abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_30761866
Ik denk erover om te gaan intrekken bij mijn vriend.
Ik heb echter in mei 2004 een huis gekocht. Als ik dat nu verkoop zit ik met een schuld (ik heb de kosten koper er nog niet uit).
Nu wil ik de wonign dus verhuren totdat ik het te zijnertijd verkoop, als de woning meer waard is geworden.
Dan kan ik bovendien ook weer terug naar mijn huisje als het samenwonen zou mislukken.

Nu heeft het verhuren van een koopwoning nogal wat haken en ogen.

Ik wil een huurcontract met de huurder voor bepaalde tijd.
Nu is een huurcontract, ongeacht wat de de verhuurder en de huurder ook onderling afspreken, bij wet altijd van onbepaalde tijd op een paar uitzonderingen na.
Probleem hierbij is dat in dat geval de huurder kan blijven zitten, zelfs al het huis wordt verkocht ('koop breekt geen huur').

Ik wil dat natuurlijk niet, ik wil dus per se een tijdelijk huurcontract dat ook wettelijk gezien geldig is.
Maar dat kan alleen ingeval de woning een sloop-, of een wisselwoning is.
Ook kan het als de reden voor verhuur is: gedetineerd zijn, werken in het buitenland.
In ieder geval is 'proefsamenwonen' geen geldige grond lijkt me.

Komt bij dat er ook toestemming moet zijn van de hypotheekverstrekker, ik had al gelezen dat die er niet happig op zijn, gezien het feit dat koop geen huur breekt en het onderpand daarom bij de situatie van eventuele executoriale verkoop natuurlijk geen hol waard meer is met een zittende huurder erin die er niet uit wil.

Ik kan het natuurlijk ook illegaal verhuren aan een huurder. Maar behalve het gevaar dat de huurder niet wil vertrekken (het contract zal in dat geval altijd van rechtswege voor onbepaalde tijd zijn) is er ook het gevaar dat de hypotheekbank erachter komt, met alle gevolgen vandien. Kan de bank mijn huis dan verkopen?
Plus is er ook nog het probleem van dingen die kunnen gebeuren met de woning ten tijde dat de huurder erin zit.
Hoe zit dat dan met de verzekeringen (inboedel,opstal,aansprakelijkheid)?

Iemand ervaring hiermee, of heeft iemand tips misschien?
pi_30762028
De bank kan je huis niet zomaar verkopen, maar ze kan wel de hypotheek eenzijdig beeindigen. Dat betekent dat je op korte termijn de volledige hypotheek moet terugbetalen. Als het goed is, staat dat allemaal in de hypotheek-akte.
pi_30762094
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 16:56 schreef nerd4sale het volgende:
De bank kan je huis niet zomaar verkopen, maar ze kan wel de hypotheek eenzijdig beeindigen. Dat betekent dat je op korte termijn de volledige hypotheek moet terugbetalen. Als het goed is, staat dat allemaal in de hypotheek-akte.
Ik kon dat niet vinden in mijn akte!
Ik las alleen dat toestemming moet worden gevraagd voor verhuur van het onderpand (het huurbeding).
Moet het huis bij wanbetaling openbaar worden verkocht, dan kan de hypotheekbank de huurder er zelf uittrappen.

Er staat echter niks over de gevolgen voor mijn hypotheekovereenkomst bij 'ontdekking'.

Het lijkt mij stug dat ze zomaar eenzijdig de hypotheek kunnen ontbinden?!

[ Bericht 19% gewijzigd door cinnamongirl op 20-09-2005 17:09:10 ]
pi_30762412
Je kan een contract-voor-bepaalde-tijd geven, met de voorwaarde dat je ZELF de woning na die tijd weer nodig hebt voor dringend-eigen-gebruik. En met verkopen kom je er dan niet, je moet er echt zelf weer gaan wonen...
Wat denk je er van dat de woningprijzen kunnen dalen? Dan zit je met een grotere schuld straks!
censuur :O
pi_30762703
Ik zou als ik jou was langs een makelaar of tussenpersoon gaan die gespecialiseerd is in het voor bepaalde tijd verhuren van koopwoningen. Die kan je alles vertellen, inclusief mogelijke problemen met banken en de huurder en zijn rechten.
pi_30762769
Je expliciet stellen dat het voor een bepaalde tijd is. Maar geen huurder is geintresseerd als de opzegtermijn 3 maanden is ofzo natuurlijk.
Je kan je huis ook altijd in onderhuur zetten, dan woon je er zelf ook nog officieel. Dan zijn de voorwaarde geloof ik iets soepeler.
Ook als je het gemeubileerd verhuurt dan zijn de voorwaarden heel anders.

Ga anders eens bij een makelaar of commerciele huizen-verhuurder (kan even niet op de naam komen). praten. Die kunnen je altijd wel goed advies geven en uiteraard helpen bij het verhuren ervan.
pi_30762954
Ik vrees juist dat deze verhuurbureaus mijn belangen niet voorop hebben, en echt ook niet de kennis in huis hebben van het juridische gedeelte, wat zeer complex is na info te hebben gezocht.

Ik heb zo iemand gesproken en die zei 'ja dan moet je gewoon een tijdelijk contract afsluiten'. Maar zo simpel is het bij lange na niet.
Ja, misschien wel ingeval het een huurder betreft die geen reet weer van onze huurwet en/of er echt maar tijdelijk wil blijven.
En zelfs dan kan mijn hypotheekbank de illegale verhuur 'ontdekken' en dan zijn de rapen ook gaar.
pi_30763074
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 17:16 schreef 777bas777 het volgende:
Je expliciet stellen dat het voor een bepaalde tijd is. Maar geen huurder is geintresseerd als de opzegtermijn 3 maanden is ofzo natuurlijk.
En dat kan dus niet zomaar, wat jij zwart op wit zet met een huurder, dat wordt 'overruled' door de Huurwet.
quote:
Je kan je huis ook altijd in onderhuur zetten, dan woon je er zelf ook nog officieel. Dan zijn de voorwaarde geloof ik iets soepeler.
Ook als je het gemeubileerd verhuurt dan zijn de voorwaarden heel anders.
Illegaal verhuren van koopwoning mag sowieso niet van de bank. Er zijn dan dus ook geen voorwaarden. Gemeubileerd of niet is in dezen niet relevant...
pi_30763602
Als je het nog niet gedaan hebt, kijk eens bij VROM, dossier huurovereenkomst (bijvoorbeeld: http://www.vrom.nl/pagina.html?id=7001#110)
pi_30763708
Ga eens naar de makelaar waar je je woning hebt gekocht of je hypotheekverstreker. Die kunnen je helpen met het opzetten van een goed huurcontract.
Vergeet niet dat de huurders van je huis veel rechten hebben en weinig verplichtingen, behalve betalen.
pi_30763986
Ik belde net weer zo een verhuurbemiddelaar.
Hij vertelde dat ze als volgt werken.

De huiseigenaar vraagt toestemming voor verhuur aan derden bij de hypotheekverstrekker.
Die geeft alleen toestemming in bepaalde gevallen, waaronder bijv. wonen in buitenland vanwege werk. De bank wil hiervan bewijs zien.

Vervolgens stelt het verhuurbedrijf een tijdelijk huurcontract op waarin staat dat de huiseigenaar de woning voor maximaal 1 jaar verhuurt vanwege verblijf voor werk in buitenland.

Dit contract kan de eigenaar dan aan de hypotheekverstrekker voorleggen, waarna zij toestemming zal geven voor de tijdelijke verhuur.

Nadeel van deze legale verhuur is dat je je hypotheekrente niet meer mag aftrekken in die periode.

[ Bericht 2% gewijzigd door cinnamongirl op 20-09-2005 18:09:20 ]
  dinsdag 20 september 2005 @ 18:04:40 #12
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_30764157
Al gedacht aan verhuur aan een bedrijf?

Waar is het? en wat wil je ongeveer aan huur ontvangen? Misschien interesse.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_30764250
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 17:43 schreef lost95 het volgende:
Als je het nog niet gedaan hebt, kijk eens bij VROM, dossier huurovereenkomst (bijvoorbeeld: http://www.vrom.nl/pagina.html?id=7001#110)
Ben eigenlijk vooral geinteresseerd in de kant van de hypotheekbank.
(Ik ben redelijk goed op de hoogte van de Huurwet)
Wanneer geven zij toestemming voor verhuur, wat zijn de consequenties als je zonder toestemming de koopwoning verhuurt etc.

Hierover vind ik geen info op inet..en ik kan de bank moeilijk bellen en het vragen.
Want dan gaan ze me zeker in de gaten houden

[ Bericht 77% gewijzigd door cinnamongirl op 20-09-2005 18:16:51 ]
pi_30765015
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 16:57 schreef cinnamongirl het volgende:

[..]

Ik las alleen dat toestemming moet worden gevraagd voor verhuur van het onderpand (het huurbeding).

Er staat echter niks over de gevolgen voor mijn hypotheekovereenkomst bij 'ontdekking'.

Het lijkt mij stug dat ze zomaar eenzijdig de hypotheek kunnen ontbinden?!
Je geeft zelf het antwoord al. Jij houd je niet aan de gemaakte afspraken en maakt je dus schuldig aan contractbreuk, het hypotheek bedrag is dan direct opeisbaar.
pi_30765543
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 18:38 schreef _Arthur het volgende:

[..]

Je geeft zelf het antwoord al. Jij houd je niet aan de gemaakte afspraken en maakt je dus schuldig aan contractbreuk, het hypotheek bedrag is dan direct opeisbaar.
Eens:een verhuurd pand heeft een veel lagere verkoopprijs dan een leeg op te leveren pand.
Dat is één van de redenen dat dit niet is toegestaan. Daarnaast geldt natuurlijk het verhaal: koop breekt geen huur. (dit geldt zoals gezegd niet bij openbare verkoop).
[b]A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?[/b]
  dinsdag 20 september 2005 @ 19:06:02 #16
40091 Meiske78
lang niet gezien
pi_30765859
Dit gaat dan wel niet over koopwoningen, maar ik weet dat de gemeente Amsterdam tot het einde van dit jaar een pilot heeft lopen voor het verhuren aan een zgn huisbewaarder als je gaat samenwonen:
quote:
Kan ik huisbewaring aanvragen als ik ga samenwonen?

Er loopt tot eind 2005 een pilot huisbewaring i.v.m. samenwonen.

Huisbewaring bij (voorgenomen) samenwoning is bedoeld voor iemand die gaat (proef) samenwonen met iemand die al over een zelfstandige woning beschikt. Door te gaan samenwonen wordt je nog niet direct medehuurder of mede-eigenaar van de woning van de partner.

Huisbewaring i.v.m. samenwonen kan niet worden toegestaan als:

* de partners gehuwd zijn of een geregistreerd partnerschap hebben'
* de partners beiden verhuizen naar een andere huurwoning en die samen gaan huren.
* de partners beiden verhuizen naar een koopwoning die op beider naam staat

Huisbewaring kan wel worden toegestaan als iemand gaat inwonen bij een ander (het onderscheid of het wel of niet een partner is, is vooraf namelijk niet te maken).

Voorwaarden:

* De toegestane periode is maximaal één jaar en kan niet worden verlengd.
* Er wordt een schriftelijke huuropzegging gevraagd, gedateerd op een maand voor het einde van de huisbewaring en ingaande op de datum einde huisbewaring
* Als de huisbewaring is toegestaan, moet de inbewaringgever zich beschrijven bij de partner (verplicht). Het is niet de bedoeling dat iemand z'n oude woning aanhoudt i.v.m. huursubsidie of een uitkering.
Bron
Misschien heb je er iig iets aan als je gaat beargumenteren waarom je toestemming vraagt bij je hypotheekverstrekker.

Succes
Nee jij trekt volle zalen!
Mijn reviews op de FOK! Frontpage
C'est le ton qui fait la musique
pi_30767409
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 18:04 schreef sanger het volgende:
Al gedacht aan verhuur aan een bedrijf?

Waar is het? en wat wil je ongeveer aan huur ontvangen? Misschien interesse.
Hoe stel je je dat voor dan? Ga je er een kantoorfunctie in onderbrengen of zoiets?
pi_30767485
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 19:50 schreef k_man het volgende:

[..]

Hoe stel je je dat voor dan? Ga je er een kantoorfunctie in onderbrengen of zoiets?
Dat vindt de gemeente leuk.....
[b]A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?[/b]
pi_30767618
Dat dacht ik ook ja. Bestemmingsplannen en zo.

Nog los van de vraag of je hypotheekverstrekker hier wél blij mee zou zijn.
pi_30767856
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 18:38 schreef _Arthur het volgende:

[..]

Je geeft zelf het antwoord al. Jij houd je niet aan de gemaakte afspraken en maakt je dus schuldig aan contractbreuk, het hypotheek bedrag is dan direct opeisbaar.
Is dat zo? Ik vind echt nergens bronnen hiervoor.

Er moeten toch duizenden mensen zijn die hun koopwoning verhuren...ik geloof niet dat die allemaal toestemming hebben gevraagd aan de bank, hetzij uit onwetendheid (redenering: 'ik mag toch doen met mijn eigen huis wat ik wil?') en/of om de hypotheekrenteaftrek niet te verliezen.

Ik heb echter nog nooit gehoord/gelezen over een geval waarin de hypotheekbank de hypotheek eenzijdig beeindigt zodat het restbedrag direct opeisbaar wordt (openbare verkoop bij wanbetaling wel, maar da's wat anders).

[ Bericht 17% gewijzigd door cinnamongirl op 20-09-2005 20:11:56 ]
pi_30770012
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 20:01 schreef cinnamongirl het volgende:

[..]

Is dat zo? Ik vind echt nergens bronnen hiervoor.
Deze bron is je hypotheek contract. Lees het eens door. Er staat vast iets in van "bij contract breuk blabla dan is het gehele hypotheekbedrag ineens opeisbaar".

Eventueel kan het zelfs als valsheid in geschrifte worden gezien.
quote:
Er moeten toch duizenden mensen zijn die hun koopwoning verhuren...ik geloof niet dat die allemaal toestemming hebben gevraagd aan de bank, hetzij uit onwetendheid (redenering: 'ik mag toch doen met mijn eigen huis wat ik wil?') en/of om de hypotheekrenteaftrek niet te verliezen.
Mischien hebben die wel iets geregeld met hun bank. Alle andere constructies zijn contractbreuk, wat hierna geschied ligt in handen van de bank. In eerste instantie zullen ze natuurlijk moeilijk doen aangezien jij geen enkele onderhandelingspositie meer hebt. Naderhand is er mischien nog een regeling te treffen. Maar dat is echt koffiedik kijken nu.
quote:
Ik heb echter nog nooit gehoord/gelezen over een geval waarin de hypotheekbank de hypotheek eenzijdig beeindigt zodat het restbedrag direct opeisbaar wordt (openbare verkoop bij wanbetaling wel, maar da's wat anders).
Tja, dat je er nooit iets overhoord is natuurlijk niet een reden 'om het ook maar te doen'.

Contract breuk is en blijft contractbreuk.

Verder zal je vast en zeker op een een of andere zwarte lijst van banken terrecht komen indien 'men er achter komt'. Hiermee zal je in de toekomst mischien nooit meer een hypotheek kunnen afsluiten.

Denk er nog eens goed overna zou ik zeggen. Neem je het risico, aanvaard dan ook de eventuele gevolgen.
  woensdag 21 september 2005 @ 08:50:20 #22
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_30781914
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 19:50 schreef k_man het volgende:

[..]

Hoe stel je je dat voor dan? Ga je er een kantoorfunctie in onderbrengen of zoiets?
Nee, buitenlandse werknemers. Op het moment huren we al een kleine 60 woningen door heel nederland om werknemers onder te brengen.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_30782932
quote:
Op dinsdag 20 september 2005 18:04 schreef sanger het volgende:
Al gedacht aan verhuur aan een bedrijf?

Waar is het? en wat wil je ongeveer aan huur ontvangen? Misschien interesse.
Het is in Amsterdam binnen de ring.
Heb je een bedrijf a la Direct Wonen (huurmakelaar)?
Die werken inderdaad vaak met expats. En zo iemand wil ik wel in mijn woning, zulke mensen willen slechts tijdelijk in NL blijven.
Ik ben benieuwd hoe jullie werkwijze is! Je kan me ook mailen.
  woensdag 21 september 2005 @ 09:57:55 #24
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_30783275
Wij huren verschillende huizen bij particulieren. In die huizen komen, afhankelijk van de grootte, een aantal Poolse werknemers te wonen. Deze Poolse werknemers worden door ons op detacheringsbasis uitgezonden om te werken door heel Nederland.

Wat is de indicatie voor de huurprijs? En hoeveel kamers etc.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_30786197
Sja... bij de rechter hoef je niet aan te komen met 'wist ik niet'.
Lees je hypotheekakte en dan weet je het. Bel desnoods op om het te vragen.
Dan hoef je niet eens je naam te noemen. Je kan gewoon informatie vragen. Dan noem je alleen je voornaam.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')