abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 6 juni 2004 @ 16:14:05 #1
59896 Asskicker14
Suk a dog dik
pi_19684845
Deze column stond op de Frontpage van Soccergamez en ik ben het er roerend mee eens, lees het maar eens en discusieër erover

Nog maar 6 dagen tot het EK begint en in Nederland zijn er weer 16 miljoen bondscoaches te vinden. In het opbouwen van de spanning richting Nederland - Duitsland zijn de praatprogramma's voor veel mensen belangrijk en overal gaat het over wie er nu wel of niet moeten spelen. In november wist Nederland aan de hand van Wesley Sneijder zich op het laatste moment nog te plaatsen voor dit EK. Er werd geschreeuwd om van der Vaart, Sneijder, Robben en later Heitinga. Maar wie moeten er dan uit? Het zijn Kluivert, de Boer en Seedorf, die in de return niet mochten beginnen.

Over de Boer kan ik kort wezen. Leuk voor hem als afscheid, goed voor de rust in de selectie en de ervaring, maar veel te traag geworden en alleen goed zolang hij geen persoonlijk duel hoeft aan te gaan. Met rugnummer 15 mag hij nog erg tevreden wezen. Wat mij betreft zou nummer 22 beter passen.

Patrick Kluivert heeft een rot seizoen achter de rug in Catalonië. Bij Barcelona kwam hij mede door blessures en de komst van Ronaldinho niet veel aan spelen toe. Toch zijn er nog steeds mensen die hem verdedigen, mensen die nog steeds het beeld van 1995 voor ogen hebben, mensen die zich de geweldige combinatie met Bergkamp in hun dromen opnieuw ervaren. Kluivert is op dit moment echter niet de Kluivert die hij eens was. Belangrijk in de selectie en in de wedstrijd van dinsdag tegen de Faeröer zagen we soms zijn genialiteit even terug, maar met Makaay en Van Nistelrooy hebben we op dit moment gewoon 2 betere spitsen in huis.

Dan hebben we nog een kampioen van Italië, iemand die drie Champions Leagues won, iemand die overal waar hij speelde een dragende speler was, Clarence Seedorf. De man met de grootste palmares van alle Nederlandse voetballers op het ogenblik, maar tevens de meest omstreden international van allemaal. Sommige dragen hem op handen, de meeste kotsten hem uit. Maar waarom? Wat heeft die jongen verkeerd gedaan? Hij miste een penalty tegen Frankrijk op het EK . Ik kan me herinneren hoe ik als klein jongetje dikke tranen huilde als Clarence zelf. Als jongen van nog geen 20 had hij het vaderland naar huis geholpen, nadat zijn vriend en collega Edgar Davids eerder al door de bondscoach naar huis was gestuurd. De kabel, bestaande uit Kluivert, Davids, Seedorf, Bogarde en in mindere mate reiziger kregen de schuld. Zij zouden hun ego's belangrijker vinden dan het teambelang. Davids begon niet in de basis tegen Zwitserland en Seedorf werd gewisseld. Dat konden ze niet hebben. Te groot ego, te weinig teamgevoel weg ermee. Wie probeerde echter wat hij kon om Davids en Hiddink te verzoenen? Juist, Clarence Seedorf. In belang van het team.

In de kwalificatie voor het daaropvolgende WK kreeg Nederland 2 minuten voor tijd in en tegen Turkije, in de heksenketel van Istanbul een strafschop bij een 1-0 achterstand. Eerste gegadigde Frank de Boer wilde die verantwoordelijkheid niet nemen. 2e keus Wim Jonk, één brok ervaring en iemand die zo'n klus aan zou moeten kunnen durfde niet omdat hij het weekend daarvoor met PSV een penalty had gemist tegen Heerenveen. Verantwoordelijkheden durven nemen moesten andere maar doen. Toen vervolgens Clarence Seedorf het opnieuw ging proberen vanaf 11 meter en weer faalde was het over met hem. Hij zou niet hebben geluisterd naar de grote jongens in het team en de held van Nederland hebben willen worden door dit klusje even te klaren. Iemand die eeuwige roem voor zichzelf zoekt en niet voor het team hebben we in Nederland niet nodig. Een compleet verkeerde uitleg dus weer. Vlak voor het WK haalde bondscoach Hiddink Davids terug bij de selectie. Deze speelde vervolgens een fantastisch toernooi en alles was vergeven en vergeten. Seedorf was minder nadrukkelijk aanwezig en kon nog steeds weinig goed doen.

Daarna speelde Clarence in Oranje soms wel en soms niet. Altijd was hij het slachtoffer als hij één wedstrijd minder speelde terwijl hij daarvoor 3 formidabele wedstrijden had gespeeld die iedereen dan snel vergeten was. Als de bondscoach iemand zoekt om eruit te gooien pakt hij Clarence, deze ligt toch niet goed bij het publiek dus kritiek zal je er niet op krijgen.

Op dit moment gaat Seedorf de concurrentiestrijd met de, in Advocaat's ogen heilige, Rafael van der Vaart. Een erg moedige houding. Als ik de kans krijg laat ik het nu zien denkt Seedorf. Helaas wordt dit in Nederland dan weer opgevat als dat hij zich niet aan het team wil aanpassen, maar per se op de door hem zo geambieerde positie van nummer 10 wil spelen. Dat gaat nergens over, mensen horen wat ze willen horen. Seedorf traint op dit moment keihard om zijn achterstand bij Advocaat goed te maken.

Iedereen heeft zijn persoonlijke voorkeur voor van der Vaart of Seedorf en dat is goed. Van der Vaart heeft meer scorend vermogen en is beter in de kleine ruimte. Seedorf heeft de betere dieptepass, het inzicht en overzicht. Van de techniek staan ze allebei bol, Seedorf heeft meer ervaring. Seedorf had een goed seizoen, van der Vaart wat minder. Seedorf of van der Vaart? Iedereen heeft er zijn mening over en uiteindelijk is het aan Dick Advocaat.

Met de argumentatie ben ik het echter verre van eens. Seedorf zou geen teamspeler zijn en niet met het team voor glorie willen gaan, maar in zijn eentje. Huilde hij tegen Frankrijk dan alleen voor zichzelf? Nee toch. Onder zowel Rijkaard als Advocaat speelde hij vaak rechtsbuiten, een plaats waar hij een hekel aan heeft. Ja, die Seedorf hebben we niets aan, die wil niet spelen waar het team hem wil hebben; hoor je dan. Maar Seedorf heeft dat toch altijd gewoon gedaan? Heeft toch alleen binnenskamers gevraagd om een kans centraal op het middenveld? En is volgens mij een van de weinige internationals die nog nooit heeft geweigerd voor Oranje uit te komen. Hij speelde rechtsbuiten als de bondscoach hem daar wilde hebben en heeft in de tijden dat hij niet werd geselecteerd nooit negatieve uitlatingen over de bondscoach of het team gedaan. Dat alles om de rust in Oranje te bewaren, waar hij van binnen moet hebben gekookt.

Hij zou geen brullende leeuw zijn en niet willen dat zijn schoenen vies worden, nog zo'n argument. Dat er ook maar iemand is die gelooft dat iemand op een eindtoernooi er niet alles voor zou doen om met zijn land eeuwige roem te behalen. Natuurlijk gaat Clarence voor de volle 200% er tegenaan. Hij gaat altijd voor de bal en is altijd bij balverlies snel weer achter de bal te vinden. Hij zal best zijn mannetje eens hebben laten lopen maar dat doen Sneijder en van der vaart ook. Seedorf moet je ook niet beoordelen op zijn duelkracht en het is inderdaad geen pitbull. Echter, dat wil niet zeggen dat Seedorf zijn verdedigende taken niet wil doen en deze compleet verwaarloost. Hij is niet de snelste en oogt door hoe hij loopt alsof het hem niet zoveel uitmaakt. Het tegendeel is echter waar.

Seedorf is een speler die we in Nederland zouden moeten koesteren. Iemand die met één beweging alles in ons voordeel kan beslissen. Mensen mogen de voorkeur geven aan Rafael van der Vaart, maar men moet ophouden Clarence als zondebok te gebruiken. Tegen de Faeröer was hij één van de beste van het veld, maar miste jammerlijk een aantal kansen en was daardoor weer de gebeten hond. Kijk eens objectief naar Seedorf, we kunnen veel plezier aan hem beleven dit EK!


[Bron: http://www.soccergamez.nl , Joeri Bemelmans]

[ Bericht 0% gewijzigd door Asskicker14 op 06-06-2004 16:26:45 ]
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
  zondag 6 juni 2004 @ 16:16:43 #2
70256 Baklap
it's true,I ate your flag
pi_19684896
quote:
Seedorf is een speler die we in Nederland zouden moeten koesteren. Iemand die met één beweging alles in ons voordeel kan beslissen. Mensen mogen de voorkeur geven aan Rafael van der Vaart, maar men moet ophouden Clarence als zondebok te gebruiken. Tegen de Faeröer was hij één van de beste van het veld, maar miste jammerlijk een aantal kansen en was daardoor weer de gebeten hond. Kijk eens objectief naar Seedorf, we kunnen veel plezier aan hem beleven dit EK!
Hear hear!
Look who's here everyone! It's Zoidberg, the lovable tramp!
  zondag 6 juni 2004 @ 16:19:10 #3
59896 Asskicker14
Suk a dog dik
pi_19684941
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:16 schreef Baklap het volgende:

[..]

Hear hear!
Zou handig zijn, als je de rest ook las
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
pi_19684971
quote:
Seedorf is een speler die we in Nederland zouden moeten koesteren. Iemand die met één beweging alles in ons voordeel kan beslissen.
Misschien moet hij dat dan maar eens een keer gaan doen .
Hoe vergeefs des doelmans hand / Zich strekte naar de bal
Die één minuut voor tijd / de Duitse doellijn kruiste
Zij die vielen / rezen juichend uit hun graf
pi_19685013
Geweldige collumn en zo is het
pi_19685022
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:20 schreef SanMarco het volgende:

[..]

Misschien moet hij dat dan maar eens een keer gaan doen .
Fijn dat je even degene die seedorf moet afkraken wilt spelen, hebben we gelijk een voorbeeld .
  zondag 6 juni 2004 @ 16:23:18 #7
70256 Baklap
it's true,I ate your flag
pi_19685038
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:20 schreef SanMarco het volgende:

[..]

Misschien moet hij dat dan maar eens een keer gaan doen .
Als hij speelt waar hij hoort te spelen en iedereen ophoudt met janken. Hij geeft elke wedstrijd de openingen en speelt zeker niet minder dan de rest.
Look who's here everyone! It's Zoidberg, the lovable tramp!
  Redactie Frontpage zondag 6 juni 2004 @ 16:23:52 #8
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_19685047
Ik geef toe dat ik Seedorf niet moet.
Ook ik zie hem als een kluns, en nog wel erger ook.

Maar als hij zich dit EK bewijst, dan zal ik toegeven dattie goed is. Niet eerder
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
  zondag 6 juni 2004 @ 16:27:07 #9
70256 Baklap
it's true,I ate your flag
pi_19685113
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:23 schreef Etcetera het volgende:
Ik geef toe dat ik Seedorf niet moet.
Ook ik zie hem als een kluns, en nog wel erger ook.

Maar als hij zich dit EK bewijst, dan zal ik toegeven dattie goed is. Niet eerder
Hij bewijst zn hele leven al dat hij goed is. Bewijs jij maar eens dattie niet goed is. Stomme gekanker altijd. Het enige wat jij gepresteerd heb in je leven is porno te downloaden en je lul uit je broek te vissen.

edit: vrouw

Maarja, dan neem ik je niets meer kwalijk, vrouwen snappen niets van voetbal.
Look who's here everyone! It's Zoidberg, the lovable tramp!
pi_19685126
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:27 schreef Baklap het volgende:

[..]
Hij bewijst zn hele leven al dat hij goed is. Bewijs jij maar eens dattie niet goed is. Stomme gekanker altijd. Het enige wat jij gepresteerd heb in je leven is porno te downloaden en je lul uit je broek te vissen.
.
  zondag 6 juni 2004 @ 16:28:41 #11
15660 chocolatemoeze
Is that a gun in your pocket?
pi_19685138
ach, het volk.
Humans should not attempt to fire this gun without the gun being secured. Failure to do so will result in serious injury or death. - Charlie don't surf!
  Redactie Frontpage zondag 6 juni 2004 @ 16:31:57 #12
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_19685195
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:27 schreef Baklap het volgende:

[..]

Hij bewijst zn hele leven al dat hij goed is. Bewijs jij maar eens dattie niet goed is. Stomme gekanker altijd. Het enige wat jij gepresteerd heb in je leven is porno te downloaden en je lul uit je broek te vissen.

edit: vrouw

Maarja, dan neem ik je niets meer kwalijk, vrouwen snappen niets van voetbal.


Bedankt, je hebt m'n dag weer goed gemaakt

Ik ben geen diehard voetbalfan, maar ik heb niks met Seedorf. Hij straalt imho niks uit waarvan ik denk:

En ik mag dan wel vrouw zijn, ik weet iig wel wat buitenspel is
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
  zondag 6 juni 2004 @ 16:32:24 #13
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_19685282
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:27 schreef Baklap het volgende:

[..]

Hij bewijst zn hele leven al dat hij goed is. Bewijs jij maar eens dattie niet goed is. Stomme gekanker altijd. Het enige wat jij gepresteerd heb in je leven is porno te downloaden en je lul uit je broek te vissen.

edit: vrouw

Maarja, dan neem ik je niets meer kwalijk, vrouwen snappen niets van voetbal.
Prachtig
Op zondag 4 maart 2007 20:29 schreef BansheeBoy het volgende:
Iedereen wordt geboren als Moslim, alleen de omgeving verandert het of houdt het in stand. :{
:{²
  zondag 6 juni 2004 @ 16:36:05 #15
30220 Barca
~:) EVIL - E; Bad As I Wanna B
pi_19685286
Nederland weet niet wat respect is. Seedorf is daarvan het slachtoffer omdat hij iemand is die zijn hoofd boven het maaiveld uitsteekt.
Retro is mode, metro ook!
'Bert, Bert, ik duw een banaan in je kont!' "Oh ja, lekker, Ernie!"
pi_19685305
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:22 schreef Inquistor87 het volgende:
Fijn dat je even degene die seedorf moet afkraken wilt spelen, hebben we gelijk een voorbeeld .
Ik kraak hem niet af, maar vertel mij wanneer Seedorf voor Oranje een wedstrijd op geniale wijze heeft beslist?
Hoe vergeefs des doelmans hand / Zich strekte naar de bal
Die één minuut voor tijd / de Duitse doellijn kruiste
Zij die vielen / rezen juichend uit hun graf
pi_19685309
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:36 schreef Barca het volgende:
Nederland weet niet wat respect is. Seedorf is daarvan het slachtoffer omdat hij iemand is die zijn hoofd boven het maaiveld uitsteekt.
Ah, daar is het R woord alweer.
Hoe vergeefs des doelmans hand / Zich strekte naar de bal
Die één minuut voor tijd / de Duitse doellijn kruiste
Zij die vielen / rezen juichend uit hun graf
pi_19685326
Hmm als we zouden mogen kiezen geef ik liever Dick geen virtueel maar echt nekschot
  Redactie Frontpage zondag 6 juni 2004 @ 16:38:46 #19
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_19685327
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:37 schreef SanMarco het volgende:

[..]

Ik kraak hem niet af, maar vertel mij wanneer Seedorf voor Oranje een wedstrijd op geniale wijze heeft beslist?
De panel missen tegen Frankrijk was toch wel a) geniaal dom en b) beslissend

oh ja, als Seedorf zich wél bewijst op het EK zal ik speciaal voor hem een topic openen waarin ik openbaar mijn respect toon
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
pi_19685377
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:38 schreef Etcetera het volgende:

[..]

De panel missen tegen Frankrijk was toch wel a) geniaal dom en b) beslissend

oh ja, als Seedorf zich wél bewijst op het EK zal ik speciaal voor hem een topic openen waarin ik openbaar mijn respect toon
Duidelijk een vrouw, wie heeft er ook alweer nog meer een beslissende penalty gemist
Op zondag 4 maart 2007 20:29 schreef BansheeBoy het volgende:
Iedereen wordt geboren als Moslim, alleen de omgeving verandert het of houdt het in stand. :{
:{²
  zondag 6 juni 2004 @ 16:41:16 #21
59896 Asskicker14
Suk a dog dik
pi_19685391
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:37 schreef SanMarco het volgende:

[..]

Ah, daar is het R woord alweer.
Barca heeft wel groot gelijk

Seedorf is gewoon altijd het slachtoffer omdat hij zijn verantwoordelijkheid wél neemt op belangrijke momenten, maar het gevolg is dat hij de zondebok wordt, iemand die zich zó graag wilt bewijzen voor het Nederlandse publiek, terwijl hij vaker goede wedstrijden speelt dan slechte...maar het publiek ziet alleen wat ze willen zien en vergeten dan snel de goede aspecten.
Seedorf vind ik zelfs één van de betere middenvelders bij het NL'se elftal, Als je 3x de Champions League wint met 3 verschillende teams en altijd in de basis speelt bij de beste clubs dan ben je gewoon een ware kampioen en dat is Seedorf!
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
  Redactie Frontpage zondag 6 juni 2004 @ 16:42:02 #22
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_19685409
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:40 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

Duidelijk een vrouw, wie heeft er ook alweer nog meer een beslissende penalty gemist
Aangezien jij het vast wel weet, ligt me in zou ik zeggen
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
pi_19685450
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:41 schreef Asskicker14 het volgende:

[..]

Barca heeft wel groot gelijk

Seedorf is gewoon altijd het slachtoffer omdat hij zijn verantwoordelijkheid wél neemt op belangrijke momenten, maar het gevolg is dat hij de zondebok wordt, iemand die zich zó groot wilt bewijzen voor het Nederlandse publiek, terwijl hij vaker goede wedstrijden speelt dan slechte...maar het publiek ziet alleen wat ze willen zien en vergeten dan snel de goede aspecten.
Seedorf vind ik zelfs één van de betere middenvelders bij het NL'se elftal, Als je 3x de Champions League wint met 3 verschillende teams en altijd in de basis speelt bij de beste clubs dan ben je gewoon een ware kampioen en dat is Seedorf!
AMEN!
Op zondag 4 maart 2007 20:29 schreef BansheeBoy het volgende:
Iedereen wordt geboren als Moslim, alleen de omgeving verandert het of houdt het in stand. :{
:{²
pi_19685462
quote:
Op zondag 6 juni 2004 16:42 schreef Etcetera het volgende:

[..]

Aangezien jij het vast wel weet, ligt me in zou ik zeggen
Laten we beginnen met DE BOER en STAM
Op zondag 4 maart 2007 20:29 schreef BansheeBoy het volgende:
Iedereen wordt geboren als Moslim, alleen de omgeving verandert het of houdt het in stand. :{
:{²
  zondag 6 juni 2004 @ 16:46:30 #25
58327 Legolas_Greenleaf
Learning to live
pi_19685501
Seedorf is idd niet een speler die veel scoort etc, maar een soort van 'dienende' speler, hij houdt het draaiende, en is soms briljant.

Hij wordt alleen op een paar dingen afgerekend, zoals die penalty. Die mensen die hem daarom afkraken vergeten 1 ding, hoe vaak je een penalty ook oefent op de training, in een wedstrijd is het toch helemaal anders, zeker als het in de 88e minuut is. Dan gieren de zenuwen door je lijf, en dat komt je trefzekerheid niet ten goede.

Kortom, eens met deze column.
Some say the world will end in fire
Some say in ice
Times went by, many memories died
Imagination is more important than knowledge.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')