quote:
Op vrijdag 21 mei 2004 15:38 schreef _The_General_ het volgende:Sweetsixteen16 in love?
Wat voor acteer werk heeft hij gedaan dan?
Misschien een beetje wel
![]()
Hier staat ook wat informatie over zijn acteerwerk in:
Ramsey Nasr (1974) is acteur, dichter, schrijver en regisseur. In 1995 maakte hij grote indruk met de door hemzelf geschreven en gespeelde monoloog De doorspeler, waarvoor hij de Philip Morris Scholarship Award ontving. In 2000 debuteerde hij als dichter met de bundel 27 gedichten & Geen lied, die werd genomineerd voor de C. Buddingh'-prijs 2000 en waarvan tot nu toe meer dan 2000 exemplaren zijn verkocht.
Ook won hij voor zijn tweede monoloog Geen lied de Mary Dresselhuysprijs 2000 en de Taalunie Toneelschrijfprijs 2000, en werd hij genomineerd voor de Louis d'Or 2000, de belangrijkste toneelprijs van Nederland. Hij verzorgde de Vincent van Gogh-lezing 2000.
Hij speelde overal in Nederland, Vlaanderen en in Palestina en is te zien in de films 'De man met de hond', 'Mariken' (6 december 2000), 'Liefje' (VPRO, 14 januari 2001) en 'Magolia' (voorjaar 2001). Als dichter trad hij op tijdens o.a. De Wintertuin, Het Crossing Border Festival, Het Andere Boek en Poetry International. In 2001 trad hij op tijdens De Nachten (in Nederland en Vlaanderen) en De Nacht van de Poëzie in Utrecht. Tijdens de Boekenweek 2001 debuteerde hij als prozaschrijver met de kleine roman Kapitein Zeiksnor & De Twee Culturen.
Nasr zal in de studio een eigen gedicht voordragen. Hij doet dit onder begeleiding van de Israelische celliste Timora Rosler. Dit als voorbode op een vredesmanifestatie die zij in februari samen organiseren.