quote:Marokkaanse WAO-arts haalt fel uit naar UWV
De Marokkaanse arts in Rabat die sinds 2001 namens het UWV in Marokko geremigreerde WAO-ers herkeurt noemt Nederlanders 'joden'. Dat blijkt uit exclusieve audio-opnamen van NOVA. Het UWV zegt juist blij te zijn met de arts omdat hij gunstige resultaten boekt. Vorig jaar werd na herkeuringen door de arts bijna dertig procent van de uitkeringen verlaagd of stopgezet.
De arts zegt ondermeer: "Nederlanders lachen de Marokkanen uit, ze hebben iedereen teruggestuurd naar Marokko. En ze doen net alsof wij de uitkeringen stopzetten voor de mensen. Ze maken misbruik van ons, dat de beslissingen worden genomen, dat de uitkeringen worden gestopt. (…). Nederlanders beschouwen zich als heiligen, maar het zijn joden. Het doel van Nederland is dat ze de uitkeringen allemaal intrekken van de mensen omdat ze geen geld meer hebben."
In Marokko regent het klachten over de arts. Vooral oudere arbeidsongeschikten, die al tientallen jaren in hun thuisland WAO krijgen, raken door zijn beoordeling hun uitkering kwijt. Reuma-patient Boumariam: "Hij heeft niet eens naar mijn handen gekeken. De controle duurde niet meer dan 15 minuten."
Diabeticus Assaidi Abdelaziz: "Plotseling word je gecontroleerd door een dokter die ze in Rabat hebben gezet en die niet eens een specialist is. Binnen 10 á 15 minuten. Hij stelt je wat vragen en hij stuurt je weg met de conclusie dat je niet ziek bent."
Mohammed Sayem van het remigrantensteunpunt in Berkane: "Het probleem waarover we mensen vaak horen is dat ze kort bij de arts zijn en vervolgens van het UWV horen dat ze arbeidsgeschikt zijn. Het bevreemd mij dat het UWV zomaar een verdrag met Marokko naast zich neer kan leggen en toch kiest voor een particuliere arts die de keuringen doet. Je kunt wel vragen stellen bij de objectiviteit van iemand die min of meer in dienst is bij het UWV."
Remigranten-advocaat De Roy van Zuidewijn te Amsterdam: "Dat vind ik ook geen goede zaak want daardoor ontbreekt iedere vergelijking. Zo iemand doet niets anders dan keuringen voor een Nederlands orgaan, de schijn ontstaat dan dat hij zich zal voegen naar het UWV."
Tussen 1994 en 2001 werden de WAO-herkeuringen verricht door het Marokkaanse orgaan CNSS. Deze Marokkaanse tegenhanger van het UWV keurde in deze periode slechts zo'n 100 geremigreerde WAO-ers. De particuliere Marokkaanse arts beoordeelde sinds 2001 al zeker 500 WAO-ers. Geremigreerde WAO-ers hebben geen recht op een bijstandsuitkering. Ook als ze arbeidsgeschikt worden beoordeeld mogen ze niet terugkeren naar Nederland en zijn ze aangewezen op de Marokkaanse arbeidsmarkt.
Dus Marokkaanse ouderen zijn het meest gedupeerd? Klnkt allemaal erg vreemd, ook Nederlanders Joden noemen begrijp ik niet echt..quote:In Marokko regent het klachten over hem. Vooral oudere arbeidsongeschikten, die al tientallen jaren in hun thuisland WAO krijgen, raken door zijn beoordeling hun uitkering kwijt.
Het is iets wat ze hebben opgebouwd met hun arbeidsverleden in Nederland en nu van hun oude dag genieten in een land met een beter klimaat. Zitten ook zat gepensioneerden bijvoorbeeld in Spanje.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:01 schreef _Stijn het volgende:
Waarom zouden die mensen Nederlandse uitkering mogen krijgen in hun eigen land?
Van die paar honderd euro die je krijgt ben je daar een Sultan op het platteland. Laat Marokko toch zelf betalen voor die mensen, Nederland is geen goed doel....
Vergeet niet dat ze jarenlang hondebaantjes hebben gehad en daar dik belasting hebben betaald. Als ze dan inderdaad recht op WAO hebben moeten ze dat krijgen ook.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:01 schreef _Stijn het volgende:
Waarom zouden die mensen Nederlandse uitkering mogen krijgen in hun eigen land?
Van die paar honderd euro die je krijgt ben je daar een Sultan op het platteland. Laat Marokko toch zelf betalen voor die mensen, Nederland is geen goed doel....
Die mensen zijn arbeidsongeschikt geworden in NL doordat ze hier het kutwerk kwamen doen waar wij geen zin meer in hadden. En het is nou eenmaal toegestaan je WAO-uitkering in een ander land te ontvangen, net als pensioenen enzo.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:01 schreef _Stijn het volgende:
Waarom zouden die mensen Nederlandse uitkering mogen krijgen in hun eigen land?
Van die paar honderd euro die je krijgt ben je daar een Sultan op het platteland. Laat Marokko toch zelf betalen voor die mensen, Nederland is geen goed doel....
Kennelijk zijn ze dus niet zo arbeidsongeschikt.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:07 schreef Miwe het volgende:
[..]
Die mensen zijn arbeidsongeschikt geworden in NL doordat ze hier het kutwerk kwamen doen waar wij geen zin meer in hadden. En het is nou eenmaal toegestaan je WAO-uitkering in een ander land te ontvangen, net als pensioenen enzo.
Overigens moet die arts gewoon zijn werk goed doen en mensen echt onderzoeken. In een kwartiertje kan je niet zien of iemand arbeids(on)geschikt is.
Ja, dat heb je leuk omgekeerd, maar feit blijft dat de kans groot is dat er nu mensen rondlopen die wel arbeidsongeschikt zijn, maar toch geen WAO krijgen.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:10 schreef Pimk het volgende:
[..]
Kennelijk zijn ze dus niet zo arbeidsongeschikt.
De keuring van arbeidsongeschikten is jarenlang een puinhoop geweest. Als je begint met dat recht te zetten en je huurt daar maar één arts voor in, dan komen de duidelijkste gevallen eerst aan bod.
Het is schandalig dat er zoveel mensen ooit zijn afgekeurd waarvan je al in 15 minuten kunt zeggen dat ze gewoon kunnen werken.
Als hij nou kutjoden had gezegd was het wel goed geweest natuurlijk.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:21 schreef pomtiedom het volgende:
hmm, tja je mag je mening hebben he.
Maar wat ik dus hieruit opmaak is dat als mensen arbeids ongeschikt zijn gekeurd in Marokko ze in Nederland geen aanspraak meer maken op WAO. En omdat deze man ze wel goedkeurt als geschikt voor arbeid kunnen ze dus zo in Nederland bij herkeuring arbeids ongeschikt worden verklaard en wel WAO krijgen. slechte zaak dus.
Overigens Nederlanders voor Joden uitmaken is een discriminerende mening, als hij het anders bedoelde moet hij dat maar onderbouwen naar mijn mening.
Ja. jezelf laten leiden door angst, dat is een goed ideequote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:21 schreef Miwe het volgende:
[..]
Ja, dat heb je leuk omgekeerd, maar feit blijft dat de kans groot is dat er nu mensen rondlopen die wel arbeidsongeschikt zijn, maar toch geen WAO krijgen.
En dan kan je natuurlijk als asociale jood zeggen dat dat je geen reet kan schelen omdat het toch maar Marokkanen zijn, maar bedenk dit eens: Met die WAO-uitkering van die vent kan hij zijn kinderen naar een behoorlijke school sturen. Dat kan nu niet en het enige alternatief is een door de Saoudi's gesponsorde Islamschool waar de kinderen onder invloed van het radicale Wahabisme komen. 3 jaar later zitten ze in een Al-Qaida-trainingskamp en nog eens 2 jaar later plegen ze een aanslag in NL omdat er in NL toch alleen maar Joden wonen.
Dan betaal ik toch liever die WAO-uitkering.
quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:28 schreef 1000miles het volgende:
hij bedoelde daarmee dat de nederlanders net als de 'joden' als doen om aan geld te komen.. traditioneel gezien, zijn de 'joden' altijd zo hebzuchtig geweest
Het is wel een vooroordeel natuurlijk, gebaseerd op eeuwenlange beperking van het aantal en soort beroepen die Joden mochten uitoefenenquote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:28 schreef 1000miles het volgende:
hij bedoelde daarmee dat de nederlanders net als de 'joden' als doen om aan geld te komen.. traditioneel gezien, zijn de 'joden' altijd zo hebzuchtig geweest genoemd
Er zijn zoveel mensen hebzuchtig, dat is niet intrinsiek aan één religie of bevolkingsgroep voorbehouden.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:34 schreef 1000miles het volgende:
vooroordeel gebaseerd op een feit.
een verkeerd getrokken conclusie..
Natuurlijk moet dat ook in Marokko gebeuren, maar wel op een goede manier.quote:Op woensdag 4 augustus 2004 11:29 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
In Nederlnad worden mensen ook massaal herkeurd en arbeidsgeschikt bevonden, waarom zou dat voor mensen in Marokko niet gelden?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |