bron: nu.nlquote:AMSTERDAM - Verzekeringsmaatschappijen overwegen om een speciale nachtpolis voor de weekeinden in te voeren voor automobilisten die net hun rijbewijs hebben gehaald. De maatschappijen zeggen hiermee het alcoholmisbruik te willen tegengaan, schrijft De Telegraaf zondag.
Jongeren in de leeftijd van 18 tot 24 jaar zijn samen met ouderen boven de zeventig de grootste risicogroep in het verkeer, stelt het Verbond van Verzekeraars. De schadefrequentie van deze groep ligt veertig procent hoger dan bijvoorbeeld bij mensen in de leeftijdsgroep eenendertig tot veertig jaar.
Speciaal tarief
Met het invoeren van de nachtpolis wil verzekeraar Centraal Beheer Achmea jongeren ontmoedigen om op vrijdag en zaterdag tussen 23.00 en 06.00 uur achter het stuur te kruipen. Voor deze uren zou een speciaal tarief komen. Jongeren die op deze tijden met hun auto rijden, moeten hiervoor een tarief betalen dat overeenkomt met de kosten van een taxi of nachttrein, meldt de krant. De verzekeraar wil met behulp van een GPS-systeem controleren hoeveel kilometers verzekerden in de nacht rijden.
Naast de leeftijd is ook het gewicht van de auto van invloed op de schadelast. Een automobilist met een zware auto, dient vaker een hoge claim in dan iemand met een lichtere auto.
het is toch maar een kwestie van tijd voordat dat in alle auto's verplicht is. Zodat ze je lekker kunnen naaien met kilometerheffingen en continu-snelheidcontrolesquote:Op zondag 30 oktober 2005 14:06 schreef hond_in_de_goot het volgende:
Wat een achterlijk idee. Wat trouwens als je de bob bent? Of idd 's nachts ergens naar toe moet. En via GPS bekijken waar je bent? Wat een fijne gedachte, verplichte GPS in je auto.
Idd. Laten we niet vergeten dat ook op zaterdagnacht de overgrote meerderheid nuchter achter het stuur zit.quote:Op zondag 30 oktober 2005 14:18 schreef Pietverdriet het volgende:
Gewoon meer alcohol controles en strenger straffen, mensen die gepakt worden met alcohol achter het stuur hun verzekeringspremie flink opslaan.
Je hebt toch niks te verbergen / je doet toch niks fout / je bent toch een brave stille burger die eens in de 4 jaar mag stemmen!?quote:Op zondag 30 oktober 2005 14:15 schreef Repeat het volgende:
[..]
het is toch maar een kwestie van tijd voordat dat in alle auto's verplicht is. Zodat ze je lekker kunnen naaien met kilometerheffingen en continu-snelheidcontroles
dat vind ik meer oke...quote:Op zondag 30 oktober 2005 14:18 schreef Pietverdriet het volgende:
Gewoon meer alcohol controles en strenger straffen, mensen die gepakt worden met alcohol achter het stuur hun verzekeringspremie flink opslaan.
ik zou er niet op rekenen....quote:Op zondag 30 oktober 2005 14:51 schreef MouseOver het volgende:
Maargoed. Dit voorstel houdt neem ik aan automatisch in dat die extra standaardopslag op jongerenverzekeringen vervalt?
quote:Op zondag 30 oktober 2005 14:51 schreef MouseOver het volgende:
Maargoed. Dit voorstel houdt neem ik aan automatisch in dat die extra standaardopslag op jongerenverzekeringen vervalt?
Dat is niet echt slim. Als JIJ een aanrijding krijgt, gaat de verzekering er niet zomaar vanuit dat jij er maar incidenteel in rijdt.quote:Op zondag 30 oktober 2005 14:01 schreef r8ality het volgende:
Ach ja ik lig er niet wakker van. Mijn oldtimer staat toch op naam van mama.
als het nachtnet overal in nederland rijdt op goede tijden bijv. dan zou je een keuze hebben. nu kom je uit allerlei dorpen/steden echt niet meer weg snachts. dus dan moet je maar evenveel betalen als voor een taxi.quote:Op zondag 30 oktober 2005 13:22 schreef Repeat het volgende:
[..]
bron: nu.nl
Het enige wat ik hierop kan zeggen: bwhwhehehehhe![]()
Het moet echt niet gekker worden hoor.
"Jongeren die op deze tijden met hun auto rijden, moeten hiervoor een tarief betalen dat overeenkomt met de kosten van een taxi of nachttrein, meldt de krant."
Vergelijkbaar met het tarief van een taxiWeetje wat dat kost.... En wat dan voor de mensen die gewoon 's nachts ergens van terugkomen of naar het vliegveld moeten ofzo
Al 2x gehad (1x mijn schuld). Beide keren mij als bestuurder ingevuld. Ze hebben nog nooit ergens naar gevraagd.quote:Op zondag 30 oktober 2005 20:14 schreef rekenwonder het volgende:
[..]
Dat is niet echt slim. Als JIJ een aanrijding krijgt, gaat de verzekering er niet zomaar vanuit dat jij er maar incidenteel in rijdt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |