abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_32570668
Ik zal het "probleem" ff kort beschrijven.

08-11-2005
Geen stroom, warm water en gas meer

09-11-2005
Brief van huurbaas ontvangen waarin hij schrijft dat hij door "omstandigheden" de exploitatie van het cafe & huurwoningen moet staken en dat de huur per deze brief (09-11-2005) opgezegd is (lees: opzegtermijn van verhuurder van 3 maanden). Ook geeft hij in de brief aan dat mocht de stroom en het gas niet snel weer aangesloten worden dat we een reductie op de huur zouden krijgen.

24-11-2005
Sbs6 "hart van nederland" heeft een "item" over huurbaas, waarin voor mij duidelijk wordt dat meneer geen fijne betaler is en dat hij nogal een achterstand heeft bij de diverse maatschappijen waaronder onze gas en elec. leverancier.

Mijn probleem:
De dag dat ik mijn maandelijkse huur moet gaan overmaken komt er weer aan (laatste dag van de maand), meneer de verhuurder is telefonisch al dagen niet bereikbaar en nu weet ik niet wat ik moet doen, volle huur overmaken? gedeelte van de huur overmaken? niks overmaken?

Wat zijn mijn rechten hierin?, is er een instantie/site die hierbij hulp aanbied?

Alvast bedankt voor jullie reacties

tis trouwens best koud zonder verwarming/warm water
Hardsoul (60) | rogue officer Justice | Talnivarr
M a X X u s
pi_32571189
Ja, je kunt de huurcommissie raadplegen. Weet zo niet waar die zitten, maar via internet moet dat geen probleem zijn denk ik.
pi_32571658
ik zou een minimaal deel vna d ehuur over maken. BIj geen huur heeft hij recht jou eruit te zetten. en jij mag wettelijk een dele van de huur "vertragen" bij nalatigheid van zijn kant
  vrijdag 25 november 2005 @ 17:42:48 #4
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_32572554
quote:
09-11-2005
Brief van huurbaas ontvangen waarin hij schrijft dat hij door "omstandigheden" de exploitatie van het cafe & huurwoningen moet staken en dat de huur per deze brief (09-11-2005) opgezegd is
De verhuurder kan op deze grond de huur niet opzeggen. Je kunt gewoon in je huis blijven zitten. De verhuurder kan niet zomaar zijn verhuurwerkzaamheden beëindigen. Mocht deze huisjesmelker failliet gaan, zal zijn bezit verkocht worden om de schuld te voldoen. De nieuwe eigenaar van de huurwoning, wordt jouw nieuwe huurbaas.

Daarnaast zou ik gewoon de volledige huur en servicekosten voldoen. Gas, water en licht zijn sowieso geen onderdeel van de huur, maar van de servicekosten. Als het goed is, betaal je de kale huur en de servicekosten apart. Aan het eind van het jaar is de verhuurder verplicht een eindafrekening te geven en als je teveel betaalt hebt, krijg je dat terug en andersom. Niet afgenomen gas, water en licht, wat nu dus het geval is, hoef je ook niet te betalen. Je krijgt dus geld terug van de huurbaas. Zijn je kale huur en servicekosten niet gesplitst, laat die dan splitsen door je huurbaas of, als die niet mee wil werken, door de Huurcommissie

Of je recht hebt om minder kale huur te betalen? Dat is een moeilijk geval. Geen stromend water in de badkamer en kranen in de keuken die niet aangesloten zijn op de drinkwaterleiding, zijn punten op lijst A, wat je recht zou geven op een verlaging van de huur tot 20 procent van de maximale huurprijs volgens het puntensysteem. Maar deze lijsten gaan voornamelijk over achterstallig onderhoud of sowieso niet aanwezige voorzieningen.
Alle aansluitingen zijn aanwezig, de rekening is alleen niet betaald en dat is wat anders. In hoeverre je je huurbaas daarvoor aansprakelijk kan stellen, weet ik echt niet. Maar het kan geen kwaad eens te informeren bij de Woonbond of bij de Huurcommissie.

Als je van dergelijk gezeik af wilt zijn, kun je er ook voor kiezen om eigen gas- water- en lichtaansluitingen te nemen. Je bent niet verplicht om dit via de huurbaas te doen. Het aanleggen van de aansluitingen kan echter erg prijzig zijn.
Een of twee maanden geen of te weinig huur betalen, is trouwens ook geen probleem. Er is geen rechter die je eruit zet als je voor het eerst een beetje achterstand hebt.
pi_32583294
quote:
Op vrijdag 25 november 2005 17:42 schreef Zelva het volgende:
Je krijgt dus geld terug van de huurbaas.
Bij een wanbetaler toch niet zo erg waarschijnlijk.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')