je ziet hier echter giraal geld over het hoofd. bij giraal geld blijkt juist dat er binnen een paar nanometer steeds meer euro's passen. hierdoor wordt de ruimte als het ware gecomprimeerd en steeds kleiner, je zou dus kunnen zeggen dat tijd omgekeerd evenredig is met geld.quote:op zaterdag 20 november 2004 14:47 schreef pool het volgende:
ik ben het met ts eens.
a) tijd = geld.
ik denk dat ik die premisse niet nader hoef te verklaren, gezien het reeds veelvuldige gebruik in eerdere wetenschappelijke werken en de aanwezigheid in het van dale woordenboek.
b) geld = ruimte
hoe meer geld je hebt, hoe groter het huis dat je kunt kopen. of meer hectares weiland. ook kun je een vrachtwagen kopen in plaats van een fiat panda. geld betekent dus ruimte.
c) tijd = geld en geld = ruimte
y = x en x = z
je mag x substitueren voor z, dus:
y = z
tijd = ruimte
hou je hier wel rekening met het feit dat we met lichtsnelheid door een tunnel bewegen?quote:op zaterdag 20 november 2004 14:49 schreef alicey het volgende:
je ziet hier echter giraal geld over het hoofd. bij giraal geld blijkt juist dat er binnen een paar nanometer steeds meer euro's passen. hierdoor wordt de ruimte als het ware gecomprimeerd en steeds kleiner, je zou dus kunnen zeggen dat tijd omgekeerd evenredig is met geld.
dit houdt in dat de huidige natuurkunde niet klopt. iets dat op lichtsnelheid reist wordt erg zwaar, maar het maakt niet uit hoeveel euro's ik giraal heb, het wordt niet zwaarder!quote:op zaterdag 20 november 2004 14:59 schreef pie.er het volgende:
[..]
hou je hier wel rekening met het feit dat we met lichtsnelheid door een tunnel bewegen?
sorry voor dit niet-constructieve sarcasme.
giraal geld raast met een duizelingwekkende snelheid door een kabel, die je ook een tunnel zou mogen noemen. what's in a name? de eigenschappen van giraal geld blijken dus in grote mate overeen te komen met die van licht.quote:op zaterdag 20 november 2004 14:59 schreef pie.er het volgende:
[..]
hou je hier wel rekening met het feit dat we met lichtsnelheid door een tunnel bewegen?
sorry voor dit niet-constructieve sarcasme.
licht kan echter geen snelheid meer hebben wanneer licht = tijd!quote:op zaterdag 20 november 2004 15:03 schreef pool het volgende:
[..]
giraal geld raast met een duizelingwekkende snelheid door een kabel, die je ook een tunnel zou mogen noemen. what's in a name? de eigenschappen van giraal geld blijken dus in grote mate overeen te komen met die van licht.
bovendien blijken de energiekosten hoog op te lopen, wanneer je een tl-buis ter grote van engeland 24 uur per dag en 7 dagen per week laat branden.
ik zou dus zo durven te stellen:
geld = licht
je vergeet de belangrijkste.... sinds onze grote vriend albert weten we dat tijd relatief is.quote:op zaterdag 20 november 2004 14:47 schreef pool het volgende:
ik ben het met ts eens.
a) tijd = geld.
ik denk dat ik die premisse niet nader hoef te verklaren, gezien het reeds veelvuldige gebruik in eerdere wetenschappelijke werken en de aanwezigheid in het van dale woordenboek.
b) geld = ruimte
hoe meer geld je hebt, hoe groter het huis dat je kunt kopen. of meer hectares weiland. ook kun je een vrachtwagen kopen in plaats van een fiat panda. geld betekent dus ruimte.
c) tijd = geld en geld = ruimte
y = x en x = z
je mag x substitueren voor z, dus:
y = z
tijd = ruimte
je vergeet het aan mij te vragen. tijd is namelijk niet relatief. vanuit een bepaald gezichtspunt gaat de tijd net zo snel als vanuit het andere gezichtspunt. het punt is dat door de verandering van de vervalsnelheid ook transportatie langer duurt (minder materie die signalen kan vervoeren). gevolg hiervan is dat het bijvoorbeeld 2 keer zolang duurt voordat hetzelfde signaal jouw hersenen bereikt waardoor jijzelf een ander besef van tijd hebt. de tijd zelf is echter precies hetzelfde, je hebt alleen het gevoel van niet omdat jij het niet dusdanig ervaart, terwijl de atomen wel degelijk aan dezelfde tijd onderhevig zijn.quote:op zaterdag 20 november 2004 15:08 schreef reddevil085 het volgende:
je vergeet de belangrijkste.... sinds onze grote vriend albert weten we dat tijd relatief is.
aha... dus tijddilatatie is maar onzin? dan vind ik het vreemd dat de relativiteitstheorie onderbouwd is. men neme 2 atoomklokken, 1tje staat hier op aarde, de andere word meegenomen op een voertuig dat bijzonder hoge snelheden handhaaft, hoe kan het dan na terugkomst van het voertuig daadwerkelijk blijkt dat de tijd langzamer is gelopen?quote:op zaterdag 20 november 2004 15:14 schreef #ANONIEM het volgende:
[..]
je vergeet het aan mij te vragen. tijd is namelijk niet relatief. vanuit een bepaald gezichtspunt gaat de tijd net zo snel als vanuit het andere gezichtspunt. het punt is dat door de verandering van de vervalsnelheid ook transportatie langer duurt (minder materie die signalen kan vervoeren). gevolg hiervan is dat het bijvoorbeeld 2 keer zolang duurt voordat hetzelfde signaal jouw hersenen bereikt waardoor jijzelf een ander besef van tijd hebt. de tijd zelf is echter precies hetzelfde, je hebt alleen het gevoel van niet omdat jij het niet dusdanig ervaart, terwijl de atomen wel degelijk aan dezelfde tijd onderhevig zijn.
een dergelijke proef zal zeer veel geld kosten. bij uitvoering van de proef zal je geldvoorraad dus sterk afnemen. dan kom ik weer terug op tijd = geld. je geldvoorraad neemt af, dus neemt de tijd af.quote:op zaterdag 20 november 2004 16:07 schreef reddevil085 het volgende:
[..]
aha... dus tijddilatatie is maar onzin? dan vind ik het vreemd dat de relativiteitstheorie onderbouwd is. men neme 2 atoomklokken, 1tje staat hier op aarde, de andere word meegenomen op een voertuig dat bijzonder hoge snelheden handhaaft, hoe kan het dan na terugkomst van het voertuig daadwerkelijk blijkt dat de tijd langzamer is gelopen?
even niet hier ajb, pool.quote:op zaterdag 20 november 2004 16:11 schreef pool het volgende:
[..]
een dergelijke proef zal zeer veel geld kosten. bij uitvoering van de proef zal je geldvoorraad dus sterk afnemen. dan kom ik weer terug op tijd = geld. je geldvoorraad neemt af, dus neemt de tijd af.
de atomen in de klok bestaan uit meer energie waardoor deze trager signalen (bewegingen) vervoert dan wanneer deze geheel uit materie zou bestaan. de klok vervalt minder snel en daardoor lijkt de klok jonger te zijn. de tijd is niet trager gegaan maar de vervalsnelheid (doorgeven van signalen en bewegingen van de atomen) is vertraagt. dat heeft hetzelfde effect en lijkt alsof de tijd trager is gegaan. de tijd is daadwerkelijk zoveel verstreken als in de buitenomgeving alleen de atomen zelf hebben minder beweging ondergaan.quote:op zaterdag 20 november 2004 16:07 schreef reddevil085 het volgende:
aha... dus tijddilatatie is maar onzin? dan vind ik het vreemd dat de relativiteitstheorie onderbouwd is. men neme 2 atoomklokken, 1tje staat hier op aarde, de andere word meegenomen op een voertuig dat bijzonder hoge snelheden handhaaft, hoe kan het dan na terugkomst van het voertuig daadwerkelijk blijkt dat de tijd langzamer is gelopen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |