FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Beleggen voor beginners
StiffElvisdonderdag 13 oktober 2005 @ 23:53
Dames en Heren,

Mijn eerste topic en waarschijnlijk erg breed. Ik zal daarom enkele details geven waarmee jullie mij wellicht kunnen verder helpen. Hiervoor ben ik jullie uiteraard zeer dankbaar.

Ik ben student. Ik heb echter door hard werken sparen al een aardig zakcentje bij elkaar gespaard en grijp elke spaarmogelijkheid aan, maar aangezien ik zoals sommigen anderen met mij, er ook wel eens van hou om met geld te 'spelen', oftewel te handelen, vroeg ik me af hoe het zit met de mogelijkheden om te beleggen voor een beginner zoals ik. Ik heb geld, weinig kennis van de beleggingswereld en ben niet bereid om het grootste risico te lopen, maar uiteraard wel enig risico.

Wie kan deze 20-jarige knakejager helpen met wat advies...
Vulkanvrijdag 14 oktober 2005 @ 10:42
Investeer in jonge bedrijven die een sterk achtergrond hebben in het buitenland en pas zijn gestart in NL. Ook is het interessant om te investeren in bedrijven die normaal succevol zijn, maar die in een tijdelijke dip zitten. Later stijgen hun aandelen vaak.

Wil je veilig doen: investeer in goud ipv het op de bank te laten staan.

Leer, observeer, ontvang feed-back(niet te veel), kijk, ruik en proef. Niet gelijk al je geld in een keer weggeven en vertrouw nooit op je emotie maar wees rationeel.
halionvrijdag 14 oktober 2005 @ 10:48
Kies een Postbank beleggingsfonds. Makkelijk en snel.
_V2vrijdag 14 oktober 2005 @ 11:10
beleggen moet je leuk vinden, het kan aardig wat tijd kosten en ondanks alles kan het tegenzitten. Blijf dit altijd in je achterhoofd houden.

het beste advies wat ik je kan geven is, doe eerst met een beleggingsspel mee, je krijgt door of je het leuk vindt wat de risico's zijn en of je er goed in bent.
Bas..................vrijdag 14 oktober 2005 @ 17:09
Gewoon een rekening openen bij een internetbroker of bank. En gewoon een beetje oefenen zo ben ik een jaar geleden ook begonnen.

[ Bericht 15% gewijzigd door Bas.................. op 14-10-2005 18:55:09 ]