat ik de enige klimmer ben die ooit naar Geneve is gevlogen, dus er zullen wel wat regeltjes voor zijn. Het zou mooi zijn als ik me touw als handbagage zou kunnen hebben, want dat scheelt vrij veel ruimte en gewicht. En anders al me ijzerwaar, maar ik heb het vermoeden dat dat wel niet zal mogen
    Gripperzondag 2 juli 2006 @ 23:14
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 22:54 schreef Roel_spaarndam het volgende:

    [..]

    Liften zal idd het goedkoopste zijn, maar aangezien ik alleen ben, en niet echt een lift-fan ben pak ik toch liever even de bus/trein.

    Wat betreft me bagage: ik ga gewoon vroeg heen, en vraag dan wat waar wel en niet mag, en dan moet het toch wel goed komen. Denk niet dat ik de enige klimmer ben die ooit naar Geneve is gevlogen, dus er zullen wel wat regeltjes voor zijn. Het zou mooi zijn als ik me touw als handbagage zou kunnen hebben, want dat scheelt vrij veel ruimte en gewicht. En anders al me ijzerwaar, maar ik heb het vermoeden dat dat wel niet zal mogen
    Koop een stijgijzerzak voor je ijzers, niet al te duur, ook te krijgen bij decathlon. Ik ben zelf erg tevreden met m'n Petzl Fakir, even googelen. Dat scheelt schade aan je andere spullen. Hardware in je handbagage zal wel lukken als je uitlegt waar het voor is, en de scherpe dingen er niet in stopt. Geen nutkey, ijsboor o.i.d, maar een bos setjes zal wel oke zijn. Touw als handbagage is ook een goeie!

    Enne, veel plezier en bergheil he!!
    Roel_spaarndamdinsdag 4 juli 2006 @ 18:39
    quote:
    Op zondag 2 juli 2006 23:14 schreef Gripper het volgende:

    [..]

    Koop een stijgijzerzak voor je ijzers, niet al te duur, ook te krijgen bij decathlon. Ik ben zelf erg tevreden met m'n Petzl Fakir, even googelen. Dat scheelt schade aan je andere spullen. Hardware in je handbagage zal wel lukken als je uitlegt waar het voor is, en de scherpe dingen er niet in stopt. Geen nutkey, ijsboor o.i.d, maar een bos setjes zal wel oke zijn. Touw als handbagage is ook een goeie!


    Stijgijzerzak is idd wel handig, daarom had ik er al eentje van de Bever zelf liggen. Ik heb ook mijn tas maar eens ingepakt, om de beste techiek te zoeken. Alles heb ik er uiteindelijk in gekregen: Pickel, stijgijzers, helm, hardware, matje, slaapzak, kleren en me tent. En dat allemaal in een 40 + 10 liter rugzak, met een gewicht van 14.3 kg. Mijn touw ga ik als handbage meenemen, net als kaarten en boekjes. Voor de rest ben ik allang blij dat ik alles in me tas heb kunnen krijgen en niks aan de buitenkant aan heb moeten hangen.

    Heeft er iemand trouwens nog een paar leuke tips voor Chamonix, een mooie inlooptocht of een gemakkelijk sportklimgebiedje.
    quote:
    Enne, veel plezier en bergheil he!!
    Bedankt, en jij ook succes en veel plezier met je plannen he
    avw1982woensdag 2 augustus 2006 @ 10:10
    En hoe is het afgelopen?

    Na mijn laatste vakantie ben ik ook erg geinteresseerd in een cursus om er toch wat meer van af te weten. Ik heb ook reizen gezien waarbij je eerst een paar dagen op cursus gaat en vervolgens de Mont Blanc ga beklimmen. Dit lijkt me iets te snel maar het is nu wel een soort van doel voor me geworden ben ik bang.
    Gripperwoensdag 2 augustus 2006 @ 10:20
    quote:
    Op woensdag 2 augustus 2006 10:10 schreef avw1982 het volgende:
    En hoe is het afgelopen?

    Na mijn laatste vakantie ben ik ook erg geinteresseerd in een cursus om er toch wat meer van af te weten. Ik heb ook reizen gezien waarbij je eerst een paar dagen op cursus gaat en vervolgens de Mont Blanc ga beklimmen. Dit lijkt me iets te snel maar het is nu wel een soort van doel voor me geworden ben ik bang.
    Ik kan je veel over de Mt blanc vertellen waardoor je er helemaal geen zin meer in hebt... Pas een beetje op met het stellen van zo'n doel, ook al is het begrijpelijk dat je zo'n uitdaging wel eens wilt proberen.

    Op zich is de beklimming een mooie tocht -(ware het niet dat je het in het hoogseizoen met honderden andere klimmers doet, lopend in een heupdiep uitgesleten geultje, vanuit vervuilde chaotische hutten die de drukte niet aankunnen )- maar verkijk je niet op het feit dat de MB de hoogste berg van de alpen is: het is zeker niet de leukste! Er zijn zoveel mooiere bergen, waar het nog wel rustig is, waar je nog kunt genieten van de natuur zonder continue andere mensen om je heen te hebben. De MB is in ieder geval niet bepaald representatief voor het alpinisme in de alpen, en je zou erdoor afgeknapt kunnen raken.

    Als je inderdaad geïnteresseerd bent in zelfstandig alpinisme, zou ik eens meegaan met een C1 cursus van de NKBV, Alpintreff, Edward Bekker of ander gidsenbureau. Kijk bijvoorbeeld even naar die gids waarmee ik zelf wel eens op pad ben geweest, heb er ergens in dit topic al wat over geschreven. Daar leer je veel meer van dan van zo'n "tocht-op-sleeptouw", vaak in een rustig gebied, en je kunt dan altijd later nog eens besluiten zelfstandig de Mont Blanc op te gaan. Ik wil het ook nog wel eens doen, gewoon op mezelf, en de voldoening is dan meteen ook een stuk groter dan wanneer je je door een gids omhoog laat sleuren. Daar is voor mij geen eer aan te halen.
    Oh ja, ik doe het uiteraard niet in het hoogseizoen, dat scheelt ook heel wat volk op m'n topfoto
    Sport_Lifewoensdag 2 augustus 2006 @ 10:28
    Zozo, menneer is al op weg . Ik wilde ook nog even naar de Alpen, maar wegens tijdgebrek gaat het niet door . In het najaar maar weer .
    avw1982woensdag 2 augustus 2006 @ 10:45
    quote:
    Op woensdag 2 augustus 2006 10:20 schreef Gripper het volgende:

    [..]

    ...
    Geinteresseerd ben ik zeker nu in alpinisme. Het zit er denk ik niet in dat ik mn hoogterecord ooit nog ga verbreken, maar een paar leuke alpentoppen meepakken lijkt me ook erg gaaf. Ik zal eens gaan kijken naar de cursussen van de NKBV. Het zal nog wel even duren voor ik zoiets ga doen, eerst weer sparen.
    Yayvrijdag 15 september 2006 @ 14:30
    Over brillen:

    Ik heb een Julbo Reflex. Het is geen fashionable bril, maar wel lekker functioneel: 4 verwisselbare glazen. Inclusief een setje cat 4 glazen.

    Verder koop je er inderdaad wel 3 Decathlon brillen voor.
    Roel_spaarndamvrijdag 15 september 2006 @ 14:54
    quote:
    Op vrijdag 15 september 2006 14:30 schreef Yay het volgende:
    Over brillen:

    Ik heb een Julbo Reflex. Het is geen fashionable bril, maar wel lekker functioneel: 4 verwisselbare glazen. Inclusief een setje cat 4 glazen.

    Verder koop je er inderdaad wel 3 Decathlon brillen voor.
    Ik heb deze cursus ook gewoon met zo'n decathlon ding gelopen. Doet waar die voor gemaakt is, en daar gaat het me om. Als het ook maar ff niet hoeft, dan zie je mij ook niet met een bril lopen.
    Grippervrijdag 15 september 2006 @ 15:14
    quote:
    Op vrijdag 15 september 2006 14:54 schreef Roel_spaarndam het volgende:
    Als het ook maar ff niet hoeft, dan zie je mij ook niet met een bril lopen.
    Maar goed ook, anders krijg je zo'n lullig brilafdrukje om je ogen

    (De locatie is trouwens het terras van de glacier Blanc hut)
    Roel_spaarndammaandag 2 juli 2007 @ 12:40
    Komende zaterdag begint alweer mijn 2e alpiene cursus van de NSAC: de C2 Rots cursus. Zijn er dit jaar nog meer mensen die een klimcursus gaan volgen bij de NKBV, NSAC of een gids
    DucatiOwnerwoensdag 24 oktober 2007 @ 23:59
    Hi,
    volgens mij een redelijke topickick, maar het zij zo...
    Weet iemand of je in Parijs en/of omgeving (Fontainebleau?) goedkoper klimmateriaal kan kopen? Verder dan de Decathlon ben ik niet gekomen, want ik kan nauwelijks Frans...:-(.
    Ik ga sowieso naar Parijs, dus die kosten/baten kunnen achterwege blijven.
    Het gaat om een nieuwe gordel, wat setjes, nuts en schoentjes.

    Dank!
    Gripperdonderdag 25 oktober 2007 @ 10:35
    quote:
    Op woensdag 24 oktober 2007 23:59 schreef DucatiOwner het volgende:
    Hi,
    volgens mij een redelijke topickick, maar het zij zo...
    Weet iemand of je in Parijs en/of omgeving (Fontainebleau?) goedkoper klimmateriaal kan kopen? Verder dan de Decathlon ben ik niet gekomen, want ik kan nauwelijks Frans...:-(.
    Ik ga sowieso naar Parijs, dus die kosten/baten kunnen achterwege blijven.
    Het gaat om een nieuwe gordel, wat setjes, nuts en schoentjes.

    Dank!
    Au vieux campeur is ook een goeie, en decathlon heeft een ruime sortering klimspul. Toch wel handig he, om frans te kunnen als je naar Frankrijk gaat ;-)

    Trouwens, je gaat naar FB, en hebt setjes, nutjes en een gordel nodig?
    DucatiOwnerdonderdag 25 oktober 2007 @ 11:03
    quote:
    Au vieux campeur is ook een goeie, en decathlon heeft een ruime sortering klimspul. Toch wel handig he, om frans te kunnen als je naar Frankrijk gaat ;-)

    Trouwens, je gaat naar FB, en hebt setjes, nutjes en een gordel nodig?
    Haha, okay, dank! De Decathlon in Frankrijk heeft dezelfde prijzen als die in Nederland, maar die andere ga ik proberen!
    En oh ja, ik noemde FB alleen maar omdat daar ook geklommen wordt, nou ja, geboulderd dan. Daar wil ik best voor doorrijden als ze goedkopere klimspullen hebben. In ieder geval heb ik de spulletjes nodig voor Verdon en ik wil nog een beetje oefenen...

    In ieder geval bedankt! Ik ga op zoek!
    gekkewiebelzaterdag 24 april 2010 @ 20:29
    Zo, even dit verstofte topic weer nieuw leven inblazen. Ik hoop namelijk komende zomervakantie (maand juli of augustus) een c1 cursus te kunnen doen. Mijn voorkeur gaat uit naar een sneeuw/alpen cursus (en dus niet naar boulderen/rotsklimmen/etc)

    Graag hoor ik of er ook anderen gaan van dit forum, misschien kunnen we dan samen reizen en de kosten delen bijvoorbeeld?

    En ik heb nu B/C bergschoenen (Meindl Island Pro). Ik vind de zolen best stug (krijg ze met mn hand niet/nauwelijks iets gebogen), maar worden ze geaccepteerd voor een c1 cursus (en/of is het verstandig ze te gebruiken?).