Kan iemand mij helpen in deze afweging?quote:Pentax Optio S4i
Ten eerste: verwacht niet een denderende beeld kwaliteit. De kwaliteit is
zondermeer goed, maar als ik het vergelijk met die van sommige andere
toestellen valt het op dat de beelden bij inzoomen niet zo mooi scherp zijn.
Dat is al helemaal het geval als je inzoomt met de digitale zoom. Dan krijg je
teleurstellende foto's (als je kritisch bent tenminste).
Ten tweede: verwacht niet van de camera dat je er 'kunst' foto's mee kunt
maken. Daar is de zoom vaak te zwak voor en de beeldkwaliteit niet goed genoeg.
Daarnaast kan je de sluitertijd en diafragma niet handmatig instellen. Dat is
jammer, want daardoor heb je weinig flexibiliteit als je bijvoorbeeld
nachtfoto's wilt maken. (er zit wel een nachtfoto functie op, die een max
sluitertijd van 4 sec. heeft)
Ten derde: je kunt de camera alleen in z'n cradle opladen. Of, de accu er uit
halen en in de cradle leggen. Omdat er geen laad-kabeltje gebruikt wordt, kan
je de camera dus 2 uur niet gebruiken als je hem oplaad. Ik ga dan ook
binnenkort een tweede accu kopen.
Ten vierde: houd er rekening mee dat je al snel veel geld kwijt bent aan het
toestel en accesoires (zoals geheugen en evt. tasje/accu enz). En dat terwijl
je voor de helft van het bedrag al hele degelijke andere camera's kunt kopen.
Ten vijfde:
Het toestel heeft moeite met het scherp stellen in een donkere omgeving ('s
avonds, binnen, met sfeerverlichting). Als hij niet goed scherp wil stellen,
moet je maar gewoon de foto maken (op hoop van zegen) of meer lampen aanzetten.
Ik heb zelf een Nikon F100 en er een powershot A80 erbij gekocht. Handig voor de kiekjes. Het serieuze werk blijf ik bij de SLR. Ik denk dat een canon digital ixus aan jouw eigen voldoet. klein robuust (stalen omhulsel) en gebruikt CFC (goedkope media). Een vriend van me heeft al jaren de ixus 300 en is er zeer tevreden mee. Hij neemt dat ding overal mee naartoe. Nadelen heeft het ding natuurlijk ook; je moet de accu's op kunnen laden. En da's het voordeel van de powershot: gewone LR-6 (AA) batterijen, die overal te koop zijn in de wereld.quote:Op dinsdag 24 augustus 2004 21:08 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
<KNIP>
Ik overweeg dus over te stappen op een kleine digitale camera, en die zou aan een aantal eisen moeten voldoen:
- compact, model broekzak;
- degelijk, en goed bestand tegen stof;
- belangrijk: een zoeker, want ik heb er een hekel aan om op het beeldscherm een compositie te moeten samenstellen (nog afgezien van de zon die parten speelt);
- niet teveel 'time lag' tussen afdrukken en maken van de foto;
- vanzelfsprekend wil ik graag ook perfecte kwaliteit, maar ik begrijp dat dat kan niet in combinatie met het bovenstaande, dus optimale kwaliteit (als in scherpstellen, lens) gegeven de eisen.
- bescheiden (analoge) zoom zou prettig zijn
<KNIP>
Bij nader inzien zuigt die Ixus volgens mij big time in vergelijking met de Pentax S4i of de Sony DSC-P100. Die zitten in dezelfde prijsrange en je krijgt dan zoveel meer voor je geld. De Sony heeft een Carl Zeiss (!) lens en Pentax heeft een eigen gepatenteerd geniaal lenzen systeem, waar de naam mij even van is ontschoten.quote:Op woensdag 25 augustus 2004 10:29 schreef Shark.Bait het volgende:
Cradle's zuigen. Mijn insteek is: koop de ixus, met extra accu. Verwacht niet dat je er al te brilliante dingen mee kan. (Hoewel de fotograaf daar zelf ook invloed op kan uitoefenen-- een mooi opgemaakte aap is nog steeds een aap)
Ik kom op dit gebied idd echt net om de hoek kijkenquote:Op donderdag 26 augustus 2004 02:33 schreef mig29 het volgende:
@ ThatsMeThatsRight: Heb je enig idee waar je het over hebt of heb je een uurtje geinvesteerd om ook wat te weten van fotocamera's (flame intended)? Ik zal je even een geheimpje verklappen: Carl Zeiss (!) wordt gemaakt door Sony zelf. Alleen objectieven (die bestaan namelijk uit meerdere lenzen) met de toevoeging T* worden door Zeiss zelf gecoat. Daarnaast heb je waarschijnlijk niet gekeken naar de kleuren van de Sony en naar het te gebruiken opslagmedium (nu nog MS maar dat wordt in de volgende generatie MS duo). Ixus zuigt niet, maar er zijn prima alternatieven. Pentax, Casio of zelfs Kyocera (je houdt immers toch van Zeiss) Met een Kyocera S5R of een S3R kun je retegoede foto's nemen en heb je een zeer exclusief apparaat dat drie fps neemt gelimiteerd door het geheugenkaartje.
Ik ga er gemakshalve van uit dat het gaat om de kleuren van de afbeelding die de Sony reproduceert. Ik heb een 3,2 mpix instappertje gezien van Sony, van een jaar oud, (toen in jouw prijsklasse, zeg maar), die een beetje Jamin-kleuren geeft. Alsof de hele wereld een snoepwinkel is... Vrij hard en vol kleurstoffenquote:Op donderdag 26 augustus 2004 18:45 schreef ThatsMeThatsRight het volgende:
[..]
Ik kom op dit gebied idd echt net om de hoek kijken
Welke kleuren bedoel je met 'Daarnaast heb je waarschijnlijk niet gekeken naar de kleuren van de Sony'
Dat is nou nét de bedoeling van Sonyquote:Ik zal waarschijnlijk zo'n kuddedier zijn die zich door een grote Carl Zeiss sticker laat imponeren.
![]()
Frames Per Second: vrij vertaald: beeldjes per seconde. Als je de ontspanknop (bij de juiste instellingen) ingedrukt houdt, is het aantal FPS het maximale aantal afbeeldingen dat per seconde gemaakt kan worden. Bottleneck kan zitten in de schrijfsnelheid van de geheugenkaart, maar ook in de rest van eht computergebeuren. Sommige (ook low-end) camera's hebben een geheugenchip dat als buffer dient (Waardoor je snel een voglende foto kunt maken, en niet hoeft te wachten op de geheugenkaart: dat wordt vanuit het buffergeheugen rustig aan weggeschreven) de pret is alleen over als de buffer vol is. Ricoh maakt die dingen (Capillio G3 ofzoiets heet het ding.) en er zijn er meer die het hebben.quote:FPS? F.. Per Seconde, het geheugenkaartje is dus de bottleneck. Dat valt dan op te lossen door er een snellere kaart in te kopen (Ultra II, MS duo)?
Thanks dudequote:Op donderdag 26 augustus 2004 19:19 schreef Hayk het volgende:
Ik vond trouwens nog dit met het typenummer+review in Google, by the way... misschien werkt de zoekopdracht ook met de andere types. Hecht niet al te veel aandacht aan 'consumenten-reviews': die zeggen nooit zo veel zinnigs...
4 opt zoom icm een uitschuifbare bestaat wel hoor, heb ik ooit wel gezien.quote:Op dinsdag 24 augustus 2004 16:41 schreef greatgonzo het volgende:
Mijn trouwe cybershot P50 is dit jaar weer meegeweest naar Lowlands, maar zo langzamerhand vind ik hem niet echt makkelijk meer, omdat:
- hij een beetje groot is, past niet echt in je broekzak.
- optische zoom valt een beetje tegen
- 2.1 megapixel is tegenwoordig ook een beetje te weinig.
Ik zoek dus een camera, van in ieder geval onder de 250 euro die wel hieraan voldoen, wie kan me er een aanraden?
Deze + een SD card van 64 MB á 29,99 bij Dixons kom je op een 210 euro maar dan heb je 80MB aan opslag ruimte en een in mijn ogen redelijk goede camera (Redelijk omdat het natuurlijk een relatief goedkope camera is als je naar de Specs kijkt en de prijs)quote:Op vrijdag 27 augustus 2004 14:48 schreef marc1982 het volgende:
ik wil samen met m'n moeder en zusjes een digitale camera gaan kopen voor m'n vader, voor z'n verjaardag, we hebben besloten dat het budget tussen de 150 en de 200 euro ligt.
wat gaan we er mee doen?
bedoeld voor huis, tuin en keukengebruik, leuk voor op vakantie blabla
je kent het wel.
wel beetje leuke kwaliteit foto's en ook wel al wat geheugen erbij (/ erin)
iemand ideeen ? of dingen waar we op moeten letten? goede merken / ervaringen etc etc.
ben benieuwd
hardstikke bedankt voor deze info, hebben we in ieder geval al wat,quote:Op vrijdag 27 augustus 2004 15:32 schreef Renesite het volgende:
[..]
Deze + een SD card van 64 MB á 29,99 bij Dixons kom je op een 210 euro maar dan heb je 80MB aan opslag ruimte en een in mijn ogen redelijk goede camera (Redelijk omdat het natuurlijk een relatief goedkope camera is als je naar de Specs kijkt en de prijs)
*verhaal*
meot ik eens kijken. Bepalend is vooral het minder gewicht, minder sjouwen. Ik dacht dat dit toch nog aardig grote camera's waren (natuurlijk minder dan een spiegelreflex). Dat van die lenzen verbaasd me eerlijk gezegd een beetje, dacht dat dat juist het zwakke punt bij digitaal was. Wat veroorzaakt dan met name het kwaliteitsverschil?quote:Op vrijdag 27 augustus 2004 15:42 schreef De_Warme_bakker het volgende:
Dinosaur, Je geeft zelf al aan dat een simpele compact digitale camera "model broekzak" een goede SLR niet kan bijbenen qua kwaliteit. Daarom zou ik ook zeker niet kiezen voor een model broekzak, maar meer voor een SLR-like camera een erg goeie lens.
voorbeelden:Konika Minolta Z2 Konika Minolta Z3 Fuji Finepix S5000 / S7000 Canon G5 Canon S1 IS
dit is maar een snel voorbeeldje. ik zou je eens laten voorlichten over dit soort camera's. De lens is vaak erg goed, en dat kan de Spiegelreflex wel vervanging bieden
Bij Digitaal de MP's de iso en de lensquote:Op vrijdag 27 augustus 2004 17:34 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Dat van die lenzen verbaasd me eerlijk gezegd een beetje, dacht dat dat juist het zwakke punt bij digitaal was. Wat veroorzaakt dan met name het kwaliteitsverschil?
Me zusje heeft een Sony Cybershot DSC-P32 3,2 MegaPix (¤ 118,- volgens tweakers pricewatch) Nadeel is dat deze camera geen zoom heeft en Memory sticks redelijk duur zijn. De kwaliteit foto's vind ik voor deze prijsklasse zeer goed en je hebt toch wel een degelijk merk camera.quote:Op vrijdag 27 augustus 2004 14:48 schreef marc1982 het volgende:
ik wil samen met m'n moeder en zusjes een digitale camera gaan kopen voor m'n vader, voor z'n verjaardag, we hebben besloten dat het budget tussen de 150 en de 200 euro ligt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |