Ach, er zijn altijd wel mensen te vinden die op muziek zeiken omdat het simpel is. Daarom zou het geen muziek zijn.
Maar waarom zou het ingewikkeld moeten zijn? Het is een vorm van vermaak. Net als alle andere muziek overigens imo. Sommige mensen willen vermaakt worden door diepgaande teksten, andere door scheurende gitaren, andere willen lekker dansen op een opzwepende bassline. Daarom heet dance ook dance. Het is muziek om op te dansen (alhoewel ik er thuis ook graag naar mag luisteren, maar daar gaat het niet om).
In de muziek is er, net als bij andere kunsten, een niveauverschil tussen verschillende stijlen. Doktersromantjes zijn ook niet te vergelijken met literatuur. Er zijn simpelere vormen voor de grote massa en voor degene die op een hoger niveau willen worden vermaakt zijn er ook stijlen.
Maar aan de andere kant, dingen die op het eerste gezicht simpel lijken, daar kan ook nog flink over zijn nagedacht. Zoals bijvoorbeeld de schilder Piet Mondriaan, die van die strepen op een stuk linnen
![]()
(en 1 van de grondleggers van het kubisme, dacht ik). Daar schijnt ook een hele filosofie achter te zitten, maar ik heb me daar niet zo in verdiept.