FOK!forum / Olympische Spelen 2004 / De mascottes
zjroentjedinsdag 10 augustus 2004 @ 18:01
quote:
Phevos en Athena zijn de officiële mascottes van Athene 2004. Broer en zus zijn genoemd naar een beroemde broer en zus uit de Griekse mythologie. Phevos was de god van licht en muziek, beter bekend onder de naam Apollo. Athena was de godin van de wijsheid, aan wie de stad Athene haar naam ontleent.

Athena en Phevos vertegenwoordigen Griekenland en de Olympische waarden samenwerking, fair play, vriendschap en gelijkheid. Bovendien vertegenwoordigen ze de vier kernwaarden van Athene 2004: erfgoed, deelname, viering en menselijke schaal.

Oude griekse poppen
De twee mascottes zien er modern uit, maar hun uiterlijk is gebaseerd op dat van oude griekse poppen, zogenaamde daidala's. Deze klokvormige poppen werden gemaakt van terracotta. Hun beweegbare benen waren verbonden met een door een tuniek bedekt lichaam van draad. Daidala's zijn nog te zien in musea in Athene (Grieks Archeologisch Museum), Parijs (Louvre), Berlijn (Pergamon) en Boston.

Ontwerp
De mascottes zijn ontworpen door het bureau Paragraph Design Ltd. Zij wonnen de internationale mascottewedstrijd voor kunstenaars en ontwerpers, die op februari 2001 begon. De wedstrijd leverde 196 ontwerpen op. In oktober 2001 werd de winnaar bekend en op 4 april 2002 werden Athena en Phevos officieel aan de wereld gepresenteerd.
In het begin waren de Grieken er niet zo blij mee, want tja, echte beauty's zijn het niet. Maar toen het historisch besef doordrong werden ze toch in de armen gesloten.

Ik vind ze wel apart.
Leatherfacedinsdag 10 augustus 2004 @ 19:14
Cute
hydraulixdinsdag 10 augustus 2004 @ 23:20
Ze zijn apart ja, vind hun achterliggende gedachte wel erg bijzonder! Leuk gedaan
tong80dinsdag 10 augustus 2004 @ 23:26
Rare dingen.


HenkieNLwoensdag 11 augustus 2004 @ 16:25
Ik heb Phèvos in m'n auto hangen, vind het een grappig poppetje.
mittzaterdag 21 augustus 2004 @ 20:29
Ik zag ze zelfs schermen
zjroentjezaterdag 21 augustus 2004 @ 20:32
Ik zag ze ergens bij een basisschool ofzo in Griekenland.

Die kids gingen helemaal uit hun plaat.
zjroentjedinsdag 24 augustus 2004 @ 11:46
Gisteren bij het gewichtheffen