FOK!forum / Lifestyle / zonnebrillen met UV-bescherming....
tulpje6dinsdag 18 mei 2004 @ 22:04
Ik heb bij de drogist vorig jaar voor ongeveer 5 euro een zonnebril gekocht. Op die bril zat een stickertje met 'UV400' (je hebt deze stickertjes ook in UV100 en UV200 geloof ik).
Heb ik met deze bril op mn hoofd nu genoeg bescherming tegen Uv-stralen? (hier in nederland op straat en aan het strand). Zegt zo'n stickertje nu echt iets?
Of moet ik voor echte UV-bescherming toch echt een dure zonnebril aanschaffen bij de opticien en is zo'n stickertje maar nepperij/ weinig waard?

Ben ik wel benieuwd naar want ik loop tegenwoordig toch heel vaak met die zonnebril op mn snuit...en door donkere glazen (ze zijn niet echt superdonker, zeg maar geel/bruin) worden mn pupillen groter waardoor er dus weer meer zonlicht naar binnen kan komen. Als er dan geen goede uv-bescherming op zit is dat natuurlijk niet zo goed.
Ik wil mn ogen toch wel goed beschermen tegen uvlicht.
tulpje6woensdag 19 mei 2004 @ 12:58
Niemand die dit weet?
buitenbeentjewoensdag 19 mei 2004 @ 14:33
Volgens mij heb je na een hele vakantie die bril op te hebben gehad (als de zon tenminste voldoende schijnt) een mooi gebruind gezicht met witte vlekken rond je ogen.
es70woensdag 19 mei 2004 @ 23:21
Voor een UV400 bril kun je idd. gewoon bij de drogisterij terecht, en die biedt voldoende bescherming tegen de UV straling. De demping van het zonlicht en het helder kijken is een ander verhaal, dan moet je zonnebril aan andere eisen voldoen.

*ff nagevraagd bij de expert *