FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Man steelt tonnen Legoblokjes
Dagonetmaandag 28 november 2005 @ 03:10
In Hillsboro, Oregon is een 40 jarige man gearresteerd wegens het op grote schaal stelen en doorverkopen van dozen Lego. Hij deed dit door in de Target keten de dozen te voorzien van de barcode van goedkopere dozen, deze af te rekenen en later voor nagenoeg de originele prijs te verkopen op de Lego fansite www.bricklink.com

In de afgelopen drie jaar blijkt dat hij op deze manier al voor $600,000 verkocht had en bij het doorzoeken van z'n huis had men een twintigvoets container nodig om het bewijs weg te slepen.
De supermarktketen schat het geleden verlies op $200,000.

Discussie op bricklink
bron: Seattle Times

Hoe kóm je erop, er zijn toch makkelijkere manieren om aan je geld te komen dan via een zooi Legofanaten?
Eigenlijk ben ik ook wel benieuwd hoe hij dat voorelkaar kreeg, dat moet toch opvallen als je de barcode gaat lopen veranderen?
BlueEyedmaandag 28 november 2005 @ 03:11
Blijkbaar was het toch een gat in de markt
Mirjammaandag 28 november 2005 @ 03:12
ik denk eerlijk gezeg dat dta wel vrij snel gedaan is, door een vel stickers met andere barcodes mee te nemen, en onder het lopen naar de kassa die erop te plakken
je meot er maar op komen
BlueEyedmaandag 28 november 2005 @ 03:13
Het is best een inventief idee ja, en hij heeft ook lang ongestoord z'n gang kunnen gaan.
Twee ton bijverdienen in drie jaar is toch best netjes.

Wat was de reden dat ie uiteindelijk toch door de mand gevallen is eigenlijk ?
Dagonetmaandag 28 november 2005 @ 03:18
quote:
Op maandag 28 november 2005 03:13 schreef BlueEyed het volgende:
Het is best een inventief idee ja, en hij heeft ook lang ongestoord z'n gang kunnen gaan.
Twee ton bijverdienen in drie jaar is toch best netjes.

Wat was de reden dat ie uiteindelijk toch door de mand gevallen is eigenlijk ?
Ik denk dat Target toch iets in de gaten begon te krijgen en er uiteindelijk detectives op heeft gezet.

Hoeveel hij eraan heeft overgehouden is niet bekend he, alleen dat Target er twee ton op achteruit ging (maar zelfs dan nog is het wel een leuk bedrag inderdaad).

En wie heeft er nou niet zo'n prijstang in de supermarkt zien liggen en gedacht... zal ik?
TheThirdMarkmaandag 28 november 2005 @ 06:49
Lolz,

Heb het zelf nooit gedaan maar zoals hierboven gezegd wel vaak zat gedacht.

Mijn schoonzus daarentegen heeft bij een schoenen zaak wel eens een 50% kortings label in de schoenen doos geschoten.
Scheelde weer een hoop