Waar gaat dit heenquote:DEN HAAG - Tegen garagehouder Cees Gardien (71) die vorig jaar tijdens een gewapende roofoverval op zijn bedrijf in Leidschendam een crimineel doodschoot, is gisteren voor de rechtbank in Den Haag anderhalf jaar celstraf met aftrek van voorarrest geëist.
De zieke en invalide ondernemer, die in een rolstoel zijn strafzaak bijwoonde, reageerde met afgrijzen. Moeizaam sprekend, omdat zijn strottenhoofd recent operatief is verwijderd: "Ik ben geen moordenaar en heb die man niet willen ombrengen. Ik heb nooit iets verkeerd gedaan en dan word ik zó behandeld..." Volgens officier van justitie mr. R. Klee heeft de ondernemer zich schuldig gemaakt aan opzettelijke doodslag op de Turkse crimineel Yacup Yuruyucu (24). Omdat Gardien op leeftijd is en lijdt aan levensbedreigende ziektes, vroeg de officier om een gematigde straf.
Volgens het openbaar ministerie (OM) kan Gardien zich niet beroepen op noodweer. Hoewel het vaststaat dat de vier Turken hem in de vroege ochtend van maandag 15 december wilden beroven en er later onder het lijk van Yuruyucu een mes werd aangetroffen, had de ondernemer van het OM niet mogen schieten. Klee: "Dat middel stond niet in verhouding tot de dreiging. Naar mijn idee was er geen aanval op Gardien, maar ging het de overvallers om zijn eigendommen. Uit niets blijkt dat zij hem wilden ombrengen."
Overmacht
Dat Gardien na twee eerdere overvallen en nog eens negen inbraken bij het, aan de afgelegen Stompwijkseweg gesitueerde garagebedrijf doodsbang was, ging er bij het OM ook al niet in. "Na de eerste overval in 1975 heeft de verdachte dat eveneens verklaard. Desondanks heeft hij zijn bedrijf gewoon op dezelfde plek voortgezet."De autohandelaar, pleitte zijn advocaat mr. P. Hoogendam, had destijds geen keuze en heeft puur uit zelfverdediging gehandeld. "Gardien werd in het pikkedonker belaagd door een stel kerels, met bivakmutsen en met wapens." Uitspraak: 27 mei
quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:34 schreef Meki het volgende:
dit is toch zelfverdediging![]()
de opa zei al in de Telegraaf : Als ik de cel in moet dan pleeg ik zelfmoord
Waarom was dat geen zelfverdedigingquote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:36 schreef TimmyAsd het volgende:
[..]
was geen zelfverdediging.. geheel terecht dattie de cel inmoet...
en dattie dasn zelfmoord zal plegen is alleen maar een zwaktebod..
werd hem fysiek iets aangedaan? waarom nam hij van te voren al een geladen pistool mee, wat zowiezo niet mag..quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:36 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom was dat geen zelfverdediging
Als dit al geen zelfverdediging is, wat is 't dan wel? Vier gekken met een mes tegen een opa in een rolstoel..quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:36 schreef TimmyAsd het volgende:
[..]
was geen zelfverdediging.. geheel terecht dattie de cel inmoet...
en dattie dasn zelfmoord zal plegen is alleen maar een zwaktebod..
Turkse Criminelen wouden hem beroven dus hij voelt zich bedreigdquote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:38 schreef TimmyAsd het volgende:
[..]
werd hem fysiek iets aangedaan? waarom nam hij van te voren al een geladen pistool mee, wat zowiezo niet mag..
Je moet met je klauwen uit andermans huis blijven en van andermans spullen afblijven....quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:38 schreef StephanL het volgende:
Je mag geen wapen hebben
niet praten als je niet weet wat zelfverdediging inhoudt.. wat die opa deed was volledig tegen de regels zij er bestaan..quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:39 schreef My_Way het volgende:
[..]
Als dit al geen zelfverdediging is, wat is 't dan wel? Vier gekken met een mes tegen een opa in een rolstoel..![]()
dat zeker, maar dat staat los van wat die opa deed..quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:40 schreef --HOOLIE-- het volgende:
[..]
Je moet met je klauwen uit andermans huis blijven en van andermans spullen afblijven....
2 mensen komen naar je toe ( turken ) je hebt een pistool bij je - de turken willen je beroven ze bedreigen je met een pistool , je weigert geld te geven de turken willen je neerschietenquote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:40 schreef RichardQuest het volgende:
Mensen doodschieten wordt in Nederland bij de wet verboden, Meki.
Die krijgen ook hun straf hoor....quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:40 schreef --HOOLIE-- het volgende:
[..]
Je moet met je klauwen uit andermans huis blijven en van andermans spullen afblijven....
terecht misschien wel, ik zou misschien hetzelfde hebben gedaan.. maar het mag wettelijk gewoon niet.. dit valt niet onder zelfverdediging, en je mag geen geladen pistool in huis hebben..quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:39 schreef --HOOLIE-- het volgende:
Ik vind het geheel terecht wat die man heeft gedaan...als je voor de zoveelste keer wordt overvallen en dit keer door 4 man,waarvan die dooie ook nog eens een mes heeft ,dan is het voor mij gewoon noodweer/zelfverdediging en kan ik er geen traan om laten dat die turk kapot is...( nu is het toevallig een turk maar als het een Nederlander of een Chinees of wat dan ook was had ik er ook geen traan om kunnen laten hoor)
Die man zou een lintje moeten krijgen.....
neeh de Crimineel is dood en maar goed ookquote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:41 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Die krijgen ook hun straf hoor....
quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:41 schreef DoctorB het volgende:
Die turk had daar niet moeten inbreken. Volledig terecht dat ie als een hond is afgeschoten.
Die invalide opa had een lintje moeten krijgen!
Nederland, waar de crimineel meer rechten heeft dan een burger/slachtoffer.
Als ik sterker ben gooi ik ze op de grond, als ze sterker dan ik zijn geef ik ze wat ze willen en bel ik de politie.quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:41 schreef Meki het volgende:
[..]
2 mensen komen naar je toe ( turken ) je hebt een pistool bij je - de turken willen je beroven ze bedreigen je met een pistool , je weigert geld te geven de turken willen je neerschieten
WAT GA JE DOEN
Er is een duidelijk verschil tussen wat je wil doen, en wat verboden is...quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:41 schreef Meki het volgende:
[..]
2 mensen komen naar je toe ( turken ) je hebt een pistool bij je - de turken willen je beroven ze bedreigen je met een pistool , je weigert geld te geven de turken willen je neerschieten
WAT GA JE DOEN
de dood is geen straf?quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:42 schreef Meki het volgende:
[..]
neeh de Crimineel is dood en maar goed ook
geloof je het zelf? In Nederland?quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:41 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Die krijgen ook hun straf hoor....
Het waren meerdere criminelen, lees jij je eigen posts wel door?quote:Op vrijdag 14 mei 2004 10:42 schreef Meki het volgende:
[..]
neeh de Crimineel is dood en maar goed ook
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |