15 september uitwedstrijd
FC BANIK OSTRAVADe Tsjechische bekerwinnaar van 2004/05 eindigde in de competitie als zevende. Geen sterke prestatie, zeker niet als je bedenkt dat Banik een seizoen eerder nog verrassend kampioen werd. De ploeg van trainer Frantisek Komnacky zal zich vermoedelijk ook laten kenmerken als een typisch Tsjechische ploeg. Zeer stug dus, compact verdedigend en op de counter en via spelhervattingen levensgevaarlijk. Echte sterren kent Banik niet. De selectie bestaat vrijwel volledig uit Tsjechen en bevat nog wat verdwaalde Slowaken. Verdediger Martin Cízek is misschien wel de bekendste naam van Banik, de club waar Tomás Galásek zijn loopbaan begon. Cízek speelde in de Bundesliga voor 1860 München.
VS
SC HEERENVEENMisschien wel de gezelligste club van Nederland. Hier zitten hele families nog gezamenlijk op de tribune en gaan spelers zelden met ruzie weg. Oertrainer Foppe de Haan werd vorig seizoen afgelost door Gertjan Verbeek, die in zijn debuutjaar direct vijfde werd en met Heerenveen weer Europa in mag. Arek Radomski en Mika Väyrynen vertrokken, zodat het Friese middenveld een nieuwe impuls dient te krijgen. Hier moet o.a. Paul Bosvelt voor zorgen. De Friezen zullen hopen dat hun in de eredivisie succesvolle aanval ook Europees potten kan breken en heeft in Petter Hansson in ieder geval een verdediger die kan zorgen dat men weinig averij oploopt.
De knock-out fase gaat om directe uitschakeling na 2 gespeelde wedstrijden. Maarliefst 80 teams spelen deze 2 wedstrijden. De winnaars worden over 8 poules van 5 ploegen verdeeld. De eerste
drie van elke poule gaan door. Bij de 24 overgebleven teams worden de 8 nummers 3 van de Champions League gevoegd.
Ten slotte wordt met de 32 ploegen die dan nog over zijn weer gespeeld volgens het knock-outsysteem.
[ Bericht 50% gewijzigd door DutchGooner op 05-09-2005 13:42:14 ]