FOK!forum / Muziek / Babe
Berkerymaandag 7 juni 2004 @ 22:18
Babe

Er waren eigenlijk twee Babes: een vroege en een late. De eerste had als leadzangeres Gemma van Eijck, de tweede als frontlady Marga Bult. Beide groepjes werden geproduceerd door de rocker Peter Koelewijn, die ook de teksten schreef.**

En deze meidengroep kan met recht de jeugdzonde van Koelewijn worden genoemd - zij het een leuke. Zijn Engelstalige teksten waren van verbazingwekkend laag niveau en soms zelf (per ongeluk?) vrouwonvriendelijk. Ten tijde van Van Eijck werd er bijvoorbeeld gezongen over het vrouw zijn: 'Only a woman, that's what I am'. Terwijl Bult zong over de gebruiken van indianen: 'Huka Huka Hey (...) woman keep your mouth shut, give the warrior what you've got (...) woman keep the wigwam clean'.

Babe heeft de twijfelachtige eer de groep te zijn die de meeste hits had in de top-40 zonder ooit in de top-10 genoteerd te zijn geweest.





Wie kent ze nog?
Liejannuhmaandag 7 juni 2004 @ 22:26
Er werd wat afgeplaybackt op de lagere scholen in de jaren 80!
MuadDibmaandag 7 juni 2004 @ 22:32
Hmm, waarom kon ik me Gemma van Eck wel en Marga Bult niet als zangeres van Babe herinneren. Griezelige gedachte...
HomoDibmaandag 7 juni 2004 @ 22:34
De broer van Marga Bult lijkt zo erg op Marga dat 'ie homo is geworden. Echt waar
Janemaandag 7 juni 2004 @ 23:26
What Shall We Do With The Drunken Sailor, een hit uit de Gemma-tijd.

Zal eens kijken of ik die barbie die op Gemma lijkt nog heb.
Berkerywoensdag 9 juni 2004 @ 13:04
quote:
Op maandag 7 juni 2004 23:26 schreef Jane het volgende:
What Shall We Do With The Drunken Sailor, een hit uit de Gemma-tijd.
Dat is ook het enige nummer wat ik van ze kan herinneren.
shmoopydonderdag 10 juni 2004 @ 16:57
quote:
Op maandag 7 juni 2004 22:32 schreef MuadDib het volgende:
Hmm, waarom kon ik me Gemma van Eck wel en Marga Bult niet als zangeres van Babe herinneren. Griezelige gedachte...
Het is die mond...
Cynix ®donderdag 10 juni 2004 @ 17:01
Gemma was idd een enorme breedbekkikker.
Janedonderdag 10 juni 2004 @ 20:08
quote:
Op donderdag 10 juni 2004 17:01 schreef Cynix ® het volgende:
Gemma was idd een enorme breedbekkikker.
Hoe bedoel je?



bloodymaryzondag 13 juni 2004 @ 23:59
Rita, die rechtse op de foto was vroeger een vriendin van mijn zus. Ik ben ook wel eens meegeweest naar een optreden in een of andere discotheek in Kuttetjerkstradeel of zo.
bloodymarymaandag 14 juni 2004 @ 00:00
Oh, ik bedoel voor de kijkers de linkse.