Band Aid zat McCartney natuurlijk ook nog inquote:Op zondag 26 december 2004 19:00 schreef Jane het volgende:
....
Ja tuurlijk, je hebt helemaal gelijk.quote:Op zondag 26 december 2004 19:07 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Band Aid zat McCartney natuurlijk ook nog in
Deed hij niet de bass op het orgineel?quote:Op zondag 26 december 2004 19:09 schreef Jane het volgende:
[..]
Ja tuurlijk, je hebt helemaal gelijk.
Alhoewel, hij was op het origineel niet te horen. Niet op de A-kant van de single dan. Op de B-kant staat een kerstwens van hem en hij staat geloof ik wel bij de artiesten die meededen.
Eindigde de popmuziek 10 jaar geleden dan?quote:Op zondag 26 december 2004 17:44 schreef Jane het volgende:
De Top 2000 is een lijst met muziek uit het hele lichte muziek/poptijdperk. Voor mensen die denken dat de popmuziek pas 10 jaar geleden ontstaan is zijn er andere lijsten.
Kennelijk niet, want er staan gewoon nummers van de laatste 10 jaar in de lijst (zie hierboven).quote:Op zondag 26 december 2004 21:24 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Eindigde de popmuziek 10 jaar geleden dan?.
Mja....5 liedjes?quote:Op zondag 26 december 2004 21:35 schreef Jane het volgende:
[..]
Kennelijk niet, want er staan gewoon nummers van de laatste 10 jaar in de lijst (zie hierboven).
Neuh, 118.quote:
Misschien duurt het wel gewoon een tijdje voor nummers zo'n status hebben dat ze in de top 2000 komen? Over 5 tot 10 jaar staan er veel meer nummers in uit de jaren '90 en '00.quote:Op zondag 26 december 2004 22:03 schreef RichardQuest het volgende:
118, van de 2000. Dat is nou niet bepaald evenredig....
Maar waarom zou muziek uit de jaren 90 mooier zijn dan muziek van daarvoor?quote:Op zondag 26 december 2004 22:13 schreef RichardQuest het volgende:
Een status krijgen? Het gaat er toch om of ze mooi zijn
Het gaat erom dat veel stemmers de nummers zo mooi vinden dat ze erop stemmen. Er wordt veel op klasiekers gestemd, nummers die al een hele tijd in het geheugen van veel mensen zitten, het duurt een tijd voordat dat het geval is. En natuurlijk een ander punt is de doelgroep (cq. de stemmers), die is anders dan die van Veronica en die is weer anders dan die van TMF.quote:Op zondag 26 december 2004 22:13 schreef RichardQuest het volgende:
Een status krijgen? Het gaat er toch om of ze mooi zijn
Nee, het gaat om liedjes die bij de radio 2 doelgroep horen. Voor een lijst met 90% liedjes van de laatste 10 jaar luister je maar naar 538 of in mindere mate Veronica.quote:Op zondag 26 december 2004 22:13 schreef RichardQuest het volgende:
Een status krijgen? Het gaat er toch om of ze mooi zijn
Zeg ik dat dat zo is? Dat is namelijk niet zo.quote:Op zondag 26 december 2004 22:21 schreef Jane het volgende:
[..]
Maar waarom zou muziek uit de jaren 90 mooier zijn dan muziek van daarvoor?
Ik vind gewoon dat de jaren '70 er te veel in voorkomen, allemaal nostalgie en zo. Heeft niets met muziek te maken, de mensen die elk jaar hetzelfde lijstje invullen doen dat eerder uit routine dan dat ze iets moois tegen gekomen zijn. Radio 2 stelt veel populaire, zelfs vernieuwende liedjes niet eens verkiesbaar. Dat is gewoon belachelijk.quote:Op zondag 26 december 2004 22:21 schreef Jane het volgende:
Overigens denk ik ook dat er steeds meer nummers uit de die jaren zullen verschijnen. Zo gaat dat nou eenmaal. Het duurt even voordat iets een 'klassieker' wordt en het gebeurt pas echt als de generatie die met die muziek is opgegroeid ouder wordt en er nostalgische gevoelens van gaat krijgen.
Overigens, het zijn 118 nummers uit de laatste 10 jaar (1995 t/m 2004). Er staan 210 nummers in uit de periode 1990 t/m 2004. Da's dus ruim 10 procent. Ik vind dat ook helemaal nog zo slecht niet.
Dat slaat nergens op, dat is ook niet evenredig. Is alles wat niet uit de jaren '70 komt 538?quote:Op zondag 26 december 2004 22:27 schreef Vamos het volgende:
[..]
Nee, het gaat om liedjes die bij de radio 2 doelgroep horen. Voor een lijst met 90% liedjes van de laatste 10 jaar luister je maar naar 538 of in mindere mate Veronica.
Inderdaad, allertijden, dat betekent dus niet top-2000 van de jaren '70. Goed punt van jequote:Op zondag 26 december 2004 22:27 schreef Vamos het volgende:
Radio 2 is meer de top 2000 ALLERTIJDEN. Het zwaartepunt hoort te liggen bij liedjes van een jaar of 20-30 oud. Dat zijn de echte klassiekers. Over 30 jaar zal het zwaartepunt op de jaren 90 liggen. Nog even geduld dus![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |