quote:Nee want dat was geen internationaal terrorisme, maar een binnenlandse aangelegenheid die het islamitische erfgoed niet bedreigde.
Op zaterdag 22 september 2001 01:22 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:
Want wat we ook schijnen te vergeten is Timothy McVeigh een Christen die een bom in Oklahoma liet afgaan en waarbij honderden levens verloren gingen.
Gingen de Islam aanhangers toen een hetze vormen tegen de Christenen op deze wereld.
DAT is het verschil.
Begrijp me goed, ik ben geen voorstander van Moslims in Nederland aan de schandpaal nagelen, maar de daad van Timothy McVeigh vergelijken met wat er dinsdag 11 september is gebeurt slaat als een kut op een varken
quote:O ja?
Op zaterdag 22 september 2001 01:25 schreef Swetsenegger het volgende:
...de daad van Timothy McVeigh vergelijken met wat er dinsdag 11 september is gebeurt slaat als een kut op een varken
V.
quote:Leg eens uit dan?
Op zaterdag 22 september 2001 01:29 schreef Swetsenegger het volgende:[..]
ja
V.
quote:Omdat de INTERNATIONALE TERREURDADEN, de grensoverschreidende gevallen, de terreurdaden TEGEN ANDERS DENKENDE VOLKEREN EN RELIGIES voornamelijk een islamitische achtergrond hebben
Op zaterdag 22 september 2001 01:33 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:
Terreurdaden gebeuren over de gehele wereld door alle geloven van de wereld, maar waarom wordt nu juist de Islam aangevallen.
Timothy McVeigh pleegde als Christen en Amerikaan een tereurdaad in Christelijk Amerika.
Het vergelijk zou opgaan als hij de Moskee in Mekka had opgeblazen.
*Goh, van de andere kant, ik geloof dat er wel zo iemand op weg is naar de politiek*
quote:Oké zit wel wat in. De Islam voelde zich waarschijnlijk weinig getroffen door de aanslag in Oklahoma.
Op zaterdag 22 september 2001 01:37 schreef Swetsenegger het volgende:[..]
Omdat de INTERNATIONALE TERREURDADEN, de grensoverschreidende gevallen, de terreurdaden TEGEN ANDERS DENKENDE VOLKEREN EN RELIGIES voornamelijk een islamitische achtergrond hebben
Timothy McVeigh pleegde als Christen en Amerikaan een tereurdaad in Christelijk Amerika.
Het vergelijk zou opgaan als hij de Moskee in Mekka had opgeblazen.
quote:Nou om ze meteen maar met beesten te gaan vergelijken gaat me wat te ver..
Op zaterdag 22 september 2001 01:22 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:Nou hier komt de waarhied: De Islam aanhangers in ons land zijn geen beesten en behoren ook net als beesten behandeld te worden. Ze verdienen het respect van alle Nederlanders want wij zijn met zijn alle Nederlanders.
Laat die paar beesten die er zijn er niet in slagen om een kloof te slaan tusen de verschillende geloven van de gehele wereld.
Er is van de week een onzerzoek geweest onder de islamitische bevolking in dit land, zoiets als ruim de helft keurt de aanslag in Amerika goed..
Ik vind het niet gek dat er dan overal wat opstootjes zijn tegen de islamieten/moslims.
Neem me niet kwalijk hoor, ik zeg niet dat ik het goedkeur!!
quote:Ik vind de vergelijking opgaan bij alle acties die je onder de noemer terreurdaad kunt scharen.
Op zaterdag 22 september 2001 01:37 schreef Swetsenegger het volgende:
Het vergelijk zou opgaan als hij de Moskee in Mekka had opgeblazen.
De daders zijn verantwoordelijk. Niet mensen die toevallig dezelfde etnische achtergrond, huidskleur, seksuele geaardheid of lichaamsbeharing hebben.
'nationaal' of 'internationaal' is leuke semantiek, maar die twee aanslagen met elkaar vergelijken slaat NIET als een lul op een drumstel...
V.
quote:JUIST!!!! DUS WAT HAD DE ISLAM ER VOOR BAADT BIJ OM HIER EEN HETZE TEGEN TE CREEREN?
Op zaterdag 22 september 2001 01:39 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:
De daad van Mc Veigh had dezelfde achtergrond, de onvrede met de Amerikaanse politiek.
Is hij dan NIET berecht volgens Amerikaans recht? Zijn er niet allerlei radicale splintergroeperingen in Amerika nav zijn daad opgepakt????
De Hetze was net zo groot...
mijn god over kortzichtig gesproken...
zit me nog radicaal op te winden op de vroege ochtend
quote:WEL als de daders steeds dezelfde etnische achtergrond of religeuze overtuiging hebben EN de aanslagen plegen uit deze religieuze overtuiging om HUN denkbeelden met geweld op te dringen.
Op zaterdag 22 september 2001 01:41 schreef Verbal het volgende:[..]
Ik vind de vergelijking opgaan bij alle acties die je onder de noemer terreurdaad kunt scharen.
De daders zijn verantwoordelijk. Niet mensen die toevallig dezelfde etnische achtergrond, huidskleur, seksuele geaardheid of lichaamsbeharing hebben.
'nationaal' of 'internationaal' is leuke semantiek, maar die twee aanslagen met elkaar vergelijken slaat NIET als een lul op een drumstel...
V.
quote:Maar als je die redenering doortrekt... waarom ben jij niet verbaasd als mensen ageren tegen mensen die de terreurdaad 'goedkeuren', maar kun je je niet voorstellen dat mensen die zelf, dan wel hun familieleden die in hun optiek ernstig te lijden hebben (gehad) van de imperialistische buitenlandpolitiek van de VS (die voor duizenden en duizenden doden en gewonden heeft gezorgd) een bepaald wrang genoegen voelen nu Amerika ook een keer een (zware) tik heeft gehad?
Op zaterdag 22 september 2001 01:40 schreef Bastard het volgende:
Ik vind het niet gek dat er dan overal wat opstootjes zijn tegen de islamieten/moslims.
Waarom mag het ene wel van jou en het andere niet?
V.
quote:en geloof me ook in Nederland leven idealisten die denken dat het inleveren van ons erfgoed wereldvrede zal brengen.
Op zaterdag 22 september 2001 01:42 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:
en geloof het of niet, maar ook in Nederland leven racisten die nu hun kans zien om van deze ontwikkelingen gebruik te maken, en dat mogen we niet laten gebeuren
Zou als een wijze oude man vanavond tegen mij zei: "vrijheid VOOR vrede".
Een discussie als deze is niet eens mogelijk zonder vrijheid
quote:Nee, want de Amerikanen probeerde de terroristische organisaties die een bedreiging vormde op te pakken.
Op zaterdag 22 september 2001 01:44 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:
Laat ik het dan anders formuleren gingen de mensen hier in Nederland en Europa Amerikanen aanvallen omdat deze misschien terreurdaden zouden kunnen plegen.
quote:Die discussie loopt ook al heftig in het topic van het nederlandse-moslims-begrip.
Op zaterdag 22 september 2001 01:45 schreef Verbal het volgende:[..]
Maar als je die redenering doortrekt... waarom ben jij niet verbaasd als mensen ageren tegen mensen die de terreurdaad 'goedkeuren', maar kun je je niet voorstellen dat mensen die zelf, dan wel hun familieleden die in hun optiek ernstig te lijden hebben (gehad) van de imperialistische buitenlandpolitiek van de VS (die voor duizenden en duizenden doden en gewonden heeft gezorgd) een bepaald wrang genoegen voelen nu Amerika ook een keer een (zware) tik heeft gehad?
Waarom mag het ene wel van jou en het andere niet?
V.
quote:Beide aanslagen zijn gepleegd uit protest tegen de Amerikaanse politiek.
Op zaterdag 22 september 2001 01:44 schreef Swetsenegger het volgende:[..]
WEL als de daders steeds dezelfde etnische achtergrond of religeuze overtuiging hebben EN de aanslagen plegen uit deze religieuze overtuiging om HUN denkbeelden met geweld op te dringen.
De islam keurt deze daden geenzins goed. Een moslim mag geen vrouw doden. Een moslim mag geen kind doden. Een moslim mag geen gebouw vernietigen. etcetera etcetera.
De daders zijn waarschijnlijk fundamentalisten die bezig zijn met de Jihad (een onofficieel amendement op de islam, vergelijkbaar met de apocriefe aanpak van de katholieken: als ons iets niet bevalt aan de godsdienst, vullen wij hem zelf naar eigen goeddunken aan).
De daders waren extremisten. Zij staan niet voor ALLE moslims.
V.
Ben ik volledig met je eens.
quote:het leegroven van hun olievelden????
Op zaterdag 22 september 2001 01:47 schreef DigitaalCafe.nl het volgende:
Tuurlijk, het is je misschien ontgaan tijden de ellendig lange nieuwsuitzendingen maar deze terreurdaden hebben weinig met geloof te maken, het gaat ze om de arrogante houding van Amerika jegen Moslim landen, het leegroven van hun Olie velden. Het geen respect tonen voor hun wijze van leven
we betalen *(^&^&% een GODSVERMOGEN voor die kolerezooi. zoveel dat er landen zijn die volledig met multi-miljonairs bevolkt zijn in die regio.
Als die olie er niet geweest was, en 'het westen' niet de bereidheid had gehad om daar goed voor te betalen woonde het gehele midden oosten nog in nomade tentjes in de bloedhete woestijn
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |