Die tegenbegroting is niet afgeserveerd (makkelijk, afserveren omdat je inhoudelijk tekort komt).quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:02 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
de beterbegroting(nou goed ik heb weer kunnen lachen vandaag) ik had je natuurlijk moeten waarschuwen dat dit onmogelijke stuk, gezien de tijd waarin we leven, volstrekt ridicuul is. gelukkig is het destijds ook zo afgeserveerd. maar heb je nog meer?
dat vind jij. ik vind van niet.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:27 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Die tegenbegroting is niet afgeserveerd (makkelijk, afserveren omdat je inhoudelijk tekort komt).
Maar waar het op neer komt is dat er wel degelijk een concreet alternatief is.
Het is een feit dat er een concreet alternatief is. Uiteraard kunnen we verschillen in de wenselijkheid van die alternatieven, maar daar ging het dan ook niet over.quote:
als dit het enige wapenfeitje is dat je kan aandragen vrees ik toch dat ik van mening ben dat pvda niks echt constructiefs heeft bijgedragen de afgelopen jaren. kijk je moet het zo zien. anti-beleid kost ook manuren en daardoor kunnen ze zich niet gewoon richten waarop ze zijn aangenomen. nl proberen het land écht beter te maken.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:35 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Het is een feit dat er een concreet alternatief is. Uiteraard kunnen we verschillen in de wenselijkheid van die alternatieven, maar daar ging het dan ook niet over.
Concreet wordt iets pas als het in de praktijk wordt gebracht. Gezien de manier waarop in het verleden door de PvdA veel van de plannen rooskleuriger werden voorgesteld dan ze in werkelijkheid uitpakten, is een grote mate van terughoudendheid geboden zogauw de PvdA weer eens met een tegenbegroting op de proppen komt. Zoals al opgemerkt kleeft aan de PvdA nog te veel het terechte odium van potverteerders.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:27 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Die tegenbegroting is niet afgeserveerd (makkelijk, afserveren omdat je inhoudelijk tekort komt).
Maar waar het op neer komt is dat er wel degelijk een concreet alternatief is.
Vandaag worden we wakker met de oppervlakkige leegte van Wouter Bos, dat valt wat rauw op je dak als je wat onderbouwde echo's van zijn voorganger nog eens tot je neemt.quote:Op woensdag 30 maart 2005 16:56 schreef Fresh het volgende:
De PvdA met Wouter Bos doen het goed. Nou nog snel verkiezingen en het gaat dan weer snel beter met Nederland. Weg met die intolerante/kortzichtige rechtse hufters!
nu cohen nog tegen het licht houden.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:48 schreef IntroV het volgende:
Opmerkelijk
Of eigenlijk toch niet, hoezeer men op de site van PvdA-Amsterdam het er over eens is dat W. Bos wel erg weinig laat zien. Al het commentaar samengevat blijkt zelfs de trouwe achterban hem inhoudsloos en visieloos te vinden en komt hij in hun ogen over als iemand zonder ruggengraat en eigen mening:
http://www.amsterdam.pvda.nl/nieuwsbericht/1740
Goed stukje Sjun. Als de sidekick-clan dit eens aandachtig leest zullen ze misschien wat makkelijker kunnen inzien dat er t.a.v. de interne verdeeldheid van de PvdA nog geen steek veranderd is.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:46 schreef sjun het volgende:
[..]
Vandaag worden we wakker met de oppervlakkige leegte van Wouter Bos, dat valt wat rauw op je dak als je wat onderbouwde echo's van zijn voorganger nog eens tot je neemt.
Nee met zo'n partij in de regering zijn we weer terug bij af.quote:En met de desavouering van de kandidatenlijst wordt over het hoofd gezien dat de belangen van de kiezer uiteindelijk wel op deskundige wijze in regering en parlement in daden moeten worden omgezet.
Dat is het niet, maar je vroeg om zaken waar de PvdA duidelijk stelling nam. Die tegenbegroting laat dat zien, en het laat ook een gedeeltelijke overeenkomst zien met het kabinet. Het is dus geen compleet anti-beleid zoals je weer onterecht beweert..quote:
Dit is een artikel van 2002, met Melkert als auteur. Dit zegt niets over de huidige PvdA. Sjun begrijpt dat kennelijk niet, en jij volgt hem slaafs zonder enige vorm van zelfstandig nadenken. Jammer.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:56 schreef lucida het volgende:
[..]
Goed stukje Sjun. Als de sidekick-clan dit eens aandachtig leest zullen ze misschien wat makkelijker kunnen inzien dat er t.a.v. de interne verdeeldheid van de PvdA nog geen steek veranderd is.
quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:27 schreef Sidekick het volgende:
Die tegenbegroting is niet afgeserveerd (makkelijk, afserveren omdat je inhoudelijk tekort komt).
Je zult me toch moeten nageven dat ik het stukje van Melkert heb gelezen. Vervolgens heb ik het kernbegrip eruit gelicht:quote:Op woensdag 30 maart 2005 19:01 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Dit is een artikel van 2002, met Melkert als auteur. Dit zegt niets over de huidige PvdA. Sjun begrijpt dat kennelijk niet, en jij volgt hem slaafs zonder enige vorm van zelfstandig nadenken. Jammer.
quote:En met de desavouering van de kandidatenlijst wordt over het hoofd gezien dat de belangen van de kiezer uiteindelijk wel op deskundige wijze in regering en parlement in daden moeten worden omgezet.
kan het volgende nog worden opgemerkt: het meer geoefende oog ziet in deze toeschrijving een niets verhullende zelfreflectie van sidekick zelf, en leest uit diens woorden de labiele gesteldheid van iemand die in een diepe loyaliteitscrisis is verwikkeld en, zwaar gebukt gaat onder de knagende gewetenswroeging die dit bij hem onophoudelijk teweegbrengt.quote:slechts slaafs zou volgen zonder enige vorm van zelfstandig denken
Je hebt het nu over de tegenbegroting van 2003. Die was op tijd af, maar het CPB kon dat niet voor de Algemene Beschouwingen doorberekenen.quote:Op woensdag 30 maart 2005 19:05 schreef PJORourke het volgende:
[..]Nee, omdat hij niet op tijd af was.
Mijn fout.quote:Op woensdag 30 maart 2005 21:33 schreef Sidekick het volgende:
Je hebt het nu over de tegenbegroting van 2003. Die was op tijd af, maar het CPB kon dat niet voor de Algemene Beschouwingen doorberekenen.
De Beterbegroting waarnaar ik heb verwezen was van 2004, en die was wel op tijd doorberekend.
Jij begrijpt Sjun kennelijk niet. Ik vind het nogal aanmatigend om voor mij te gaan invullen wat ik met plaatsing van de link naar Melkerts stuk beoogde. Het stuk van Melkert geeft een voorbeeld van goed onderbouwde kritiek, van goed onderbouwd positie kiezen. Ad Melkert kon dit uitstekend, bij het huidige leidinggevende kader van de PvdA schort het juist hieraan. Van Wouter Bos hebben we zo'n uitstekende meningsonderbouwing dan ook nog niet mogen vernemen. Die behelpt zich met 'wat' meer oppervlakkige reacties. Hij spreekt waarschijnlijk ook een andere doelgroep aan.quote:Op woensdag 30 maart 2005 19:01 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Dit is een artikel van 2002, met Melkert als auteur. Dit zegt niets over de huidige PvdA. Sjun begrijpt dat kennelijk niet, en jij volgt hem slaafs zonder enige vorm van zelfstandig nadenken. Jammer.
Maak je maar geen zorgen. De dino's hebben liever een zwakke kandidaat die voor hen meer kneedbaar is, dan iemand die een van de bronnen van ergenis, hun lucratieve positie uit de wind met maximale politieke invloed die goed is voor hun marktwaarde, daadwerkelijk onderscheidt en aanpakt om tot geslaagde hervorming van de PvdA te kunnen komen.quote:Op donderdag 31 maart 2005 02:05 schreef evert het volgende:
ik hoop niet dat paul scheffer het wordt....
want die heb ik zeer hoog zitten
Hervorming van de PvdA.quote:Op donderdag 31 maart 2005 05:18 schreef sjun het volgende:
[..]
Maak je maar geen zorgen. De dino's hebben liever een zwakke kandidaat die voor hen meer kneedbaar is, dan iemand die een van de bronnen van ergenis, hun lucratieve positie uit de wind met maximale politieke invloed die goed is voor hun marktwaarde, daadwerkelijk onderscheidt en aanpakt om tot geslaagde hervorming van de PvdA te kunnen komen.
lees even verder voordat je primair reageert.quote:Op donderdag 31 maart 2005 05:20 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Hervorming van de PvdA.Geloof je 't zelf?
Wouter Bos is volgens mij geen leider. Hij lijkt me veel meer een 'volger'.quote:[b]'Dat is geen goede uitspraak', aldus Scheffer. 'Zoals Bos het nu doet, denk ik dat de PvdA de verkiezingen niet zal winnen. Het doet me denken aan de tijd van Ad Melkert. Toen staarden we ons ook blind op de opiniepeilingen. Wouter Bos onderneemt niets. Hij wacht af.'
quote:Maandag 4 April 2005
Wouter Bos: 'Kies dezelfde thema's als Leefbaar'
Door Canis Zijlmans
Verkiezingskoorts. Uit angst voor een nieuwe overwinning van de 'Fortuynisten' bij de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar adviseert partijleider Wouter Bos (PvdA) nu al de Rotterdamse afdeling van 'zijn' partij voor de komende campagne dezelfde onderwerpen te kiezen als Leefbaar Rotterdam.
Rotterdam - Hoewel het aantal zetels van Leefbaar Rotterdam in de gemeenteraad volgens peilingen sterk zal teruglopen, zijn de sociaal-democraten nog niet zeker van hun terugkeer op het bestuurderspluche. Afgelopen zaterdag - tijdens zijn werkbezoek aan de deelgemeente Delfshaven - gaf Bos Dick van Dongen, PvdA-campagneleider bij de raadsverkiezingen, tussen het handenschudden aan voorbijgangers op de Schiedamseweg de opdracht: ,,Kies precies dezelfde thema's als Leefbaar. En voer geen campagne tegen het huidige collegebeleid. Zeg dat wij hetzelfde gaan doen, alleen veel beter.''
[...]
Bron.
Ik vind dat bijzonder eerlijk van die achterban.quote:Op woensdag 30 maart 2005 18:48 schreef IntroV het volgende:
Opmerkelijk
Of eigenlijk toch niet, hoezeer men op de site van PvdA-Amsterdam het er over eens is dat W. Bos wel erg weinig laat zien. Al het commentaar samengevat blijkt zelfs de trouwe achterban hem inhoudsloos en visieloos te vinden en komt hij in hun ogen over als iemand zonder ruggengraat en eigen mening:
http://www.amsterdam.pvda.nl/nieuwsbericht/1740
Ik vind het ook verontrustend dat volgens de opiniepeilingen zoveel mensen een politieke groepering steunen, waarvan volkomen onbekend is wat die gaat doen als ze aan de macht raakt.quote:Op woensdag 6 april 2005 13:53 schreef sjun het volgende:
[..]
Ik vind dat bijzonder eerlijk van die achterban.
Zo wordt het natuurlijk ook wel erg moeilijk als je een stem wenst uit te brengen op de PvdA. Volgt de fractie de lijn Bos, de lijn Noten, de lijn de Vries of, eh...
M.a.w. de ideologische denktank(er) van de sociaal-democratie is op drift geslagen. En in haar neerwaartse gang sleurt zij de partijgangers mee naar een roemloze diepte... Kortom, wie de PvdA stemt gokt op het verkeerde paard!...quote:Op donderdag 7 april 2005 05:43 schreef Omara het volgende:
[..]
Ik vind het ook verontrustend dat volgens de opiniepeilingen zoveel mensen een politieke groepering steunen, waarvan volkomen onbekend is wat die gaat doen als ze aan de macht raakt.Gaan ze de immigratie bestrijden of bevorderen? Gaan ze bezuinigen of verspillen? Gaan ze het overheidsapparaat groter maken of kleiner? Hebben ze een hervorming van het onderwijs in petto en welke? Wat gebeurt er met het leger? Komt er nog een gekozen burgemeester?
Ik heb geen flauw idee wat de PvdA gaat doen. Alsof je een politiek casino ingaat met die partij. Je kiest Bos en het wordt de Vries of Noten. Misschien kriebelt het ook nog wel bij Wallage of Melkert, meerdere scenario's zijn mogelijk.
Ik begin direct te twijfelen aan de suggestie die ik in een ander topic deed. Wèl ben ik benieuwd wat Wouter Bos, Lucida en Sjun te oreren hebben over dit soort mensen, wat er plaatsvond op de Mozaiek en de manier waarop dit door PvdA-ers opgepakt wordt.quote:Op donderdag 7 april 2005 09:16 schreef lucida het volgende:
[..]
M.a.w. de ideologische denktank(er) van de sociaal-democratie is op drift geslagen. En in haar neerwaartse gang sleurt zij de partijgangers mee naar een roemloze diepte... Kortom, wie de PvdA stemt gokt op het verkeerde paard!...
De reden van Scheffer kan ik nergens vinden, helaas.quote:DEN HAAG - PvdA-lid Paul Scheffer gaat zich niet kandidaat stellen voor het lijsttrekkerschap van de sociaaldemocraten. Dat heeft hij officieel laten weten aan de PvdA, aldus partijvoorzitter Michiel van Hulten woensdag.
Hij denkt meer te kunnen betekenen voor Nederland buiten de politiek.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:56 schreef Sidekick het volgende:
[..]
De reden van Scheffer kan ik nergens vinden, helaas.
quote:Hoogleraar en publicist Paul Scheffer heeft afgelopen jaar serieus overwogen het tegen Bos op te nemen. Maar al in april heeft hij de partijvoorzitter gemeld hiervan af te zien. Scheffer zegt „te hebben geconstateerd dat hij in zijn huidige functie veel meer het debat in de partij en de samenleving kan aanjagen, dan als lijsttrekker van de PvdA”.
http://www.trouw.nl/dever(...)lang_niet_klaar_voor
Erg jammer misschien had die mij wel kunnen overtuigen dat de PvdA een goed programma heeft.....quote:Op woensdag 4 mei 2005 13:47 schreef IntroV het volgende:
Weinig meer van vernomen
Dit is toch wel apart? Hij denkt als lijsttrekker het debat niet te kunnen aanjagen in de partij én de samenleving? He?quote:Scheffer zegt „te hebben geconstateerd dat hij in zijn huidige functie veel meer het debat in de partij en de samenleving kan aanjagen, dan als lijsttrekker van de PvdA”.
iddquote:Op zaterdag 8 juli 2006 00:26 schreef MeneerGiraffe het volgende:
Scheffer is te intelligent voor de gemiddelde kiezer.
Je moet als lijsttrekker wel een hele partij vertegenwoordigen wat je enorm kan beperken.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 23:45 schreef ErikT het volgende:
[..]
Dit is toch wel apart? Hij denkt als lijsttrekker het debat niet te kunnen aanjagen in de partij én de samenleving? He?
Mag dat niet dan van de PvdA ofzo?
Of mis ik iets?
Paul de scheffer is vooral erg kritisch over de multiculturele samenleving, dat kunnen ze dat bij de PVDA niet gebruiken want dan raken ze een groot gedeelte van hun electroraat kwijt.quote:Op zaterdag 8 juli 2006 11:43 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Je moet als lijsttrekker wel een hele partij vertegenwoordigen wat je enorm kan beperken.
goed puntquote:Op zaterdag 8 juli 2006 14:30 schreef Timmehhh het volgende:
[..]
Paul de scheffer is vooral erg kritisch over de multiculturele samenleving, dat kunnen ze dat bij de PVDA niet gebruiken want dan raken ze een groot gedeelte van hun electroraat kwijt.
Als hij dan als lijsttrekker zou worden gekozen dan zal die waarschijnlijk over bepaalde thema's zoals de multiculturele samenleving minder vrijuit mogen praten en daar past die denk ik voor.
Nee. Als lijststrekker kan je ook gewoon de meerderheid van de (stemmende) meerderheid van de leden van die partije vertegenwoordigen.quote:Op zaterdag 8 juli 2006 11:43 schreef Sidekick het volgende:
Je moet als lijsttrekker wel een hele partij vertegenwoordigen wat je enorm kan beperken.
Volgens mij heb jij ook een gesprek over de procedure nodig, want je hebt het mis. Je hebt de steun van 50 leden nodig, namelijk.quote:Op zondag 9 juli 2006 09:20 schreef Akkersloot het volgende:
Een gesprek met de partijvoorzitter over de procedure lijkt mij trouwens vreemd. Die procedure staat immers gewoon in de statuten of huishoudelijk reglement. Volgens mij heb je aan de steun van één afdeling al genoeg om kandidaat-lijsttrekker te worden.
Elke partij kan andere statuten en huishoudelijk reglement hebben. Het komt er op neer in de statuten en huishoudelijk reglement te kijken. Een gesprek met de voorzitter is in elk geval niet van belang.quote:Op zondag 9 juli 2006 10:02 schreef Sidekick het volgende:
Volgens mij heb jij ook een gesprek over de procedure nodig, want je hebt het mis. Je hebt de steun van 50 leden nodig, namelijk.
Dan zullen we zo wel horen wie zich allemaal kandidaat hebben gesteld (en de benodigde 50 ondersteunende leden hebben gevonden).quote:De termijn van inschrijving sluit trouwens vandaag.
Wat is je probleem nu precies? Twee mensen praten, onder andere over partijreglementen. Nou, big deal.quote:Op zondag 9 juli 2006 10:50 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Elke partij kan andere statuten en huishoudelijk reglement hebben. Het komt er op neer in de statuten en huishoudelijk reglement te kijken. Een gesprek met de voorzitter is in elk geval niet van belang.
Bronquote:Lijsttrekker Eerste en Tweede Kamer
05 juli 2006
Let op! Onderstaande tekst gaat nog uit van Tweede Kamerverkiezingen op 15 mei 2007. Deze verkiezingen worden vervroegd tot een nader te bepalen dag in november 2006.
Kandidaten voor het lijsttrekkerschap van de Eerste en Tweede Kamer kunnen zich tot 22 september kandideren. Bij twee of meer kandidaten wordt de lijsttrekker gekozen door de leden middels een ledenraadpleging.
U kunt zich kandideren door een gemotiveerde kandidaatstellingsbrief te sturen aan het partijbestuur (Partijbestuur PvdA, t.a.v. de heer M. van Hulten, Postbus 1310, 1000 BH Amsterdam). De brief moet vergezeld gaan van de steunbetuigingen van 50 partijgenoten (naam, adres en handtekening). De brief en de steunbetuigingen moeten op 22 september in het bezit van het partijbestuur zijn.
Vanaf 23 september krijgen de kandidaten voor het lijsttrekkerschap de gelegenheid zich te presenteren aan de leden. Het partijbestuur organiseert hiervoor een aantal bijeenkomsten in het land. Ook krijgen de kandidaten de mogelijkheid om zich schriftelijk aan de leden voor te stellen. Daarnaast kunnen kandidaten hun eigen campagne voeren. Voor de financiering van de campagnes heeft het partijbestuur een aantal regels opgesteld.
Tussen 11 - 19 oktober 2006 kunnen de leden per post, telefoon, sms of internet hun stem uitbrengen. De uitslag wordt op 21 oktober bekend gemaakt.
Voor nadere informatie over de procedure kunt u contact opnemen met het bestuurssecretariaat van de PvdA, telefoonnummer 020 - 5512235, emailadres: mgunderman@pvda.nl. Potentiële kandidaten die zich eerst inhoudelijk willen oriënteren kunnen contact opnemen met partijvoorzitter Michiel van Hulten, tel. 020-5512221, email mvhulten@pvda.nl.
Alsof de VVD lijsttrekker verkiezingen zo verheffend warenquote:Op dinsdag 11 juli 2006 12:44 schreef pberends het volgende:
[afbeelding]
Geen tegenkandidaten voor Wouter Bos
Wat een sukkels bij de PvdA en Wouter Bos. Aangezien Wouter Bos het vooral van z'n gladde smoel en media-aandacht moet hebben, zal de PvdA dit wel een aantal zeteltjes gaan kosten, want er zijn toch geen debatten enzovoorts.
In de peilingen ging de VVD wel van 20 zetels naar 30. Die verkiezing heeft de VVD in ieder geval maanden uit het slop getrokken waardoor mensen er weer vertrouwen in hebben.quote:Op dinsdag 11 juli 2006 12:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Alsof de VVD lijsttrekker verkiezingen zo verheffend waren![]()
Als die er niet geweest waren was het hele kabinet niet eens gevallen maar ja, Verdonk moest zich profileren voor de achterban en Hirsi Ali was de kop van Jut.
Dan maar geen tegenkandidaat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |