abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 9 september 2004 @ 00:38:18 #1
28654 gimgamgommetje
si vis pacem para bellum
pi_21830752
hawk,, waarom lach jij om krav maga gebaseerd op die documentaire?
pi_21831009
* Maichel doet nu al weer een jaar Shaolin Kungfu
echt erg leuk
  donderdag 9 september 2004 @ 01:04:44 #3
28654 gimgamgommetje
si vis pacem para bellum
pi_21831126
waar doe je dat? ooh en gefeliciteerd met de 1e plaats gister op veronica
pi_21831394
ik had de tweede plaats.
NEC TEMERE, NEC TIMIDE
pi_21831666
Deze "Black Ninja" ownt de pan uit met zn move...
pi_21831695
quote:
Op donderdag 9 september 2004 02:19 schreef p00pb0x het volgende:
Deze "Black Ninja" ownt de pan uit met zn move...
ja kende em al
De enige echte BaggerUser!
Riemen
fiets kopen
pi_21834089
quote:
Op donderdag 9 september 2004 00:38 schreef gimgamgommetje het volgende:
hawk,, waarom lach jij om krav maga gebaseerd op die documentaire?
Wat ik zag vond ik onrealistisch. Zoals iemand een pistool afnemen. Dat zal vast werken voor een politieman in een kleine ruimte, alhoewel het maar de vraag is of je zo'n groot risico wilt nemen, maar een beetje terrorist zal je echt niet binnen bereik van z'n pistool laten komen (of het moet een ongelofelijke kluns zijn). Net als een mes vs ongewapend. Het is mogelijk ongewapend te winnen maar de odds zijn sterk in het voordeel van de gewapende, vooral als hij er een beetje mee kan omgaan. Dat geldt in nog sterkere mate als het vuurwapen vs ongewapend is.

Ik zag ook het volgende: iemand pakt je bij de schouder en jij draait je om en komt vol met je elleboog naar z'n keel/borst. Dat kan een goede beweging zijn, maar niet zoals ze dit (en zoals ik nog meer bewegingen in KM heb gezien) uitvoeren.
De beweging werd met een volle voorwaartse launch uitgevoerd, wat dus dramatische gevolgen kan hebben als de stoot niet aankomt. Je bent dan totaal overgeleverd aan je tegenstander als hij bv Wing Chun kent of hij kan je meteen naar de grond brengen als hij bv. in grondtechnieken gespecialiseerd is.

Er wordt wel gezegd dat Krav Maga vooral geschikt is om te gebruiken tegen niet- geoefende tegenstanders.

(Dit alles is natuurlijk niet als flame bedoeld, het is gewoon mijn persoonlijke mening over KM. Ik heb het ook niet zo op de stijl, omdat de technieken van andere stijlen "geleend" zijn en er gedaan wordt alsof het een geheel nieuwe, zelf ontwikkelde stijl is..... )
-------Practice Mindfulness-------
pi_21836160
als reactie op hawk zijn verhaal:
over het vuurwapen ben ik het met je eens.
het mes een beetje minder, een mes is niet meer dan een verlengstuk van een hand.
als jij een hand goed kan ontwijken, dan kan dat ook als diegene een mes heeft.
kan je dit niet, dan zijn de gevolgen wel erger natuurlijk.

het verhaal over die lauch, daar ben ik het helemaal mee eens. het hele gewicht werd erin gezet en zo heb je geen tot weinig controle over je lichaam.

zelf vond ik het jammer dat ze zo weinig hebben laten zien van het goju-kai karate wat op de nummer 2 stond.
ik beoefen deze sport zelf, en er zijn veel meer dingen die wel intressant zijn.
NEC TEMERE, NEC TIMIDE
pi_21836455
quote:
Op donderdag 9 september 2004 12:22 schreef soulfly1983 het volgende:

zelf vond ik het jammer dat ze zo weinig hebben laten zien van het goju-kai karate wat op de nummer 2 stond.
ik beoefen deze sport zelf, en er zijn veel meer dingen die wel intressant zijn.
Er zou gewoon een programma, eigenlijk een serie, moeten komen waar er echt uitgebreid naar een stijl wordt gekeken. Dus met al z'n principes en uitleg van bewegingen enzo.
Dát zou pas interessant zijn.

Stel dat je als beginner niet weet welke stijl je wilt beoefenen (of welke er zijn), dan is zoiets een prima manier om mensen wegwijs te maken in de Martial Arts.
-------Practice Mindfulness-------
  donderdag 9 september 2004 @ 13:13:27 #10
28654 gimgamgommetje
si vis pacem para bellum
pi_21837206
Wat betreft het ontwapenen van vuurwapens... waarom werkt het wel voor een politieman en niet voor burgers?

Laten we voorop stellen dat een bedreiging met een vuurwapen een levensgevaarlijke situatie is.
Als je jezelf kunt redden door je portomonnee op te geven of zo moet je dat doen.
Zodra je het idee hebt dat dat je niet gaat helpen dan kun je aan andere dingen denken en die tools moet je gewoon beheersen, anders heb je de optie niet.

Het werkt idd alleen op korte afstand. Dus als de ' terrorist' slim is en geen enkel risico neemt,, tja.... shit happens
Maar de manieren van ontwapenen met krav zijn simpel en effectief. Toch zit er vaak een hoop achter.

Wat betreft het verdedigen tegen messen. We hebben idd vooral technieken geleerd tegen de meest gangbare aanvallen. Dus niet tegen grootmeester eskrima kali.
In principe is het verdedigen tegen geoefende mesvechters hetzelfde. Het is alleen moeilijker.
Maar vooral het vele verdedigingswerk tegen mesaanvallen vind ik goed in krav maga, omdat je tijdens ruzies een redelijke kans loopt dat iemand een mes pakt of iets anders waarmee je kan steken of snijden.

Dat krav maga alleen werkt tegen ongeoefende tegenstanders is bullshit. We deden de instructeurscursus met mensen die al jaren lesgeven in andere takken van sport waaronder jiu jitsu, muay thai ,freefight, aiki ninpo geloof ik en nog meer. Allemaal waren ze onder de indruk van krav.

Ik geef je gelijk dat er een programma moet komen die dieper op de verschillende stijlen in gaat.
Wel denk ik dat het altijd beperkt is gezien het aantal vechtsporten en onderlinge stijlen die er voorhanden zijn.

Wat we bv op vechtsporten.nl doen en ook hier mogelijk is, is meetings organiseren en daar een aantal verschillende lessen geven door beoefenaars. Bijv. een zondagmiddag en dan 4 clinics van verschillende vechtsporten. Dat is een leuke manier om eens dingen te proberen.
pi_21838192
quote:
Op donderdag 9 september 2004 12:36 schreef Hawk het volgende:

[..]

Er zou gewoon een programma, eigenlijk een serie, moeten komen waar er echt uitgebreid naar een stijl wordt gekeken. Dus met al z'n principes en uitleg van bewegingen enzo.
Dát zou pas interessant zijn.

Stel dat je als beginner niet weet welke stijl je wilt beoefenen (of welke er zijn), dan is zoiets een prima manier om mensen wegwijs te maken in de Martial Arts.
helemaal mee eens
NEC TEMERE, NEC TIMIDE
pi_21839327
quote:
Op donderdag 9 september 2004 14:02 schreef soulfly1983 het volgende:

helemaal mee eens
Wie belt De Mol?
-------Practice Mindfulness-------
  maandag 13 september 2004 @ 11:19:13 #13
94397 Stroomschok
File op het zandpad
pi_21919594
Als je op straat door iemand bedreigd wordt met een pistool zal het voornamelijk gaan om asociale, half-criminele jongeren. Of om je te beroven of om zich te laten gelden, en voor beide gevallen is het niet onwaarschijnlijk dat ze tamelijk dichtbij komen. Ook zullen ze op dat moment bijna net zo nerveus of high van de adrenaline zijn als jij en zelden goed nadenken. De kans dat zij de domme actie zullen maken om het pistool letterlijk op je voorhoofd te zetten is niet onwaarschijnlijk.

De mensen die op meer dan 5 meter met een vuistvuurwapen nog kunnen raken en er aan zullen blijven denken jou op een veilige afstand te houden zullen mensen zijn wel beter weten dat zomaar een wapen op straat te trekken en mensen te gaan bedreigen.

Dat Krav-Maga vooral effectief is tegen ongeschoolde tegenstanders geldt eigenlijk wel voor iedere sport. Maar denk eraan dat dit meer geldt voor de technieken die burgers over een aantal maanden bij gewone zelfverdediging krijgen, en een stuk minder dan de technieken die soldaten krijgen over heel wat meer tijd.

En natuurlijk is zelfs iemand die al zijn hele leven iets als Teakwon-Do doet, in staat iemand te overweldigen die maar een paar jaar Krav Maga doet. Dingen als concentratie, inzicht, balans, timing, uithoudingsvermogen en 'feel' zijn veel belangrijker dan de uiteindelijke technieken.

Overigens zal bij een gevecht tussen geoefende beoefenaars van bijvoorbeeld Krav-Maga en Escrima met een mes, diegene met het mes gewoonweg enorm in het voordeel is. Op dezelfde manier mag een Kobudoka met tonfas of een stok gewoon weg niet verliezen van een mes.

Het is gewoon een feit dat, zodra er een wapen, of een overtreffend wapen in het spel is moet het verschil in niveau echt behoorlijk zijn om dat voordeel teniet te doen. Vooral als diegene met het wapen, goed genoeg is om niet alleen met het wapen te vechten maar met zijn hele lichaam.

Het enige geluk is dat in mijn ervaring, de mensen die het best kunnen vechten dit het minst graag doen. En als iemand echt vaardig is met een wapen er al helemaal voor terugschrikt dit op straat mee te gaan nemen, omdat ze zich maar al te bewust zijn van de gevolgen als ze het dan ook daadwerkelijk zouden gebruiken. Zo zijn nunchakus van de eerste de beste aso gevaarlijk, maar in de handen van een Kobudoka is het meteen dodelijk.
Da's nou Kwalitatief Uitermate Teleurstellend!
Fok! Fotoboek
pi_22161327
Nu Fightclub op Eurosport.

Wat is dat voor sport die ze nu doen. Met blote vuisten vechten, het is echt hard!
...drop it like it's hot...
pi_22165520
ff een vraagje van mij over jiu-jitsu. Zijn er hier toevallig nog mensen die dit doen? Ik wil namelijk binnenkort gaan beginnen maar heb nog wel een paar vraagjes.

Wat kost een pak ongeveer?
Hoe zit het met aanvallen? Leer je met jiu-jitsu alleen verdedigen of ook aanvallen?
Hoe zit het met trappen/stoten? Gebruik je dit of is het bijna alleen maar grepen en worpen?

alvast bedankt
Forza Ferrari!
  vrijdag 24 september 2004 @ 10:21:44 #16
28654 gimgamgommetje
si vis pacem para bellum
pi_22168614
jiu jitsu pak,, ehh ik betaalde toen 80 gulden,,, zal wel iets duurder zijn maar begin te denken bij 40 euro. koop een stevig judopak. Ik kocht hem gewoon via de trainer.

je leert en verdedigingen en slaan, schoppen etc.
voor zelfverdediging gebruik je in principe alles. Voor wedstrijden is er oa het fighting system wat in 3 fases gaat. fase 1 is staand vechten, fase 2 is naar de grond toe werken en fase 3 is op de grond. in fase 1 stoot en schop je, in fase 2 en 3 niet.
pi_22187015
quote:
Op vrijdag 24 september 2004 10:21 schreef gimgamgommetje het volgende:
jiu jitsu pak,, ehh ik betaalde toen 80 gulden,,, zal wel iets duurder zijn maar begin te denken bij 40 euro. koop een stevig judopak. Ik kocht hem gewoon via de trainer.

je leert en verdedigingen en slaan, schoppen etc.
voor zelfverdediging gebruik je in principe alles. Voor wedstrijden is er oa het fighting system wat in 3 fases gaat. fase 1 is staand vechten, fase 2 is naar de grond toe werken en fase 3 is op de grond. in fase 1 stoot en schop je, in fase 2 en 3 niet.
Ook enig idee hoe het zit met de verhoudingen tussen trappen/stoten en zelfverdediging met worpen/grepen enzo? Vind het allebei wel cool namelijk, dus als het een beetje gelijk is lijkt me echt super.
Forza Ferrari!
  zaterdag 25 september 2004 @ 00:08:37 #18
28654 gimgamgommetje
si vis pacem para bellum
pi_22187297
Het punt met jiu jitsu is dat het zo uitgebreid is dat je er een hoop kanten mee op kan.
Hoeveel aandacht elk gebied krijgt hangt van de instructeur af en wellicht van wat je als student aangeeft te willen leren. Als je instructeur gek is op grondvechten zal dat de nadruk krijgen. Als hij 4voudig wereldkampioen karate was zul je wat meer stoten en en trappen waarschijnlijk.
Je kan ook trainers hebben die gek zijn op het ebo no kata of zo. (kata is vorm met afgesproken aanvallen en verdediging)
Dat kan dus per club verschillen
pi_22192823
Hehe ik heb net de clip van ninjitsu gezien van wat op veronica werd uitgezonden, ik zat dus zelf in Japan ninjutsu te trainen bij dr. Masaaki Hatsumi op het moment dat deze docu werd uitgezonden en die mark Lithgow die geinterviewd wordt heb ik ook ontmoet, erg aardige man is dat.

Ik vond alleen het item over ninjutsu niet erg overtuigend gebracht, ik weet niet hoe het met de rest van de vechtsporten zat aangezien ik alleen deze clip heb.

Ik moet zeggen, was wel leuk om al die mensen bezig te zien die ik zelf ook ontmoet heb en dr. Masaaki Hatsumi is vreselijk goed in wat ie doet maar ja daarvoor ben je ook grootmeester he
  zondag 26 september 2004 @ 02:24:13 #20
28654 gimgamgommetje
si vis pacem para bellum
pi_22209352
heb je ook iets van examen gedaan daar? of is dat echt alleen voor 5e dan?
pi_22210059
quote:
Op zondag 26 september 2004 02:24 schreef gimgamgommetje het volgende:
heb je ook iets van examen gedaan daar? of is dat echt alleen voor 5e dan?
Dat examen wat je hebt gezien is echt voor de 5e dan, Ik ben wel gegradueerd door een andere leraar.
pi_22222528
Sjit... Ik ben dit filmpje kwijt: http://members.lycos.nl/dreamhead88/Capo's%20Movie%20media.wmv

Uiteraard is die site al lang down. Is er iemand die dit filmpje nog heeft?
pi_22254231
quote:
Op zondag 26 september 2004 20:51 schreef Wokschotel het volgende:
Sjit... Ik ben dit filmpje kwijt: http://members.lycos.nl/dreamhead88/Capo's%20Movie%20media.wmv

Uiteraard is die site al lang down. Is er iemand die dit filmpje nog heeft?
help :/

Wie kan mij helpen? Een tijd geleden had ik een home-made, volgens mij Nederlands filmpje gedownload (minuut of 20) met daarin een compilatie van allerlei vechtsporten (kickboksen, taekwondo, capoeira etc) en wat turnoefeningen. Er was redelijke stevige muziek (genre Offspring) onder gemonteerd en alles zag er spectaculair uit. Nu is de HD van m'n laptop gecrasht en is het filmpje weg Bestandsnaam was Capo's Movie Media.wmv maar uiteraard kan ik het nergens meer op Internet vinden.... Is er nog iemand die het heeft liggen?
pi_22262268
quote:
Op dinsdag 28 september 2004 10:38 schreef Wokschotel het volgende:

[..]

help :/

Wie kan mij helpen? Een tijd geleden had ik een home-made, volgens mij Nederlands filmpje gedownload (minuut of 20) met daarin een compilatie van allerlei vechtsporten (kickboksen, taekwondo, capoeira etc) en wat turnoefeningen. Er was redelijke stevige muziek (genre Offspring) onder gemonteerd en alles zag er spectaculair uit. Nu is de HD van m'n laptop gecrasht en is het filmpje weg Bestandsnaam was Capo's Movie Media.wmv maar uiteraard kan ik het nergens meer op Internet vinden.... Is er nog iemand die het heeft liggen?
Ik heb het gehad, nu niet meer
pi_22278820
Kickje
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')