bronquote:Libanon verbiedt Da Vinci Code na protest katholieken
De Libanese regering heeft de verkoop van het boek De Da Vinci Code, de wereldwijde bestseller van Dan Brown, verboden. De maatregel is het gevolg van protest van rooms-katholieke leiders. Die achten het boek beledigend voor christenen.
Relatie Jezus en Maria Magdalena
In de thriller ontrafelt een academicus de verborgen code achter schilderijen van Leonardo da Vinci. Hij ontdekt onder meer dat Jezus een relatie had met Maria Magdalena. Het Opus Dei, een behoudende beweging in de Rooms-Katholieke Kerk, komt er in het boek slecht van af.
Arabische vertaling
Boekhandels moeten de Franse, Engelse en Arabische versies van het boek van hun schappen halen. De Arabische vertaling is pas tien dagen geleden verschenen, maar loopt al goed, aldus de uitgever, de Arabische Wetenschappelijke Uitgeverij in Beiroet.
Censuur
Bij Virgin Megastore in de Libanese hoofdstad is De Da Vinci Code een van de bestverkochte boeken. Adjunct-directeur Roger Haddad hekelde de "censuur" die de overheid uitoefent. "Mensen moeten kunnen lezen wat ze willen. Dit boek is fictie en iedereen weet dat."
Wortels van christelijke godsdienst
Het Katholieke Informatie Centrum, dat protest tegen het boek heeft aangetekend, is blij met het verbod. "Er zitten passages in die de wortels van de christelijke godsdienst raken", aldus voorzitter Abdou Abu Kasm. Daarin staat dat Jezus Christus een seksuele relatie met Maria Magdalena had en dat zij kinderen hadden."
Belediging verboden
"Zulke dingen zijn moeilijk te accepteren voor ons, ook al is het fictie", aldus Abu Kasm. "Libanon is een land met veel verschillende religieuze gemeenschappen en er zijn nog steeds wetten die belediging van de verschillende gemeenschappen verbieden."
Maar natuurlijkquote:Op vrijdag 17 september 2004 09:39 schreef freud het volgende:
Maar het helpt wel als je de inhoud en strekking van het boek weet, om de acties van de kerk in dit geval als ironisch te zien. Heb jij het boek gelezen dagonet?
Euh...censuur en pluspunt...ik mis misschien wat? Leg eens uit als je wilt?quote:Op vrijdag 17 september 2004 09:18 schreef Dagonet het volgende:
Belachelijk natuurlijk dat er dit soort censuur is, maar voor betrekkingen tussen verschillende kerken is dit wel weer een pluspunt.
Ja, dit is niet islam waardig...niemand die vermoord wordt of moet worden.lquote:Op vrijdag 17 september 2004 10:05 schreef speknek het volgende:
Verbod.. wat saai, waarom gooien ze het niet gelijk op een grote stapel, steken ze het in de hens en gaan ze er rond marcheren?
Je weet het niet he, het moet je genre maar zijn. Yours truly heeft de boeken van Dan natuurlijk ook allemaal braaf gelezen.quote:Op vrijdag 17 september 2004 09:41 schreef Dagonet het volgende:
Maar natuurlijk
Ik ben niet voor niets ook LIT mod
Psssssst, het gaat nu om katholieken... Die verbieden liever en doen net of iets niet bestaat, onderbouwt door dogmatisch aangeleerd gemompel.quote:Op vrijdag 17 september 2004 10:09 schreef wonko het volgende:
Ja, dit is niet islam waardig...niemand die vermoord wordt of moet worden.l
De censuur an sich vind ik negatief, ik vind niet dat je boeken (en zeker fictie) moet verbieden onder wat voor omstandigheid dan ook maar het feit dat een Islamitisch land gehoor geeft aan protesten van een groep die veelal wordt achtergesteld in die regio vind ik juist positief, er wordt dus wel naar geluisterd en dat biedt hoop voor de toekomst, ook op andere vlakken mbt acceptatie van verschillende geloven.quote:Op vrijdag 17 september 2004 10:00 schreef wonko het volgende:
[..]
Euh...censuur en pluspunt...ik mis misschien wat? Leg eens uit als je wilt?
Oeps...stom ja. Ik wil nog wel eens wat van die geloven gaan verwarren. Ze hebben allemaal haat en nijd onder de leden.quote:Op vrijdag 17 september 2004 10:12 schreef freud het volgende:
Psssssst, het gaat nu om katholieken... Die verbieden liever en doen net of iets niet bestaat, onderbouwt door dogmatisch aangeleerd gemompel.
Ja, maar er wordt naar ze geluisterd als het om onderdrukking van de vrije wil gaat. Normaal gespoken worden ze zelf onderdrukt. Maar nu komt het de onderdrukkers uit wat de onderdrukten ter onderdrukking aangeven en dat moet positief opgevat worden?quote:Op vrijdag 17 september 2004 10:12 schreef Dagonet het volgende:
[..]
De censuur an sich vind ik negatief, ik vind niet dat je boeken (en zeker fictie) moet verbieden onder wat voor omstandigheid dan ook maar het feit dat een Islamitisch land gehoor geeft aan protesten van een groep die veelal wordt achtergesteld in die regio vind ik juist positief, er wordt dus wel naar geluisterd en dat biedt hoop voor de toekomst, ook op andere vlakken mbt acceptatie van verschillende geloven.
Ik kies ervoor om het feit dat er geluisterd wordt al positief op te vattenquote:Op vrijdag 17 september 2004 10:19 schreef wonko het volgende:
[..]
Ja, maar er wordt naar ze geluisterd als het om onderdrukking van de vrije wil gaat. Normaal gespoken worden ze zelf onderdrukt. Maar nu komt het de onderdrukkers uit wat de onderdrukten ter onderdrukking aangeven en dat moet positief opgevat worden?
Elk genre is mijn genrequote:Op vrijdag 17 september 2004 10:12 schreef freud het volgende:
Je weet het niet he, het moet je genre maar zijn. Yours truly heeft de boeken van Dan natuurlijk ook allemaal braaf gelezen.
Mocht je bedoelen dat Christenen in Libanon worden onderdrukt door Moslims, zou ik graag van je willen weten waar je deze bewering op baseert.quote:Op vrijdag 17 september 2004 10:19 schreef wonko het volgende:
[..]
Ja, maar er wordt naar ze geluisterd als het om onderdrukking van de vrije wil gaat. Normaal gespoken worden ze zelf onderdrukt. Maar nu komt het de onderdrukkers uit wat de onderdrukten ter onderdrukking aangeven en dat moet positief opgevat worden?
Was zo'n 50%, voordat een of ander buurland de moslims aldaar verdreef.quote:Op vrijdag 17 september 2004 17:52 schreef KreKkeR het volgende:
40% uit Christenen.
Oei daar val je wel hard door de mand. Gelijk duidelijk met wat voor persoon we hier te maken hebben.quote:Op vrijdag 17 september 2004 10:09 schreef wonko het volgende:
[..]
Ja, dit is niet islam waardig...niemand die vermoord wordt of moet worden.l
Wat kan Jordanië er nou weer aan doen?quote:Op vrijdag 17 september 2004 17:56 schreef IPdaily het volgende:
[..]
Was zo'n 50%, voordat een of ander buurland de moslims aldaar verdreef.
Vast ook veel, maar ik had het over een buurland, ken je aardrijkskundequote:Op vrijdag 17 september 2004 20:25 schreef Monidique het volgende:
Wat kan Jordanië er nou weer aan doen?
Ach, men pleegt hele wijken wel es als buur aan te merken.quote:Op zaterdag 18 september 2004 00:12 schreef IPdaily het volgende:
[..]
Vast ook veel, maar ik had het over een buurland, ken je aardrijkskunde![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |