quote:
De combinatie wordt kort na IBM het tweede computerconcern ter wereldPALO ALTO - De Amerikaanse computergigant Hewlett-Packard koopt concurrent Compaq. HP betaalt de overname met 25 miljard dollar (zo'n f 60 miljard) in aandelen. Dat hebben de concerns dinsdag bekendgemaakt.
De combinatie (145.000 werknemers) wordt met een gezamenlijke omzet van 87,4 miljard dollar kort na IBM het tweede computerconcern ter wereld. Op enige afstand volgt Dell.
Malaise in de computerindustrie
Hewlett-Packard en Compaq besloten tot de fusie onder druk van de markt. Beide concerns zagen de afgelopen anderhalf jaar de inkomsten en winsten sterk dalen als gevolg van de aanhoudende malaise in de computerindustrie. Beide kondigden eerder al aan banen te zullen schrappen.
Het in het Californische Palo Alto gevestigde Hewlett-Packard krijgt in de nieuwe combinatie een belang van 64 procent. HP-baas Carly Fiorina (46) wordt de nieuwe bestuursvoorzitter, met Compaq-voorman Michael Capellas (46) als president. De verwachting is dat de transactie in de eerste helft van volgend jaar zal zijn voltooid.
Aandeelhouders krijgen voor een stuk Compaq 0,6325 aandeel HP, wat het aandeel Compaq op 14,68 dollar waardeert. Dat betekent dat HP een premie van 19 procent legt op de Compaq-slotkoers van vrijdag (12,35 dollar). De concerns verwachten dat de samensmelting over drie jaar een kostenbesparing oplevert van 2,5 miljard dollar.
Prijzenoorlog
Hewlett-Packard en Compaq kunnen samen beter partij bieden aan IBM en Sun Microsystems als het gaat om produceren van zakelijke netwerken. De combinatie vormt op de markt van personal computers een grotere bedreiging voor producenten zoals Dell en Gateway. Op de pc-markt hadden HP en Compaq vooral last van Dell, dat een ware prijzenoorlog ontketende. Dell wist op die manier de belangrijkste verkoper van personal computers te worden.
En kinders, geen persoonlijke aanvallen meer in dit topic!
Damn, het lijkt soms alsof ik Myrthe en Rosa soms uit elkaar moet halen ...
Anyway, nu blijven er dus maar enkele grote pc-boeren over: IBM, HP en Dell. En ik verwacht dat IBM zich uit de markt van consumenten pc's zal terugtrekken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |