quote:Blind houdt vast aan Rosenberg
PRAAG - Met Markus Rosenberg waarschijnlijk weer in het centrum van de aanval begint Ajax woensdag tegen Sparta Praag aan het toernooi dat het ruim tien jaar geleden won. De Zweed krijgt in de eerste ontmoeting van de Champions League ondanks zijn matige vorm vermoedelijk toch weer de voorkeur boven Angelos Charisteas, de laatste twee duels als invaller steeds succesvol.
Zoals gebruikelijk wilde trainer Danny Blind een dag voor de wedstrijd zijn basisformatie niet prijs geven. "Ik moet inderdaad kiezen tussen Rosenberg en Charisteas. Rosenberg is de laatste weken een beetje ongelukkig. Maar ik ben ook geen trainer die steeds maar weer wisselt. Daarbij kijk ik ook welke spits het beste past bij de manier waarop we willen spelen."
Rosenberg acteert het liefst als diepe spits. Hij staat vaak op het randje van buitenspel en is na een steekballetje razendsnel weg. Charisteas is balvast en dus vaak aanspeelbaar. De Griek presteert in de ogen van Blind het best in een systeem met vleugelspitsen.
Bij absentie van de geblesseerde Mitea beschikt de oefenmeester van Ajax momenteel in de persoon van Rosales slechts over één echte vleugelspits. De Argentijn moet voorlopig echter vanaf de bank toekijken hoe Babel en Pienaar, beiden van origine geen buitenspelers, het vleugelspel van Ajax een eigentijdse vorm geven.
De kans is daarom groot dat Rosenberg ook tegen Sparta Praag weer mag beginnen. Op jacht naar de eerste uitzege in de Champions League sinds alweer bijna drie jaar verwacht trainer Blind een stugge tegenstander. " Ze houden vijf man achterin en zullen ons laten voetballen en in de counter willen verrassen."
Het zegt de oefenmeester niets tot weinig dat de recordkampioen van Tsjechië dit seizoen vooralsnog in een matige vorm steekt. Sparta Praag leunt vooral op de kwaliteiten van de alweer 33-jarige Poborsky en aanvaller Zelenka. De club verloor voor eigen publiek onder meer van koploper Slovan Liberec (0-2) en speelde gelijk tegen hekkensluiter Brno. "Duels in de Champions League zijn onvergelijkbaar met die in de competitie", aldus Blind. " We zullen het dus lastig krijgen." Vermoedelijke opstelling Ajax: Vonk; Trabelsi, Grygera, Maduro en Emanuelson; Galasek, Lindenbergh en Sneijder; Pienaar, Rosenberg en Babel.
Inderdaad, Harry is de ideale invallerquote:Op dinsdag 13 september 2005 16:52 schreef Erwtensoep het volgende:
Goed idee, Charisteas lijkt toch beter te spelen wanneer hij invalt. En als Rosenberg niet eens tegenvalt kan hij er gewoon in blijven staan en wat zelfvertrouwen kweken.
Idd, een van de domste keuzes van de laatste jaren...quote:Op dinsdag 13 september 2005 16:44 schreef -Vaduz- het volgende:
[..]
Vreemd dat Ajax Cruijff nog altijd buiten de poort houdt.
Yannes ookquote:Op dinsdag 13 september 2005 16:52 schreef ThomasBerge het volgende:
[..]
Inderdaad, Harry is de ideale invaller
Tja, WIL Cruijff zelf wel??quote:Op dinsdag 13 september 2005 16:58 schreef S-Two het volgende:
[..]
Idd, een van de domste keuzes van de laatste jaren...
Anastasiou is echt prima als invaller hoor. Breekijzer ten top (vergeleken met de rest danquote:
Cruijff wil zelf volgens mij niet meer als adviseur verbonden zijn aan Ajax. Omdat Ajax in eerdere situaties hem wel gevraagd heeft, maar niets met zijn adviezen heeft gedaan of het gewoon heeft gepasseerd.quote:Op dinsdag 13 september 2005 16:59 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Tja, WIL Cruijff zelf wel??
Ik kan me voorstellen dat lekker van buitenaf kritiek GEVEN veel makkelijker is dan de leiding in handen nemen. Het kan eigenlijk alleen maar tegenvallen voor hem...
belachelijk! hoe durven ze niks met cruyff's adviezen te doen! echt schandaligquote:Op dinsdag 13 september 2005 17:06 schreef S-Two het volgende:
[..]
Cruijff wil zelf volgens mij niet meer als adviseur verbonden zijn aan Ajax. Omdat Ajax in eerdere situaties hem wel gevraagd heeft, maar niets met zijn adviezen heeft gedaan of het gewoon heeft gepasseerd.![]()
Ha-Haquote:Op dinsdag 13 september 2005 17:10 schreef snellejelle het volgende:
[..]
belachelijk! hoe durven ze niks met cruyff's adviezen te doen! echt schandalig
ja maar ik vind het een beetje kinderachtig dat hij door zo'n reden niet meer als adviseur verbonden aan ajax zou willen zijn. that's allquote:Op dinsdag 13 september 2005 17:17 schreef S-Two het volgende:
[..]
Ha-Ha.
Je kan het niet altijd met Cruijjff eens zijn, ben ik ook lang niet altijd, maar die man heeft wel verstand van voetbal. En misschien nog wel belangrijker in het wereldje van tegenwoordig hij heeft overal zijn connecties etc.. Daarom is het altijd goed als zo'n icoon aan je club verbonden is.
Moet je raden welke clun er Jupiler als bier heeftquote:Op dinsdag 13 september 2005 14:54 schreef Cart_man het volgende:
Wij hebben bij Feijenoord ook amstel (lite)....
Zelfs het wit-rood-wit logo op het Maasgebouw.
Ik wil Jupiler in de Kuip.
NEC heeft het ookquote:
Dan zit et m in de naamquote:
De beste man heeft het gewoon vaak bij het juiste eind. Rijkaard bij Barca, MvB bij Oranje.quote:Op dinsdag 13 september 2005 17:52 schreef Maquiladora het volgende:
- altijd maar weer die roep om JC
Hoezo geschorst?quote:Op dinsdag 13 september 2005 17:37 schreef methodmich het volgende:
Landzaat wellicht geschorst zondag dus... Dat is een fikse aderlating voor AZ.
Grygera zal wel geschrost zijn ja.quote:Op dinsdag 13 september 2005 18:45 schreef Kang-He het volgende:
[..]
Hoezo geschorst?
Is Grygera trouwens geschorst?
quote:Ajax wacht op Europese uitzege
Ajax waxht al lange tijd op een zege in een uitwedstrijd in de Europese bekertoernooien. In de laatste dertien uitwedstrijden wist Ajax geen een keer te winnen.
Overigens zegt dat niet alles voor woensdagavond. Sparta Praag wist geen enkele van de laatste vier thuiswedstrijd in CL-verband te winnen. In die vier duels kwam de ploeg ook slechts een keer aan scoren toe.
En maar hopen dat Sparta Praag net zo waardeloos gaat spelen als Schalke. Ik heb Schalke echt nog nooit zo slecht zien voetballen, totaal geen passie en geen inzet, ze vielen nonchalant aan en verdedigden ongeconcentreerd, dat mag Sparta Praag morgen ook wel doenquote:Op dinsdag 13 september 2005 22:44 schreef HeatWave het volgende:
Nou, maar voorbeeld nemen aan psv morgen dan.
Jaja natuurlijk toevallig NET weer tegen PSV speelt iedereen op z'n slechtst...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:11 schreef Shreyas het volgende:
[..]
En maar hopen dat Sparta Praag net zo waardeloos gaat spelen als Schalke. Ik heb Schalke echt nog nooit zo slecht zien voetballen, totaal geen passie en geen inzet, ze vielen nonchalant aan en verdedigden ongeconcentreerd, dat mag Sparta Praag morgen ook wel doen![]()
quote:Voorbeschouwing CL 2005/06
Ajax is dit seizoen ingedeeld in Groep B, samen met het Engelse Arsenal, het Tsjechische Sparta Praag en FC Thun uit Zwitserland. Op het eerste gezicht lijkt de loting beter dan vorig seizoen, toen Ajax al bij voorbaat kansloos leek, aangezien Juventus en Bayern München aan onze Amsterdamse trots werden gekoppeld. Dit seizoen lijkt enkel Arsenal een maatje te groot voor Ajax, want Sparta Praag en vooral FC Thun lijken verslaanbaar. Vooral de ontmoetingen tegen de Tsjechische opponent lijken cruciaal, Ajax lijkt aan haar stand verplicht (minimaal) tweede te worden in Groep B, maar Sparta Praag is de grote outsider.
Vanavond speelt Ajax haar eerste wedstrijd, in Tsjechië tegen Sparta Praag. Een goed begin is het halve werk, dus zal Ajax er meteen moeten staan. We hebben het voordeel dat Arsenal in de thuiswedstrijd tegen Ajax (27/09-2005) niet kan beschikken over de geblesseerde sterspeler Thierry Henry en dat we de club uit London pas in de laatste speelronde (07/12-2005) bezoeken, waardoor Arsenal wellicht al geplaatst is en Ajax er met de punten vandoor kan gaan. In tegenstelling tot vorig jaar met Maccabi Tel Aviv, dienen de wedstrijden tegen de minste opponent dit seizoen wél allebei gewonnen te worden, dus zowel uit als thuis.
In Praag kan Danny Blind beschikken over een vrijwel complete selectie, de langdurig geblesseerde Maarten Stekelenburg ontbreekt, verder zijn ook Julien Escudé en de nieuwe aankoop Juan Francisco García (Juanfran) niet wedstrijdfit. Ajax zal waarschijnlijk starten met dezefde basis als in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Willem II van afgelopen zaterdag, te weten: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson; Tomás Galásek, Olaf Lindenbergh en Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Markus Rosenberg en Ryan Babel.
De tegen Feyenoord en Willem II sterk ingevallen Angelos Charisteas lijkt dus wederom genoegen te moeten nemen met een plaats op de reservebank, ondanks het matige presteren van zijn concullega Markus Rosenberg. Aan de ene kant valt het vertrouwen van Danny Blind in zijn spelers te roemen, maar aan de andere kant vraag ik me af of de Zweedse spits wel goed is gebracht. Zlatan Ibrahimovic stond er ook niet meteen en ik persoonlijk zou Angelos Charisteas een tweede kans geven, waarbij ik Markus Rosenberg rustig zou brengen als invaller. De Zweed heeft namelijk te kampen met enorm hoge verwachtingen, waar hij op jonge leeftijd tegenaan moet boksen.
Ook de rest van de opstelling sta ik niet voor 100% achter, op het middenveld verkies ik Nigel de Jong boven Olaf Lindenbergh en aangezien we ook al geen linksbuiten hebben, zou ik op de rechtsbuitenpositie aantreden met Mauro Rosales in plaats van Steven Pienaar. Maar ik ben geen trainer/coach van Ajax, dus zullen de mannen die Danny Blind de wei instuurt, het moeten gaan doen. Ik gok op een gelijkspel of een kleine overwinning, daarnaast denk ik dat Ajax als tweede eindigt in Groep B achter Arsenal en het de Engelse club vrij lastig gaat maken in de onderlinge ontmoetingen. Ik heb er in elk geval zin in!
Eens.quote:Op woensdag 14 september 2005 10:09 schreef Zero2Nine het volgende:
Ajax wint vast wel, maar ze moeten idd wel effectiever gaan spelen. Op europees niveau mag ook Ajax een bal de tribune inrossen vind ik. Als dat niet de stijl van Ajax is dan is dat jammer maar punten halen daar gaat het om.
idd, bal tribune in moet kunnen. gister bij psv deed reiziger het op de ajax stijl en dat had zo een doelpunt voor schalke op kunnen leveren. punten zijn nu veeeeeel belangrijker dan mooi voetbal.quote:Op woensdag 14 september 2005 10:09 schreef Zero2Nine het volgende:
Ajax wint vast wel, maar ze moeten idd wel effectiever gaan spelen. Op europees niveau mag ook Ajax een bal de tribune inrossen vind ik. Als dat niet de stijl van Ajax is dan is dat jammer maar punten halen daar gaat het om.
Ik ben al lang een breed voorzien, maar ik denk dat je op markplaats en dan 2 x 2 voor 60 ofzo of allemaal voor 115 een betere kans maakt.quote:Op woensdag 14 september 2005 16:29 schreef DutchGooner het volgende:
Zijn er mensen die interesse hebben in 4 kaartjes voor ajax v FC Thun,vak 403,4 op een rij tegen kostprijs (33,66 p.s.)?
Ze zijn al weg inmiddels.quote:Op woensdag 14 september 2005 17:24 schreef JaWi het volgende:
[..]
Ik ben al lang een breed voorzien, maar ik denk dat je op markplaats en dan 2 x 2 voor 60 ofzo of allemaal voor 115 een betere kans maakt.
Top van Grygera dat ie de taal zo goed spreekt.quote:Op woensdag 14 september 2005 19:07 schreef BliksemSchigt het volgende:
Jezus, Grygera spreekt prima Nederlands. Dat wist ik niet.
Hopelijk blijft ie ook nog na de zomer.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |