Je kan net zo goed zeggen dat de angst hoog oplaait. Er is geen snellere manier om zo veel kippen te doden dan ze in een gat te gooien en levend te begraven. Dat hebben de Duitsers al uitgevonden. De enige reden voor hen om hun slachtoffers eerst te vergassen was dat mensen zelden uit zichzelf doen wat je ze opdraagt. Als je een kip in een gat gooit, dan blijft die gewoon zitten tot je de berg zand over hem/haar uitstrooit. Mensen zijn wat minder leidzaam...quote:Op donderdag 20 oktober 2005 17:44 schreef alex4allofyou het volgende:
De ethiek is ver te zoeken in de (heilige) Markteconomie.
Als die 10 miljoenen doden bestaan uit die onmenselijke eikels? Ja dan wel.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 17:51 schreef SynXteR het volgende:
Wou je 10.000.000 doden hebben ofzo?
Prachtige kijk heb jij op de natuur.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 17:59 schreef RetepV het volgende:
[..]
Leer ervan: als je reincarneert, doe dat NIET als kip.
Haha, in China wonen 1 miljard mensen en daar zijn 6 mensen er aan overleden terwijl daar veel meer kippen om de huizen lopen dan hier. Beetje bangmakerij.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 17:51 schreef SynXteR het volgende:
Wou je 10.000.000 doden hebben ofzo?
Maar het verschil is dat bij de kip de evolutie hem heeft voorzien met danig uitgebreidere hersenfuncties. Zo zal de worm wel een signaaltje krijgen als er iets mis is, maar die bestaat niet uit pijnprikkels maar hormonen. Bij de kip is het helaas anders gesteld; lijden.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 17:59 schreef RetepV het volgende:
[..]
Eén troost voor de kip: wormen en insekten staan nog lager in de voedselketen.
ik ben het volledig met je eens. Daarom ga ik tegenwoordig ook alleen nog maar naar de biologische slager.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:01 schreef alex4allofyou het volgende:
[..]
Nee ik begrijp de beweegredenen wel, maar ik vind dat 'de' mensheid de problemen zelf op zich af heeft gestuurd door toenemende bevolking, grotere schaal productie-processen en het mechanisch houden van dieren. Het is onze fout, maar toch moeten de dieren het weer ontgelden.
Ik vind de manier waarop gewoon barbaars, je kan ze ook gewoon de nek omdraaien (ook niet fijn maar wel sneller). Maar zoals gezegd speelt het geldaspect een grotere rol en mogen de 'robot' kippen het ontgelden. Trouwens, de kans dat die kippen het virus dragen is zeer klein, en als ze dat toch doen is het onheil sowieso al geschied. Dat extra uurtje zal t m niet doen.
Oftewel Barts News Network.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:06 schreef klabbakus het volgende:
Barts Omroep Organistatie Stichting
nu beter bekend als BNN
Lees mijn post hierboven. Die twee kun je niet vergelijken.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:06 schreef Kogando het volgende:
Als je een mierenhoop plattrapt ga je dan ook zo janken? Wat kan mij die kippen nou toch schelen, voor mijn part mieteren ze er 2 miljoen door een versnipperaar.
Pfff zwart-wit denkerquote:
tenzij ze dus (zoals wel vaker voorkomt) ze zijn gekortwiekt...quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:09 schreef klabbakus het volgende:
en dan nog
zie die foto's,als die echt zo levend zijn, vliegen ze wel die kuil uit hoor
lijken mij al morsdood
Heb je ook het inlevingsvermogen om je voor te stellen wat er zou kunnen gebeuren als ze die kippen zouden laten leven?quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:11 schreef alex4allofyou het volgende:
Het kan jou niets schelen dus. Nou mij dus wel omdat ik inlevingsvermogen heb die jezelf ontbeert.
Ik vind het arrogant van mensen om te denken dat er zo'n groot verschil bestaat tussen dieren en mensen, die scheidslijn is alleen maar bepaald door de Frontale kwab in ons hoofd.
Ik vind het verschil tussen mieren en kippen niet zo groot, dieren zijn dieren.. Verder geloof ik dat het verschil tussen mens en dier aanzienlijk is, mensen hebben namelijk een ziel en dieren niet. (mijns inziens)quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:11 schreef alex4allofyou het volgende:
Lees mijn post hierboven. Die twee kun je niet vergelijken.
Janken is niet het woord, ik ben er gewoon pissed over.
Plattrappen van mieren is niet hetzelfde als het plattrappen van kippen.
Het kan jou niets schelen dus. Nou mij dus wel omdat ik inlevingsvermogen heb die jezelf ontbeert.
Ik vind het arrogant van mensen om te denken dat er zo'n groot verschil bestaat tussen dieren en mensen, die scheidslijn is alleen maar bepaald door de Frontale kwab in ons hoofd.
Het verschil tussen mieren en kippen is zo groot als tussen enkelcelligen en mieren. Hieruitvolgend zou je kunnen stellen dat het verschil tussen enkelcelligen en kippen ook niet zo groot is?quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:48 schreef Kogando het volgende:
[..]
Ik vind het verschil tussen mieren en kippen niet zo groot, dieren zijn dieren.. Verder geloof ik dat het verschil tussen mens en dier aanzienlijk is, mensen hebben namelijk een ziel en dieren niet. (mijns inziens)
Ik kan me best inleven, maar vind dat onzinnig. Ik ga me ook niet inleven in een koe die geslacht wordt, of een visje dat gevangen wordt.
Nee dat doe ik niet, mensen hebben een keuze en dieren niet. Met name zwervers in NL hebben alle mogelijkheden om hulp te krijgen en doen dat niet. Het simpele feit wil dat die dieren als een nummer behandeld worden, net zoals de Joden in een concentratiekamp.quote:Heb je ook het inlevingsvermogen om je voor te stellen wat er zou kunnen gebeuren als ze die kippen zouden laten leven?
Het is kiezen of delen. Niemand vind het leuk om dieren dood te maken. Helaas ontkomt de mens er vaak niet aan; zij het omdat we willen eten, of omdat we onszelf willen beschermen tegen ziektes.
Live with it, en leef je inlevingsvermogen maar uit op de zwervers die ook in jouw buurt uit de afvalbakken eten.
quote:Op donderdag 20 oktober 2005 17:51 schreef SynXteR het volgende:
Wou je 10.000.000 doden hebben ofzo?
quote:Op donderdag 20 oktober 2005 20:49 schreef harlingen het volgende:
ik vind het juist goed dat ze het zo doen. Kost het ook minder geld.
Zouden ze vaker moeten doen, die beesten eerst allemaal een stroomstoot geven kost veel te veel tijd en mankracht en dus geld en dat is mijn inziens zonde. Een kip is maar een kip, of hij nu doodgaat door een stroomstoot of door een berg zand, ik vind het allemaal best.
Ik zou ook niet inzien waarom dit zielig is. Het zijn maar gebruiksvoorwerpen die kippen. Je eet de eieren of de kip en verder heb je er niks aan.
Eindelijk een zinnig persoon! Ik ben het helemaal eens met wat je zegt.quote:
nogmaals, ik ben het helemaal met je eens. Jammer dat er zoveel stupide en harteloze reacties komen, maar viel ook wel te verwachten hier.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 23:32 schreef alex4allofyou het volgende:
[..]
![]()
Kennelijk denken die mensen er net zo over die het doen. Als je mijn andere post's had gelezen dan had je kunnen lezen dat ik DAT juist zo stuitend vind, dat ze een gebruiksvoorwerp zijn.
Een tandenborstel is een gebruiksvoorwerp, een levend wezen met gevoelens NIET.
Als ik jouw woorden zou gebruiken zou ik kunnen zeggen dat een zwaar gehandicapt persoon of iemand met een ongeneeslijke ziekte ook geld kost en mankracht, ook zonde dus. En bij die gevallen heb je er zelfs geen baat bij zoals eieren en vlees. Gewoon allemaal in een kuil gooien en zand erover. Kost het minste geld en mankracht.![]()
Laten we alles wat geen nut heeft in jouw bekrompen leven gewoon afslachten, levert toch geen geld op, of niet?
Dit wordt wel gewoon maar geaccepteerd, maar als iemand zegt geen zak te geven om miljoenen Afrikanen die dood gaan van de honger dan is de wereld te klein. Hypocriet gedoe van de mensheid.quote:Op donderdag 20 oktober 2005 18:06 schreef Kogando het volgende:
Als je een mierenhoop plattrapt ga je dan ook zo janken? Wat kan mij die kippen nou toch schelen, voor mijn part mieteren ze er 2 miljoen door een versnipperaar.
Jij verglijkt kippen met mensenquote:Op vrijdag 21 oktober 2005 13:23 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Dit wordt wel gewoon maar geaccepteerd, maar als iemand zegt geen zak te geven om miljoenen Afrikanen die dood gaan van de honger dan is de wereld te klein. Hypocriet gedoe van de mensheid.![]()
Kip, mens, hond, allemaal levende wezens met gevoelens.quote:Op vrijdag 21 oktober 2005 13:27 schreef 61neorej het volgende:
[..]
Jij verglijkt kippen met mensen
dat slaat nergens op,
denk je dat die kip het uitmaakt als er ergens 10 duizend katten levend begraven worden![]()
Geef me 1 goede reden waarom de mens een betere behandeling dan een dier verdient van de mensen, buiten het egoistische karakter om?quote:Jij verglijkt kippen met mensen
dat slaat nergens op,
wat voor vlees?quote:Op vrijdag 21 oktober 2005 14:05 schreef alex4allofyou het volgende:
Let wel: ik ben niet tegen het slachten van dieren, ik eet ook vlees. Maar ik vind wel dat we die dieren zo goed mogelijk moeten behandelen want dat is het minste wat we kunnen doen voor de dieren.
De reden dat een mens een betere behandeling verdient dan een dier is in de eerste plaats dat ik een mens ben en dat ik m'n eigen welzijn boven dat van andere diersoorten stel. Dat is een karakteristiek van elke levende diersoort, zelfbehoud. Als je je eigen soort niet als meerwaardig beschouwt maak je geen enkele overlevingskans.quote:Op vrijdag 21 oktober 2005 14:05 schreef alex4allofyou het volgende:
[..]
Kip, mens, hond, allemaal levende wezens met gevoelens.
Is een beetje een stomme zin, of de kip het uitmaakt. De kip kan het niet erg vinden omdat een kip niet over de hersencapaciteiten beschikt waarover wij wel beschikken (inlevingsvermogen), zo kun je ook stellen dat een steen het niets uitmaakt of alle levensvormen verdwijnen van deze planeet. Laten wij die gave nou wel hebben die ons in staat stelt goede dingen te doen en slechte, de mens is de enigste met een keuze wat betreft die afweging. Die verantwoordelijkheid is aan de mens om op zich te nemen en mijns inziens goed te benutten. De scheidslijn tussen dieren en mens is niet zo groot als velen denken, hoe je je dieren behandelt geeft een goed beeld hoe je je medemens behandelt.
In dit geval dus kil en mijns inziens is dit ook een goede benaming van onze samenleving.
Denk je dat veel mensen het uitmaakt als er ergens 10.000 mensen afgeslacht worden?![]()
Dat is het gevaar van leven behandelen als koopwaar, het straalt ook af op mensen; kortom ethiek.
[..]
Geef me 1 goede reden waarom de mens een betere behandeling dan een dier verdient van de mensen, buiten het egoistische karakter om?
Is het omdat wij een God hebben die over ons 'waakt'? Mijns inziens is dat ook het meest egostrelende verzinsel van de mens om zich verheven te voelen boven de rest van de dierenkring.
Let wel: ik ben niet tegen het slachten van dieren, ik eet ook vlees. Maar ik vind wel dat we die dieren zo goed mogelijk moeten behandelen want dat is het minste wat we kunnen doen voor de dieren.
Zelfbehoud ok, dat staat 'geschreven' in onze oerdriften, maar het is niet direct een reden respectloos om te gaan met andere dieren. Welzijn is niet gelijk aan zelfbehoud.quote:Op zondag 23 oktober 2005 13:39 schreef DenSuperieurenVlaeminck het volgende:
[..]
De reden dat een mens een betere behandeling verdient dan een dier is in de eerste plaats dat ik een mens ben en dat ik m'n eigen welzijn boven dat van andere diersoorten stel. Dat is een karakteristiek van elke levende diersoort, zelfbehoud. Als je je eigen soort niet als meerwaardig beschouwt maak je geen enkele overlevingskans.
Sorry om je uit de droom te helpen, maar kippen zijn ook intelligente wezens. Dat is precies de reden waarom ik mieren niet vergelijk met kippen. Wezens met complexe herseninhoud hebben binding met de omgeving en kunnen handelingen individueel aanpassen aan de situatie. Intelligent leven is dus helemaal geen nieuwe stap in de evolutie. Wij zien ons als intelligente wezens omdat we veel INTELLIGENTER zijn dan andere diersoorten, maar dat neemt niet weg dat er andere dieren zijn die ook een bepaald niveau hebben aan intelligentie.quote:Afgezien daarvan zijn er genoeg verschillen tussen dieren en mensen om te kunnen stellen dat wij wel afstammen van dieren, maar dat intelligent leven, wat de mens is, een nieuwe stap in de evolutie van het leven op aarde is. Alleen al dat wij ons bewust zijn van onze eigen sterfelijkheid is zo ingrijpend.
Hier sla je de plank totaal mis. Hoogontwikkelde levensvormen hebben emoties. Je hebt gelijk door te zeggen dat kippen die enigzins ontberen (vogels zijn afstammelingen van de dinosauriers die een andere hersenstructuur hebben dan zoogdieren), maar ze hebben ze wel in mindere mate.quote:Denk jij echt dat kippen gevoelens hebben? Als in emoties? Dan maak je jezelf een sprookje wijs, want dieren hebben dat helemaal niet. Het enige dat ze hebben is instinct en instinctmatige reacties.
Zoals ik probeerde uit te leggen zijn mieren wel mechanische dieren zonder gevoel. Laten we het houden op onintelligente wezens.quote:Ik vind het ook erg arrogant van jou om te stellen dat kippen onze sympathie wel verdienen maar bijvoorbeeld mieren niet.
Net keek je nog naar het welzijn van de mens en nu weer niet? Volgens mij zijn kipeieren en kipvlees nog altijd bevorderlijker voor het welzijn van de mens als miereneitjes of mierenkotelletjes.quote:De functie die mieren vervullen is duizend keer belangrijker voor onze wereld dan wat kippen doen (namelijk niets).
Idd samenlevingsverband, maar niet gestuurd door individueel inzicht maar chemische stofjes. Wat intelligente wezens in 1 lichaam hebben, is bij mieren het geheel (de mierenhoop). Ik vind het kunstig van de natuur.quote:Hun samenlevingsverband is iets waar de mens nog 'n puntje aan kan zuigen. Maar jij baseert je gewoon op herseninhoud om te bepalen wie je sympathie verdient en wie niet. Het is verantwoordbaar om een grens te stellen tussen de mens en dieren, maar als je een grens trekt dwars doorheen de diersoorten ben je gewoon arrogant je eigen criteria aan het verkondigen als algemene waarheden.
Correctie: niet het bestaan ervan, de enorme complexiteit hiervan bij de mens. Het heet neo-cortex omdat het pas de laatste miljoen jaar geevolutioneerd is en niet alleen bij de mens maar ook bij andere (zoog)dieren. De grootte van onze neo-cortex is 3mm, een dolfijn bijvoorbeeld heeft er ook een van 1,5mm.quote:De mensheid verschilt weldegelijk van eender welk ander aards leven door het bestaan van onze neo-cortex.
Klopt helemaal, maar dat betekent niet dat pijn/angst niet geregistreerd kan worden zonder die neo-cortex.quote:Het is waarschijnlijk daar dat ons zelfbewustzijn zit. Bewustzijn betekent je bewust zijn van wat om je heen gebeurt, dus zintuigen hebben om je omgeving te registreren.
En omdat geen enkel dier dat kan, kun je ze zo behandelen? Een vleermuis gebruikt sonar, dat kan bijna geen enkel dier, wat wil je dr mee zeggen?quote:Zelfbewustzijn draait erom te snappen dat jij een lichamelijke entiteit bent, dat je soortgenoten kan erkennen als andere exemplaren van dezelfde soort, en dat je andere soorten bijgevolg ook kunt distantiëren van jezelf. Dat kan geen enkel dier.
Helemaal waar, dat heb je me ook niet horen zeggen, maar het kan ook op een andere manier. Dat bewustzijn waar je zo prat op gaat stelt ons ook in staat ons in te leven in andere wezens. Kennelijk gebruik ik die neo-cortex toch beter dan jij.quote:Als de mensheid zichzelf kan beschermen door een paar duizend van een andere soort op te offeren zou het absurd en onnatuurlijk zijn dit niet te doen, zo simpel is 't.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |