FOK!forum / Lifestyle / Vlekken in granieten aanrechtblad
maggie2003maandag 14 juni 2004 @ 15:31
Ik heb een probleempje. Ik heb gister per ongeluk een soort vetoplosser op het granieten aanrechtblad gespoten van m'n schoonouders en nu het ik allemaal lichte vlekken op het blad zitten. Natuurlijk gebeurd dit weer als ze op vakantie zijn hè? Het lijkt wel of het uitgebeten is. Hoe kan ik deze vlekken weer wegkrijgen of in ieder geval verdoezelen. Wie kan mij helpen. Ben radeloos.
MacDwealmaandag 14 juni 2004 @ 15:51
Ik zou niks doen. Anders maak je het meschien alleen maar erger. Vraag het aan het bedrijf waar het blad is gekocht.
giscardmaandag 14 juni 2004 @ 15:56
Zeg tegen je ouders dat je het aanrechtblad op een artistieke manier een geheel unieke uitstraling hebt gegeven.
Adelantemaandag 14 juni 2004 @ 16:43
3. Hoe onderhoud ik een aanrechtblad van (kunst)graniet?

Reinig direct na montage het aanrechtblad met heet water en een dieptereiniger. Gebruik geen schuurmiddelen. Granietsoorten waarin lichtere kleuren voorkomen kunnen door olie of vet donkere vlekken vertonen. Die dient U direct met chloor, aceton of waterstofperoxide te reinigen. Het is aan te raden voedingsmiddelen waarin kleurstoffen voorkomen niet in aanraking met graniet te brengen. Kleurstoffen zoals kersen- en rode bietensap, kunnen in de de lichtere tinten in het graniet binnendringen. Het gevolg is dan dat er verkleuringen optreden die heel moeilijk zijn te verwijderen. Lichte en verse verkleuringen kunnen alleen met sterk verdunde zuren, zoals azijnzuur, zouten of fosforzuren worden opgelost. Voorzichtigheid is echter geboden.

Nooit schuren, omdat er dan matte en doffe plekken kunnen ontstaan. Een goed aanrechtblad is zodanig geïmpregneerd en gepolijst dat u geen extra bewerkingen hoeft uit te voeren voor protectie. Het is wel aan te raden om het blad maximaal ieder jaar even te (laten) impregneren, zodat het blad altijd mooi blijft en beter bestand is tegen vlekken. Zeker bij een gezoet aanrechtblad is het van belang dat u impregneert. Houdt u er wel rekening mee dat een gezoet blad donkerder wordt door de impregnatie. Groene zeep kan op een gezoet blad ook een goed effect hebben.

Snij vlees, groenten, brood enz. altijd op een snijplank of harde onderlegger. Het werkblad is bestand tegen warme pannen, mits de bodem van de pan vetvrij is. Het is echter raadzaam een onderzetter te gebruiken. Ga niet op het aanrecht staan en met name niet bij plaatsen waar uitsparingen zijn aangebracht. Zorg ervoor dat geen zware voorwerpen op het werkbald vallen. Het werkblad kan hierdoor onherstelbaar beschadigd worden.
alsemmaandag 14 juni 2004 @ 16:51
quote:
Op maandag 14 juni 2004 16:43 schreef Adelante het volgende:
3. Hoe onderhoud ik een aanrechtblad van (kunst)graniet?
knip
aldus: gewoon de rest van het aanrechtblad ook met die vetoplosser doen!
deedeeteemaandag 14 juni 2004 @ 21:30
Ik hoor het al in mijn keuken gèèn granieten aanrechtblad = een bonk ellende
Vlekken in stèèn da's knap waardeloos.
Kun je niet een soort van boenwas ofzo gebruiken net als op de vloer ?
Bel een keuken centrum op die moeten het weten !
mikidinsdag 15 juni 2004 @ 15:11
Hebben je schoonouders niet ergens een flesje/potje van 'reiningingsspul' staan wat ze bij het blad gekregen hebben?
alsemdinsdag 15 juni 2004 @ 16:03
door die dampen van het eten etc. is het granieten aanrechtblad wat donkerder geworden door het vet wat erin zat, nu heb jij op een plek het vet weggehaald en denk jij dat je het aanrechtblad nu hebt gemold ofzo. de enige oplossing is dus gewoon de rest van het vet ook weghalen zodat het niet meer opvalt! en het blad kleurt na verloop van tijd vanzelf weer wat donkerder..