quote:
Op zaterdag 11 september 2004 12:49 schreef Neuralnet het volgende:
Ik vraag me echter wel af waarom topicstarter denkt een nieuwe studie met succes te voltooien als de PABO niet afgemaakt kon worden wegens gezondsheidsredenen. Op elke HBO studie zal men een afstudeerstage moeten doorlopen van ongeveer een half jaar. Daar ontkom je niet aan. Ook zal er een scriptie geschreven moeten worden. Waarom dan niet dat jaartje PABO doorzetten?
De universiteit lijkt me te hoog gegrepen. Met alle respect, maar als het halen van de propedeuse al zo lang duurt dan vrees ik voor de rest. Overigens zal je op de universiteit enkel voor de keuzevakken vrijstelling kunnen krijgen. Dat scheelt je hooguit 3 maanden, dan moet je dus nog minimaal 2,5 jaar om in elk geval een bachelor diploma te halen.
Met gezondheidsredenen bedoel ik dat sinds een halfjaar mijn ogen binnen een paar dagen heel erg achteruit zijn gegaan (blnde vlekken in beeld o.a). Loop al 8 jaar met mijn ogen te kloten na het kijken in een zonsverduistering 8 jaar geleden maar artsen kunnen tot nu toe mijn klachten niet verklaren.
Afgelopen jaar was de 3e keer dat het zomaar ineens erger werd, de vorige keren kon ik er nog redelijk mee functioneren, maar nu met die happen uit mijn beeld wordt dat een stuk moeilijker en wordt ik voor het eerst ook gewoon echt in mijn functioneren beperkt (het kutte is dus alleen dat ik dat niet aan kan tonen want er wordt dus niks gevonden).
Voor de klas staan kan ik wel vergeten als ik de klas niet eens goed kan overzien. Ook lezen gaat nauwelijks meer.
Opzich is het weten dat je straks niks met je diploma kunt nog geen reden om dan ook maar je studie stop te zetten (als ik dat jaartje had doorgezet had ik in ieder geval mn HBO diploma gehaald) maar ik was al iemand bij wie de studie niet geweldig liep, die niet supergemotiveerd was voor de het vak: ik was theoretisch zeer goed (alleen zo perfectionistisch in werkstukjes maken dat ik er veel te lang op zit/zat, ook een reden waarom het halen van mn propedeuse zo lang heeft geduurd.....dat lag niet aan dat ik niet goed genoeg was, maar omdat ik gewoon 3 flutwerkstukjes maken heel lang heb uitgesteld vanwege allerlei redenen) maar praktisch niet zo goed (stages liepen vaak niet lekker want ik zat eigenlijk nooit lekker in mn vel, het was eigenlijk sowieso helemaal niet de studie die mij me paste maar ik ben gewoon nooit gestopt).
Het feit dat ik ZONDER gezondsheidsklachten al een heel minimale kans had mijn eindstage te halen (men raadde me al aan er een jaar tussenuit te gaan of een andere studie te gaan zoeken etc, leuk als je dat in je laatste jaar krijgt te horen}:|) maakte dat ik MET gezondsheidsklachten (waar ik zelf ook nog es zo mee zat dat ik niet eens wist hoe ik hiermee moest leven, vond/ vind het een onverdraaglijke gezondsheidskwaal) al helemaaaaal geen kans maakte om die stage tot een goed einde te gaan brengen, alle motivatie ontbrak ook nog es door al die klachten, was alleen nog maar met mijn ogen bezig en hoe erg ik dat vond dus lekker gemotiveerd aan een stage beginnen zat er al niet in. Om dan over een afstudeerscriptie bedenken en uitvoeren nog maar te zwijgen.
Dus ik ben gestopt. Soms denk ik: 'ik ga het gewoon afmaken, dat lukt best, dan heb ik tenminste iets, tis maar een jaartje, was is een jaar nou?' maar als ik dan denk aan wat ik allemaal moet doen, aan hoe groot je motivatie in zo'n laatste jaar moet zijn, aan mijn gezondheid en hoe die in de weg zal zitten, aan de kosten die ik maak als ik het weer niet haal en het weer tevergeefs is etc. dan zakt de moed me in de schoenen.
De universiteit heeft me altijd meer aangsproken als het HBO, omdat ik juist iemand ben die goed kan leren en dieper over sommige dingen nadenkt dan op mijn studie eigenlijk noodzakelijk was. Ik ben meer een theoretisch dan een praktisch iemand.
Maarja goed uni vergt tegenwoordig ook erg veel van je. Wordt ook steeds praktischer etc. Ik ben absoluut niet creatief dus tegen de tijd dat er een afstudeerproject of ander project aan zit te komen dan loop ik weer totaal vast omdat ik niks kan bedenken (de motivatie niet heb om wat te bedenken, wil eigenlijk gewoon een diploma en feiten naar binnen stampen en daar wat kritisch over denken, that's it...met mijn gezondheid en mijn algehele welzijn ben ik te futloos om ergens veel energie in te steken).
De reden dat ik de PABO niet af kon maken was dus dat het al niet lekker liep en ik met mijn gezondheid de stage niet inkan.
Op een andere studie kan ik misschien wel afstuderen, bij een studie/ beroep waar je minder met je ogen moet doen dus bijv. Voor het voor de klas staan is goed zien noodzakelijk, voor iets waarbij je achter een computer zit al stukken minder.
Momenteel zie ik het echter ook somber in hoor, met mijn gezondheid en hoe kut ik me daar onder voel, dat ik een andere studie wel tot een goed einde zal kunnen brengen. Ogen zijn gewoon te belangrijk.
Omdat ik 4 jaar erg lang vind en dat al helemaal niet ga redden denk ik, heb ik deze topic geplaatst.