Dirkh is nog een keertje op vakantie geweest:
Campingreview de Moesberg, Dirkh
Daar zitten we dan. De vorige keer was voor de lol en dit keer gaan we voor het "echie".
Twee weken lang op de camping "de Moesberg" in Nijensleek, vlak bij Steenwijk.
Mijn vrouw houdt al weken het weerbericht in de gaten, wetende dat als die slecht zou zijn het humeur daar van afhangt.
We hebben de wekker gezet op negen uur, dan hebben we voldoende tijd om er heen te rijden, zonder dat we ons hoefden te haasten. Maar we waren rond zes uur al wakker. Niet omdat we dat zo graag wilde, maar omdat het zo hard regende.
We maken grapjes onderling, ik wil niet meer en zij wil wel. Het maakt haar niks uit, al sneeuwde het, zij zou gaan.
Ik besluit na een paar keer proberen te slapen onder de douche te stappen. Geforceerd gooi ik er wat smartlappen tegenaan,met onder andere mijn geheel eigen uitvoering van "Het is weer voorbij die mooie zomer".
We stappen in de auto nadat we de caravan aangekoppeld hadden. Ja, aangekoppeld, ik heb het kampeerderjargon al behoorlijk onder de knie. De auto, toch geen kleintje, kreunt een beetje onder de zware last. Het optrekken gaat niet zo vlot meer.
Ik bekijk dan ook vol verbazing de tegemoet komende auto's, veelal oude Astra's of noem maar een willekeurig merk, wat past bij het modaal gezin. Afgeladen, met kinderen, fietsen, skelters, speelgoed en weet ik al niet wat, ondernemen zijn de reis naar een of ander land binnen Europa. Het zal wel Frankrijk zijn. Ik wens ze veel succes, het rijden met een caravan is niet relaxed, en als je dan ook van die kinderen in de auto hebt, dan ben je na twee uur al kapot en wil je niets liever dan op een terras zitten met een koude jongen in je hand.
Dat was ik dan ook van plan. Vandaar ook de keuze om in Nederland te blijven.
We komen aan op de camping en melden ons bij de receptie, de eigenaar ontvangt ons met een vriendelijke lach en neemt even wat formaliteiten met ons door. "Volg mij maar" zei hij, springend op zijn fiets. Ik hobbel er langzaam achteraan, in de hoop dat hij ons naar een mooi stekkie zou brengen. Maar helaas, we komen op een veldje, waar je bijna tegen elkaar aanstaat en we hebben ook nog de pech dat we in een hoek zitten, zodat we ons zitje voor de tent, moeten delen met de mensen die ook in dat hoekje staan.
Dat is al een slecht begin. Het veld is drassig. Er was ook een hoop regen gevallen, vertelde de campingbeheerder, alsof hij ons iets vertelde dat ons zou verbazen.
Maar het regende nu niet meer, en de vooruitzichten waren redelijk, drukte hij ons op het hart. Vrolijk fietste hij weer weg en wenste ons een prettige vakantie.
IK had liever gehad dat hij de voortent even had opgezet.
Ik weet nog hoe de eerste keer was, en ik hoopte dat het nu wat beter zou gaan. De stokken had ik netjes gemarkeerd en daar kon niks aan fout gaan. Maar de vorige keer, waaide het ook niet, en nu dus wel. En niet zo zuinig ook. De buurman, is in ieder geval niet zo nieuwsgierig, en bemoeit zich ook nergens mee. Al kan ik me niet aan de indruk ontrekken, dat het bijzonder was, dat hij zijn stoel zo parkeerde dat hij alles netjes in de gaten kon houden.
Na wat vloek en scheld werk, stond de tent. Hij staat niet mooi, maar dat kan me nu niks meer schelen, het kreng staat en ik zie in de loop van de week wel, of er nog wat cosmetische aanpassingen gedaan moeten worden. Ja, ik geef toe, hij staat wat scheef. Hopen dat het toch gaat regenen, dat is dan goed voor de afwatering, zou ik meteen als excuus hebben gebruikt als er ook maar iemand commentaar zou hebben.
Een paar details van de camping, er is kabel (dus niks geen gedoe meer met een antenne) er is een afvoer, er is water en er is stroom. Wat wil je nog meer.
Een verlengsnoer, dat was misschien wel handig geweest. Dan had ik de extra koelkast aan kunnen sluiten. Maar dat verlengsnoer lag nog netjes thuis. Goh, hoe is het mogelijk, vergeet ie het verlengsnoer waarmee hij de koelkast van stroom voorziet om het bier koud te houden.
Dat zien we maandag dan maar weer, nu liggen er een paar in het gewone koelkastje. De gebruikelijke dingen hebben plaats moeten maken. Op een camping hoort koud bier, basta.
De caravan staat, de tent staat, de tv is aangesloten en de belangrijkste kanalen zijn geprogrammeerd. Tijd voor een biertje, die inmiddels wel een acceptabele temperatuur heeft bereikt.
Opeen horen we luide muziek. Nou ja, muziek, meer het muziek wat je in de Amsterdamse kroeg hoort of bij mij onder de douche. Kolere, er is een optreden van ene Sandy mc B., een dochter van een campinggast, zo werd ons verteld, die één keer per jaar een optreden doet op de camping. Ik was al blij bij de paar woorden "één keer per jaar". Wat een kraai.
Maar ik moet niet zeiken, als ik nergens last van wil hebben, moet ik een eiland kopen waar verder niemand komt. Dus ga zitten en hou je bek, geniet van je biertje.
Na een uur, was Sandy mc B toe aan een terminaal infarct, maar ze verdomde het om er een te krijgen. Ze bleef maar door schreeuwen, alsof er helemaal geen 100000 watt versterker achter de microfoon hing, en echt, die zat er wel.
We besluiten om even snel een wandeling te maken, om te kijken of er in de omgeving iets leuks te doen is. Een paar restaurantjes in de buurt zouden ons bezoek tegemoet zien de komende twee weken. We besluiten alvast om niet te gaan koken de komende twee weken. We lopen weer terug naar de camping en beslissen dat we bij het dichtbij liggende restaurant zouden gaan eten. Maar eerst even een biertje bij de caravan. Bij de ingang van de camping hoorde we Sandy mc B. nog steeds zingen, nou ja zingen, nasaal geschreeuw en daar een dikke echo achter en het dan nog vals laten klinken. Ze was nu al ruim twee uur bezig.
Tijd om dus de camping te ontvluchten en naar het restaurant te gaan.
Restaurant de Nijenstede. Van buitenaf ziet het er meer uit als een saai party centrum en eenmaal in de hal, beslissen we om om te keren en naar een ander restaurant te gaan. Wat een sfeerloze tent. Maar toen we ons omdraaide, kwam er een jongedame aan, die ons uitnodigde om verder te lopen. Kut, het zo sneu voor het meisje zijn om haar te laten staan en beslissen om maar met haar mee te lopen. Tot onze verbazing, kwamen we in een mooi restaurant terecht met een groot terras, overdekt, waar je goed kon zitten. Het zag er gewoon gezellig uit.
Eerst maar een biertje en een voorafje. Je moet eerst een bodem leggen. De bediening was snel, vriendelijk en het eten was niet eens al te slecht. Ik had zeewolf met champignons en Paddestoeltje had een schnitzel. Niet de beste keuze van haar, want het was meer panneer dan vlees, maar je kan ook overal over liggen te mekkeren. Het was per slot van rekening mijn vlees niet.
Goed, we hadden lekker gegeten en de prijs was ook netjes, dus wat dat betreft, ze krijgen ons de komende twee weken wel vaker te zien.
Op de camping was de rust weder gekeerd. Ik hoop dat Sandy mc B. gestikt is. Het zou mij niet verbazen als de rest van de campinggasten haar de microfoon door haar strot hebben geduwd. Mij maakt het niet uit, ze is stil.
En dat moet ook maar zo blijven.
De lucht is geklaard en de zon schijnt en de temperatuur is aangenaam. Ik denk dat we het hier de komende twee weken best wel kunnen redden. Al gaan we misschien wel op zoek naar een ander plekje op de camping, want we moeten naast de caravan, tegen de auto aan zitten om niet de hele tijd tegen de ingegroeide teennagels van de buurman aan te moeten kijken.
Wat dacht die campingbeheerder toen hij de plekjes creëerde waar de gasten moeten staan? Iedereen houdt van elkaar en kruipen gezellig bij elkaar op schoot en zo niet, dan verplicht ik ze er wel toe?
Zeikvent, neem nog een biertje, je hebt verdomme vakantie.
Zondag was een ware beproeving voor de campinggasten en voor de camping zelf. Het water viel met bakken uit de hemel en daar bovenop waaide het ook stevig. Een wandeling over de camping zou ons een indruk geven, hoe de camping beheerder zijn zaakjes op orde had en wat de gasten zoal deden. Tijd om de laarzen aan te trekken en eens een inspectie ronde te doen.
Drainage, drainage, drainage was het enige wat door mijn hoofd schoot. Drainage was wat deze camping nodig had. Overal plassen, plassen en nog eens plassen. Wat erg. Waar je ook liep, het water spoot onder de laarzen vandaan. Maar ja, er viel ook veel regen.
Voor de gasten was er niets te doen op de camping. Er is wel een kantine, die er gezellig uitziet. Maar die was gesloten. Biljarttafels staan gewoon geld te kosten, omdat niemand er op kan spelen. De deur is gewoon op slot.
Voor de kinderen is het pret, maar ik heb geen kinderen. De camping heeft verschillende soorten fietsen, skelters en bolderkarren beschikbaar, die overigens als nieuw zijn en goed onderhouden, voor de kinderen. Het gebruik daarvan is gratis.
Kinderen en fietsen in combinatie met diepe plassen is natuurlijk geweldig. Zij vermaken zich wel, terwijl de ouders in de voortent naar de televisie staren. Iets waar ik met moeiteloos zelf ook toe verplicht. Er is verder gewoon niks te doen.
Wederom vereren we het restaurant met een bezoekje, het was ons best bevallen. Het is vlak naast de camping, een twee minuten lopen. Ook deze keer was het eten uitstekend. Alles is vers, schoon en de bediening is ontspannen vriendelijk.
Na het eten besluiten we om te gaan douchen op de camping. Iets waar ik al eerder eens wat over geschreven heb. De hel op aarde is een douche op de camping. Daar liep ik dan, met mijn rugtasje met douchespullen en schone onderbroek.
Ik kom in een ruimte met vier deuren en alles zag er netjes uit, en er was muziek. Dat is slim bedacht, zo hoor je de andere mensen niet hun kreun-geluidjes maken als ze proberen te bukken om hun billen te wassen. Ik doe een deurtje open en ben blij verrast. Alles was heel netjes. Het materiaal wat gebruikt is, is naadloos. Niks geen vieze haren, aanslag en gedeelde putjes.
Het ziet er bijna schoner uit als bij mij thuis. Bij wijze van spreken dan. Hier kan ik me prima douchen. Een compliment voor de beheerder die hier met zorg aandacht heeft besteed.
Inmiddels is het maandag en het is droog. Tijd voor een inventarisatie van de schade die we hebben opgelopen door de harde wind en de regen. De plassen in het gras trekken langzaam weg, zou er toch drainage aangelegd zijn? De tent heeft flinke klappen gehad de afgelopen 24 uur en heeft wat aandacht nodig. Alles moest opnieuw gespannen worden, dus ik trek vol goede moed de haringen er uit en begin de boel opnieuw te spannen.
Met trots kijk ik naar de strakke tent en verwacht een applaus van de buren, maar dat blijft uit. De meeste campinggasten zitten er voor hun rust en zitten stoïcijns in een boekje te staren. Of ze nu lezen of stiekem liggen te slapen, ik zie geen verschil.
Het is een camping voor de wat rustigere gasten. Nou, dan kunnen ze hun lol op. Mijn schoonouders en schoonzus plus man en kind komen ook op de camping. Zij hebben met z'n vijfen een chalet gehuurd voor de komende twee weken en ze zijn inmiddels gearriveerd. Ze staan een paar velden verder en hebben inmiddels hun auto uitgeladen. Ookal zijn we nu in Nederland, hun hele hebben en houden is meegekomen. Van zakjes kruiden tot zakken aardappelen. De auto moet een zucht van verlichting hebben gegeven bij het uitladen, wat een spullen.
Al snel staat de koffie op tafel en het vakantiegevoel neemt bezit van hun. Vol goede moed gaat mijn zwager op de fiets weg om op zoek te gaan naar een visstekje. Tja, dan zit je hier verkeerd. Hier is amper water in de buurt. Daar hoef je je vermaak niet te zoeken. Maar goed, als je het niet erg vindt om een stuk te rijden voor een visstekje dan kan je wel naar de AA. Een vaart die dwars door Drenthe schijnt te lopen.
's Avonds lopen de mannen van de familie een rondje op de camping, even kijken of er wat te beleven valt. Nou vergeet het maar, de camping is doods. De kantine is gesloten, de bar is dicht, de biljarttafel is afgedekt. En dat in het hoogseizoen, in een gebied wat toch al niet zoveel te bieden heeft. Op z'n minst een beetje bijzonder te noemen. Dan zoeken we ons vertier maar bij het chalet, de bierflesjes ploppen open en we lullen wat over het weer en de accommodatie van deze camping, of juist het gebrek daar aan.
Licht aangeschoten stap ik mijn eigen caravan in en na eventjes tv te hebben gekeken val ik in slaap, ach zo is de dag toch wel weer leuk. 's Nachts schrik ik wakker van wat gegil. We zitten vlak aan het bos, en ik denk dat er een of andere dropping plaatsvindt. Het is fucking 5 uur!!!! Stelletje idioten, ga naar je nest.
Schijnbaar gebeurt dat vaker en jawel, ook op deze camping is een tot akela omgedoopte huismoeder in trainingspak aan het ronselen geslagen. Vanavond is er voor de kinderen een vossenjacht en ze zijn op zoek naar mensen die in het bos willen zitten. Iedere tent, caravan en chalet kan een bezoekje verwachten van deze terrorist. Gelukkig kon ik me aan haar zicht onttrekken, maar Paddestoeltje is de lul. Of ze een poes wilde zijn en anderhalf uur in het bos achter een boom wil gaan staan. En ze gaat er voor, tegen haar zin. Ik ben benieuwd hoe groots ze dit aan gaan pakken.
Inmiddels staan we hier nu een week. En in die week hebben we exact een dag zon gehad en de rest regen. En niet zo'n klein beetje ook. Gelukkig is de caravan en voortent goed waterdicht. Want dan zou de hel compleet zijn geweest. Maar wat moet je doen als het alleen maar regent? Je zou je kunnen specialiseren in het leegdrinken van bierflesjes. Iets waar ik me dan ook maar op toegelegd heb. Ik hoorde dat op vrijdagavond de kantine, annex bar open zou zijn. Dus ik verheug me al op een potje biljarten en eventueel een kaartje leggen met de fossielen van de camping. Het zou een welkome onderbreking zijn na dagen staren naar de krant, tv en mopperen op het weer. Maar nee, de campingeigenaar gaat stappen en daarom gaat het hele feest niet door. Wat bezielt zo'n vent? Ik pak de folder er nog even bij om te kijken of ik het wel goed gelezen heb. Ja hoor, er staat echt "Kantine in bierensfeer en snacks".
Laten we het maar niet hebben over zijn snacks. Want die zijn er gewoon niet. Twee keer in de week, op vrijdag en zaterdag, bakt meneer patat en je hebt een uur de tijd om het te bestellen, op te halen en naar binnen te schuiven. Ik heb even een kijkje genomen hoe hij dat doet. Maar zoals je al raden kan, hij is er niet eens. De folder belooft iets te veel. En het leek al zo weinig.
Wij gaan daarom maar weer eens naar het restaurant naast de camping. Daar wordt tenminste wel op tafel gezet wat er beloofd wordt. Al zijn we wel tot de ontdekking gekomen dat de kok een voorliefde heeft van champignonsaus. We moeten maar eens op zoek naar een ander restaurant, voor de afwisseling. Op een 20 minuten rijden zit een Mc. Donalds, daar gaan we ook maar eens wat vaker heen.
Heel langzaam maar zeker bekruipt mij het gevoel dat ik in herhaling val. Het gevolg van verveling. Daarom heb ik me voorgenomen om positiever naar de dingen om mij heen te kijken. De schreeuwende kinderen, moet ik zien als spelende kinderen die in hun enthousiasme iets meer geluid maken dan normaal. De rochelende mannen, die 's morgens uit hun caravan rollen, krabbend aan hun zak en een opgerolde handdoek onder hun bezwete oksels, zullen na een douche veranderen in gezellige mannen die straks een flesje bier komen drinken en de vrouwen.... tja... daar moet ik nog iets positiefs over bedenken. Het zijn stuk voor stuk vrouwen die hun leven hebben gewijd aan het laten ontwikkelen van de stembanden van de kinderen. Als een kind schreeuwt, ziet de moeder dit als een signaal waarop ze een natuurlijke drang heeft om terug te schreeuwen. Het zijn verdomme camping terroristen. Ik heb eens een uurtje besteed aan het observeren van dit fenomeen. Ik weet van vroeger wel, dat als ik het op een schreeuwen zette, dat mijn vader even kwam kijken of ik wel voldoende reden had om te schreeuwen, en als dat niet zo was, dan zorgde hij er wel voor. Tegenwoordig schijnt het normaal te zijn, dat de vader zich totaal terug trekt zodra een kind de stembanden aan het testen is. De moeders reageren volautomatisch door iets onverstaanbaars terug te schreeuwen en zo gaat dat het hele uur door. Het ene kind komt huilend het veld opgerend en de ander komt er achteraan, om al vanaf de ingang van het veld zijn onschuld duidelijk kenbaar te maken. Voor mij al een teken, dat deze dus gewoon een paar klappen heeft uitgedeeld en door schreeuwend te ontkennen de schade wil beperken.
Een korte discussie ontstaat tussen de kinderen en de ouders, iets waar de rest van de mensen getuige van moeten zijn. De kinderen hebben allang weer vrede gesloten en de ouders gaan nog even door. Is dit campinggedrag of zijn ze thuis ook zo?
Het wordt tijd om in te pakken, we gaan eerder weg. Niet omdat we het niet naar onze zin hebben, maar omdat het morgen gaat regenen. En zoals een kampeerder betaamt, dien je de voortent droog in te pakken. Alsof ik begin te vliegen, zo snel is de voortent afgebroken, ingepakt en de caravan is aangehaakt. Nu nog even afrekenen. Ja ja, we hoefde niet van te voren te betalen en ook geen borg te betalen. De camping eigenaar heeft vertrouwen in zijn gasten. Dat is dus wel netjes, en ookal hadden we 14 dagen gereserveerd, we hoefden alleen maar te betalen voor de dagen die we er echt stonden. Dat was heel netjes en had niet gehoeven.
Eenmaal thuis ben ik als een gek naar de wc gerend, wat had ik die gemist zeg. De caravan is leeg geruimd en naar de stalling gebracht en ik weet zeker dat we volgend jaar weer gaan kamperen. Of dat weer op de camping de Moesberg zal zijn weten we nog niet.
Camping de Moesberg
Nijensleek
[ Bericht 0% gewijzigd door BE op 29-08-2005 11:24:20 ]
***