Bron:quote:Herbert heeft oorontsteking
HAARLEM - Kater Herbert - de kat met losse knietjes - heeft opnieuw last van een uiterst vervelende kwaal. Herbert worstelt met een oorontsteking. De operatie aan zijn pootjes moet daarom minstens drie weken worden uitgesteld, aldus Ivanka Eggly van de Dierenbescherming Haarlem.
De rood/witte kater Herbert kwam half april in het nieuws. Het beestje, dat wordt verzorgd door Dierentehuis Kennemerland, heeft vanwege zijn loszittende knieschijven veel pijn tijdens het lopen. Dat leed moet worden verholpen met een chirurgische ingreep, maar die kon het dierentehuis aanvankelijk niet bekostigen.
Inwoners van Haarlem en omgeving reageerden echter massaal op een artikel in deze krant, zodat het voor de operatie benodigde bedrag - duizend euro - alsnog bijeen is gesprokkeld. Maar voorlopig kan Herbert dus niet worden geholpen. Hij krijgt antibiotica en druppels om de oorontsteking te bestrijden. Pas als de ontsteking definitief is verholpen, gaat Herbert onder het mes.
Een oorontsteking kan toch niet zoveel kwaad als het gewoon behandeld blijft worden ... lijkt mij dat ie gewoon geoperreerd kan worden, maar goed zij zullen het wel beter weten ik ben geen dierenartsquote:
Bron:quote:Dierenvriend kan voortaan 'lintje' tegemoet zien
Van onze verslaggever
Sittard -
Een kat uit een boom gehaald? Pasgeboren fretjes van de straat geraapt? Een hond gered uit een bloedhete auto ergens op een parkeerterrein? De Dierenbescherming Limburg gaat mensen die dit soort 'heldendaden' verrichten op 4 oktober eren met een speciaal lintje, heeft de organisatie gisteren bekendgemaakt.
De dierenbescherming wil met de actie op Werelddierendag mensen in het zonnetje zetten die zich actief inzetten voor het welzijn van dieren. De organisatie roept mensen op om dierenhelden te nomineren. Dat kan via het e-mailadres lintjesregen@dierenbescherming.nl of telefonisch (0900-7009000). Het opgeven kan nog tot 31 september.
Aan de actie zijn wel voorwaarden verbonden. Zo mogen geen mensen genomineerd worden die hun 'heldendaad' beroepshalve hebben uitgevoerd. Ook moet de actie legaal zijn en moeten zich twee mensen melden die kunnen bevestigen wat de 'held' heeft gedaan. De Limburgse ontvangers van een lintje worden op 2 oktober bekendgemaakt tijdens een manifestatie in het MECC in Maastricht.
De eerste genomineerde is overigens al binnen: een inwoner van Eijsden redde zondag twee pasgeboren fretjes van een zekere dood door ze van de straat te halen. Ze waren daar blijkbaar door de eigenaar achtergelaten. De dieren verblijven nu op een opvangadres en maken het goed, heeft de dierenbescherming gisteren laten weten
Bron: De Telegraafquote:Op de bres voor wit zwijntje
AMSTERDAM - Staatsbosbeheer moet voorkomen dat jagers een wit biggetje op de Veluwe doodschieten. Volgens de Partij voor de Dieren (PvdD) bestaan er plannen het bijzondere wilde zwijntje te doden om de "kleur van het ras zuiver te houden".
De biggetjes van wilde zwijnen worden normaal gesproken geboren met een lichtbruine gestreepte vacht. De nieuwe opvallende bewoner van de Veluwe is echter wit met een paar zwarte vlekken. Sinds vorige week wordt het biggetje, dat 'Sneeuwvlokje', naar de bekende albino gorilla is genoemd, dagelijks gesignaleerd bij de voederplaatsen rond Vierhouten.
In een "brandbrief" aan Staatsbosbeheer bepleitte voorzitter M. Thieme van de PvdD het biggetje te beschermen tegen de jagers. "Het witte biggetje kan in de vrije natuur een prima leven hebben en heel veel plezier opleveren voor natuurliefhebbers die het dier in de vrije natuur tegenkomen", aldus Thieme.
Op dit moment mag er niet gejaagd worden op dieren in het wild. Nu worden veel jonge dieren geboren. Het jachtseizoen begint pas over "enkele maanden", aldus een woordvoerster van Staatsbosbeheer.
Of de beheerder van de Hoge Veluwe het 'Sneeuwvlokje van Vierhouten' extra zal beschermen, is nog onduidelijk. Staatsbosbeheer wil pas reageren op de brief zodra deze in huis is. Volgens de boswachter in het betreffende deel van het Nationaal Park "worden wel vaker wilde zwijntjes met een afwijkende kleur" geboren.
Bron: Sp!tsquote:ZWIJN - Het witte zwijntje Sneeuwvlokje op de Veluwe krijgt niet de bescherming tegen jagers die de Partij voor de Dieren (PvdD) gewild had. Volgens Staatsbosbeheer wordt er in juli een groot aantal zwijnen afgeschoten omdat de populatie te groot is. "Gezien de kleur van het biggetje is de kans groot dat hij voor de loop komt", aldus Staatsbosbeheer gisteren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |