ikke! en veel ook .. er gaat nix boven een stukje vlees.. gelukkig heb ik er geen last van! zou echt niet meer weten wat ik moest doen als ik geen vlees meer kon eten..quote:Op donderdag 10 juni 2004 22:10 schreef Nuek het volgende:
Wie eet er eigenlijk nog steeds vlees?
Het is dus iig wel aanverwant aan Klean-prep, maar goed.quote:Medicijnenwijzer
macrogol/elektrolyten
(Klean-Prep, Movicolon, Transipeg)
Medicijngroep:
Laxeermiddelen, de zwelmiddelen
Soortnaam:
macrogol/elektrolyten
Merknaam:
(Klean-Prep, Movicolon, Transipeg)
Een stof die recentelijk in laxeermiddelen te vinden is, is het zwelmiddel macrogol 3350. Het is te vinden in de merkproducten Klean-Prep, Movicolon en Transipeg. Daarin zit het samen met een aantal zouten die ook effect op obstipatie hebben. In Movicolon zit een ongeveer vier keer zo grote dosis macrogol als in Transipeg. Van beide middelen is te weinig onderzoek om enthousiast over hun aanwezigheid in de Nederlandse apotheken te worden. Movicolon is nogal duur vergeleken met het effectieve lactulose. Klean-Prep is een middel dat alleen wordt gebruikt als z.g. lavage-middel, om de darmen te ledigen voorafgaand aan bijvoorbeeld een darmonderzoek
Met 15 lentes jong val ik waarschijnlijk nog onder kind, terwijl ik toch echt 8 van die sachets op een avond moet.quote:Faecale impactie
Volwassenen en bejaarde patiënten: 8 sachets per dag, in te nemen binnen een periode van 6 uur.
Kinderen: Er zijn onvoldoende gegevens om de dosering bij kinderen te kunnen beoordelen.
Dat laatste spreekt mij wel aan.quote:Movicolon
Macrogol 3350
Sodium hydrogen carbonate
Sodium chloride
Kalium chloride
Acesulfaam K(E950)
Lemon aroma
quote:Op vrijdag 11 juni 2004 15:14 schreef vdo28 het volgende:
Wanneer heb je die coloscopie dan?
yep.. dat heb ik met 2de onderzoek ook gehad... dat valt reuze mee... dat is idd veeeel beter dan klean-prep...quote:Maar ik mocht wel wat anders, namelijk movicolon plus wat tabletten. Dat was iig maar 1 liter en bovendien lang niet zo smerig
18 juni die H2 ademtest en 22 juni de coloscopie. Dan nog begin juli afspraak met de internist waarbij ik de uitslag krijg. Dat kon gelukkig allemaal net voor mijn vakantie, anders duurt het allemaal nog veel langer. Dat viel dus mee.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 15:14 schreef vdo28 het volgende:
Wanneer heb je die coloscopie dan?
Nou, das mooi. Heb ik dat iig goed geregeld.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 15:25 schreef Ericjuh het volgende:
[..]
[..]
yep.. dat heb ik met 2de onderzoek ook gehad... dat valt reuze mee... dat is idd veeeel beter dan klean-prep...
bof je ff dat je dat klean-prep niet hoeft te hebben...
owhh die test kan ik ook wel voor je doen hoor.... je ademt toch nogquote:Op vrijdag 11 juni 2004 16:15 schreef Pizza_Shooter het volgende:
[..]
18 juni die H2 ademtest
Hm, das mooi. Stelt dus niet al teveel voor. Je bent alleen wel je hele ochtend kwijt.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 16:51 schreef Ericjuh het volgende:
[..]
owhh die test kan ik ook wel voor je doen hoor.... je ademt toch nog![]()
nee.. die test hoef je je helemaal niet druk over te maken... je moet eerst zo'n radioactief drankje drinken en dan paar keer in zo'n ding blazen.. that's it...
Bij mij worden 17 juni rontgen van de dikke darm genomen, en 22 juni word er een biopt gedaan!quote:Op vrijdag 11 juni 2004 16:15 schreef Pizza_Shooter het volgende:
[..]
18 juni die H2 ademtest en 22 juni de coloscopie. Dan nog begin juli afspraak met de internist waarbij ik de uitslag krijg. Dat kon gelukkig allemaal net voor mijn vakantie, anders duurt het allemaal nog veel langer. Dat viel dus mee.
Bij die coloscopie heb ik het liefst wel een roesje. Vraag me af hoeveel ik er dan van mee maak, niet al teveel hoop ik.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 18:31 schreef NB_TD het volgende:
Succes mensen! Het idee is erger dan het onderzoek zelf! (Bij mij dan) Komt goed! Van die biopten voel je trouwens niks; alhoewel..het geeft wel een vreemd gevoel als ze aan je darm van binnen gaan trekken
Er wordt wel vaker een link gelegd tussen Crohn <-> stress. Kan dus met elkaar te maken hebben. Wel behoorlijk vervelend iig.quote:Nog iets: ik was gister even helemaal klacht vrij, geen moeheid of kramp. Maar vandaag moest ik een presentatie houden voor onze werkgroep en daar word je soms nogal zenuwachtig van![]()
Ik dus ook en het slaat gelijk op Crohn! Ik zit nu al de hele middag met krampen; het gaat en het komt telkens weer![]()
Ik denk dat ik weer ns wat minder moet gaan presenteren, dat scheelt weer wat klachten![]()
Zeker om een roesje vragen. Bij jonge mensen doen ze het meestal al gelijk. Als je niet zo vaak van dat soort dormicum gehad hebt, dan zou het wel eens goed kunnen werken. Want ik heb ook nooit dat gehad en ik sliep toch bijna het hele onderzoek. Ik werd pas wakker toen ze bij mijn appendix aankwamen gelukkigquote:Op vrijdag 11 juni 2004 19:25 schreef Pizza_Shooter het volgende:
[..]
Bij die coloscopie heb ik het liefst wel een roesje. Vraag me af hoeveel ik er dan van mee maak, niet al teveel hoop ik.
[..]
Ik heb bij het maagonderzoek dus ook een roesje gehad en toen werd ik pas echt een uur later wakker. Dat onderzoek was ook maar 5/10 min. Heb geen idee hoelang een coloscopie eigenlijk duurt. Een stuk langer, neem ik aan?quote:Op vrijdag 11 juni 2004 19:30 schreef NB_TD het volgende:
[..]
Zeker om een roesje vragen. Bij jonge mensen doen ze het meestal al gelijk. Als je niet zo vaak van dat soort dormicum gehad hebt, dan zou het wel eens goed kunnen werken. Want ik heb ook nooit dat gehad en ik sliep toch bijna het hele onderzoek. Ik werd pas wakker toen ze bij mijn appendix aankwamen gelukkig
volgens mij iets van 20 min denk ikquote:Op vrijdag 11 juni 2004 19:39 schreef Pizza_Shooter het volgende:
[..]
Ik heb bij het maagonderzoek dus ook een roesje gehad en toen werd ik pas echt een uur later wakker. Dat onderzoek was ook maar 5/10 min. Heb geen idee hoelang een coloscopie eigenlijk duurt. Een stuk langer, neem ik aan?
Klopt ja, tijdens m'n laatste roesje schrok ik twee keer wakker, maar viel gelukkig weer snel terug in m'n coma. Ik kom me van net voor het onderzoek nog herinneren dat ik aan de zuster vroeg hoe lang het duurde voordat dat spul ging werken en .... zzzZzzz. Een dik uurtje later werd ik wakker op de uitslaapzaal.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 19:53 schreef NB_TD het volgende:
[..]
volgens mij iets van 20 min denk ikMaar met dat roesje merk je er dus meestal wel weinig van. Behalve dat luchtinblazen was soms wel irritant en scherpe bochten.............
Jij hebt geluk gehadquote:Op vrijdag 11 juni 2004 19:57 schreef sol1tair het volgende:
[..]
Klopt ja, tijdens m'n laatste roesje schrok ik twee keer wakker, maar viel gelukkig weer snel terug in m'n coma. Ik kom me van net voor het onderzoek nog herinneren dat ik aan de zuster vroeg hoe lang het duurde voordat dat spul ging werken en .... zzzZzzz. Een dik uurtje later werd ik wakker op de uitslaapzaal.![]()
De eerste keer nam ik geen roesje ... ik was nl. alleen met de auto en dacht ook dat het niet nodig was. Daar had ik echt wel spijt van en het leek ook wel een eeuwigheid te duren. Ik kon wel meekijken, dat was wel weer interessant. Zo kon ik precies die ontsteking van 20cm zien.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 20:04 schreef NB_TD het volgende:
[..]
Jij hebt geluk gehad![]()
Ik weet trouwens niet ofdat onderzoek daadwerkelijk 20min duurt hoor, maar voor mn gevoel was het zo kort.
Ow echt erg voor je.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 20:35 schreef sol1tair het volgende:
Ik heb geen crohn maar CU ... en de onsteking is in die zin ernstig dat ik al drie jaar lang een constante opvlamming heb. Echt smakelijk vond ik het er ook niet uitzien, beetje wit-roze ... een soort zweer was het. De rest van de darm was b.t.w. keurig roze, dat viel wel mee.
Ja, die vermoeidheid herken ik wel ... vandaag ook weer zo'n dag, eigenlijk weer niks gedaan behalve een beetje hangen. Entocort heb ik ook gebruikt, hielp in den beginne wel ... echter na twee weken ging dat niet meer met klysma's. Prednison heb ik ook gebruikt, maar daar reageerde ik niet op. Nu gebruik is salofalk, imuran en zetpillen.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 20:41 schreef NB_TD het volgende:
[..]
Ow echt erg voor je.
Ik heb ook last van die opvliegers. De ene keer voel ik me kiplekker en het andere moment begint de ontsteking weer te zeuren, trek ik wit weg en word ik moe. Ik hoop dat die Entocort daar nu een einde aan gaat maken, of in ieder geval de pijn blijft verzachten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |