Hier kunnen we natuurlijk weinig waarde aan hechten want Abraham, Ismael (en Isaak) hebben immers nooit bestaan.quote:2:127. En toen Abraham en Ismaël de muren van het Huis optrokken, biddende: "Heer, aanvaard dit van ons, want Gij zijt de Alhorende, de Alwetende,
http://nl.wikipedia.org/wiki/Ka'abaquote:Op donderdag 15 juli 2004 20:18 schreef Akkersloot het volgende:
De ingemetselde steen zou een meteoriet zijn.
quote:De ka'aba (kaäba, ka'bah) is een klein gebouw van ca. 12 × 10 × 15 meter in de grote moskee in Mekka. Het is het centrale heiligdom van de Islam, en staat wel bekend als Beit Allah ("Huis van Allah"). Als onderdeel van de hadj, de bedevaart naar Mekka, loopt men zeven keer rond de ka'aba. Ook legt de ka'aba de Islamitische gebedsrichting vast - men bidt altijd in de richting van de ka'aba, dus in de richting van Mekka.
De ka'aba wordt omhuld door de kiswah, een zwarte doek die jaarlijks vernieuwd wordt. In een hoek van de ka'aba bevindt zich de Hadjar al-Aswad, een zwarte meteoriet. Volgens de Islamitische overlevering werd deze door de engel Djibril (Gabriël) aan Ibrahim (Abraham) gegeven, en waren het Ibrahim en Ishma'il (Ismaël) die de ka'aba gebouwd hebben. Het beroeren van deze steen wordt geacht iemand te reinigen van zonden.
Voor de tijd van Mohammed was de ka'aba een centrum van cultische godendienst. Honderden afgodsbeelden stonden rond en op de ka'aba, waar zowel doortrekkende handelaren als pelgrims op afkwamen. Het centrum werd beheerd door de Qoeraish, die er een goede boterham aan hadden. In 632, na Mohammeds inname van Mekka, werd het gewijd tot islamitisch heiligdom. Het heersende veelgodendom werd door Mohammed vervangen door de monotheïstische aanbidding van Allah.
De Koran noemt drie van de godinnen die bij de ka'aba vereerd werden expliciet, namelijk al-Lât, al-Oezzâ en Manât. In de bijbehorende cultus werden zij gezien en vereerd als dochters van Allah, het opperwezen.
Er wordt de vraag gesteldquote:Op donderdag 15 juli 2004 20:21 schreef Lord_Vetinari het volgende:Het hangt weer van los zand aan elkaar, het geeft totaal geen antwoord op de TT en is weer alleen maar bedoeld om te provoceren. Ik mag hopen, dat niemand zich laat provoceren
Is dat provocatie? De ka'aba bestond immers al voor de komst van islam. Oh. "de komst van de islam" is natuurlijk ook provocatie. "Want er is altijd al islam geweest".quote:Maar wat is de oorsprong van de ka'aba ?
Zucht wel dus sukkel.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:18 schreef Akkersloot het volgende:
Hier kunnen we natuurlijk weinig waarde aan hechten want Abraham, Ismael (en Isaak) hebben immers nooit bestaan.
Laat je nou niet provoceren! Voor je het weet vliegen de termen 'pedofiel' "profeet" en 'temporaal kwab epilepsie' hier weer door het topic en heeft hij zin zin weer...quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:29 schreef Megumi het volgende:
[..]
Zucht wel dus sukkel.
Mag je zeggen dat de steen in de ka'aba een meteoriet is ?quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Laat je nou niet provoceren! Voor je het weet vliegen de termen 'pedofiel' "profeet" en 'temporaal kwab epilepsie' hier weer door het topic en heeft hij zin zin weer...
Toch grappig dat hij die dingen van zolang geleden de ene keer aanneemt alszijnde te lang geleden om er degelijke feitelijkheden uit te kunnen halen, behalve dan als hij het aan kan nemen alszijnde negatief tegenover zijn obsessie voor het discussieonderwerp 'de Islam'. Natuurlijk kun je een ziekte 1500 jaar later weldegelijk uit tijdsgeest halen waar je dat met de rest niet kan.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Laat je nou niet provoceren! Voor je het weet vliegen de termen 'pedofiel' "profeet" en 'temporaal kwab epilepsie' hier weer door het topic en heeft hij zin zin weer...
Heb jij zoveel vertrouwen in de bijbel en de koran dan ?quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:29 schreef Megumi het volgende:
[Hier kunnen we natuurlijk weinig waarde aan hechten want Abraham, Ismael (en Isaak) hebben immers nooit bestaan]
Zucht wel dus sukkel.
384 topics worden er per jaar geopend over het wel of niet bestaan van God. Maar de oorsprong van een stuk steen, nee dat is derhalve totaal zinloosquote:Op donderdag 15 juli 2004 20:35 schreef Ype het volgende:
Dit natuurlijk los van het feit dat er geen enkel discussiepunt naar voren wordt gebracht en deze topic derhalve totaal zinloos is.
Inderdaad ja, want het is toch niet te achterhalen.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:41 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
384 topics worden er per jaar geopend over het wel of niet bestaan van God. Maar de oorsprong van een stuk steen, nee dat is derhalve totaal zinloos![]()
quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:42 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Hallo Akkkersloot
Kun je nagaan wat iedereen van je vind.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:51 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Tot nu toe alleen maar persoonlijke aanvallen.![]()
Voor uit. Hoe komt het dat de ka'aba dan eeuwenlang in handen is geweest van een andere godsdienst.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:42 schreef Ype het volgende:
Inderdaad ja, want het is toch niet te achterhalen.
Nee, hoor. Gewoon een kinderlijke reaktie.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:54 schreef SuperUli het volgende:
Kun je nagaan wat iedereen van je vind..
Nederland is eeuwenlang in handen geweest van een andere godsdienst. Engeland is eeuwenlang in handen geweest van een andere godsdienst. Scandinavië is eeuwenlang in handen geweest van een andere godsdienst. So what?quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:56 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Voor uit. Hoe komt het dat de ka'aba dan eeuwenlang in handen is geweest van een andere godsdienst.
Volgens de koran is de ka'aba gebouwd door moslims (Ibrahim en Ismael). Hoe kan het dan dat die mensen hun geloof hebben verloren, totdat Mohammed de zaak met zijn visioenen weer recht getrokken heeft. Nergens in de koran staat dat mekka en de ka'aba door een ander, niet-moslim, volk is veroverd.quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:59 schreef Julius_Vanderdecker het volgende:
Nederland is eeuwenlang in handen geweest van een andere godsdienst. Engeland is eeuwenlang in handen geweest van een andere godsdienst. Scandinavië is eeuwenlang in handen geweest van een andere godsdienst. So what?
De Koran is geen geschiedenisboek....quote:Op donderdag 15 juli 2004 21:03 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Volgens de koran is de ka'aba gebouwd door moslims (Ibrahim en Ismael). Hoe kan het dan dat die mensen hun geloof hebben verloren, totdat Mohammed de zaak met zijn visioenen weer recht getrokken heeft. Nergens in de koran staat dat mekka en de ka'aba door een ander, niet-moslim, volk is veroverd.
quote:Ka'aba. Heiligdom in Mekka dat tegenwoordig de gebedsrichting van de moslims bepaalt, en waarnaar iedere moslim minstens eenmaal in zijn of haar leven een pelgrimstocht naar moet maken. Oorspronkelijk was dit een heiligdom uit de polytheïstische Arabische godsdienst. Centraal in de verering staat een ingemetselde zwarte steen, de Hajar al-Aswad, die was gewijd aan de 'Oude Vrouw'; hier werd de godin aanvankelijk door priesteressen werd geëerd. Later namen mannen in vrouwenkleren gehuld hun taak over. In de ka'aba is volgens de overlevering Hajar begraven.
De steen werd voor de islamisering vereerd als een vagina of fallus. De godin die in de ka'aba werd aanbeden was dezelfde als de godin Cybele, wier naam evenals het woord kaba met 'kubus' in verband wordt gebracht. Het heiligdom had de vorm van een kubus. De godin werd vereerd door gecastreerde, voor vrouw doorgaande priesters, de galloi. De seksualiteit die vroeger een rol speelde in de tempel komt nog naar voren in mythen als die van Atalanta, die na haar seksuele vereniging met Melanion in Cybeles tempel door de godin in een leeuw werd veranderd. Dezelfde betekenis bestaat nog altijd in het Hindoeïsme, waar overal de yoni-lingams worden vereerd, stenen die de vrouwelijke en mannelijke geslachtsorganen symboliseren.
Eenzelfde cultus bestond in de tempel van Jeruzalem; ook hier werd de cultus rond de godin als steen geleid door als vrouw geklede priesters. Onderzoek toonde aan dat tempel in Jeruzalem dezelfde vorm en functie had als de tempel die de ka'aba bevat. Het woord kaba komt van het Sanskriet Gabha, 'heilig'. De ruimte is identiek aan het 'Sanctus Sanctorum' of 'Heilige der Heiligen' van de joodse tempel of de Katholieke kerk.
In Jeruzalem werden in het Heilige der Heiligen de Ark des Verbonds bewaard. Deze zou twee platte stenen bevatten, die de god en godin symboliseerden.
Volgens een andere islamitische legende waren Adam en Eva in de steen van de ka'aba verenigd. De steen was gesneden uit een enorme robijn en bevatte een witte steen in het hart. De kleuren rood en wit vertegenwoordigden respectievelijk het vrouwelijk en mannelijk principe. Later werd de steen door de zonden in de wereld helemaal zwart: de derde heilige kleur. De steen had oorspronkelijk waarschijnlijk dezelfde functie als de Hindoeïstische yoni-lingam, de vereniging van het vrouwelijke en mannelijke geslachtsorgaan.
Volgens sommigen was de steen een meteoriet.
Vertel dat onze moslim vrienden op dit forum.quote:Op donderdag 15 juli 2004 21:07 schreef Julius_Vanderdecker het volgende:
De Koran is geen geschiedenisboek....
Als er gewoon nòg zo'n steen uit de ruimte op komt flikkeren, zijn we daar in elk geval weer vanaf... het liefst op het moment dat die inboorlingen er in hun witte gewaden omheen sukkelen...quote:Op donderdag 15 juli 2004 20:18 schreef Akkersloot het volgende:
De ingemetselde steen zou een meteoriet zijn.
Tuurlijk mag je het zeggen kerel. Pim zou het zo gewild hebben.quote:Op donderdag 15 juli 2004 21:15 schreef Eurobilltracker het volgende:
[..]
Als er gewoon nòg zo'n steen uit de ruimte op komt flikkeren, zijn we daar in elk geval weer vanaf... het liefst op het moment dat die inboorlingen er in hun witte gewaden omheen sukkelen...
of mag ik dit weer niet zeggen?![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |