Dat is toch echt al eerder vermeld. Hecht jij waarde aan wat ze bij de Federatie Opvang zeggen en wat de hulpverleensters van de BVML's zeggen die dagelijjks met de vrouwen te maken hebben?quote:Op zaterdag 15 januari 2005 11:15 schreef Mwanatabu het volgende:
He SCH, ik probeer het nog maar es: wat zou de reden zijn dat er procentueel 6x zoveel moslima's in een BVMLH terechtkomen?
De enige reden die jij gegeven hebt tot nu toe, is dat die moslima's niet in hun eigen kring terecht kunnen en niet-islamitische vrouwen wel. Waar baseer jij dit eigenlijk op?
quote:Op zaterdag 15 januari 2005 11:15 schreef Mwanatabu het volgende:
He SCH, ik probeer het nog maar es: wat zou de reden zijn dat er procentueel 6x zoveel moslima's in een BVMLH terechtkomen?
Omdat ze moeilijker in eigen kring terecht kunnen, lees je nou echt helemaal het topic niet?quote:Op zaterdag 15 januari 2005 14:03 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Nou, SCH, als het al eerder gezegd is... Geef hier dan maar eens antwoord op:
[..]
en waarom is dat, SCH?quote:Op zaterdag 15 januari 2005 14:10 schreef SCH het volgende:
[..]
Omdat ze moeilijker in eigen kring terecht kunnen, lees je nou echt helemaal het topic niet?
Omdat hun netwerk minder groot is en ze minder gemakkelijk bij eigen familie terecht kunnen.quote:
ik wil hem niet antwoorden maar als autochtone vrouwen vaker in gesloten kringen kunnen worden opgevangen wat zegt dat dan over de percentages in de BvmL huizen?quote:
Hun netwerk is hun eigen gemeenschap, de sociale controle is nergens zo groot als in de eigen gemeenschap, iedereen houdt iedereen in de gaten, je kan je kont niet keren of de overbuurvrouw weet het en dus ook je ouders. Je praat als meisje in de stad even met een knul en vóór je thuis bent weet je vader of moeder of broer het al met alle gevolgen van dien.quote:Op zaterdag 15 januari 2005 15:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Omdat hun netwerk minder groot is en ze minder gemakkelijk bij eigen familie terecht kunnen.
Kom jij dan even met cijfers dat moslima's meer met geweld te maken hebben dan andere vrouwen en toon jij dan eens aan dat het geweld rechtstreeks in verband staat met de islam.
Dat laatste is dus niet het punt waarop de preventie gericht moet worden, wel de emancipatie en zelfstandigheid van vrouwen. Hisri Ali heeft deze groep nu van zich vervreemdt door voortdurend de nadruk op de islam te leggen.
Ik zag het, Machteldquote:Op zaterdag 15 januari 2005 15:37 schreef machteld het volgende:
SCH - zaterdag 15 januari 2005 @ 14:07
Grote bek
quote:Op vrijdag 14 januari 2005 16:37 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Dat krijg je ervan als je teveel troetelallochtonen in je partij laat.
Zie de VVD en Hirsi Ali.
Marokkaanse PvdA-politicus dumpt vrouw in Marokko 2
Dit topic lijkt deel uit te maken van actie beschadiging Ayaan Hirsi Ali
quote:Op zaterdag 15 januari 2005 16:08 schreef milagro het volgende:
[..]
Ik zag het, Machteld
Hoezo voorspelbaar tekenend
In rechtstreeks verband met de islam hoef ik niet aan te tonen, ik oef alleen aan te tonen dat het moslima's meer overkomt. Hou je vast, hier gaan we:quote:Op zaterdag 15 januari 2005 15:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Omdat hun netwerk minder groot is en ze minder gemakkelijk bij eigen familie terecht kunnen.
Kom jij dan even met cijfers dat moslima's meer met geweld te maken hebben dan andere vrouwen en toon jij dan eens aan dat het geweld rechtstreeks in verband staat met de islam.
Ik ben het absoluut met je eens dat ze haar boodschap op een verkeerde manier heeft gebracht. Ook in haar boek de Zoontjesfabriek betrap ik haar er regelmatig op dat ze zonder aanleiding een direct verband met de islam legt in veel passages.quote:Dat laatste is dus niet het punt waarop de preventie gericht moet worden, wel de emancipatie en zelfstandigheid van vrouwen. Hisri Ali heeft deze groep nu van zich vervreemdt door voortdurend de nadruk op de islam te leggen.
Harde cijfers. Huiselijk geweld kómt vaker voor tegen moslima's dan gemiddeld.quote:Huiselijk geweld onder allochtonen
Eén op de vier allochtonen in Nederland is slachtoffer van huiselijk geweld. Dat blijkt uit onderzoek dat Intomart in opdracht van het ministerie van Justitie heeft gedaan naar huiselijk geweld onder Turken, Marokkanen, Surinamers, Antillianen en Arubanen. Opvallend is dat huiselijk geweld onder allochtonen minder vaak gerapporteerd wordt dan in het onderzoek onder autochtonen uit 1997. Volgens de onderzoekers is er sprake van onderrapportage door de gevoeligheid en de geringe bespreekbaarheid van het onderwerp.
In totaal zijn er 394 mannen en 455 vrouwen in de leeftijd tussen 18 en 70 jaar ondervraagd over hun ervaringen met huiselijk geweld. 24 Procent van de respondenten gaf aan slachtoffer te zijn (of te zijn geweest). Uit het onderzoek onder autochtonen uit ’97 bleek dat ruim 40 procent van de Nederlanders ooit slachtoffer is geweest. Gezien de aanwijzingen voor geringe bespreekbaarheid van het onderwerp, trekken de onderzoekers de conclusie dat de cijfers in het allochtonenonderzoek een ondergrens zijn. De exacte omvang van het huiselijk geweld is hierdoor niet vast te stellen. Wel is duidelijk geworden dat huiselijk geweld ook onder allochtonen een veelvoorkomend probleem is.
Het ministerie van Justitie heeft besloten om de resultaten als uitgangspunt te nemen voor nadere gesprekken met allochtone organisaties. Met deze organisaties wordt bezien of de vermoedens van onderrapportage worden onderschreven en of specifieke acties gewenst zijn in allochtone kring. Dit moet leiden tot een aanpak die in lijn is met de kabinetsnota ‘Privé Geweld - Publieke Zaak'.
Bron: Ministerie van Justitie
quote:Seksueel misbruik, gedwongen huwelijken of eetstoornissen. In Het Spiegelbeeld, een inloophuis voor jonge Marokkaanse vrouwen in Amsterdam, is geen onderwerp onbespreekbaar. Vorige maand ontving oprichtster Saïda el Hantali de Joke Smitprijs voor haar werk. "Ik praat over taboes die veel Marokkaanse vrouwen het liefst willen ontkennen."
Zeventien procent van de Marokkanen slachtoffer van huiselijk geweld*? El Hantali gelooft er niets van. "Het zijn er veel meer." Volgens haar is huiselijk geweld in een groot aantal Marokkaanse gezinnen aan de orde van de dag. "Er gaat geen dag voorbij dat er thuis niet geslagen of gescholden wordt. Het is een onderdeel van onze opvoeding." In Het Spiegelbeeld krijgt zij hierover regelmatig verhalen te horen. "Dat gaat over het krijgen van klappen, tot ouders die zeggen: jij bent helemaal niets waard; zelfs als hun kinderen nog heel jong zijn."
Drie jaar geleden richtte de toen 26-jarige El Hantali in Amsterdam-Oost het Spiegelbeeld op. Het inloophuis biedt jonge Marokkaanse vrouwen een plek waar zij elkaar kunnen ontmoeten en hun verhaal kwijt kunnen. Zo’n plek bestond er nog nergens in Nederland. Vaak koken de vrouwen met elkaar of bekijken een video. Maar er wordt vooral veel gepraat. De naam van het inloophuis: ‘Het Spiegelbeeld’, heeft een speciale betekenis. Volgens El Hantali telt de Marokkaanse gemeenschap veel vrouwen zonder ‘spiegelbeeld’. Voor hen is het hebben van een eigen gezicht bedreigend. "Zij cijferen zichzelf weg voor hun gezin. Bij Het Spiegelbeeld kunnen zij vrijuit met elkaar praten. Als zij onder elkaar zijn, erkennen ze dat ze meer waard zijn dan dat ze in hun dagelijkse leven kunnen tonen." De vrouwen herkennen zich ook in elkaar. Volgens El Hantali leren zij daardoor hun eigen situatie beter te begrijpen. En met hun ervaringen kunnen ze op hun beurt weer een ander helpen."Maar we willen niet alleen erkenning van elkaar, maar van de gehele Marokkaanse gemeenschap. Dat is precies het doel van Het Spiegelbeeld. We willen serieus genomen worden."
Imams
De Amsterdamse neemt het de imams kwalijk dat vrouwen zo’n slechte positie in de Marokkaanse gemeenschap hebben. "De imams hebben de leiding. Iedereen gaat naar de moskee. Maar zij krijgen daar verkeerde informatie, soms geven de imams bijvoorbeeld een verkeerde uitleg gegeven over de islam." Toch krijgt zij niet van mannen, maar juist van vrouwen veel kritiek. Ze haalt haar schouders op. "Er wordt veel geroddeld, maar oplossingen aandragen, ho maar. Ik praat over taboes die veel vrouwen het liefst willen ontkennen. Neem bijvoorbeeld seksueel misbruik. Niemand praat daarover. Want als je zegt dat je misbruikt bent, ben je toch een afgelikte boterham?" Als kind werd Saïda zelf seksueel misbruikt, zowel door familie als op school. "Ik had het weggestopt. Maar drie jaar geleden kwam alles weer boven." Volgens haar is seksueel misbruik een groot probleem binnen de Marokkaanse gemeenschap. "Het gebeurt overal: thuis, op school, of op straat. Meisjes zijn eigenlijk nergens veilig. Want het is heel makkelijk om een Marokkaans meisje te chanteren. De dader zegt bijvoorbeeld: als je je mond niet houdt, dan zeg ik tegen je ouders dat je een vriendje hebt. Daarvoor bestaat veel angst. Seksueel misbruik maakt je heel onzeker, je hebt geen controle meer over jezelf. Een gedeelte van je leven is daardoor vermoord. Iedereen is de baas over jou. Jij hebt niets te zeggen. Dat kan leiden tot anorexia of boulimia, maar ook tot zeer agressief en asociaal gedrag."
El Hantali kwam zelf door een radioprogramma weer uit het dal. "Ik was destijds heel depressief en wilde zelfs een eind aan mijn leven maken. Toen hoorde ik op de radio een Marokkaanse politieagent over de problematiek van seksueel misbruik vertellen. Dat heeft mij diep geraakt." Naar aanleiding van haar eigen ervaringen besloot zij het Spiegelbeeld op te richten. "Ik had daar geen opleiding voor nodig", aldus El Hantali, die door de gebeurtenissen in haar verleden nooit haar school heeft afgemaakt. "Het gaat erom dat wij elkaar aandacht geven en onze ervaringen uitwisselen doorgeven. Niet alleen ik, maar veel meer vrouwen in mijn omgeving hadden behoefte aan zo’n plek. Via via kwamen we aan een ruimte waar we op de woensdagmiddag terechtkonden." Vanaf het allereerste begin doet ze het werk geheel vrijwillig. "Ik krijg er geen cent voor. Maar meer dan ideeën en het feit dat ik mijn nek durf uitsteken, heb ik ook niet nodig gehad."
Pubers
El Hantali heeft veel kritiek op de Marokkaanse gemeenschap. Maar ze houdt van haar cultuur, draagt ook een hoofddoek. "In Het Spiegelbeeld discussiëren we vaak met elkaar over wat wel en niet mag. Veel meisjes zeggen al snel dat iets ‘haram’ – oftewel verboden - is. Zo is het hebben van een vriendje, roken en drinken allemaal haram. Maar tegelijkertijd wordt het stiekem wel gedaan. Vrouwen die voor hun huwelijk met een jongen naar bed gaan, zijn volgens de meeste meisjes allemaal hoeren. Totdat ze zelf een vriendje krijgen, dan kijken ze er weer anders tegenaan. Maar omdat ze er nooit eerder over na hebben gedacht, is de kans groot dat ze bijvoorbeeld ongewenst zwanger raken. Veel meisjes roepen wel steeds: ik ben moslim, maar dan zeg ik: nee, jullie zijn pubers. Wees eerst jezelf en laat je geloof in zijn waarde. Want moslim zijn, betekent dat je beschaafd bent, niet dat je alles stiekem doet."
El Hantali heeft vanaf het begin steeds de leiding gehad in het inloophuis. "Ik ben altijd heel aardig, maar mensen die misbruik proberen te maken van Het Spiegelbeeld, maken een heel andere Saïda mee. Het komt bijvoorbeeld wel eens voor dat meiden thuis zeggen dat ze naar het Spiegelbeeld gaan, terwijl ze eigenlijk naar hun vriendje of de stad gaan. Dat accepteer ik niet. Veel Marokkaanse meisje zijn gewoon op zoek naar vrijheid. Niet alles wat ze vertellen is altijd waar. Ze kunnen ook dingen verzinnen om aandacht te vragen. Soms vertellen ze bijvoorbeeld dat ze thuis vreselijke dingen mee maken, om in aanmerking te komen voor een eigen woning. Dat is iets waar de Nederlandse hulpverlening ook wel tegenaan loopt. Hulpverleners weten niet hoe zij daarmee om moeten gaan. Ik werk momenteel met een onderzoeker samen om daar een oplossing voor te vinden."
Krachtige meiden
De belangstelling voor Het Spiegelbeeld is de afgelopen jaren heel snel toegenomen. Ook in de publiciteit werd er veel aandacht aan besteed. Dat leidde ertoe dat er op een gegeven moment ook vrouwen van ver buiten Amsterdam naar Het Spiegelbeeld toe kwamen. Een deel van het doel is dan ook bereikt. "Eindelijk zijn we zichtbaar geworden: krachtige meiden, die elkaar helpen en steunen. Wij hebben laten zien dat we taboes kunnen doorbreken. Onderwerpen als mishandeling, loverboys, abortus en verkrachting hebben we bespreekbaar gemaakt. Maar om mijn doel helemaal te bereiken hebben we de steun van de overheid en moskees nodig. De overheid moet moskees onder druk zetten om open over deze onderwerpen te praten."
Tegelijkertijd adviseert ze slachtoffers van huiselijk geweld om zelf naar buiten te treden. "Deze vrouwen zouden iedereen op de hoogte moeten stellen, de dokter, de politie, maar ook de mensen in hun eigen omgeving. Kom uit je isolement en laat zien dat je contacten hebt. Laat merken dat je een sterke vrouw bent en gebruik je eigen kracht. De Marokkaanse man is erg afhankelijk van zijn vrouw. Dat is juist de reden waarom er vaak klappen vallen. Het is een verkeerde manier om te laten zien dat hij niet zonder haar kan."
Bron: Opnieuw het Ministerie van Justitie!
8% is moslim dat zal ongeveer 50% man en %0% vrouw zijn. gemiddeld meer kinderen dan een nederlands gezin dus zal +/- 2 a 3% moslima zijn. en dat vertegenwoordigd 30% in die huizen.quote:Op zaterdag 15 januari 2005 17:47 schreef Pietverdriet het volgende:
30 % van de vrouwen in de blijfvanmijnlijf huizen is moslim, en hoeveel % van de vrouwen in NL is moslim?
Ik denk ietwat lager als 30% niet? Ik schat persoonlijk ergens tussen de 5 en 10%?
Dat betekend dat ze de 3 tot 6 keer zoveel als Nederlandse vrouwen daar zitten...
Dat kunnen we pas stellen als er absolute aantallen bekend zijn. Hoeveel vrouwen verblijven er in die huizen ?quote:Op zaterdag 15 januari 2005 18:50 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
we kunnen dus stellen dat het een VERSCHRIKKELIJK groot probleem is!
hoeveel het er zijn weet ik niet, maar het zullen er flink wat zijn in totaal. en die cijfers kunnen het niet erger maken, er zitten in verhouding gewoon VEEL meer moslima`s dan autochtonen. dat maakt het al een maatschapelijk probleem! en of het er nu 100, 1000 of 10.000 zijn maakt geen fuck uit.quote:Op zaterdag 15 januari 2005 18:57 schreef gelly het volgende:
[..]
Dat kunnen we pas stellen als er absolute aantallen bekend zijn. Hoeveel vrouwen verblijven er in die huizen ?
Je weet het niet, dus is het onzinnig om te stellen "dat het er nogal wat zullen zijn".quote:Op zaterdag 15 januari 2005 19:52 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
hoeveel het er zijn weet ik niet, maar het zullen er flink wat zijn in totaal.
Natuurlijk maakt dat wel een fuck uit, iets is pas een groot probleem als het veel mensen aangaat. Al is elke mishandelde vrouw er 1 teveel natuurlijk.quote:en die cijfers kunnen het niet erger maken, er zitten in verhouding gewoon VEEL meer moslima`s dan autochtonen. dat maakt het al een maatschapelijk probleem! en of het er nu 100, 1000 of 10.000 zijn maakt geen fuck uit.
mwoah zat rotte appels op 16,5 miljoen mensen denk je niet? maar ik geef toe dat ik het niet weet zoals ook uit mijn post is op te maken...quote:Op zaterdag 15 januari 2005 19:59 schreef gelly het volgende:
Je weet het niet, dus is het onzinnig om te stellen "dat het er nogal wat zullen zijn".
nee op het moment dat een doelgroep als b.v. moslims VEEL VAKER in dat soort opvang terrecht komt praten we al over een maatschapelijk probleem. maar ook ik ben wel benieuwd naar die cijfers.quote:Natuurlijk maakt dat wel een fuck uit, iets is pas een groot probleem als het veel mensen aangaat. Al is elke mishandelde vrouw er 1 teveel natuurlijk.
Dat het vaker gebeurt is wel duidelijk ja, maar 20 op 10 is ook 200%, percentages zeggen dus niet zo heel veel. Je kunt pas wat zinnigs zeggen over de ernst als je weet hoeveel % van de moslima's in totaal mishandeld worden. Bovendien zijn er tal van andere oorzaken aan te wijzen naast het geloofspunt. Dit soort problemen los je iig niet op met vingertje wijzen en het 'benoemen' van problemen.quote:Op zaterdag 15 januari 2005 20:04 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
nee op het moment dat een doelgroep als b.v. moslims VEEL VAKER in dat soort opvang terrecht komt praten we al over een maatschapelijk probleem. maar ook ik ben wel benieuwd naar die cijfers.
Wat jij denkt doet niet echt ter zake denk ik.quote:[b]Op [url=http://forum.fok.nl/topic/659499/4/50#24586037]zaterdag 15 januari 2005 20:11
het zal wel niet om incidenten gaan. denk dat het een aanzienlijk aantal is.
http://www.dse.nl/~mishandeldevrouw/greymatter/00000239.htmlquote:Op zaterdag 15 januari 2005 20:15 schreef gelly het volgende:
[..]
Wat jij denkt doet niet echt ter zake denk ik.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |