Ik denk niet dat we het succes van Sydney gaan evenaren of verbeteren. Wel denk ik dat Nederland mediales zal krijgen in o.a. Zwemmen, Fietsen, Roeien, Hockey, Volleybal, en mischien ook Zeilen.
Vergeet ook niet dat er weer 4 jaar gepasseerd zijn, en dat kan zowel betekenen dat sommige athleten nu op hun hoogte punt zijn terwijl ze dat in Sydney nog niet waren, of andersom waar hun hoogte punt in Sydney was en nu niet meer.....
Ik gok dat we ook gaan horen van de "onbekende" athleten, de nieuwelingen deze keer. Hey, Pieter van den Hoogeband was ook een nieuweling waar niemand nog echt van gehoord had in 2000.....
Hier trouwens een lijst van alle gekwalificeerden tot nu toe:
Atletiek
Rens Blom - polsstokhoogspringen
Luc Krotwaar - marathon
Lornah Kiplagat - 5.000m
Gert-Jan Liefers - 1500 meter
Kamiel Maase - 10.000 meter
Eugene Martineau - tienkamp
Karin Ruckstuhl - zevenkamp
Rutger Smith - kogelstoten
Bram Som - 800 meter
Lieja Tunks - kogelstoten
Simon Vroemen - 3000 meter steeple chase
Chiel Warners - tienkamp
Badminton
Mia Audina - enkel, vrouwendubbel
Chris Bruil - gemengd dubbel
Lotte Bruil - gemengd en vrouwendubbel
Jie Yao - vrouwen enkel
Handboogsport
Wietse van Alten - individueel, team
Pieter Custers - individueel, team
Ron van der Hoff - individueel, team
Hockey
Mannenteam
Vrouwenteam
Honkbal
Mannenteam
Judo
Edith Bosch - klasse -70 kg
Guillaume Elmont - klasse -81 kg
Dennis van der Geest - klasse +100 kg
Elco van der Geest - klasse -100 kg
Deborah Gravestijn - klasse -57 kg
Mark Huizinga - klasse -90 kg
Claudia Zwiers - klasse -78 kg
Kanoën
Floris Braat - slalom
Sam Oud - slalom
Roeien
Michiel Bartman - mannen acht
Femke Dekker - vrouwen skiff
Geert Jan Derksen - mannen acht
Karel Dormans - mannen lichte vier zonder
Gerritjan Eggenkamp - mannen acht
Marit van Eupen - vrouwen lichte dubbeltwee
Jan Willem Gabriels - mannen acht
Joeri de Groot - mannen lichte vier zonder
Kirsten van der Kolk - vrouwen lichte dubbeltwee
Gerard van der Linden - mannen lichte vier zonder
Daniel Mensch - mannen acht
Diederik Simon - mannen acht
Ivo Snijders - mannen lichte vier zonder
Matthijs Vellenga - mannen acht
Gijs Vermeulen - mannen acht
Chun Wei Cheung - mannen acht (stuurman)
Vrouwen acht
Synchroonzwemmen
Bianca van der Velden - duet
Sonja van der Velden - duet
Schermen
Sonja Tol - degen
Schietsport
Dick Boschman - luchtgeweer
Hennie Dompeling - kleiduiven
Jan Cor van der Greef - kleiduiven
Taekwondo
Thijs Oude Luttikhuis - -80 kg
Charmie Sobers - -67 kg
Tafeltennis
Danny Heister - dubbelspel
Trinko Keen - dubbelspel, enkelspel
Trampolinespringen
Andrea Lenders
Alan Villafuerte
Triathlon
Wieke Hoogzaad
Tracy Looze
Turnen
Suzanne Harmes - vloer, meerkamp
Laura van Leeuwen - brug
Volleybal
Mannenteam
Wielrennen - baan
Jan Bos - teamsprint
Theo Bos - teamsprint, sprint, keirin en 1-km
Levi Heimans - ploeg- en individuele achtervolging
Yvonne Hijgenaar - 500 meter en sprint
Mirjam Melchers - wegwedstrijd, individuele tijdrit Jens Mouris - ploeg- en individuele achtervolging
Teun Mulder - teamsprint, sprint, keirin en 1-km
Peter Schep - ploegachtervolging
Robbert Slippens - koppelkoers
Danny Stam - koppelkoers
Jeroen Straathof - ploegachtervolging
Adrie Visser - puntenkoers
Anouska van der Zee - wegwedstrijd
Leontien Zijlaard-van Moorsel - individuele achtervolging, wegwedstrijd, individuele tijdrit
Wielrennen - mountainbike
Thijs Al
Bart Brentjens
Bas Peters
Elsbeth Vink
Zeilen
Annemieke Bes - Yngling
Mitch Booth - Tornado
Carolijn Brouwer - Europe
Kalle Coster - 470 heren
Sven Coster - 470 heren
Herbert Dercksen - Tornado
Joeri van Dijk - Mistral heren
Petronella de Jong - Yngling
Margriet Matthijsse - 470 dames
Mark Neeleman - Star
Peter van Niekerk - Star
Annelies Thies - Yngling
Lisa Westerhof - 470 dames
Jaap Zielhuis - Finn
Zwemmen
Madelon Baans - 100m school, 4x100 wissel
Inge de Bruijn - 50 en 100m vrij, 100m vlinder, 4x100m vrij, 4x100m wissel
Chantal Groot - 100m vlinder, 4x100m vrij, 4x200 vrij, 4x100 wissel
Pieter van den Hoogenband - 50, 100 en 200m vrij, 4x100m vrij
Johan Kenkhuis - 50m vrij en 4x100m vrij
Joris Keizer - 100m vlinder
Annabel Kosten - 4x100m vrij en 4x100m wissel
Celina Lemmen - 4x200m vrij
Stefanie Luiken - 4x100m wissel
Haike van Stralen - 4x200m vrij
Thijs van Valkengoed - 100 en 200m school
Marleen Veldhuis - 50 en 100m vrij, 4x100 vrij, 4x200 vrij, 4x100 wissel
Mark Veens - 4x100m vrij
Klaas-Erik Zwering - 4x100m vrij
Proud to be American.
Hier woon ik."Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin