Crime-nieuws
Misdaadprogramma waarin de gerenommeerde misdaadjournalist John van den Heuvel het crime-nieuws volgt en toelicht of waarmee hij juist zelf het nieuws maakt. Het belangrijkste onderdeel van Bureau misdaad is de eigen research, maar John brengt vanaf locatie (veelal de plaats delict) ook
achtergrond- reportages en opsporingsberichten[bron bureau misdaad]
Nou gezien de laatste liquidaties van vooral de afgelopen weken en de verbanden,
Overzicht liquidaties en aanslagen
AMSTERDAM - De liquidatie van John Mieremet is de zoveelste in een lange reeks van moorden in de Amsterdamse onderwereld. Hieronder een chronologisch overzicht van de belangrijkste moorden en aanslagen. Indien geen plaatsnaam wordt genoemd, heeft de aanslag in Amsterdam plaatsgehad.
1991 - Juni:
Klaas Bruinsma, een zware crimineel, wordt bij het Hilton Hotel geliquideerd. Hij stond bekend als leider van de „grootste en gewelddadigste maffia-achtige misdaadorganisatie in Nederland”.
1992:
- In een café in de Jordaan komt een
Joegoslaaf om, nadat hij door het hoofd is geschoten. De moord zou verband houden met de liquidatie van Bruinsma.
- Mei: Op de ringweg rond Amsterdam schiet een onbekende de 34-jarige Belgische arts Danny Leclère in zijn auto dood. Leclère speelde een voorname rol in de eerste echt grote XTC-zaak in Nederland. Na een veroordeling tot zes jaar cel nam hij de benen tijdens een verlof. Zijn moordenaar is onvindbaar gebleven.
1996:
- Maart: In een café aan de Haarlemmerstraat wordt de Belgische drugshandelaar en politie-informant Martin Swennen met een reeks pistoolschoten geliquideerd. De dader wordt gepakt.
1999:
- Juli: Een
27-jarige vrouw komt in Osdorp om het leven als haar auto ontploft. Het gaat om een afrekening in het criminele circuit en het explosief was niet voor de vrouw bedoeld. Zij was de
partner van een bekende
Joegoslavische crimineel.
2000:
- September: Op de Haarlemmerdijk komt de 56-jarige topcrimineel
Jan Femer om. Een schutter schiet hem van dichtbij vanaf een motor dood.
- Oktober: Op het Gelderlandplein overleeft de 40-jarige topcrimineel
Sam Klepper temidden van winkelend publiek een schietpartij niet. Tussen de twee moorden op Klepper en Femer bestaat waarschijnlijk een verband, meldde de politie.
2002:
- Maart: In de Bloedstraat wordt de 52-jarige Egyptische drugshandelaar
Magdi Barsoum doodgeschoten. Hij werkte vanaf de jaren tachtig samen met Klaas Bruinsma en deed zaken met Sam Klepper.
- December: Op de Willem van Weldammelaan in Amsterdam-Buitenveldert treffen kogels Gijs van Dam jr. in zijn auto. Hij overleeft de aanslag, maar raakt wel invalide. Zijn vader is al jaren een bekende in de Amsterdamse onderwereld.
2003:
- Januari: Voor een spoorwegovergang in Diemen schiet een onbekend gebleven man George Plieger dood, terwijl deze in zijn auto zit. Het slachtoffer zou een een ondergeschikte positie in het criminele milieu hebben.
- Januari: Heineken-ontvoerder Cor van Hout wordt op klaarlichte dag in de Dorpsstraat in Amstelveen geliquideerd. Zijn metgezel Robert ter H. (Haak) overleed later ook aan de verwondingen door schietpartij.
- Mei: In de PC Hooftstraat vindt een afrekening plaats waardoor een 57-jarige man uit Servië-Montenegro omkomt. De man was een bekende van de politie.
- Augustus: Voor zijn zaak aan de Middenweg wordt de 59-jarige onroerendgoedhandelaar B.L. doodgeschoten. L. was eigenaar van cafe-restaurant Frankendael en had het als projectontwikkelaar wel eens aan de stok met justitie.
- Oktober: De 39-jarige crimineel Jules Jie en een 20-jarige Thaise vrouw komen om het leven nadat zij in hun auto op de Keizer Karelweg in Amstelveen in koelen bloede zijn neergeschoten.
2004:
- Maart: Voormalig rechercheur Martin Hoogland, moordenaar van topcrimineel Klaas Bruinsma en drugshandelaar Anton Hijzelendoorn, wordt vlak nadat hij vrijkomt uit de gevangenis op zijn fiets in Hoorn doodgeschoten.
- Mei: Vastgoedmagnaat Willem Endstra (51) wordt vlak bij zijn kantoor, Convoy Vastgoed bv, aan de Apollolaan doodgeschoten. Het Openbaar Ministerie verdacht hem van het witwassen van crimineel geld. Endstra heeft dit altijd ontkend.
- Mei: Gijs van Dam jr. wordt voor de ingang van zijn woning in Zandvoort neergeschoten. Hij overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Het slachtoffer was de zoon van de veroordeelde hasjhandelaar Gijs van Dam sr.
- Juli: De Egyptenaar Mounir Barsoum wordt op de hoek van de Jan van Galenstraat en de Willem de Zwijgerlaan doodgeschoten in zijn auto door twee jongens op een scooter. Zijn 12-jarige dochter die naast hem zat, raakt zwaargewond. Mounir is de broer van de in 2002 geliquideerde Magdi Barsoum.
2005:
- Oktober: Ex-advocaat Evert Hingst wordt in de Gerrit van der Veenstraat geliquideerd. Het OM verdacht hem van witwaspraktijken, bovendien was hij onder meer raadsman van topcrimineel John Mieremet.
- Oktober: John Mieremet, de vaste zakenpartner van Sam Klepper wordt vermoord in Thailand.
-November: Een 45-jarige man is woensdagavond rond 20.00 uur neergeschoten op de Johan Braakensiekhof in Amsterdam Osdorp. Het slachtoffer is vastgoedhandelaar Kees Houtman.
[bron telegraaf]
Ben benieuwd naar het programma en wat hij te melden heeft.
Vanavond laat John het telefoongesprek horen, wat hij met topcrimineel John Mieremet had, de avond voor hij werd vermoord. Ze bespraken de moord op Mieremets voormalige advocaat Hingst die maandag werd geliquideerd.Is hier sprake van een verband, wie weet????
gr