Nu ik dit lees klinkt het best wel domquote:Op vrijdag 8 oktober 2004 22:31 schreef Allan24 het volgende:
Wat is het toch fijn géén Hollander West-Nederlander te zijn
Ontopic: probeer eens je tong wat verder naar voren te plaatsen in je mond als je een R wil zeggen (zoals bij het uitspreken van een 'S'). Door er dan lucht langs te laten krijg je vanzelf een rrrrollende R.
Althans da's bij mij zo maar ik spreek dan ook geen heteaardappelnederlands
Edit: of als je een meer gutturale (keel) R bedoelt: hetzelfde, alleen dan geen S maar een G
als ik dat doe ben ik net zon chineesquote:Op vrijdag 8 oktober 2004 22:31 schreef Allan24 het volgende:
Wat is het toch fijn géén Hollander West-Nederlander te zijn
Ontopic: probeer eens je tong wat verder naar voren te plaatsen in je mond als je een R wil zeggen (zoals bij het uitspreken van een 'S'). Door er dan lucht langs te laten krijg je vanzelf een rrrrollende R.
Volgens mij met een 'Harde' R..quote:Op zaterdag 9 oktober 2004 01:12 schreef LoggedIn het volgende:
[..]
als ik dat doe ben ik net zon chinees"het is de lealiteit"
maar wat is een rollende r nou eigenlijk preciesik kom uit rotterdam, spreken de mensen daar met een rollende r? of?
nee juist niet... Wij (ik kom zelf ook uit rdam) spreken iets uit dat op een R lijkt en dat door onze hersenen vervolgens als een R geïnterpreteerd wordt, maar in feite spreken we niet echt een R uit...quote:Op zaterdag 9 oktober 2004 01:12 schreef LoggedIn het volgende:
[..]
als ik dat doe ben ik net zon chinees"het is de lealiteit"
maar wat is een rollende r nou eigenlijk preciesik kom uit rotterdam, spreken de mensen daar met een rollende r? of?
ik ook niet, heb er vroeger wel oefeningen voor moeten doen, maar ben die helaas vergeten..quote:Op zaterdag 9 oktober 2004 01:35 schreef Nature het volgende:
Ik zal waarschijnlijk nooit de "r" uit kunnen spreken op een normale manier, ach, het zij zo
Ja ik heb ook een tijdje op logopedie gezeten toen ik klein was.. maar weet al die oefeningen echt niet meer..quote:Op zaterdag 9 oktober 2004 10:50 schreef S-Two het volgende:
[..]
ik ook niet, heb er vroeger wel oefeningen voor moeten doen, maar ben die helaas vergeten..
Wauw! Die is goed!!!quote:Op zaterdag 9 oktober 2004 17:48 schreef Tristessa het volgende:
Heel vaak beduin bedootje achter elkaar zeggen. Uiteindelijk zeg je dan bruin broodje.
Ik heb mijn tongriem overigens kort geleden laten doorknippen (een paar weken geleden), maar in de uitspraak van de r merk ik niet veel verschil: iets gemakkelijker maar voor mij niet spectaculair. Merkbaarder is het verschil in andere tongletters, d, t en l. De s is bij mij veel meer gaan sissen, maar dat kwam omdat mijjn "mentale" manier van praten hetzelfde is gebleven, maar mijn tong reageert sneller en feller op de signalen uit mijn hersenen tijdens het praten.quote:Op zaterdag 9 oktober 2004 17:07 schreef FuifDuif het volgende:
Ik gebruik ook de 'r' vanuit de keel. Ik heb mij er eerlijk gezegd nog nooit bewust mee bezig gehouden. Wel vroeg een arts mij vroeger of hij mijn tongriem door moest knippen, omdat een rollende 'r' dan makkelijker gaat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |