abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_1656258
bron http://krant.telegraaf.nl/krant/archief/20010917/teksten/bui.laden.bin.britse.terroristen.html


Van onze redactie

AMSTERDAM - De Britse politie heeft begin dit jaar een zestal Algerijnse terroristen gearresteerd die van plan waren een aanval met het dodelijke zenuwgas sarin uit te voeren op het Europees Parlement in Straatsburg. De aanval had moeten plaatsvinden tussen 11 en 14 februari van dit jaar tijdens een zitting waar de meesten van de 624 europarlementariërs aanwezig zouden zijn.

De 'Britse' groep was opgezet en gefinancierd door de Saoedische terrorist Osama bin Laden, zo meldt de krant The Sunday Telegraph.

De aanslag kon worden verijdeld nadat de Duitse politie in Frankfurt een groep verdachten had aangehouden die met de Britse cel samenwerkte.

Toen de Duitse politie even voor kerst vorig jaar toesloeg en een aantal vermeende leden van de terreurgroep van Bin Laden in Frankfurt in de kraag vatte, werd al spoedig duidelijk dat het commando opdracht had een aanslag in Straatsburg te plegen.

Tot op heden werd aangenomen dat de terroristen een aanslag wilden plegen op een kerstmarkt in het centrum van de stad, maar gisteren onthulde de Britse krant dat niet willekeurige burgers het slachtoffer moesten worden, maar europarlementariërs.

Het moordcommando was gestationeerd in Engeland, waar Bin Laden ongeveer vijfduizend jonge moslims als aanhanger heeft. Geestverwanten uit Milaan en Frankfurt hadden ook aan de gifgasaanval moeten deelnemen.

De krant meent te weten dat de terroristen van plan waren het gas sarin in het gebouw van het Europees parlement te spuiten. Dit gif is ongeveer 26 keer dodelijker dan cyanide. Bovendien is het reukloze gas makkelijk te fabriceren en vrijwel onmogelijk op te sporen. In maart 1995 gebruikten leden van een Japanse sekte sarin in de metro van Tokio. Er vielen twaalf doden en meer dan vijfduizend mensen raakten gewond.

De zes gearresteerde Algerijnen werden opgepakt en voorgeleid, maar de aanklacht werd na enkele dagen ingetrokken. Veiligheidskringen melden nu, aldus de Sunday Telegraph, dat dit gebeurde op verzoek van de Britse inlichtingendienst MI5. Die zou op het spoor zijn van andere plannen van de groep, en de terroristen willen observeren.

Uranium
Leden van het terroristische netwerk van Bin Laden hebben meerdere keren getracht verrijkt uranium te kopen om daarmee nucleaire wapens te maken. De informatie is afkomstig van Jamal Al-Fadl, een voormalige medewerker van Bin Laden die de afgelopen jaren informatie aan de Amerikaanse federale politie FBI heeft verstrekt.

Pogingen de radioactieve stof te verkrijgen, zijn gedaan in de voormalige Sovjet-Unie en in Soedan. Volgens Al-Fadl heeft hij zelf geprobeerd voor 1,5 miljoen dollar uranium in Soedan te kopen. Hij zou zich echter uit de onderhandelingen hebben teruggetrokken en niet weten of de koop doorgang heeft gevonden.

Bronnen rond de Israëlische veiligheidsdienst melden ook dat Bin Laden van plan was om in Kazachstan een compacte nucleaire bom te kopen. Het is onduidelijk of Bin Laden op dit moment over dergelijke wapens beschikt. De terrorist zelf verklaarde in een interview dat "wij het niet als een misdaad beschouwen om nucleaire of chemische wapens te bezitten. Wij hebben het recht om ons te verdedigen."

mmmmm
groet
marcia

pi_1657498
Waaruit blijkt dat het niet alleen Amerika is die de moslim terroristen willen treffen.

Helaas zijn er nogal wat kortzichtige lieden, ook hier op Fok!, die menen dat Amerika het maar in zijn eentje moet uitzoeken met bin Laden.

R@b is inderdaad één van de verschrikkelijkste personen die ik ken.
  maandag 17 september 2001 @ 12:34:50 #3
15651 HeindeKort
Is solidair met de Amerikanen
pi_1657545
Moge Bin Laden en al zijn aanhangers snel Allah ontmoeten.
Osama Bin Laden is een varken
pi_1657595
Te triest voor woorden Terrorisme is niet gericht tegen een enkel land, dat treft de gehele wereld!
Alhoewel ik niet vind dat wij ons zonder meer achter amerika moeten scharen (alleen als ze de juiste weg bewandelen en niet als ze zomaar in wilde weg gaan terug slaan) is het te stom voor woorden om te denken dat dit niet naar nederland zou komen.

Een heel lullig voorbeeld. Als er een pedofiel in het dorp naast je woont, ben je toch ook ongrust voor je kinderen? Of is het dan ook een ver van je bed show en ga je pas extra goed opletten als die pedofiel in JOUW dorp komt wonen? Nee toch? Waarom die houding dan wel aannemen als het om terrorisme gaat? Juist als dat terrorisme gericht is tegen onze levenswijze!
Vooral als iedereen weet dat die figuren al langere tijd bezig zijn met pogingen.... hoe kun je dan nog doen alsof het een ver van je bed show is? Eigenlijk is het een angstaanjagende gedachte (misschien daarom ook dat zoveel mensen het liever niet willen weten?) dat er best veel opgepakt zijn voor ze de aanslag tot uitvoer konden brengen.. dat zet je aan het denken... hoeveel meer lopen er nog rond waar niemand iets van weet? Je denkt altijd maar dat de veiligheids diensten veel weten, maar als ze het in amerika niet konden voorkomen, waarom hier dan wel?

Loesje: [br]KERNENERGIE [br] Het lijkt alsof die conservatieven nu iets gevonden hebben om de toekomst voor altijd tegen te houden.
pi_1659157
quote:
Op maandag 17 september 2001 12:41 schreef Troeltje het volgende:
Terrorisme is niet gericht tegen een enkel land, dat treft de gehele wereld!
Juist!!. En het moslim terrorisme is nu gericht tegen de vrije westerse wereld. Die zien ze als bedreigend.
quote:
Alhoewel ik niet vind dat wij ons zonder meer achter amerika moeten scharen (alleen als ze de juiste weg bewandelen en niet als ze zomaar in wilde weg gaan terug slaan) is het te stom voor woorden om te denken dat dit niet naar nederland zou komen.
Inderdaad.
R@b is inderdaad één van de verschrikkelijkste personen die ik ken.
  maandag 17 september 2001 @ 15:20:49 #6
8369 speknek
Another day another slay
pi_1659195
bron: de Telegraaf.

ik onthoud mij nog even van commentaar

They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  maandag 17 september 2001 @ 23:46:39 #7
6290 Dr_Crouton
Uw advertentieruimte hier.
pi_1663830
quote:
Op maandag 17 september 2001 12:34 schreef HeindeKort het volgende:
Moge Bin Laden en al zijn aanhangers snel Allah ontmoeten.
Juist niet, dit soort gedrag moet worden beloond met een enkeltje hel.

Als dat allemaal al bestaat.

The Internets, I needs it..
pi_1663926
quote:
Op maandag 17 september 2001 12:27 schreef R@b het volgende:
Waaruit blijkt dat het niet alleen Amerika is die de moslim terroristen willen treffen.

Helaas zijn er nogal wat kortzichtige lieden, ook hier op Fok!, die menen dat Amerika het maar in zijn eentje moet uitzoeken met bin Laden.


Ben ik met je eens Rob... Zo denken volgens mij ook de meeste Nederlanders. "Ach tis ver weg"... 1 Nuke op Londen met zuidwester wind en WEG nederland...en dus WEG FOK...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')