![]()
Vitória Guimarăes werd vorig seizoen vijfde in de Superliga en hoopt die prestatie te herhalen. In de competitie is de start voor de elf van Jaime Pacheco nog niet best. De coach vierde ooit successen met Boavista en hoopt dat die gloriedagen terugkomen. Hiervoor zet hij in op de Deen Sebastian Svárd, oud-Arsenal, Mário Sérgio, een verdediger die van Sporting kwam en Attila Dragóner, een Hongaar, in de defensie. Op het middenveld is de nummer 81, Tunesiër Selim Benachour, de begaafde spelmaker. Hij moet de spitsen Joăo Targino en oud-Feyenoorder Marek Saganowski bedienen. De Pool maakt tot nu toe indruk in Portugal. De rest van de ploeg bestaat uit Portugezen en Brazilianen, die er niet echt uitschieten.
![]()
Besiktas werd vorig seizoen tegenvallend vierde en ontsloeg ook dit seizoen al de trainer. De opvolger van Riza Çalimbay zal ongetwijfeld snel bekend worden. Hij moet het ambitieuze Besiktas successen brengen, want met de rivaliteit met Fenerbahçe en Galatasaray kan de club zich geen al te lange periode in de schaduw veroorloven. Dit zou gezien de aanwezige spelers ook niet nodig hoeven zijn. De Colombiaanse goalie Óscar Córdoba is uiterst betrouwbaar. Met Ibrahim Toraman is er een Turks international achterin beschikbaar, terwijl ook de Duitse Turk Mustafa Dogan ervaring genoeg heeft. Op het middenveld is de keuze het grootst. De Roemeen Daniel Pancu – spelend met rugnummer 1- , de Turkse internationals Sergen Yalçin, Tümer Metin, Tayfur Havutçu en Okan Buruk, de Braziliaanse wereldkampioen Kléberson en de makkelijk scorende Egyptenaar Ahmed Hassan zijn goede krachten. Voorin moeten Souleymane Youla en Aílton de goals maken.
![]()
Weer een Spaanse ploeg die hier niet super bekend is, maar gewoon prima in elkaar steekt en wel eens kan verrassen in dit toernooi. Sevilla werd vorig seizoen voor de tweede keer op rij zesde in de sterke Spaanse competitie. In Juande Ramos is er een nieuwe coach, die dit huzarenstukje moet herhalen. Hiertoe kan hij tot zijn grote spijt niet meer beschikken over Sergio Ramos en Julio Baptista, twee van de opvallendste spelers vorig seizoen. In Ivica Dragutinovic, Daniel Alves, Enzo Maresca, Renato, Luis Fabiano, Javier Saviola en Frédéric Kanouté zijn er nog genoeg goede spelers over, terwijl men ook hoopt op de doorbraak en ontwikkeling van eigen talenten als Pablo Ruiz, David Prieto, Jesús Navas, Antonio Puerta en Kepa.
![]()
Deze club eindigde in Rusland als vierde en drijft vooral op de fantastische spitsen. Aleksandr Kerzhakov en Andriy Arzhavin scoren al enkele seizoenen aan de lopende band en zijn de onbetwiste sterren in de ploeg van trainer Vlastimil Petrzela. Die ploeg is afgestemd op hen kwaliteiten en speelt in dienst van de twee aanvallers. Toch zijn er nog wel enkele andere spelers die boven het grijze gemiddelde uitsteken. Keeper Kamil Contofalsky bijvoorbeeld, die met Slowakije naar het WK wil. Hij houdt Viachechlav Makafeev, toch reservekeeper op het EK 2004 van de Russen, op de bank. De Tsjechen Pavel Mares en Jan Flachbart vallen op in de defensie, terwijl de Macedonische middenvelder Velice Sumulikoski onlangs nog tegen Oranje speelde. In die linie is Vladislav Radimov een ervaren kracht en brengt de Oekraďner Olexandr Spivak ook de nodige kwaliteiten mee. Robertas Poskus uit Litouwen is een luxe reservespits.
![]()
Bolton maakt de laatste jaren een beetje naam als opvanghuis voor oude internationale toppers op hun retour of met een krasje. Die politiek zorgt de laatste jaren echter wel voor stabiele prestaties. Na de achtste plek in 2004 werd de ploeg van Sam Allardyce vorig jaar zesde en dwong zo Europees voetbal af. Nu speelt men al wekelijks Europees met al die invloeden van buitenaf, maar toch. Allardyce vertrouwt in de goal op de goede Fin Jussi Jääskeläinen. Achterin heeft hij met Radhi Jaďdi een speler uit Tunesië, terwijl Tal Ben Haim voor Israël uitkomt. De ervaren Spaanse verdediger / middenvelder Iván Campo is een gewaardeerde kracht, evenals de Welshman Gary Speed die zelden een duel mist en recordhouder qua aantal gespeelde Premiership-duels is. De Nigeriaan Augustine Okocha zorgt voor de trucjes, terwijl Kevin Nolan misschien wel een toekomstig Engels international is. De Griek met de mooie naam Stylianos Giannakopoulos, kortweg Stelios, is ook een belangrijke kracht. Voorin is de lastige Senegalees El Hadji Diouf de ene week onnavolgbaar en dan weer dramatisch, is Kevin Davies een stabiele tien doelpuntenspits, de Deen Henrik Pedersen nuttig en de Mexicaan Jared Borgetti voorlopig nog een vraagteken.
[ Bericht 80% gewijzigd door -Vaduz- op 18-10-2005 19:09:59 ]