abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 25 augustus 2006 @ 22:12:48 #295
24329 KNAK
ff w88,......
pi_41178592
tick tack goes the clock

Nog minder dan 2 maanden dus het gaat een beetje kriebelen

Ik heb dus zojuist een ticket geboekt voor naar Hyderabad om daar een oude vriend van Delhi toendertijd te ontmoeten die me zijn stad eventjes gaat laten zien.

Over 2 weken dus 2 daagjes lekkere Biryani vreten!!!


Verder, een klein voorbeeld en verhaal over de bullshit dat is gisteren heb moeten verkroppen, de keerzijde van het in India wonen, met de mensen moeten onderhandelen, dingen van ze gedaan krijgen..... het is een lang verhaal en ik typ het snel dus, mijn excuses alvast


Ik kom dus gisteren thuis van werk, blijkt mijn stroom dus te zijn afgesneden.
Ik naar beneden, naar de kast met de fuses , blijkt de fuse er gewoon uitgehaald te zijn.

Ik naar de LandLord bellen, en die zegt: " heb je de rekening wel betaald? "

Ik zo: "Umm... niet van verleden maand nee, maar dat maakt dus niet uit want alleen als je dus de 2e maand ook niet betaald,dan ga je afgesloten worden, dit is namelijk al eerder voorgekomen en had dus tot op heden geen problemen gehad..."
Deze man zou dus de volgende dag pas aan het probleem werken (werken= een knakker langssturen om poolhoogte te nemen, wat dus niet gelijk staat aan 'het probleem verhelpen'

Ik dus naar BESCOM office toe (Bangalore Electricity Supply) , 15 minuten lopen van hier, en daar 1 of andere knakker die alleen Kannada en Hindi en 10 woordjes Engels sprak overgehaald om met me mee te lopen en te kijken naar het probleem;lekker drama daar want binnen 10 minuten had ik dus 20 van die 'alle apies kijken-figuren' om me heen die wilde weten wat een blanke in hun buurt deed, en al helemaal waarom hij bij dat kantoor moest zijn ( ik woon in een wijk waar geen ENKELE blanke woont, semi-moslim/semi-hindu-wijk, ik ben dus een attractie op 2 benen voor deze mensen)

Duurde dus 20 minuten voor hij eindelijk iemand met me mee stuurde en het was al 10 uur en was pas net een uur uit werk gekomen; had dus nog niet gegeten en was redelijk vermoeid.

Thuis aangekomen gelijk maar chequebook erbij, cheque uitschrijven en nog gepoogd te vragen WAAROM die fuse eruit was gehaald....en dat konden ze dus niet uitleggen.
Waarschijnlijk hadden ze de regel veranderd; na 1 maand nog geen payment ontvangen = fuse eruit ipv de gebruikelijke 2 maanden.

Die knakker ontving de cheque, deed iets in die kast en wilde toen Bakshies hebben, smeergeld,... ik gelijk maar zeggen dat ik een student was en niet veel geld had, en had toevallig een 10-rupee briefje in mijn zak en liet deze zien, zo van: kijk, das alles....meer heb ik niet!
Ze hebben alleen maar 1 regel, en dat is : " wij passen de regels aan wanneer we willen en we doen wat we willen"

Die vent,die dus een gewone huis,tuin en keuken-electicien was , een knakker ineen ultra ranzige broek, geen tanden in zn mond, ongewassen en ruiken als een gek had ik in alle drama die eraan vooraf ging een beetje blij gemaakt door wat zinnen en woorden in Kannada te spreken, wat dus niets te maken had met mijn probleem, om toch op die manier wat symphatie te kweken ( wat ik dus vaker doe bij mensen die wat voor me moeten doen; ze kennen namelijk geen blanken die hun taal spreekt dat vinden ze HELEMAAL prachtig )

Hij dus weg en ik naar boven... eindelijk stroom!

De volgende dag, vandaag dus, kreeg ik een SMS van mijn landlord, en dit stond er letterlijk in:
quote:
Hi, i sent my worker to ur flat, u hve not paid bill & u hve put a wire on the fuse carrier. This is an offence . pls pay ur bill & remove the wire
Ik zat dus op het werk en ik ging dus weer lekker flippen en had deze landlord ( de eigenaar van de flat aan wie ik dus de huur betaal) gelijk maar een belletje gegeven en heb toen hem het verhaal uitgelegd dat die 'wire' dus door een knakker van dat electriciteits zelf is bevestigd ; waarom dat dan een probleem is.
De landlord zei daarna: " neem maandag een paar uur vrij van werk en ga het regelen met BESCOM, want ik kan niets doen, en morgen is het festival dus is alles gesloten dus moet je wachten op maandag"

alsof ik gewoon even voor een electriciteitsprobleempje vrij kan nemen

Ik kwam dus thuis en , jawel, de stroom lag er weer af...

Ik ben terug gegaan naar dat kantoor en die vent zei: "Me no go, your problem, current available, fuse your problem" en heb dus een half uur lang staan zeuren om een fuse
Vragen waar de orginele fuse was gebleven mocht niet baten, die was er gewoon niet meer

Ik heb dus toen een uur lang rondgezworven en uiteindelijk een collega om hulp geroepen die dus helemaal naar mijn wijk moest komen en die dus samen met mij naar dat kantoor is gegaan en heeft daar in die lokale taal met de ondertussen 40 man die eromheen stonden staan babbelen.

Uiteindelijk kreeg ik dus toch een fuse nadat mijn collega zei: je moet 100rs aan die vent geven, dan krijg je een fuse

Bleek hij dus dat ding gewoon te hebben maar eerst geld te willen vangen alvorens hij hem terug zou geven.


Vreselijk lang verhaal mijn excuses
Moraal van dit stukkie text? : weeeeet waar je aan begint alvorens je je dus in Bangalore settled en je met de lokale bevolking als blanke zijnde zaken moet doen

(ik kan trouwens nog tig verhalen schrijven wat ik zoal meemaak, dit verhaal is nog mild met de andere vergeken )

[ Bericht 10% gewijzigd door KNAK op 25-08-2006 22:27:23 ]
Mai pben rai~!
pi_41185456
quote:
Op vrijdag 25 augustus 2006 22:12 schreef KNAK het volgende:

Vreselijk lang verhaal mijn excuses
Moraal van dit stukkie text? : weeeeet waar je aan begint alvorens je je dus in Bangalore settled en je met de lokale bevolking als blanke zijnde zaken moet doen

(ik kan trouwens nog tig verhalen schrijven wat ik zoal meemaak, dit verhaal is nog mild met de andere vergeken )
En je tip is dus: leer de taal kannada?!

Sjonge wat een verhaal zeg! Hopelijk blijven ze je nu niet geld aftroggelen op deze manier!
Altijd blijven lachen!!
  zaterdag 26 augustus 2006 @ 01:49:34 #297
24329 KNAK
ff w88,......
pi_41186542

Ik typ razendsnel nowadays dus voor ik het door heb staat er een boekwerk gedrukt

Kannada leren? ik hoor het nu bijna 3 jaar aan, ik leer niet uit boeken of wat dan ook maar ben toch wel dagelijks woorden aan het oefenen/spreken

De klanken , toon en de woorden zelf , het is echt een hele lastige vreemde taal,dan is Hindi makkelijker om te leren denk ik.

Umm. Bangalore illih muruh wasshja = Ik woon 3 jaar in Bangalore
Geen idee hoe je het schrijft, je spreekt het wel zo uit

Ook in Delhi heb ik de troggelaars bezig gezien,vele vele malen

Ik woonde in een behoorlijk mooie wijk met veel diplomaten/expats (Vasant Vihar voor de kenners) en om de zoveel tijd werd de TV stekker eruit getrokken uit kasten die ergens in die wijk stonden
-Kwamen die gasten 200 of meer rupees verzamelen en als je dat niet betaalde had je een aantal dagen geen TV

Als ze dus geld nodig hadden flikten ze dit en haalde zo een (voor hun) fortuin op

Ik zal het India topic zeker nog vele maanden volgen,zelfs na mijn vertrek, om zo te kijken wat de toekomstige Nederlanders in India denken als ze hier een tijdje zitten en al een tijdje met de lokale Indiers zaken doen
Mai pben rai~!
pi_41740702
ik vertrek aanstaande vrijdag.... nog 3 nachtjes!!!!!!!!!!!!!!!!!


tis er lekker warm, (new delhi, jaipur, sariska, varanasi) heb ik gezien....dat wordt wat....

mensen nog allerlaatste 'ow ja' tips?

B
  dinsdag 12 september 2006 @ 17:24:21 #299
20343 SnuggLe
Drs. Betweter
pi_41741389
Ow ja: zorg voor een goede map van Varanasi :p
Varanasi vond ik drama...zowel qua orientatie als qua mensen. De mensen 'die wat van je willen'zijn daar 10x meer dan elders in India.

Ow, een echte Ow-ja: geef niemand in Varanasi een hand. Of begin zelf HUN hand te masseren. Je begrijpt het wel als je daar bent.
pi_41741401
Zo, over 2 jaar vertrek ik pas, wel voor 2 maanden, terug naar waar ik gewoond heb, he er zo'n god vergoten zin in. Zo graag Gujarat zien, kijken hoe 't met de oude school is... damn, zo'n zin. We huren dan een huis, auto en chauffeur... wordt top, mooie middenformaat camera mee, mooi m'n portfolio opbouwen.
"There is only you and your camera. The limitations in your photography are in yourself, for what we see is what we are" - Ernst Haas
[Simon de la Court Photography]
  dinsdag 12 september 2006 @ 19:01:08 #301
24329 KNAK
ff w88,......
pi_41744373
En hij is VOL!!

Hyderabad was trouwens erg leuk!
Mai pben rai~!
pi_41745198
Linkje naar volgend deel:

India (Deel 3)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')