Handige linkjes:quote:The MySQL database server is the world's most popular open source database. Over five million installations use MySQL to power high-volume Web sites and other critical business systems — including industry-leaders like The Associated Press, Google, NASA, Sabre Holdings and Suzuki.
MySQL is an attractive alternative to higher-cost, more complex database technology. Its award-winning speed, scalability and reliability make it the right choice for corporate IT departments, Web developers and packaged software vendors.
ja het is idd een taal, zie de afkorting sql maar:quote:Op maandag 13 december 2004 08:36 schreef Swetsenegger het volgende:
Nette op, en zeker een topic waard.
Immers is SQL een compleet andere....taal...(?) dan php.
ben ik het ook mee eensquote:Daarnaast vind ik persoonlijk de documentatie van de MySQL manual veel onduidelijker dan bv php.net
SQL is meer een taal dan PHPquote:Op maandag 13 december 2004 09:27 schreef mschol het volgende:
[..]
ja het is idd een taal, zie de afkorting sql maar:
Structured Query Language
[..]
Dan ben ik benieuwd naar jouw definitie van "is meer een taal dan". Je gaat snel appels en peren vergelijken als je functionaliteit van 2 totaal verschillende talen gaat vergelijken.quote:
C++ wordt ook vaak met Delphi vergeleken, dit zou volgens jou dan ook appels met peren vergelijken zijn, maar dat is het dus niet. Ook SQL en PHP hebben hetzelfde doel: data weergeven. Het grote verschil is, is dat je bij PHP een grafische schil eromheen kan maken.quote:Op maandag 13 december 2004 14:00 schreef devzero het volgende:
[..]
Dan ben ik benieuwd naar jouw definitie van "is meer een taal dan". Je gaat snel appels en peren vergelijken als je functionaliteit van 2 totaal verschillende talen gaat vergelijken.
Ook niet eens, met PHP kun je wel degelijk meer als een grafische schil om databases heenmaken. Maar het is inderdaad een script taal.quote:Op maandag 13 december 2004 14:42 schreef existenz het volgende:
[..]
C++ wordt ook vaak met Delphi vergeleken, dit zou volgens jou dan ook appels met peren vergelijken zijn, maar dat is het dus niet. Ook SQL en PHP hebben hetzelfde doel: data weergeven. Het grote verschil is, is dat je bij PHP een grafische schil eromheen kan maken.
Dat bedoel ik dus, PHP is namelijk geen taal, maar puur een (gedistribueerde) frontend van database. Der zit geen enkel principe van programmeren in verwerkt. Pas nu PHP5 uit is begint dat een beetje te komen, maar het wordt nog steeds niet afgedwongen.
SQL daarintegen dwingt wel vanalles af (zoals een INTEGER is ook echt een INTEGER, tenzij je typecast) en ook daar kun je je data mee manipuleren (stored procedures, triggers etc...).
Maar eigenlijk zijn allebei geen echte programmeertalen, maar gewoon scripttaaltjes.
idd... geef deze man een sigaar !!!!!!!!!!!!quote:Op maandag 13 december 2004 15:18 schreef VeerMans het volgende:
[..]
Ook niet eens, met PHP kun je wel degelijk meer als een grafische schil om databases heenmaken. Maar het is inderdaad een script taal.
C++ kan ook 1 ding, data op je scherm toveren (dat kunnen ze uiteindelijk allemaal)
SQL is een database manipulatie taal (zoals de naam al zegt)
PHP is een webscripttaal (zoals de naam al zegt)
Proficiaat, je kunt werken met standaard functies die elke taal heeft. C++ daarintegen kent object orientatie, inheritance en veel meer. Een C++ applicatie kan ook aansturen (zoals je afwasmachine), probeer dat maar eens te doen met PHP. En dan niet aansturen met een andere taal er tussen, maar gewoon direct op de poorten.quote:Op maandag 13 december 2004 15:18 schreef VeerMans het volgende:
[..]
Ook niet eens, met PHP kun je wel degelijk meer als een grafische schil om databases heenmaken. Maar het is inderdaad een script taal.
C++ kan ook 1 ding, data op je scherm toveren (dat kunnen ze uiteindelijk allemaal)
Je hebt idd wel gelijk, maar beide zijn wel degelijk talen. En die kun je toch echt vergelijken, alleen niet op de gebieden waar jij aan denkt en waarbij je bij PHP in eerste instantie aan denkt.quote:SQL is een database manipulatie taal (zoals de naam al zegt)
PHP is een webscripttaal (zoals de naam al zegt)
Het zijn beiden "procedural languages". Hoewel een echte purist dit niet met mij eens is, kun je C++ en Pascal best met elkaar vergelijken.quote:Op maandag 13 december 2004 14:42 schreef existenz het volgende:
C++ wordt ook vaak met Delphi vergeleken,
Ik denk niet dat je dan PHP helemaal hebt begrepen. In php kun je veel meer doen dan alleen "data weergeven". Met SQL geef je ook geen data weer, maar het is een methode waarmee je data kunt opvragen.quote:Ook SQL en PHP hebben hetzelfde doel: data weergeven. Het grote verschil is, is dat je bij PHP een grafische schil eromheen kan maken.
Je kunt variabelen waardes toekenen/uitlezen, (conditionele) jumps doen en berekeningen doen. Meer heb je eigenlijk niet nodig om te programmeren. Jumps heb je overigens niet in sql.quote:Der zit geen enkel principe van programmeren in verwerkt.
Als een taal voor jou pas een taal is als hij type-strictheid afdwingt dan zijn we snel uitgepraatquote:Pas nu PHP5 uit is begint dat een beetje te komen, maar het wordt nog steeds niet afgedwongen. SQL daarintegen dwingt wel vanalles af (zoals een INTEGER is ook echt een INTEGER, tenzij je typecast) en ook daar kun je je data mee manipuleren (stored procedures, triggers etc...).
Mjah.quote:maar gewoon scripttaaltjes.
PHP's hoofddoel is data weergeven, de rest is maar minimaal uitgewerkt en bevat niet veel meer dan het standaard werk dat eigenlijk elke taal op de wereld bevat.quote:Op maandag 13 december 2004 15:37 schreef devzero het volgende:
Ik denk niet dat je dan PHP helemaal hebt begrepen. In php kun je veel meer doen dan alleen "data weergeven". Met SQL geef je ook geen data weer, maar het is een methode waarmee je data kunt opvragen.
SQL kent wel degelijk jumps (Ligt gewoon aan welke versie je gebruikt) en met SQL kun je ook vormen van structuren maken, alleen niet zo uitgebreid als in echte programmeertalen.quote:[..]
Je kunt variabelen waardes toekenen/uitlezen, (conditionele) jumps doen en berekeningen doen. Meer heb je eigenlijk niet nodig om te programmeren. Jumps heb je overigens niet in sql.
[..]
Als een taal voor jou pas een taal is als hij type-strictheid afdwingt dan zijn we snel uitgepraatKan SQL ook samengestelde structuren aan?
[..]
Mjah.
Ik was hier ook niets met C++ aan het vergelijkenquote:Op maandag 13 december 2004 15:37 schreef existenz het volgende:
[..]
Proficiaat, je kunt werken met standaard functies die elke taal heeft. C++ daarintegen kent object orientatie, inheritance en veel meer. Een C++ applicatie kan ook aansturen (zoals je afwasmachine), probeer dat maar eens te doen met PHP. En dan niet aansturen met een andere taal er tussen, maar gewoon direct op de poorten.
[..]
Je hebt idd wel gelijk, maar beide zijn wel degelijk talen. En die kun je toch echt vergelijken, alleen niet op de gebieden waar jij aan denkt en waarbij je bij PHP in eerste instantie aan denkt.
Ging het nou over SQL vs PHP of over C++ vs PHP?quote:Op maandag 13 december 2004 15:37 schreef existenz het volgende:
Een C++ applicatie kan ook aansturen (zoals je afwasmachine), probeer dat maar eens te doen met PHP.
Volgens mij dwalen we een heel eind van de eigenlijke topic afquote:Op maandag 13 december 2004 15:41 schreef devzero het volgende:
[..]
Ging het nou over SQL vs PHP of over C++ vs PHP?
SQL is redelijk universeel. MySQL, Oracle, MSSQL e.d. wijken op een aantal dingen van elkaar af, echter de syntax is 90% hetzelfde. Maar de meeste mensen waar dit topic voor bedoeld is, hebben mysql, omdat de rest niet gratis is en mysql gewoon goed gedocumenteerd op het web is.quote:Op maandag 13 december 2004 15:44 schreef Triloxigen het volgende:
Waarom staat My tussen haakjes, het gaat toch over MySQL?
Omdat mysql "slechts" een van de vele implementaties is van een SQL server?quote:Op maandag 13 december 2004 15:44 schreef Triloxigen het volgende:
Waarom staat My tussen haakjes, het gaat toch over MySQL?
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoeveel mensen die andere gratis server gebruiken postgresql.quote:Op maandag 13 december 2004 15:47 schreef existenz het volgende:
Maar de meeste mensen waar dit topic voor bedoeld is, hebben mysql, omdat de rest niet gratis is
In dat geval kan er wel een slotje op dit topicquote:en mysql gewoon goed gedocumenteerd op het web is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |