een lijn tekenen van exact 10cm is toch ook onmogelijk.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:49 schreef zurich het volgende:
als de omtrek mooi rond is...dan heeft ie een exacte waarde..
???????????? probeer eens een passerquote:op vrijdag 17 september 2004 22:49 schreef zurich het volgende:
als de omtrek mooi rond is...dan heeft ie een exacte waarde.. maar tot nu toe..is het ons nog nooit gelukt een perfecte cirkel te tekenen..omdat we van pi alleen de benadering kennen
maar bij wisk heb je niet perse eenheden nodig. een lijn tekenen van 10 is misschien onmogelijk..of zelfs onmogelijk... maar pi is nog onmogelijker omdat pi is ontstaan uit een reeks met oneindige termen.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:51 schreef pfaf het volgende:
[..]
een lijn tekenen van exact 10cm is toch ook onmogelijk.
ook al heb je een cirkel getekend met als straal de diameter van het heelal...het blijft een para-ronde cirkelquote:op vrijdag 17 september 2004 22:52 schreef yosomite het volgende:
[..]
???????????? probeer eens een passer
in de praktijk prima, maar op atomaire schaal ga je problemen krijgen.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:51 schreef pfaf het volgende:
[..]
een lijn tekenen van exact 10cm is toch ook onmogelijk.
inderdaad.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:55 schreef yosomite het volgende:
[..]
in de praktijk prima, maar op atomaire schaal ga je problemen krijgen.
welk atoompje doet nog wel mee en welke niet en vervolgens delen van een atoom.
als je een rechthoekige driehoek tekent met beide rechthoekszijde gelijk 1, dan is de schuine zijde wortel 2. die kun je heel goed tekenen.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:51 schreef zurich het volgende:
de diameter is exact te berekenen, maar als je de diameter wil tekenen dan heeft die diameter 2pi.r als lengte..een onexacte lengte
maar wat is nu precies je probleem? je kunt niet de exacte omtrek van een cirkel bepalen? of zoals in de openingspost een cirkel is niet perfect rond?quote:op vrijdag 17 september 2004 22:53 schreef zurich het volgende:
[..]
maar bij wisk heb je niet perse eenheden nodig. een lijn tekenen van 10 is misschien onmogelijk..of zelfs onmogelijk... maar pi is nog onmogelijker omdat pi is ontstaan uit een reeks met oneindige termen.
welke redenering gebruikte hij om tot die vreemde conclusie te komen?quote:op vrijdag 17 september 2004 23:00 schreef zurich het volgende:
nog gekker, met een bepaalde redenering kwam hij tot de conclusie dat het heelal niet perfect is en dus god is niet perfect..dus hij bestaat niet, want anders was hij wel perfect@
wortel2 kun je heel goed tekenen, maar ook niet exact....eigenlijk kunnen we tot de conclusie komen dat geen enkele lengte hoe groot of klein die ook is, is praktische exact te tekenen..quote:op vrijdag 17 september 2004 23:00 schreef yosomite het volgende:
[..]
als je een rechthoekige driehoek tekent met beide rechthoekszijde gelijk 1, dan is de schuine zijde wortel 2. die kun je heel goed tekenen.
pi is heel exact te bepalen, net zo exact als je zelf wilt.
onzin, vanaf het middelpunt naar de cirkel is de afstand precies even groot in elke richting (anders is het geen cirkel). het feit dat pi niet precies te definieren is wil niet zeggen dat een cirkel geen cirkel is.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:42 schreef zurich het volgende:
mijn natuurkunde leraar heeft iets leuks en grappigs gezegd in de klas.
hij zei dat pi oneinidig cijfers heeft rechts van de komma, dat betekent dat pi niet perfect is :s:s, conclusie de cirkel is niet perfect rond.. en dat het daar ergens mis is.. ergens waar de cirkel niet perfect rond is.!
dat wou ik hem ook vragen maar we hadden uit en moesten naar wis.quote:op vrijdag 17 september 2004 23:02 schreef pfaf het volgende:
[..]
welke redenering gebruikte hij om tot die vreemde conclusie te komen?
wat is een perfect / niet-perfect heelal?
als je een cirkel tekent met straal 1/2 is de omtrek van de cirkel pi.quote:op vrijdag 17 september 2004 22:53 schreef zurich het volgende:
[..]
maar bij wisk heb je niet perse eenheden nodig. een lijn tekenen van 10 is misschien onmogelijk..of zelfs onmogelijk... maar pi is nog onmogelijker omdat pi is ontstaan uit een reeks met oneindige termen.
we krijgen dus een soort...contraditie, vanuit het middelpunt naar de omtrek is de afstand overal gelijk, maar vanuit de formule omtrek=2pi.r blijkt iets anders..dat komt door het getal piquote:op vrijdag 17 september 2004 23:03 schreef indemnity het volgende:
[..]
onzin, vanaf het middelpunt naar de cirkel is de afstand precies even groot in elke richting (anders is het geen cirkel). het feit dat pi niet precies te definieren is wil niet zeggen dat een cirkel geen cirkel is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |