Waarom ze zoiets gratis doen? In eerste instantie liefhebberij. Er wordt weinig ontwikkeld voor MTA, je hebt de GTA engine immers al. En je hebt geheugenregistertjes die tijdens het spel veranderen. Bijv. positie en handeling van figuurtjes, de schade, dat soort dingen. Wat MTA console doet is uitwisselen van die registerwaarden. Ik vind het heel knap hoor, het vergt nogal wat onderzoek om uit te pluizen hoe alles zit, maar de techniek is uiteindelijk vrij eenvoudig. MTA geeft waarden door via de server die in jouw spel worden geprojecteerd op van oorsprong AI figuranten. Vandaar dat het ook zo leeg is, de mod is nog in ontwikkeling.
Er zijn nogal wat modding communities en spelfabrikanten zorgen ook voor steeds meer mogelijkheden. heb er wel eens een artikel over gelezen, een spel begon juist aan te slaan toen er tegen wil en dank Mods voor waren ontwikkeld, iets wat de verkoop ten goede kwam. Waarom mensen hiermee bezig zijn? Nou ja, liefhebberij op de eerste plaats dus. Maar ook zouden mensen op deze manier aan hun CV werken om aan de slag te kunnen in de professionele games industry.
@Menaz: ben ik dus met je eens, maar misschien zit dit in een volgende versie. In de originele game verschijnen en verdwijnen figuranten zomaar. Dit zal te maken hebben met het feit dat het bijhouden van duizenden voertuigen en figuranten enorm veel rekenkracht vergt (of een nog te ontwikkelen algoritme) . Misschien dat de 'modders' er iets op verzinnen en dat we voorbijgangers gaan zien in een latere MTA versie. Er zijn wel een paar trucjes te bedenken om de illusie te wekken. Anders is het wachten op een volgende engine van Rockstar.
OT: persoonlijk vond ik de AI in GTA-3 net iets leuker dan in GTA-VC, terwijl ik overal hoor dat het dezelfde engine was. Maar in GTA-3 zag je mensen alle kanten opstuiven bij een ongeval om daarna als ramptoeristen te komen kijken. Ook waren de gangstergevechten onderling meer gelikt. Nou ja, mij hoor je ook hier niet over klagen. GTA is een topserie die ik al ken vanaf deel 2. Ik verwonder me nog steeds over de grootsheid.
Ik ga zo even online, op die Duitse Transporter server.