FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Hypotheek afsluiten icm een al bestaande lening...
Blue_Eyed_Boymaandag 10 oktober 2005 @ 21:35
Gaat een uitstaande reeds bestaande lening af van wat je aan hypotheek kunt krijgen??
Dudettemaandag 10 oktober 2005 @ 21:37
In principe wel.. of kun je de lening meefinancieren?
Blue_Eyed_Boymaandag 10 oktober 2005 @ 21:43
quote:
Op maandag 10 oktober 2005 21:37 schreef Dudette het volgende:
In principe wel.. of kun je de lening meefinancieren?
dat vroeg ik mij dus af ja
Five_Horizonsdinsdag 11 oktober 2005 @ 00:31
quote:
Op maandag 10 oktober 2005 21:43 schreef Blue_Eyed_Boy het volgende:

[..]

dat vroeg ik mij dus af ja
Het zou kunnen. Dat is o.a. afhankelijk van de (getaxeerde) waarde van de te kopen woning. (je kunt over het algemeen tot 125% van de executiewaarde van een woning lenen. De executiewaarde is (daar gaan wij zelf en de meeste andere hypotheekverstrekkers ook van uit) 90% van de vrije verkoopwaarde (deze laatste is over het algemeen de waarde waarvoor je het hebt gekocht/gaat kopen))

Het is overigens niet persé zo dat een bestaande lening van ¤ 10.000,-- (voorbeeld) je leencapaciteit van ¤ 150.000,-- (voorbeeld) vermindert met diezelfde ¤ 10.000,--.

Als je op basis van je inkomen een hypotheekberekening doet, zal die je leencapaciteit waarschijnlijk verminderen met een hoger bedrag. (oftewel: geen ¤ 10.000,--, maar bijv. ¤ 25.000,-- en kun je dan nog maar ¤ 125.000,-- lenen)

E.e.a. heeft voornamelijk te maken met je woonquote (de verhouding tussen je maandlasten en je inkomen). De (meegefinancierde) lening drukt zwaarder dan de hypotheeklasten op die woonquote.(oftewel: wat je kunt "verhypothekeren").

Voor de volledigheid: als je het meefinanciert is de rente van het deel voor de lening (in principe) niet aftrekbaar.
Riodinsdag 11 oktober 2005 @ 12:36
Niets meer aan toe te voegen!