Je hebt toch een steekje los als je dit doet of er aan mee doet?quote:Op woensdag 17 augustus 2005 21:38 schreef harlingen het volgende:
Dat gelul altijd dat vindicatters niks mogen vertellen over de ontgroeningen. Jezus man, stelletje mietjes zijn het.
Wat feiten die ik heb meegemaakt bij Oikos Nomos (vereniging in Zwolle, stuk kleiner, maar zelfde soort volk:
- bij aankomst werd van iedereen zeep,shampoo, sigaretten, shag, aanstekers, snoep, drank etc. afgepakt.
- je mocht je 5 dagen en 4 nachten niet wassen
- je werd de hele tijd met rotte eieren bekogeld wat dus ongelofelijk stonk
- de mooiste meisjes moesten de "beulen" voeren, iedereen moest toekijken
- om willekeurige redenen mocht je een avond niet eten en moest je rondjes rennen en weet ik niet wat meer
- verplicht meedoen aan striptease show
- verplicht zuipen de hele nacht, niet slapen (max. 2 uurtjes ofzo)
- na 3 nachten zonder slaap werden lui geblindoekt op de schouders gezet van oudejaars die hard gingen rennen en beuken tegen elkaar
- weinig tot geen eten, droog brood enzo
- als je een poging tot slapen nam, dan werd je om het half uur met slaapzak en al naar buiten gesleept en als je pech had de sloot in
- eerst 30 km lopen met zware tassen voordat we op het kamp waren. Ondertussen werden willekeurig mensen in de sloot gegooid.
Zo kan ik nog wel even doorgaan... Ik heb dit meegemaakt en doorstaan, maar zou het nooit meer doen. Het is bij Vinidcat nog een stuk erger, neem daar maar vergif op in.
Het is trouwens wel leuk om even in het Vindicat gebouw te kijken. Vooral naar de toiletten zien. En vragen hoe het met de verdiepingen zit. Je komt niet meer bij van het lachen als je de trieste humor daarvan inziet.
tjah... ik kende ook een gast die dat deed bij oikos nomos. En ik snap het zelf ook niet, maar altijd als hij die shit vertelde zat ik van 'wtf?!' en hij van 'ja, het klinkt vreemd, maar ik zou het niet willen missen'. vage shit toch?quote:Op donderdag 18 augustus 2005 13:14 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Je hebt toch een steekje los als je dit doet of er aan mee doet?
quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:34 schreef MeMarz het volgende:
Om je netwerk hoef je het namelijk niet te doen. Ik heb 5 jaar in Groningen gestudeerd zonder ooit van een vereniging lid te zijn geweest. Tijdens mijn opleiding heb ik zelf aan mijn netwerk gewerkt. Het resultaat? Een internationaal netwerk. Gewoon een questie van contacten leggen en er in investeren door ze goed vast te houden.
Begrijp me niet verkeerd, op een aantal vereningingen na heb ik niets tegen een studentenvereniging. Als je graag bij een vereniging wil, kies er dan eentje uit die bij je past en niet één waar je graag bij wil horen om de naam oid.
Ja, maar van te voren wist ik niet dat het een ontgroening was! Ik woonde niet eens in zwolle. Ik had me aangemeld voor een kamp, dat leek me wel leuk.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 13:14 schreef PLAE@ het volgende:
Je hebt toch een steekje los als je dit doet of er aan mee doet?
sjah, dat hoorde ik ook inderdaad. dat het van tevoren niet bekend was. ook gumbo hier in zwolle doet het by surprise. Nare mensen... Ik bedoel, als je bij zo'n corps gaat weet je dat je nare shit mee gaat maken. En dat is eigenlijk hetgene wat ik niet snap. Hoe kan het dat je weet dat je iets naar gaat doen, je er toch mee instemt? In je hoofd moet die ontgroening zo gigantisch opwegen tegen de ontgroening, terwijl ik me dat niet voor kan stellen.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 22:35 schreef harlingen het volgende:
[..]
Ja, maar van te voren wist ik niet dat het een ontgroening was! Ik woonde niet eens in zwolle. Ik had me aangemeld voor een kamp, dat leek me wel leuk.
Achteraf gezien was het trouwens een interessant psychologisch experiment. De laatse dag mocht je de beulen zelf terugpakken en wat er dan in je loskomt, niet normaal. Je bent wel opeens een hecht team geworden door alle ontberingen. Erg vervreemdend allemaal, dat wel. En het is ook eenmalig, ik zou het nooit weer doen. Maar ik heb er geen spijt van. Maar inderdaad, als ik het geweten had had ik het niet gedaan.
Omdat je lid wilt worden van een vereniging waar dat nodig is, ontgroenen creert een groepsgevoel dat bijna op geen enkele andere manier te krijgen is. Daardoor krijg een bijzondere band met je jaargenoten. Zodra het er allemaal opzit en je na een paar jaar tegen je clubgenoot kan zeggen: weet je nog, toen jij zus deed en ik zo, wat stonden we toen voor aap.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 23:31 schreef Maruku het volgende:
[..]
sjah, dat hoorde ik ook inderdaad. dat het van tevoren niet bekend was. ook gumbo hier in zwolle doet het by surprise. Nare mensen... Ik bedoel, als je bij zo'n corps gaat weet je dat je nare shit mee gaat maken. En dat is eigenlijk hetgene wat ik niet snap. Hoe kan het dat je weet dat je iets naar gaat doen, je er toch mee instemt? In je hoofd moet die ontgroening zo gigantisch opwegen tegen de ontgroening, terwijl ik me dat niet voor kan stellen.
Duzzuh... een vraag aan alle gasten die zich laten ontgroenen: waarom laat je jezelf ontgroenen? Zo...
Zo'n gevoel wat je alleen bij ontgroeningen en in het leger kunt krijgen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 22:56 schreef kreischer2000 het volgende:
[..]
Omdat je lid wilt worden van een vereniging waar dat nodig is, ontgroenen creert een groepsgevoel dat bijna op geen enkele andere manier te krijgen is. Daardoor krijg een bijzondere band met je jaargenoten. Zodra het er allemaal opzit en je na een paar jaar tegen je clubgenoot kan zeggen: weet je nog, toen jij zus deed en ik zo, wat stonden we toen voor aap.![]()
Is het ook wel es in je opgekomen dat er werknemers zijn die liever geen korpslui willen ?quote:Op woensdag 17 augustus 2005 09:33 schreef Vindicat het volgende:
Bovendien is Vindicat de oudste en grootste van Nederland, lid van het corps en dat kan later carrière-technisch gezien nog best handig worden denk ik.
Discriminatie!!quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 23:23 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Is het ook wel es in je opgekomen dat er werknemers zijn die liever geen korpslui willen ?
uhm dat heb ik hier anders al meerdere malen gelezenquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 23:23 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Is het ook wel es in je opgekomen dat er werknemers zijn die liever geen korpslui willen ?
Carriere-technisch...straks ga je nog zeggen dat het studiebevordelijk is.![]()
Like it or not, ex-bestuurders van een corps maken iets van 40x zoveel kans om de top van een grote onderneming te bereiken dan een willekeurige andere ex-student. De grootste kans hebben trouwens de voorzitters van voormalig corpsbesturen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 00:03 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
uhm dat heb ik hier anders al meerdere malen gelezenhier op fok.
Iemand zei zelfs op de vraag waarom je bij een studentenvereniging zou willen: 'omdat sommige mensen het wel verder willen schoppen in het leven![]()
![]()
Nee, ik bedoel ex-corpsbestuurdersquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 00:39 schreef PLAE@ het volgende:
Je bedoelt gewoon dat mensen met een netwerk 40x zoveel kans hebben (hoe je op 40x komt trouwens).
Aan dat onderzoek zou ik niet te zwaar tillen, het is natuurlijk voor een groot gedeelte self fulfilling prophecy. Wie in de hogere regionen van het corps verkeert heeft meestal van huis uit al een vrij uitgebreid netwerk en in de regel zeer welvarende ouders. Dat gegeven vergroot natuurlijk al je kansen nog voor je bij het corps hebt gezeten.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 00:45 schreef PT_Hadrianus het volgende:
[..]
Nee, ik bedoel ex-corpsbestuurders
Hoe ik erbij kom? Socioloog Jaap Dronkers promoveerde in 1994 met de publicatie van deze onderzoeksresultaten van zijn promotieonderzoek naar elitevorming in Nederland.
Het staat je vrij het allemaal op te gaan zoeken.
Klopt helemaal, zeker voor oud geld is het nog steeds vanzelfsprekend tijdens je studie lid te zijnquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 01:55 schreef Speth het volgende:
[..]
Aan dat onderzoek zou ik niet te zwaar tillen, het is natuurlijk voor een groot gedeelte self fulfilling prophecy. Wie in de hogere regionen van het corps verkeert heeft meestal van huis uit al een vrij uitgebreid netwerk en in de regel zeer welvarende ouders. Dat gegeven vergroot natuurlijk al je kansen nog voor je bij het corps hebt gezeten.
uit ervaring kan ik vertellen dat dat complete bullshit is.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 22:56 schreef kreischer2000 het volgende:
[..]
Omdat je lid wilt worden van een vereniging waar dat nodig is, ontgroenen creert een groepsgevoel dat bijna op geen enkele andere manier te krijgen is. Daardoor krijg een bijzondere band met je jaargenoten.
dat tijdperk is allaaaaaaang voorbij aangezien tegenwoordig nog geen 10% van de studenten lid is van zo'n cluppie en er tegenwoordig veel meer naar capaciteiten gekeken wordt.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 10:46 schreef xelnaga het volgende:
Toch moeten wij met z'n allen bij ons in het studentenhuis bijzonder hard lachen om de vindicatters aan de overkant van de straat altijd. Ze zijn zo grappig en ze doen zo uit de hoogte altijd, zoals boven al eerder aan is gegeven, "de oudste blablabablabla en bestblablablaba"
En dan te bedenken dat dat soort arrogante ballen ons land later moet regeren, jammer
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |