FOK!forum / Lifestyle / Draadje achter je tanden na een beugel
Waxxermaandag 28 februari 2005 @ 15:45
Ik had in mijn jonge jaren ( ) een beugel, tot ong mijn 16e. De orthodontist heeft daarna een spalkje tegen zowel mijn boven- als ondergebit gezet. Nu ben ik 25 en het is niet meer dan logisch dat zo'n spalkje een keer stuk gaat. Dat was nu het geval, dus ik heb door de gewóne tandarts er een nieuwe op laten zetten. De oude bleek al een tijdje stuk te zijn.

De tandarts kon het niet beter maken dan dat het nu is. Echter, ik kan mijn gebit niet meer op elkaar krijgen, er zit ruimte tussen mijn kiezen. Mijn ondergebit "rust" als het ware op dat spalkje, maar niet geheel! Ik kan dus mijn kiezen niet meer op elkaar krijgen, en mijn kaken al helemáál niet.

Het draadje voel ik gewoon lopen, dus het is één keer spare ribs eten, of wat dan ook, en dat ding gaat stuk. En ik kan mijn mond alleen maar dicht doen, door mijn lippen op elkaar te houden. En dan heb ik het nog niet eens over wat kan gebeuren als ik tegen m'n kaken word gerost... En het draadje zit ook veel hoger dan eerst.

Ook logisch natuurlijk, omdat een gebit niet eeuwig zo blijft staan zoals direct na de beugel. Maar ik heb geen zin in een paardengebit. Maar dit is ook geen porum.

Heeft iemand ook zo'n draadje?? En slijt dat ofzo, zodat ik na een tijdje wél gewoon mijn gebit kan sluiten, evenals mijn kaken? Of zal ik maar gewoon een afspraak maken bij de orthodontist? De tandarts zegt dus dat het niet anders kan.

:'(

Maar dit is het dus:





Kortom: HELP!!!!
corrmaandag 28 februari 2005 @ 15:52
Ik zie een grote vliegende schote, geen draadje?
BrauNmaandag 28 februari 2005 @ 15:53
Ik heb dat achter mijn inmiddels rechte rij ondertanden, nooit last mee gehad.
Koninginmaandag 28 februari 2005 @ 15:55
*meldt.
Ik heb aan de onderkant ook een draadje (ik noem het stangetje).
Dat zit er al meer dan 10 jaar denk ik. Nergens last van. Nog nooit los geweest e.d.
Als je er last van hebt, moet je terug gaan naar je tandarts!
VoreGmaandag 28 februari 2005 @ 15:57
Ik heb dat boven en onder zitten, maar nergens problemen mee als ik mijn kiezen op elkaar zit zitten mijn ondertanden er net niet tegen aan. Ook nooit problemen mee met eten, zit goed daar voel het niet eens zitten
Beavermaandag 28 februari 2005 @ 16:02
Ik had aan de onder- en bovenkant zo'n draadje. Maar ongeveer 3 jaar geleden is het draadje aan de bovenkant verwijderd omdat het mn glazuur aantaste... Onder zit hij nog steeds op dezelfde plek, al bijna 10 jaar, zonder problemen. Maar als hij los gaat ziten zal ik hem echt wel door de orthodontist terug laten zetten en niet door de tandarts!
Gijschmaandag 28 februari 2005 @ 16:04
Mijn draadje was geknapt na 10 jaar. De tandarts zei: ik veil 'm wel even bij, en ik wil 'm ook wel weer vastzetten (kan hij weer geld voor vragen). Ik heb gezegd dat ie alleen bij hoeft te veilen, maar voor het opnieuw vastzetten ben ik naar de ortho geweest. Die zei: oh jee, hij heeft dat ding bijna helemaal afgeveild. Anders had ik 'm gewoon vast kunnen zetten, nu moet er een totaal nieuw draadje op.

Kortom: ga naar die orthodontist en niet naar de tandarts, want die heeft er (meestal) niet voor doorgeleerd.
Waxxermaandag 28 februari 2005 @ 16:08
Mja de tandarts zegt dat het niet anders kan, maar er zit ook zóveel ruimte tussen/achter.... als de boel dan gaat ontsteken....
B_BOYmaandag 28 februari 2005 @ 16:20
ga gewoon naar de ortho. liever een keer teveel als een scheef bakkus.
MizzEnroemaandag 28 februari 2005 @ 16:47
Ortho! Dit kan nl echt niet goed zijn zo.

Hoe eet je btw als je niet je kiezen op elkaar krijgt?
Waxxermaandag 28 februari 2005 @ 16:52
quote:
Op maandag 28 februari 2005 16:47 schreef MizzEnroe het volgende:
Ortho! Dit kan nl echt niet goed zijn zo.

Hoe eet je btw als je niet je kiezen op elkaar krijgt?
Geen idee.... Daar kom ik zo achter

Maar ik ben idd benieuwd hoe ik moet gaan kauwen.....
MizzEnroemaandag 28 februari 2005 @ 17:09
Laat het ons weten, want volgens mij gaat dat echt moeilijk worden.
Vlazaterdag 5 maart 2005 @ 13:48
Ortho! Die heeft er meer verstand van.

Mijn orthodontist gelooft niet in die draadjes.... Onder het mom van: er kan eten aan vast blijven zitten en dan krijg je gaatjes.
Ik moet de rest van mijn leven 's nachts een beugel dragen... En dat doe ik nu alweer 2 jaar braaf.

Eén vriendin van mij had 3 weken haar beugel (zelfde ortho) 's nachts niet gedragen, 1 tand helemaal scheef gegroeid... Toch zonde...
Cola_Lightzaterdag 5 maart 2005 @ 14:12
ik heb ook een keer een draadje laten zetten door een tandarts. Mijn tand begon namelijk scheef te groeien en ik wilde het tegenhouden dmv dat draadje. Toen ik later toch maar naar een ortho ging voor een beugel schrok hij zich dood. Het leek wel een stuk prikkeldraad wat met plamuur was vastgezet...niet zoals het hoort dus.

Ik had toen ook last van dat ik mijn tanden niet lekker op elkaar kon zetten, ik zou dus maar een professionele laten zetten door een ortho. Dan weet je zeker dat het goed zit en dat je nooit meer scheve tanden krijgt.
alyelzaterdag 5 maart 2005 @ 22:51
Ik had een paar jaar geleden een beugel en nu dus ook een draadje aan de onderkant. Mijn orthodontist zei toen dat ik contact met hem op moest nemen als er problemen mochten zijn (dus ook als het draadje los raakt). Dat zou ik in jou geval dus ook (alsnog) doen.
Onderbroekzaterdag 5 maart 2005 @ 22:56
quote:
Op maandag 28 februari 2005 16:04 schreef Gijsch het volgende:
Mijn draadje was geknapt na 10 jaar.
10 jaar!?..dat is wel erg lang zeg...tegen mij zeiden ze dat het maar 4 à 5 jaar nodig was.
Heb alleen onder een draadje zitten, zit daar sinds juli 2003
Nonnekemaandag 7 maart 2005 @ 00:22
Ik wou dat ik uberhaubt zulke draadjes had gekregen na mn beugel, al mn tanden staan weer psies zo als voor mn beugel
Bigsmaandag 7 maart 2005 @ 00:31
Ik heb ook al een paar jaar 2 van die spalken. Nadat de bovenste een kreeg gebroken was hebben ze daar een extra draadje overheen gelijmd, toen kreeg ik mijn tanden ook niet meer fatsoenlijk op elkaar. Toen heb ik ze er net zo lang lijm af laten schaven totdat ik m'n tanden op elkaar kreeg. Het lijkt me dat je geen last hoort te hebben van die dingen! (heb ik nu dus ook niet)
HPoimaandag 7 maart 2005 @ 14:05
ik heb dat ding ook alweer zo'n 8 jaar achter het rijtje ondertande zitten, vorig jaar was ie aan 1 kant een beetje los zeg maar en heeft de tandarts dat weer vastgelijmd aan mijn tand. Maar heb er geen last van hor, nooit gehad, ik vioel het niet en kan gewoon mijn mond normaal dicht doen, dus bij jou zal die wel verkeerd zitten denk ik.
Nevadinsdag 8 maart 2005 @ 22:48
neem contact op met je ortho die verwijdert het dan.. in principe hoeft dat spalkje er niet meer achter.
Toebroodjiewoensdag 9 maart 2005 @ 00:07
Ik heb dat draadje al 20 jaar op mijn ondertanden zitten en nu nog steeds geen last.
Zou het vreemd vinden als het er niet meer zat. Ja en ze zijn nu nog ik heb jaren met een vaste beugel gelopen omdat mijn tanden alle kanten uitstonden en nu zijn ze nog steeds op 1 tand na perfect recht
Roelliowoensdag 9 maart 2005 @ 00:10
quote:
Op maandag 28 februari 2005 15:53 schreef BrauN het volgende:
Ik heb dat achter mijn inmiddels rechte rij ondertanden, nooit last mee gehad.
Waxxerwoensdag 9 maart 2005 @ 01:06
Spalkje is weggehaald, en morgen een afspraak bij de ortho om te kijken hoe het er nu uitziet en of dat goed is evt kan er nl ook wel weer wat verschoven zijn na het trekken van mijn verstandskiezen...
#ANONIEMwoensdag 9 maart 2005 @ 08:47
Bij mijn weten zitten die dingen daar zolang je verstandskiezen er nog inzitten. Ik heb ze ook, al een jaar of 5/6 en ik heb ook leuk 4 verstandskiezen die (nog) niet doorzijn, zolang die er zitten moeten de draadjes ook blijven zitten anders kan de boel scheef gaan staan als die verstandskiezen besluiten wel door te komen.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 09-03-2005 08:48:18 ]
TearSongwoensdag 9 maart 2005 @ 11:24
quote:
Op zaterdag 5 maart 2005 13:48 schreef Vla het volgende:

Mijn orthodontist gelooft niet in die draadjes.... Onder het mom van: er kan eten aan vast blijven zitten en dan krijg je gaatjes.
Ik moet de rest van mijn leven 's nachts een beugel dragen... En dat doe ik nu alweer 2 jaar braaf.
mijn ortho raadde het ook af inderdaad. Heb nu een transparante beugel voor 's nachts. Je ziet het ding dus echt niet (ja, wat het nut ervan is als ik hem toch alleen maar in bed draag..geen idee, maar toch). Ik mocht het van haar wel afbouwen na een tijdje maar ik hou hem trouw in. Heb namelijk al eerder een beugel gehad en binnen 2 jaar waren m'n tanden weer flink teruggegroeid. Daar heb ik dus geen zin meer in.
mikiwoensdag 9 maart 2005 @ 11:30
Ik heb al járen een draadje bij mijn bovenkaak. Mijn onderkaak echter niet en daar zijn mijn tanden alweer ietsjes verschoven, dus het helpt zeker!
Je voelt het alleen in het begin even zitten, dan is het nog vreemd in je mond en ga je er de hele tijd met je tong langs zitten. Na 1 of 2 dagen voel je er echt totaal niets meer van.
En bij mij blijft er nooit eten aanzitten, maar misschien is dat bij anderen weer anders.
Ik heb wel één keer gehad, toen had ik een toffee een beetje hard 'opgezogen', toen zat dat draadje eraanvast en was een stukje losgekomen. Maar dat was dus maar 1 keer in jaren.
De ortho zei tegen mij dat het tot mijn 21e zou blijven zitten. Ben nu 20 dus het moet er bijna uit..jammergenoeg. Zou het geen probleem vinden als het de rest van mijn leven zou blijven zitten, graag zelfs!
Ik zou gewoon zo'n draadje nemen/houden, je tanden blijven recht, je voelt er niets van, je kunt er alles mee eten en je krijgt er heus geen extra gaatjes van. Wel goed poetsen natuurlijk
TS, ik zou echt wel terug gaan naar je tandarts (of je ortho), dan schaven ze die lijmdingetjes wat bij zodat je je tanden wel goed op elkaar kunt doen. Het moet namelijk wel goed zitten!