FOK!forum / Politiek / Vlaams Blok-kopstuk pleegt bruut geweld op zijn vrouw
fredDKdonderdag 27 mei 2004 @ 08:26
bron: http://www.demorgen.be/vandaag/
http://mor.presscollectio(...)527-Krant001006.html

Rob Verreycken, de naaste medewerker van Philip Dewinter, heeft gisteren onder de ogen van zijn drie kinderen midden op straat zijn vrouw afgeranseld. Die hield aan de kloppartij een gebroken neus, geschaafde handen en twee blauwe ogen over. Ze legde een verklaring af aan de politie. Verreycken is gemeenteraadslid in Antwerpen en staat zesde op de Antwerpse Vlaams Blok-lijst voor de komende verkiezingen. Hij leidt de juridische dienst van de partij en verdedigde de Blok-vzw’s die onlangs veroordeeld werden voor het overtreden van de racismewet.

De feiten gebeurden gisterenochtend in de Ossenblokstraat in Borgerhout. “We hadden een discussie over de kinderen”, zegt Verreyckens vrouw Martina Hellebaut. “We wonen apart en ik had mijn kinderen al vijf dagen niet gezien. Ik wilde ze nog eens zien voor ze naar school vertrokken.” Het gesprek ontaardde in een ruzie en Hellebaut kreeg twee vuistslagen in haar gezicht. “Ik ging tegen de grond. Hij trok me met mijn haren over de stoep en bonkte met mijn hoofd tegen de grond.

‘Ik maak u kapot’, schreeuwde hij. Mijn kinderen zaten in de auto en hebben alles gezien”, zegt Hellebaut. Uiteindelijk raakte ze op eigen kracht in het Erasmusziekenhuis in Deurne, waar agenten haar verklaring noteerden.

Het is niet de eerste keer dat Verreycken zijn echtgenote afranselt.

Eind vorig jaar diende zij al eens klacht in wegens fysiek geweld. “Nadien heb ik niets meer over die klacht vernomen.” Rob Verreycken (33) heeft een kwalijke reputatie. Zijn Antwerpse NSV-kompanen bedachten hem in zijn studententijd met de bijnaam ‘Rob Klop’. In 1991 sloeg hij PvdA-voorman Kris Merckx het ziekenhuis in, vier jaar later werd hij daarvoor veroordeeld tot drie maanden cel met uitstel. Drie jaar geleden moest hij opnieuw voor de correctionele rechtbank in Antwerpen verschijnen. Hij zou een politiefotograaf hebben afgeranseld, twee allochtone buurttoezichters racistisch hebben beledigd en een van zijn huursters hebben geslagen omdat ze haar huur niet op tijd had betaald. Verreycken werd vrijgesproken bij gebrek aan bewijzen.

Martina Hellebaut zegt dat Verreycken sinds de dood van zijn zus bijzonder prikkelbaar is geworden.

De 29-jarige Ragna Verreycken overleed twee weken geleden.

Ze was lid van de Antwerpse politie en al een tijdje depressief. “Ik had ruzie met haar”, zegt Hellebaut. “Haar ouders geven mij de schuld van Ragna’s dood. Rob gaat mee in die bizarre redenering en daarom zegde hij het co-ouderschap op dat wij voor onze kinderen hadden afgesproken.” Het is al de derde keer in korte tijd dat een mandataris van het Vlaams Blok in opspraak komt.

Twee weken geleden werd Marc Nullens, gemeenteraadslid in Dilsen-Stokkem, gearresteerd op verdenking van drugssmokkel. Vorige week werd Wim Felix aangehouden, een 24-jarig gemeenteraadslid in Sint-Gillis-Waas. Na een caféruzie schoot hij de broer van de uitbater dood en verwondde hij drie anderen. De twee Blokkers werden uit de partij gezet.

Zelfs na herhaald aandringen weigerden Rob Verreycken en het Vlaams Blok gisteren elk commentaar.

SailingAcedonderdag 27 mei 2004 @ 08:29
Vlaams blok of niet, huiselijk geweld schijnt echt heeel vaak voor te komen.
fredDKdonderdag 27 mei 2004 @ 08:41
Andere vrouwen van het Vlaams Blok mochten een keuze maken tussen sex of buitengepest worden. Zij kozen toen ervoor om het naar buiten te brengen.
Verder zitten er nog steeds criminelen bij het Blok met een leidende functie (zoals die drugsdealer en die moordenaar die buitengezet werd vanwege dealen en toen wraak nam). Men beloofd nu te gaan "screnen", want indertijd nam men eender wie aan.

En dan gebruiken ze slogans als "minder misdaad"...
Ulxdonderdag 27 mei 2004 @ 08:50
Ze mag tenminste naar buiten. Da's al heel wat, hoor!
fredDKdonderdag 27 mei 2004 @ 08:56
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 08:50 schreef Ulx het volgende:
Ze mag tenminste naar buiten. Da's al heel wat, hoor!
Je zal het wel over allochtonen hebben zeker...Op straat lopen zoveel allochtone vrouwen rond, gewoon je ogen openen. Thuis zitten en alleen extreem-rechtse krantjes lezen is
sanniejjdonderdag 27 mei 2004 @ 08:57
Lijkt wel alsof ze het gedrag van die socialisten aan het overnemen zijn. Alles wat je in de weg staat maak je dood of mishandel je
Loedertjedonderdag 27 mei 2004 @ 09:24
NWS-POL.
Teerwaterdonderdag 27 mei 2004 @ 09:31
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 08:57 schreef sanniejj het volgende:
Lijkt wel alsof ze het gedrag van die socialisten aan het overnemen zijn. Alles wat je in de weg staat maak je dood of mishandel je
Mijn God! Wat zijn ze dom!
sweekdonderdag 27 mei 2004 @ 12:02
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 08:29 schreef SailingAce het volgende:
Vlaams blok of niet, huiselijk geweld schijnt echt heeel vaak voor te komen.
Dat geloof ik, ja... maar volgens mij zijn er weinig andere mensen die zo iemand op de zesde plaats zetten bij de verkiezingen. . En ook het in elkaar slaan van iemand van de PVDA en het uitschelden van allochtonen vind ik het toch wel een beetje typisch maken. Niet eens commentaar er op willen geven ook.
BrickTopdonderdag 27 mei 2004 @ 12:12
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 08:29 schreef SailingAce het volgende:
Vlaams blok of niet, huiselijk geweld schijnt echt heeel vaak voor te komen.
Ironie ten top ?
"licth corrigerend tikje" heet dat in bepaalde culturen.
Koos Voosdonderdag 27 mei 2004 @ 12:14
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 12:12 schreef BrickTop het volgende:

[..]

Ironie ten top ?
"licth corrigerend tikje" heet dat in bepaalde culturen.
'Ook onder allochtonen die in Nederland wonen is huiselijk geweld een veelvoorkomend probleem. Dit is de conclusie van een onderzoek van Intomart in opdracht van het ministerie van Justitie naar huiselijk geweld onder Turken, Marokkanen, Surinamers, Antillianen en Arubanen. Hieruit blijkt dat de omvang van huiselijk geweld onder allochtonen gezinnen verontrustend hoog is, maar dat huiselijk geweld minder vaak gerapporteerd wordt dan in het onderzoek onder autochtonen. '
robhdonderdag 27 mei 2004 @ 12:17
Weer zo'n buitenlander die zn handjes niet thuis kan houden

Koos Voosdonderdag 27 mei 2004 @ 12:17
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 08:56 schreef fredDK het volgende:

[..]

Je zal het wel over allochtonen hebben zeker...Op straat lopen zoveel allochtone vrouwen rond, gewoon je ogen openen. Thuis zitten en alleen extreem-rechtse krantjes lezen is
He slimbo.. het is PUNT NL... niet PUNT BE ... zijn er geen Belgische Fora waar jij je gal kan spuien..
BrickTopdonderdag 27 mei 2004 @ 13:53
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 12:14 schreef Koos Voos het volgende:

[..]

'Ook onder allochtonen die in Nederland wonen is huiselijk geweld een veelvoorkomend probleem. Dit is de conclusie van een onderzoek van Intomart in opdracht van het ministerie van Justitie naar huiselijk geweld onder Turken, Marokkanen, Surinamers, Antillianen en Arubanen. Hieruit blijkt dat de omvang van huiselijk geweld onder allochtonen gezinnen verontrustend hoog is, maar dat huiselijk geweld minder vaak gerapporteerd wordt dan in het onderzoek onder autochtonen. '
De uitspraak "Het is toegestaan vrouwen een licht corrigerend tikje te geven" is gedaan door 1 of ander politiek of geestelijk figuur. Weet helaas niet meer wie.
Het is inderdaad niet alleen een probleem onder allochtonen.
Hayekdonderdag 27 mei 2004 @ 14:30
is dit weer een nieuwe taktiek van bepaalde journalisten? het priveleven van vlaamsblokkers uitpluizen?
Doekesdonderdag 27 mei 2004 @ 14:38
Ze zal het wel verdiend hebben
sweekdonderdag 27 mei 2004 @ 14:45
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 14:30 schreef Hayek het volgende:
is dit weer een nieuwe taktiek van bepaalde journalisten? het priveleven van vlaamsblokkers uitpluizen?
Alsof dat alleen bij een Vlaams Blokker gebeurt, zeg.
Rob Oudkerk is nog niet zo lang geleden, daarover heb ik veel meer gehoord (en ik woon in België), en dat is toch net iets minder erg lijkt me.
Hayekdonderdag 27 mei 2004 @ 14:57
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 14:45 schreef sweek het volgende:

Alsof dat alleen bij een Vlaams Blokker gebeurt, zeg.
Rob Oudkerk is nog niet zo lang geleden, daarover heb ik veel meer gehoord (en ik woon in België), en dat is toch net iets minder erg lijkt me.
Das waar, maar daarmee kwam ie zelf naar buiten (via die column) dus dat is niet vergelijkbaar
roxxedonderdag 27 mei 2004 @ 15:31
quote:
[27/05/2004] - Twijfelachtige journalistiek

Gisteren vond er in Antwerpen een incident plaats tussen Rob Verreycken en zijn vrouw Martina Hellebaut dat kadert binnen een echtscheidingsprocedure. In februari sprak de rechter in Kort Geding een vonnis uit waarbij Martina Hellebaut een straatverbod kreeg en niet in een straal van 50 m. van de school of de woonst van haar kinderen mocht komen. Rob Verreycken kreeg voorlopig het volledige hoederrecht over de kinderen. Eer een rechter zoiets beslist, nl. een moeder de toegang tot haar kinderen verbiedt, behalve in aanwezigheid van een vertrouwenspersoon, is er wel iets ernstig aan de hand, dunkt ons.

Mevrouw Hellebaut lapte deze bepalingen volledig aan haar laars en stond aan de school de kinderen op te wachten. Daar spoot ze Rob Verreycken traangas in het aangezicht, waarop deze zich verdedigde. Rob Verreycken zelf betreurt ten zeerste dat het tot een incident kwam. De politie deed de nodige vaststellingen, inclusief het in beslag nemen van het busje traangas.

Dit was dus duidelijk een zaak die zich situeert in de strikte privé-sfeer en heeft dus niets met het Vlaams Blok te maken. De politieke relevantie van een dergelijke zaak lijkt ons inderdaad ver te zoeken. Toch achtten een krant en de sensatiezender VTM het nodig om een dergelijk iets in de media te brengen. Als bijlage kan u op deze site het persbericht van de advocaat van Rob Verreycken lezen. Het is duidelijk dat sommige media deze trieste zaak misbruiken om een politieke partij te schaden.
bron: vlaamsblok.be

edit:
wou hiermee aantonen dat deze kwestie zoals normaal volledig omgedraaid is, het volk moet dit toch weten.

edit2:
http://vlaamsblok.be/pdf/20040527_%20pm_siffert.pdf
mededeling van dehr verrecken
sweekdonderdag 27 mei 2004 @ 15:34
Hmm, dat is wel heel erg vrij geparafraseerd, ja.
Doekesdonderdag 27 mei 2004 @ 15:41
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 14:38 schreef Doekes het volgende:
Ze zal het wel verdiend hebben
Ik zei het toch...
SCHdonderdag 27 mei 2004 @ 15:42
Verbaast me niks bij die Blokkers.
Sidekickdonderdag 27 mei 2004 @ 16:54
quote:
Op donderdag 27 mei 2004 15:41 schreef Doekes het volgende:

[..]

Ik zei het toch...
Die vrouw heeft het nog niet verdiend, hoewel ze blijkbaar erg fout zat. Ik vraag me af of een afranseling wel een goede verdedigingstechniek is, waar de VB'er niet gelijk het voordeel van de twijfel krijgt gezien zijn verleden.

Het Vlaams Blok weet wel de politici uit te kiezen hoor.
Teerwaterdonderdag 27 mei 2004 @ 17:58
Leuk hoe veel fokkers als een pavlov-reactie gelijk Vlaamsblok gaan verdedigen. Onder andere door bagatalisatie en ook altijd leuk, de nadruk weer op de allochtonen te leggen. Het kan verkeren.

Een beetje kritisch mag je altijd wel zijn. Het nieuwsbericht lijkt inderdaad kort door de bocht, maar om een bericht van Vlaamsblok daar nou tegenover te zetten? Ik denk niet dat Vlaamsblok nu de meest objectieve partij is om daar hun mening over te geven.
Sidekickdonderdag 27 mei 2004 @ 18:07
Ik zie trouwens geen opening tot poltitieke discussie, en in NWS willen ze het niet hebben. Criminele acties van VB'ers past meer in: Lid Vlaams Blok moordt
Voor een politieke discussie over het VB kan je terecht in: Vlaams Blok

Hier gaat een slotje op.