Even een vervolg topic daar het onderwerp niet boeiend werd.quote:Een vraagje aan de hoogbegaafden onder ons:
Welke problemen ben je tegengekomen in het onderwijs (en kwam je die problemen tegen in het primair/voortgezet/hoger onderwijs) ?
Ik hoor vaak over motivatieproblemen bij hoogbegaafden, communicatieproblemen en problemen in de klas omdat je een andere leerstijl hebt (waar niet/nauwelijks wordt ingesprongen). Ik kan hierover weinig vinden in wetenschappelijke literatuur of juist het tegenovergestelde (hoogbegaafden zouden een hogere motivatie hebben dan midden-laagbegaafden).
Wie weet er literatuur waarin de problemen wel worden weergegeven en bewezen?
Ervaringsverhalen zijn natuurlijk ook van harte welkom!
sarcamse zegt je niets?quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:49 schreef De-oneven-2 het volgende:
Zelfs Koekepan herkent niet alles.
Zo vertrouwelijk zijn z'n testen dus niet.
quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:50 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
sarcamse zegt je niets?
Wie is het intelligenste in dit land....quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:53 schreef De-oneven-2 het volgende:
Spiegeltje, spiegeltje aan de wand...
Voorspelbaarheid weegt zwaarder..quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:53 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Wie is het intelligenste in dit land....
Of ik schreef dit omdat ik verwachtte dat jij dit zou verwachtten.quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:55 schreef De-oneven-2 het volgende:
[..]
Voorspelbaarheid weegt zwaarder..
l-e-z-e-nquote:Op donderdag 3 juni 2004 22:57 schreef snowwie2 het volgende:
mijn motivatie is op dit moment ook niet al te best
maar om me nou meteen hoogbegaafd te noemen
Neuken?quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:57 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Of ik schreef dit omdat ik verwachtte dat jij dit zou verwachtten.
Wie is er dan voorspelbaar?
Wederom een prachtige fabel.quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:59 schreef WalfredGeesink het volgende:
Nu draai je het om; hoogbegaafden zijn over 't algemeen minder gemotiveerd, wat niet betekent dat minder gemotiveerden hoogbegaafd zijn.
Zelfkennisquote:Op donderdag 3 juni 2004 23:00 schreef De-oneven-2 het volgende:
Nu sla je de plank mis. Da's toch jammer.
Hoogbegaafdheid is een wetenschappelijk concept. Zelf kan ik er heel weinig mee. Ik betwijfel ook of je echt iets zinnigs kan zeggen over hoogbegaafde mensen. Er zijn er met sociale aanpassingsproblemen; komt dat dan door een gebrek aan humor, aan sociaal inzicht, of toch alleen door hun hoge intelligentie? Dat oerwoud aan elkaar overlappende factoren en conflicterende visies op de menselijke psyche, maakt het in mijn ogen heel moeilijk om écht ergens een knoop door te hakken wat hoogbegaafdheid betreft.quote:Op donderdag 3 juni 2004 22:47 schreef Silmarwen het volgende:
Maar Koekepan wat is volgens jou dan hoogbegaafd.
Kun jij niet beter lucida af gaan zeiken, Ryan, dan heb ik ook nog wat te lachen voor ik mezelf helemaal onder de tafel ga drinken.quote:Op donderdag 3 juni 2004 23:02 schreef Ryan3 het volgende:
MB alert..
luuucida is niet cool meer. Ik wil hier slechts opmerken dat ZMB toch een geheel andere lading heeft dan ZHB.quote:Op donderdag 3 juni 2004 23:05 schreef Koekepan het volgende:
[..]
Kun jij niet beter lucida af gaan zeiken, Ryan, dan heb ik ook nog wat te lachen voor ik mezelf helemaal onder de tafel ga drinken.
Ik ben het geheel met je eens in deze.quote:Op donderdag 3 juni 2004 23:02 schreef Koekepan het volgende:
[..]
Hoogbegaafdheid is een wetenschappelijk concept. Zelf kan ik er heel weinig mee. Ik betwijfel ook of je echt iets zinnigs kan zeggen over hoogbegaafde mensen. Er zijn er met sociale aanpassingsproblemen; komt dat dan door een gebrek aan humor, aan sociaal inzicht, of toch alleen door hun hoge intelligentie? Dat oerwoud aan elkaar overlappende factoren en conflicterende visies op de menselijke psyche, maakt het in mijn ogen heel moeilijk om écht ergens een knoop door te hakken wat hoogbegaafdheid betreft.
Verder is een antwoord op de vraag "wat vind jij hoogbegaafd, wat vind jij slim" vooral een antwoord op vragen als "welke kwaliteit vind jij belangrijk in het leven/welke kwaliteit waardeer jij in anderen?"
Bedankt voor het compliment, trouwens, ik doe (niet altijd) mijn best.
Jij vergeet dat de kwaliteit van het onderwijs ook achteruit gaat. Hoe zit dat dan?quote:Op donderdag 3 juni 2004 23:06 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Ik ben het geheel met je eens in deze.
Nog een probleem. Volgens Darwin evolueren wij. Wij zijn dus in staat onszelf te verbeteren en per generatie zouden wij dus slimemr zijn.
Mensen die nu hoogbegaafd zijn zijn dat dus over 60 jaar waarschijnlijk niet meer. Het is zo enorm relatief. Ik denk eerlijk gezegd dat veel psychologen wel een redelijk IQ hebben maar niet dermate hoog. En dus hebben zij een probleem met het definieren van problemen bij mensen met wel een hoog IQ. En dus geven ze een stempeltje waar je geen bal mee kan uit pure onmacht.
Trek jij je daar wat van aan dan?quote:Op donderdag 3 juni 2004 23:06 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
luuucida is niet cool meer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |